Čista voda kdykoliv a kdekoliv, aneb proč si pořídit samočistící UV láhev

V dnešní době jsou klasické láhve z plastu čím dál více nahrazovány jejich vymývatelnou verzí, která je ekologičtějším řešením, je více odolnější a může mít osobitý design; bohužel však díky častému užívání dochází k množení bakterií, které jsou škodlivé pro naše zdraví, snižují kvalitu pitné vody a způsobují nepříjemný zápach láhve – a zde přichází na scénu samočistící UV láhve.

Určitě to není poprvé, kdy jste se setkali nebo minimálně slyšeli o UV láhvích, které vám dokážou vyčistit vodu během několika minut a vy se tak nemusíte bát žádného znečištění, které by voda mohla obsahovat. V případě, že jste ve světě samočistících láhví úplný nováček, vám dnes vysvětlíme jejich podrobnější fungování a proč stojí za to si jeden kus pořídit.

Na co se dívat při výběru UV láhveFree Základová fotografie zdarma na téma detail, faq, interpunkční znaménko Stock Photo

Hlavní faktory, na které je třeba se ohlížet při výběru láhve jsou:

  • doba čištění,
  • objem láhve,
  • jednoduchost použití,
  • výdrž baterie,
  • praktický design (který se vám ale také musí líbit).

 

Láhev by měla co nejefektivněji vodu vyčistit a nejlépe během pár minut; objem láhve je taky hodně důležitým faktorem – chcete láhev, která je spíše větší nebo menší? Budete láhev používat na outdoorové celodenní aktivity nebo jen doma, kde můžete vodu ihned doplnit? Na základě těchto otázek je dobré vybrat správný objem podle vašich potřeb. Výdrž baterie a jednoduchost použití jsou také velmi důležitým faktorem a předem je dobré vědět, jak často budete láhev používat a jak dlouhou výdrž od nabití očekáváte.

Při výběru láhve by se mělo také dbát na to, zda…                                                          

je design praktický, padne vám do ruky, můžete láhev jednoduše nosit kamkoliv, nemá žádné uvolněné části, udrží vodu studenou nebo teplou anebo jestli není příliš těžká. Máte odpověď na všechny otázky? Výborně! V tom případě se můžete pustit do výběru láhve.

Světlo, které mění kvalitu vody?

Ano! Samočisticí láhve využívají UV záření – přesněji UV-C led diodu, která eliminuje viry, bakterie a jiné mikroorganismy vyskytující se ve vodě a zabraňuje jejich šíření bez ohledu na původní zdroj vody. Přímo tady najdeme zásadní rozdíl mezi filtračními láhvemi a UV láhvemi, kdy filtrační láhve používají různé mechanismy  k zachycení nečistot, čímž jsou zachycovány i minerály důležité pro tělo, což se v případě UV láhví neděje a dochází „pouze“ k likvidaci bakterií. Díky tomu, že mezi vodou a UV led diodou nedochází k žádnému kontaktu je tato technologie naprosto bezpečná a vy se tak nemusíte ničeho obávat. 

Noaton Naturaq – láhev, která je prostě super

Nyní si představíme samočistící láhev Noaton Naturaq, kterou si můžete pořídit ve dvou barevných provedení – bílá a černá. Objem nádobky je 600 ml a váží pouhých 350 g. Láhev je vybavena dvěma režimy. První a také základní režim je režim sterilizace, kdy po naplnění vody stisknete horní víčko a láhev začne vodu automaticky sterilizovat. Tento proces trvá okolo 3 minut a voda je poté plně vyčištěna a sterilizována od jakýchkoliv bakterií, virů nebo jiných znečištění, která se mohou vyskytnout. Druhý režim je udržovací a zapíná se automaticky každých 6 hodin. Na rozdíl od režimu sterilizace musíte víčko zmáčknou dvakrát pro jeho zapnutí i vypnutí.

Dvouvrstvá izolace zajišťuje delší udržení vámi požadované teploty vody a díky těmto izolačním vlastnostem můžete láhev využít jak pro horké, tak i studené nápoje a může sloužit jako termoska. UV láhev je vyrobena z nerezové oceli a můžete ji tak beze strachu dát do myčky, aniž by to poškodilo použitý materiál (samozřejmě s výjimkou víčka, které má zabudovanou UV-C led diodu). Mezi další výhody naší láhve patří nabíjení, které probíhá pomocí konektoru USB-C a doba nabíjení se pohybuje okolo 1 až 2 hodin. Dále také protiskluzové dno, které zajišťuje lepší stabilitu láhve. A to nejlepší nakonec? Láhev čistí vodu s efektivitou 99,99 %.

                                      

A jaký je náš závěr?

To, že se samočistícími láhvemi šetříte životní prostředí jsme zmiňovali již na začátku, protože dochází ke snižování spotřeby PET láhví a nádobka neobsahuje žádné toxické látky, které by mohly škodit přírodě nebo vám. Kromě toho také podpoříte své zdraví kvalitnější vodou a můžete si být jistí, že dostáváte to nejlepší – takže pokud stále váháte, zda je pro vás UV láhev vhodná a jestli její koupě stojí za to, tak za nás je odpověď jednoznačně ANO.