Trotec TTK 54 E, odvlhčovač vzduchu Sušička prádla

 
Doprava zdarma Efekt lupa
 • 1 z 4
 

Odvlhčovač vzduchu • Auto. udržování vlhkosti (Hygrostat) • Odvlhčovací výkon 16l/24hod • Nádrž 3l • Velikost místnosti do 31 m² • Vzduchový průtok 150 m³/h • Spotřeba <430W • Hlučnost 46dB • Hmotnost 15kg • Provozní teplota 5-32°C • Provozní RV vzduchu 35%-85% • Předfiltr • Časovač • Odtok hadicí • Aut. odmrazování • Aut. vypnutí při plné nádržce • Kolečka, držadlo • Sušička prádla

TIP: Stejná výbava, vyšší výkon. Odvlhčovač vzduchu Trotec TTK 66 E

pdf-ikonaNávod Trotec TTK 54 E • Srovnání domácích sušiček vzduchu

Dostupnost Prodej ukončen
Cena 2 421,49 Kč bez DPH
2 930 Kč
Kód produktu 3512000136
Značka Trotec
Webová stránka značky trotecshop.cz
Kategorie Odvlhčovače vzduchu a vysoušeče vlhkosti
 

Odvlhčovač vzduchu Trotec TTK 54 E (sušička prádla)

Odvlhčovač vzduchu Trotec TTK 54 E jako jeden z mála odvlhčovačů má časovač pro odložený start. Více podrobností

TIP: Stejná výbava, vyšší výkon. Odvlhčovač vzduchu Trotec TTK 66 E je silnějším dvojčetem odvlhčovače TTK 54 E. Přístroje jsou téměř totožné, až na rozdílný výkon a spotřebu.

TTK 54 E TTK 66 E
• odvlhčí max. 16 l za den
• odvlhčí max. 24 l za den
• místnosti do 31 m2 • místnosti do 50 m2
• max. spotřeba 430 W • max. spotřeba 440 W

 

Parametry odvlhčovače Trotec TTK 54 E


Odvlhčovací výkon odvlhčovač vzduchu TTK 54 E Trotec

Odvlhčovací výkon:
16 l / 24 hod (35°C/85% r.v.)
14 l / 24 hod (30°C/80% r.v.)
Technologie: kompresor

Vzduchový průtok odvlhčovač vzduchu TTK 54 E Trotec

Vzduchový průtok:
150 m3/hod
(maximální výkon)

Orientační velikost místnosti odvlhčovač vzduchu TTK 54 E Trotec

Orientační velikost místnosti:
dle výrobce: do 31 m2
dle testu Gavri: zatím netestováno

Maximální příkon odvlhčovač vzduchu TTK 54 E Trotec

Maximální příkon:
430 W

Hlučnost odvlhčovač vzduchu TTK 54 E Trotec

Hlučnost:
maximálně 46 dB

Provozní podmínky odvlhčovač vzduchu TTK 54 E Trotec

Provozní podmínky:
teplota vzduchu: 5°- 32°C
vlhkost vzduchu: 35% - 85%

Časovač odvlhčovač vzduchu TTK 54 E Trotec

Časovač:
automatické vypnutí, odložený start

Objem nádrže odvlhčovač vzduchu TTK 54 E Trotec

Objem nádrže:
3 l

Odtok hadicí pro nepřetržitý provoz odvlhčovač vzduchu TTK 54 E Trotec

Odtok hadicí pro nepřetržitý provoz:
ano

Funkce sušení prádla odvlhčovač vzduchu TTK 54 E Trotec

Funkce sušení prádla :
ano

Filtry pro čištění vzduchu odvlhčovač vzduchu TTK 54 E Trotec

Filtry pro čištění vzduchu:
předfiltr

Funkce navíc odvlhčovač vzduchu TTK 54 E Trotec

Funkce navíc:
Aut. vypnutí při plné nádržce

Automatické udržování vlhkosti odvlhčovač vzduchu TTK 54 E Trotec

Automatické udržování vlhkosti:
ano
odvlhčovač se zapíná a vypíná podle aktuální vlhkosti

Transport odvlhčovač vzduchu TTK 54 E Trotec

Transport:
Plně mobilní
Kolečka, úchyty
Držák na přívodní kabel

Hmotnost odvlhčovač vzduchu TTK 54 E Trotec

Hmotnost:
15 kg

Rozměry odvlhčovač vzduchu TTK 54 E Trotec

Rozměry:
51 x 35 x 24,5 cm

Délka kabelu odvlhčovač vzduchu TTK 54 E Trotec

Délka přívodního kabelu:
1,6 m

 

odvlhčovač vzduchu pomáhá v boji proti plísním.

Odvlhčovače vzduchu umožňují relativní vlhkost vzduchu v bytě na optimálních 40% - 60%. Pokud je vlhkost v bytě vyšší než 60%, vznikají ideální podmínky pro množení plísní a dalších silných alergenů, roztočů. Snížením relativní vlhkosti vzduchu se zvýší schopnost vzduchu absorbovat vlhkost obsaženou v pevných materiálech, čímž se zabrání vzniku plísňového ložiska ve zdech aj. Sušičky vzduchu jsou proto velmi vhodné k tomu, abyste množení plísní předešli, popřípadě se jich po mnohaletém boji s nimi úspěšně zbavili.

Domácí odvlhčovače vzduchu pomáhají lidem se zdravotními potížemi dýchacích cest - astmatikům, alergikům, starším osobám i rodinám s dětmi. Odvlhčovač vzduchu Trotec TTK 54 E je vhodný k vysoušení vlhkého zdiva v bytě a domácnosti, také do koupelen, ložnic, prádelen, šaten, sportovních a wellness center, do kanceláří apod.suseni-pradla-v-byte

Sušíte v bytě mokré prádlo? Schnoucí oblečení uvolňuje do vzduchu vlhkost, a tak rychle zvyšuje šance na poškození zdiva, vybavení místnosti, umocňuje množení roztočů (silný alergen) a plísní (silný alergen), které mohou nevratně poškodit strukturu domu. Odvlhčovač vzduchu Trotec TTK 54 E má funkci Dry Clothes, která pomáhá vytvářet ideální podmínky pro šetrné sušení prádla v bytě a udržuje hladinu relativní vlhkosti vzduchu na bezpečnýých úrovních.

Jak správně odvlhčovat s Trotec TTK 54 E

Pro dosažení nejlepšího účinku by měla být sušička vzduchu v provozu v uzavřené místnosti, aby vzduch cirkulující dveřmi (oknem, klimatizací) nepřinášel novou vzdušnou vlhkost. Odvlhčovač vzduchu by měl být umístěn na rovném tvrdém povrchu co nejdále od nábytku, který by mu mohl clonit, nejméně však 50 cm ze všech stran. Neumisťujte odvlhčovač na mokré povrchy a zamezte přímému kontaktu s vodou, jedná se o elektrický přístroj.

Povolená provozní vlhkost pro Trotec TTK 54 E je mezi 35% a 85% relativní vlhkosti okolního prostředí. Přístroj funguje při okolních teplotách 5°C - 32°C. Z fyzikálních příčin s Trotec TTK 54 E nelze odvlhčovat při teplotách nižších než 5°C a také odvlhčovací výkon se mění v závislosti na teplotě a relativní vlhkosti vzduchu v místnosti, kde je přístroj instalován.

Výrobcem uváděný odvlhčovací výkon pro Trotec TTK 54 E při 30°C a 80% RV je 14l/denně. Při běžných pokojových teplotách v našich podmínkách (20°C, 80% RV) odvlhčovací výkon kompresorových odvlhčovačů klesá přibližně o 50%. Tento pokles je zapříčiněn fyzikálními zákony a očekávejte ho u všech kompresorových odvlhčovačů na trhu. Maximální odvlhčovací výkon Trotec TTK 54 E je 16l/24h.

Princip odvlhčování kompresorovým odvlhčovačem

Odvlhčovač vzduchu TTK 54 E zajišťuje automatické odvlhčení vzduchu na principu kondenzace vodní páry. Odvlhčování probíhá ve 3 fázích:

Fáze 1: ventilátor nasává vlhký vzduch v místnosti přes přívodní vzduchový otvor se vzduchovým filtrem, postupuje dále přes výparník a přes kondenzátor.

Fáze 2: na chladném výparníku se vzduch ochladí pod rosný bod. Vodní pára obsažená ve vzduchu se sráží na lamelách výparníku a stéká do nádržky na vodu.

Fáze 3: na kondenzátoru se vysušený a ochlazený vzduch opět ohřeje a je vyfouknut zpět do místnosti. V důsledku toho, že vzduch stále cirkuluje přístrojem, se sníží relativní vlhkost v místnosti, kde je vysoušeč umístěn.

Sušička vzduchu pomáhá v těchto případech:

Odvlhčovač Trotec TTK 53 E v koupelně

 • tvorba plísní v bytě (alergen)
 • sušení prádla v bytě
 • prevence poškození budovy
 • orosená, namrzající okna
 • špatné nebo žádné odvětrávání
 • vysoká koncentrace vodní páry
 • příliš velké teplotní rozdíly v místnosti zaviňují vlhké zdi, podlahy
 • vlhko ohrožuje elektrické přístroje, dřevo, papír, apod.
 • zadržování vlhkosti v textiliích a matracích
 • přemnožení roztočů (alergen)
 • pomáhá urychlit nápravu krizových situací (prasklé potrubí, vytopený byt)
 • regulace vzdušné vlhkosti napomáhá tělesné termoregulaci
 • pokroucení parket a plovoucích podlah
 • odlupující se omítka
 • vydýchaný vzduch v kombinaci s potem

 

Výhody odvlhčovače vzduchu Trotec TTK 54 E:

 1. Automaticky reguluje hladinu relativní vlhkosti vzduchu. Jednoduše nastavíte cílovou vlhkost (např. 50%). Odvlhčování se po dosažení této hodnoty vypne. Pokud relativní vlhkost vzduchu opět stoupne, vestavěný hygrostat spustí odvlhčování.
 2. Odložený start, načasování vypnutí. Časovač umožňuje nastavit, za jak dlouho se odvlhčování zapne. Načasovat můžete i dobu vypnutí.
 3. Umožňuje nepřetržitý provoz. Při intenzivním odvlhčování se může nádrž o objemu 3l rychle zaplnit. Abyste ji nemuseli pořád vylívat, můžete na ni napojit hadici o průměru 14 mm a nechat vodu průběžně odtékat do odpadu. Hadice o délce přibližně 60 cm je součástí balení. (Při provozu bez hadice se odvlhčování vypne, když se nádrž zaplní. Potom je potřeba nádržku vylít, aby odvlhčování pokračovalo.)
 4. Podporuje sušení prádla v bytě. Odvlhčovač Trotec TTK 54 E umožní předejít zvýšené koncentraci vlhkosti z mokrého prádla. Funkce Dry Clothes vytváří optimální podnebí v místnosti se sušeným prádlem, takže proschne rychleji. Odvlhčený vzduch má zvýšenou schopnost absorpce vlhkosti a urychluje schnutí zdiva i textilií.
 5. Podporuje cirkulaci vzduchu. Odvlhčovač rozpohybuje vzduch díky ventilátoru, který má za úkol nasávat vzduch přes výparník.
 6. Minimalistický formát. Bílá barva v nadčasovém provedení umožní instalovat přístroj do většiny interiérů. TTK 54 E má rozměry 35,0 x 24,5 x 51,0 cm (Š x H x V) a váží 15 kg.
 7. Úsporný chod. Maximální spotřeba energie odvlhčovače Trotec TTK 54 E je 430 W při maximálním odvlhčovacím výkonu 16l/24hod.
 8. Má další užitečné funkce. Mezi ně patří Indikátor plné nádrže, Časovač a Defrost - automatické odmrazování kondenzátoru. V závislosti na teplotě v pokoji (při 12°C a nižších teplotách) kondenzát na výparníku zamrzává a odvlhčovač v případě potřeby přeruší odvlhčování a provede odmrazení.
 9. Pro běžné i větší místnosti. Vhodný pro místnosti do 78 m3. Hodí se do běžných pokojů v bytě i v domě, a také do komor, pracoven, prádelen, předsíní, koupelen, sklepů, garáží apod. Vlhké zdivo vysuší díky vzdušnému průtoku 150m3/h.

 

Jaké technologie TTK 54 E využívá?

odvlhčování kompresorem

 

TTK 54 E je kompresorový odvlhčovač. Odvlhčuje kondenzací. Vysokého výkonu dosáhne při pokojové teplotě 30°C a 80% RV (relativní vlhkosti), kdy je schopný ze vzduchu získat až 14 litrů za 24 hodin. Při pokojových teplotách 20°C se výkon sníží přibližně o polovinu. TTK 54 E má automatickou funkci odmrazování kondenzátoru. Nahoru

Odvlhčování zabírá proti plísním a mikroorganismům

 

Kde chemické postřiky a úklid jsou pouze dočasným řešením, tam trvale pomůže odvlhčovač vzduchu. Plíseň na zdi se už nikdy nevrátí.

Snížení relativní vlhkosti vzduchu zvyšuje schopnost vzduchu absorbovat vlhkost z materiálů a tak postupně vysouší celou místnost.

Pohodlná automatická regulace vlhkosti udrží váš pokoj dostatečně suchým, ale nepřesuší ho.

Pro dokonalé odstranění plísní doporučujeme odvlhčovač s čističkou vzduchu 2v1 Trotec TTK 110 HEPA, který díky profesionálnímu HEPA filtru odstraní ze vzduchu plísňové spóry a nedá jim šanci znovu zapustit kořeny.

Nahoru

PODPORUJE SUŠENÍ PRÁDLA V BYTĚ

Odvlhčovač Trotec TTK 54 E umožní předejít zvýšené koncentraci vlhkosti z mokrého prádla díky funkci Dry Clothes. Odvlhčený vzduch má zvýšenou schopnost absorpce vlhkosti a měl by urychlit schnutí. Zároveň odvlhčovač neustále odvlhčuje okolní vzduch a zabraňuje zvýšení relativní vlhkosti v místnosti. Nahoru

Výhody a nevýhody kompresorového odvlhčovače

Výhody: Je úspornější. Kompresorový odvlhčovač spotřebuje o 25-60% méně energie než adsorpční odvlhčovač.

Nevýhody: Jeho účinnost se snižuje s klesající teplotou vzduchu, min. teplota je 5°C. Nahoru

dopravA ZDARMA

U objednávek na Gavri.cz nad 1000,- Kč garantujeme dopravu zdarma. Při koupi tohoto produktu neplatíte za dopravu vůbec nic. Nahoru

 

 

 
 

Podobné produkty

Automatická regulace vlhkosti vzduchu ano
Časovač ano
Funkce navíc k odvlhčování nemá
Funkce sušení prádla ano
Ionizátor ne
Objem nádržky 3 l
Odvlhčovací výkon (v l/24h) 16
Technologie odvlhčování Kompresor - funguje při 5°C-32°C
Orientační velikost místnosti (strop 2,5 m) (?) 31 m²
Odtok hadicí ano
Odvlhčovač vzduchu Domácí odvlhčovač vzduchu
Provozní vlhkost 35% - 85% RV
Odvlhčovací výkon (32°C, 80% RV) (?) 16 l
Odvlhčovací výkon (30°C, 80% RV) (?) 14 l
vzduchový průtok 150 m3/h
Orientační velikost místnosti dle testu Gavri.cz zatím netestováno
Velikost místnosti doporučovaná výrobcem do 31 m2
Doporučený prostor 78 m3
Objem kondenzační nádrže 3 l
Povolená provozní teplota 5° - 32°C
Povolená provozní RV (?) 35% - 85%
Příkon (?) 430 W
Hlučnost 46 dB
Hmotnost 15 kg
Rozměry (VxŠxH) 51 x 35 x 24,5 cm
Délka přívodního kabelu 1,6 m
Doporučená velikost hadice (průměr) 14 mm
Délka hadice v balení 0,6 m
Hygrostat ano
auto. vypnutí při plné nádržce ano
Elektronické automatické rozmrazování ano
Počet rychlostí ventilátoru 2
Světelný ukazatel vlhkosti vzduchu ano
Barva bílá
dálkové ovládání ne
Dětská pojistka ne
Napětí 220-240 V/50 Hz
Typ odvlhčovače Kompresorový
Technologie odvlhčování Kondenzace vodní páry
Režim ventilace ne
Rychlost odvlhčení (?) 0,66 l/hod
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
LS Avatar autora Trotec TTK 54 E 6.12.2018 20:01
Jsem velmi mile překvapena, jak to doopravdy funguje. Vlhkost v místnosti, kde suším prádlo se snížila z 88 na 45 %. Úžasný, tichý odvlhčovač, i sušička prádla a čistička vzduchu. Pro nás, alergiky, naprostá jednička. Se značkovým odvlhčovačem Ceresit na tablety, která mi vydržela sotva měsíc, ale neřešila sušení prádla a čištění vzduchu, se to nedá srovnávat. Nelituji vynaložené peníze. Vřele doporučuji.
Odpovědět
Avatar autora Spokojenost 8.2.2022 13:09
Jsem velmi spokojená. V paneláku, kde není dobře vyřešené větrání koupelen a kuchyní stupačkovým komínem, je tento výrobek skvělým pomocníkem. Trotec TTK 54E je snadno ovladatelný, programovatelný a vysoce funkční. Do běžné domácnosti, kde se koncentruje vlhkost vřele doporučuji. Uvidíme, jak dlouho vydrží.
Odpovědět

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
5
42x
4
65x
3
1x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Odvlhčovače vzduchu Trotec HomeComfort AirComfort

Nabízí široký výběr kvalitních odvlhčovačů, zvlhčovačů a domácích čističek vzduchu a dalších nástrojů z oblasti klimatu. Skupina Trotec je známá pro svá inovativní řešení s vynikajícím poměrem cena-výkon a pro rostoucí rozmanitost sortimentu.

Společnost začala v 90. letech jako půjčovna klimatizací, topení a ventilátorů. Nyní patří ke světovým lídrům s pobočkami v Německu, Nizozemsku, Rakousku, Francii a Itálii a nabídka jejich služeb se do dnešního dne rozrostla o prodej domácích i profesionálních spotřebičů na úpravu vzduchu.

V současnosti Trotec vyvíjí, vyrábí i prodává technologii a nástroje v oblasti klimatizace na všech úrovních, pro všechny druhy požadavků v komerčním i soukromém sektoru. Trotec zajišťuje vývojové oddělení a velkou část svých produktů vyrábí výhradně v Německu. Výrobky označené logem TROTEC - 100% MADE IN GERMANY označují spotřebiče, které byly vyrobeny 100% v Německu.

Spotřebiče značky Trotec zahrnují:

 • odvlhčovače vzduchu do domova
 • zvlhčovače vzduchu do domova
 • pračky vzduchu do domova
 • mobilní klimatizace
 • ventilátory
 • přenosná topidla
 • profesionální odvlhčovače
 • profesionální zvlhčovače
 • a další

 

Na podzim roku 2016 jsme uvedli na český trh řadu spotřebičů Trotec HomeComfort, která se specializuje na vzduchotechniku do domácnosti. Prodáváme řadu Trotec HomeComfort ComfortAir: odvlhčovače, zvlhčovače a pračky vzduchu. Nejvýraznější skupinou této kategorie jsou kompresorové odvlhčovače vzduchu Trotec TTK a adsorpční odvlhčovače vzduchu Trotec TTR. Charakterizuje je nízká pořizovací cena, nadprůměrný výkon, kvalitní materiály a příjemný design s jednoduchým ovládáním. Většina odvlhčovačů Trotec má užitečné vlastnosti pro sušení prádla v bytě, umožňuje odtok hadicí pro nepřetržitý provoz, nebo nabízí časovač provozu ovládaný hygrostatem. Zvlhčovače vzduchu Trotec jsou výjimečné výrobky s nevšedním spojením vlastností pračky vzduchu, čističky a zvlhčovače. Mají příjemným a originální vzhled a nabízejí velkou škálu funkcí za naprosto bezkonkurenční cenu. Druhou řadou v kategorii HomeComfort je řada ComfortTemp, která se specializuje na úpravu teploty vzduchu, tj. klimatizační zařízení, ventilátory, přenosné ohřívače. Třetí řadou je HomeComfort ComfortCtrl: měřící přístroje pro měření tlaku v pneumatikách, grilovací teploměry a pokojové teploměry.

Kromě řady HomeComfort nabízí Trotec také řadu Trotec HighPerformance - profesionální odvlhčovače, zvlhčovače a čističky vzduchu, elektrické pracovní nástroje, speciální pracovní stany a nejrůznější nástroje pro měření, které můžete buď zakoupit nebo si je pronajmout. Kromě toho nabízí profesionální vysoušení zdiva, měření a optimalizaci vlhkosti, nebo klimatizace pro komerční využití i v náročných řemeslnných podmínkách. Mezi obory, pro která nacházejí řešení na míru, patří archivářství a muzea, automobilový průmysl, železniční průmysl, výrobci energie, odvětví manipulující s chemikáliemi, elektronika a polovodiče, filmová a fotografická studia, řemeslnné dílny, gastronomie, instituce a management, výroba plastů, zemědělství, potravinářský průmysl, farmaceutický průmysl, datová centra a kabelové sítě, policejní útvary, hasiči a záchranné služby, dopravní sektor, veterinární služby aj.

Široký záběr společnosti Trotec svědčí o flexibilitě a kvalitě výrobků, které obstojně zvládnou zátěž v nejrůznějších podmínkách. Mezi jejich obchodní partnery se řadí i známé a zvučné značky jako je Ford, Siemens, Adidas, Viessman, Tchibo, Toyota, Haribo, Vaillant, Ytong, Maoam, Daimler a mnohé další firmy.

Produkty firmy Trotec podléhají profesionálním testům a splňují normy Evropské unie.

 

Trotec - specialista na vzduchotechniku do domovů i komerčních prostor