Odvlhčovače vzduchu proti plísním

Trápí vaši domácnost příliš vlhký vzduch? V tom případě byste se měli mít na pozoru, neboť ruku v ruce s vlhkostí jde také plíseň. To je vzdušný alergen, který je nebezpečný zejména díky uvolňování pórů do ovzduší. Ty mohou způsobovat zdravotní potíže, zvláště pak přitěžují osobám s respiračními onemocněními jako je alergie či astma.

Plísňová ložiska navíc dokáží přežít na vašem nábytku i zdech dlouhé roky. A poněvadž je těžké se plísně zbavit, je vhodné myslet prevenci ve formě odvlhčovače, který bude redukovat vzdušnou vlhkost, a tím snižovat riziko výskytu plísně. Odvlhčovač proti plísním dokáže efektivně pohltit přebytečnou vlhkost z nejrůznějších prostorů a usnadnit tak boj proti plísni.

Zbavte se plísně jednou pro vždy

Problémy s nadměrnou vlhkostí trápí nejen staré domy, ale taktéž některé místnosti snadněji podléhají navlhnutí (jako např. koupelna, spižírna, prádelna, sklep). Odvlhčovače vzduchu vám mohou pomoct, aby vlhkost nepřekračovala doporučenou hodnotu 40-60 %. Vysoká vlhkost může způsobit nejen škody na majetku, ale především takové prostředí utváří dokonalé podmínky pro vznik a šíření sporů a roztočů.

Přestože odvlhčovač neodstraňuje plísně přímo, snižuje vlhkost prostředí, která je pro ně ideální. V takovém případě jsou vhodné čističky vzduchu, které díky HEPA filtrům dokáží odstranit plísňové spory, ale také prach či pyl. Co tedy pořídit dříve, čističku nebo odvlhčovač? U nás si můžete vybrat kombinaci odvlhčovače a čističky vzduchu, které vás zbaví plísně na zdi a navrátí vašemu domovu čistotu a svěžest.

Plísně se účinně můžete jednou pro vždy zbavit i za pomocí odvlhčovače s ionizátorem nebo odvlhčovačem s HEPA filtrem. Ionizací vzduchu se neutralizují zárodky plísní a zároveň si u tohoto způsobu nemusíte dělat starosti s výměnou filtrů. Naproti tomu HEPA filtr dokáže odstranit i ty nejjemnější nečistoty v podobě prachu, pylu, virů a bakterií. Konečný výběr je však jen na vás.

 
2590
144901259014490
Značky
Automatická regulace vlhkosti vzduchu
Barva
Časovač
Funkce navíc
Funkce navíc k odvlhčování
Funkce sušení prádla
Ionizátor
Maximální hlučnost
Objem nádržky
Odvlhčovací výkon (v l/24h)
Orientační velikost místnosti
Provozní vlhkost
Technologie odvlhčování
Vzduchový průtok

Stránka 1 z 2 - 21 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 2 - 21 položek celkem