CA-703 – nejmenší odvlhčovač vzduchu s ionizátorem

Miniaturní odvlhčovač vzduchu Clean Air Optima CA-703 je specialitou na trhu díky své ceně i doplňkovým čistícím filtrům. Holandská společnost Clean Air Optima ho vyvinula speciálně pro požadavky lidí s malými prostory, kteří se potřebují zbavit vlhkosti a doprovodné plísně na zdi.

Mini odvlhčovač do mini bytu

Pro garsonky, předsíňky i titěrné panelové koupelny je odvlhčovač vzduchu CA-703 jako dělaný. Veliký je přibližně jako větší krabice od bot a má rukojeť pro snadné přenášení. CA-703 dovede v příznivých podmínkách snížit vlhkost o 5% - 10% za jeden den. Je perfektní pro obytné prostory, kde se vlhkost pohybuje okolo 70%.

Příjemný design

Nadčasová kombinace černé a bílé s rozpustilou modrou nádrží se zalíbila mnoha zákazníkům. Odvlhčovač CA-703 je jeden z nejpopulárnějších modelů našeho obchodu. Materiály jsou vyrobené z kvalitního plastu a nádrž je průhledná, takže můžete sledovat výšku vodní hladiny. Nádrž se snadno vylévá i vymývá.

Tišší než obvykle

U tohoto odvlhčovače nehledejte typické bručení hlasitého kompresoru, který zchlazuje vzduch pod rosný body. Odvlhčovač CA-703 využívá k odvlhčování článek na bázi Peltierova jevu. Je proto mnohem tišší než běžné odvlhčovače, přestože není úplně bezhlučný.

Široký rozptyl teplot

Provozní podmínky mini odvlhčovače CA-703 jsou nejflexibilnější ze všech elektrických odvlhčovačů. Dokáže spolehlivě odsávat vzdušnou vlhkost při teplotách až 0°C (resp. těsně nad bodem mrazu) a dokonce předčí i maximální teplotní rekordy na nejvyšší provozní teplotu, protože funguje v až 45°C. U žádného jiného odvlhčovače takto flexibilní podmínky nečekejte. Kompresorové vysoušeče se běžně pohybují v rozmezí 5°C – 35°C, přičemž jejich výkon pod 10°C-15°C rapidně klesá. V teplotě blízké mrazu dokáží odvlhčovač jen adsorpční vysoušeče a právě odvlhčovače s Peltierovým článkem.

Třístupňové čištění vzduchu

Odvlhčovač CA-703 jde dál, než běžné odvlhčovače, a snaží se místnost i pročistit. Umožňuje dezinfekci vzduchu s pomocí ionizátoru, UV světla a TiO2 filtru. Tyto čistící mechanismy jsou permanentní a nevyžadují dokupování žádných filtrů.

Ionizátor

S pomocí ionizátoru odvlhčovač uvolňuje do vzduchu záporně nabité ionty, které příznivě ovlivňují kvalitu vzduchu. Přebytek elektronů je příjemný pro zdraví organismu, ale také pomáhá neutralizovat spory plísní, prach a pyl a také jiné, např. plynné nečistoty, které se ve vzduchu mohou vyskytovat. Ionizace vzduch pročistí a provoní. Představte si čerstvý vzduch po bouřce.

UV světlo

UV světlo má sílu zabíjet mikroorganismy. Odvlhčovač vzduchu CA-703 je proto vybavený UV diodami, které se ukrývají hluboko v jeho útrobách, takže se ani jeden paprsek nedostane ven. Při průchodu vzduchu osvětleným prostorem se vzduch částečně dezinfikuje.

TiO2 filtr – fotokatalytický oxid titaničitý

Filtr potažený vrstvou TiO2, tzv. oxidu titaničitého, je zajímavým filtrem, který se nemusí vyměňovat. S pomocí UV světla totiž působí jako katalyzátor a vyvolává ve svém okolí fotokatalytickou reakci, která rozkládá organické látky na anorganické (minerální). Plísním, bakteriím i jiným zárodkům přenášených vzduchem vytvoří nepříjemné prostředí, ve kterém se promění nejčastěji na vodu a oxid uhličitý. TiO2 pomáhá dezinfikovat vzduch i útroby odvlhčovače.

Bezpečné odvlhčení bez přesušení

Pro automatické udržování vlhkosti dokupte externí hygrostat do zásuvky Trotec BH30. Na hygrostatu můžete nastavit, jakou hladinu vlhkosti má odvlhčovač udržovat, a on potom spíná přístroj tehdy, kdy je potřeba ji udržet. Bez tohoto hygrostatu odvlhčovač vysouší nepřetržitě, dokud ho nevypnete. U mini odvlhčovače Clean Air Optima CA-703 se ale obejdete i bez hygrostatu. Odvlhčování s Peltierovým článkem není tak agresivní jako u kompresorů, takže nehrozí přesušení místnosti. Pokud byste potřebovali silnější výkon, doporučujeme Trotec TTK 30 E ve stejné cenové hladině. Odvlhčovač Trotec TTK 30 E má již zabudovaný hygrostat a umí si vlhkost vzduchu pohlídat sám. Nemá však ani ionizátor, ani jiné filtry pro čištění vzduchu.

Hledáte výkonnější odvlhčovače vzduchu proti plísním?

Máme i další odvlhčovače a čističky vzduchu 2v1. S nimi zvládnete upravit vlhkost vzduchu i kvalitu vzduchu v jakémkoli interiéru.

1.
 

Odvlhčovač vzduchu Noaton 4123 HEPA

Co třeba Noaton 4123 HEPA, který dokáže odvlhčit až 23 l za den a vzduch čistí pomocí nejkvalitnějšího filtru HEPA. Odvlhčovač nabízíme ve zvýhodněných sadách s náhradními filtry HEPA nebo aktivní uhlík.

2.

Nebo by se vám mohl líbit odvlhčovač Clean Air Optima CA-704 s výkonem 10 l / den a světelným senzorem indikujícím aktuální vlhkost.

3.

Jeho silnější dvojče, Clean Air Optima CA-707 Smart odvlhčí až 20 l / den.

4.

Možná by vám stačil i jednoduchý odvlhčovač vzduchu s ionizátorem Trotec TTK 54 E.

Přejdi na výpis všech odvlhčovačů a čističek 2v1 na Gavri.cz.

Místa v bytě, která plesniví a nevíte o tom.

Plíseň je záludná. Schovává se často do poslední chvilky. Než se objeví charakteristické kopečky mechu na stěnách, rozlézá se neviditelně dlouhou dobu. A ráda se schovává na těch nejméně očekávaných  místech... třeba v kávovaru, myčce, nebo klimatizaci. Napsali jsme příspěvek o tom, kde hledat plíseň vy bytě a jak se jí jednoduše zbavit.