Jak správně vybrat a umístit infrazářič

Infrazářiče jsou skvělým řešením, pokud potřebujete vytápět určité místo anebo nárazově střídat jejich umístění podle potřeby. Oproti klasickému topení jsou mnohém úspornější a také jsou flexibilnějším řešením. Infrazářiče se hodí nejen do domácností, ale jsou také výborným společníkem na chaty, terasy anebo třeba klidně na zahradu, protože jejich využití je opravdu široké. Základem jejich efektivity je však správné umístění, které zaručí, že vám přístroj bude vytápět danou polohu co nejlépe a vy tak dosáhnete těch nejlepších výsledků.

Na co dbát při výběru infrazářiče

Různé prostory si kladou různé podmínky, a proto není výběr toho správného zařízení tou nejjednodušší volbou. Nejdůležitější je zhodnotit, jak velký prostor chceme vyhřívat a podle toho vybrat zařízení s příslušným výkonem – vybíráte infrazářič, který budete využívat převážně venku nebo vevnitř? Bude se jednat o menší pokoj nebo o velký sklad? Pokud máte odpovědi na všechny tyto otázky, můžete se pustit do výběru; v opačném případě si v tomto článku podrobněji řekneme, jaké infrazářiče jsou vhodné do různých prostorů a jaké je jejich nejlepší umístění.Free Základová fotografie zdarma na téma ano, ano ne, blok Stock Photo

V tomto článku jsme rozdělili výběr infrazářičů na tři hlavní kategorie:

  • Infrazářiče do vnitřních prostorů,
  • infrazářiče do vnějších prostorů,
  • průmyslové infrazářiče.

 

Infrazářiče do vnitřních prostorů

V tomto případě se dá bavit o jakýchkoliv vnitřních prostorech, jako jsou obývací pokoje, koupelny, chodby, sklady, knihovny, restaurace a podobně. Do menších místnost může postačit pouze jeden infrazářič, v případě větších místností budete muset zvážit koupi více zařízení podle velikosti místnosti. Infrazářiče, které jsou cíleny do pokojů mají menší nebo střední intenzitu a plochu sálání tepla, přesto však může působit nepříjemně, pokud je vystaven až v příliš blízké vzdálenosti vaší pokožky.

Z tohoto důvodu je třeba si odzkoušet, zda je vám vzdálenost zařízení příjemná, pokud budete zařízení umísťovat například v ložnici a plánujete při vytápění usínat. Zpravidla je dobré řídit se tím, čím nižší je výkon zařízení, tím blíže ho můžete postavit.

Pokud plánujete zařízení pořídit do koupelen, vnitřních bazénů nebo k vířivkám, je dobré je umísťovat na místa, kde se nejvíce zdržujete – kromě vytápění místnosti vám také ohřeji nejbližší plochu, což může být velkou výhodou, pokud je podlaha studená a vy vylezete z teplého bazénu.

Infrazářiče do vnějších prostorů

Venkovní infrazářiče jsou výhodné hlavně proto, že se jejich teplo jen tak nevytrácí a vy se tak nemusíte bát, že byste zmrzli při večerním posezení na terase s přáteli. Můžete je využít na venkovních zahrádkách, terasách nebo do pergoly. V případě, že umísťujete zařízení na terasu, měli byste jej umístit do okolí posezení v okolí stolů a židlí anebo do rohu terasy, kdy bude teplo směřováno směrem k vám. Stejně jako u vnitřních infrazářičů je důležité si odzkoušet, zda je blízkost zařízení příjemná a zda není přístroj moc daleko nebo naopak moc blízko. Infrazářiče na pergoly je možné umístit i nad vstup, kdy bude teplo sálat z vrchu, kdy zařízení upevníte pomocí speciálního držáku.

Nejvíce jsou však používány přenosné infrazářiče, díky možnosti rychlé manipulace a flexibilního umístění – neřeší se zde zdlouhavá instalace jako u závěsných infrazářičů. Mezi takové zařízení patří stojanové infrazářiče, které využijete jak venku, tak vevnitř.

Free Základová fotografie zdarma na téma alkohol, alkoholické nápoje, clinking Stock Photo

Zdroj: Pexels.com

Průmyslové infrazářiče

Díky vysoké odolnosti těchto zařízení se dají přístroje využívat v prašných prostorech, jako jsou například sklady nebo výrobní haly. Jsou také odolné vůči vlhkosti a vodě. Tento typ zařízení je většinou instalován na strop nebo zeď prostoru, aby se dosáhlo největší efektivity vytápění, stejně tak je však možné sehnat i stojanová průmyslová topidla, pokud je třeba přístroj posouvat po objektu dle potřeby.

Z důvodu, že mají sklady a výrobní haly vysoké stropy je třeba popřemýšlet, kolik přístrojů je nutno pořídit a zda potřebujete vytápět jen určité místo nebo celou halu. Tyto infrazářiče mají také největší výkon, protože je od nich očekáváno větší vytápění než od předchozích dvou zmíněných.

máte vybráno?

Hlavní tři kategorie jsme vám již představili a rozhodování je nyní na vás. Důležité je brát v úvahu, kam budete infrazářič umísťovat a podle toho si zařízení pořídit. V naší nabídce topidel máme několik kandidátu, kteří se vám budou určitě zamlouvat a na které se můžete 100% spolehnout. Můžete si vybrat mezi klasickým infrazářičem nebo tepelným panelem.