Sušení prádla s odvlhčovačem

Nevlastníte sušičku, ale zároveň vás unavuje zdlouhavé čekání, než vám uschne prádlo? S tímto problémem vám může pomoci model odvlhčovače vzduchu s podporou sušení prádla, který představuje ekonomické i efektivní řešení. Tyto multifunkční přístroje vám usuší provlhlé boty i kabáty, ale i čerstvě vyprané prádlo.

Zpravidla se odvlhčovače vzduchu využívají k vysoušení zdiva a snížení relativní vlhkosti vzduchu. Vlhkost se však při sušení prádla ještě zvyšuje a může poškozovat i vaše zdraví. Odvlhčovač s podporou sušení prádla má tak nespornou výhodu, neboť dokáže nejen urychlit proces sušení, ale zároveň snižuje vlhkost v místnosti a udržuje kvalitní a příjemný vzduch. Jak takové sušení prádla s odvlhčovačem funguje?

Odvlhčovač s podporou sušení prádla v praxi

Odvlhčovače vzduchu slouží primárně k vysoušení vzduchu, a proto se uplatí zejména ve vlhkých místnostech, jako jsou koupelny, prádelny, nebo sklepy. Většina modelů však má i speciální funkci pro sušení prádla. Nejen, že vám vysoušeč usuší provlhlé a čerstvě vyprané prádlo, ale dokáže snížit celkovou vlhkost v místnosti, čímž bude zároveň předcházet i vzniku plísní.

Odvlhčovač funguje na principu kondenzace vodních par. To znamená, že nasaje vlhký vzduch, který vysuší prudkým zchlazením, následně jej zahřeje a vyfoukne do prostorou vysušený a ohřátý vzduch. Vysoušet oblečení tak lze nasměrováním proudu tohoto horkého vzduchu pomocí pohyblivých lamel. Díky cirkulaci vzduchu pracují odvlhčovače velmi efektivně a dochází i k úsporám tepelné energie.

Vybírat navíc můžete mezi několika programy, jejichž intenzitu si můžete individuálně nastavit. Vysoušet prádlo lze i celkovým snižováním vlhkosti v místnosti, neboť vysoušeče jsou schopny pohltit až několik litrů vodní páry. Zkondenzovanou vodu můžete odvádět přímo do kanalizace.

Výhody sušení prádla vysoušečem

Pokud vás trápí nadměrná vlhkost v bytě, nevlastníte sušičku a klasické sušení prádla vám připadá zdlouhavé, je vysoušeč pro vás tou správnou volbou. Pokud tak váháte mezi sušičkou na prádlo a odvlhčovačem vzduchu s funkcí sušení prádla, můžete si být jisti, že vás vysoušeč mile překvapí. Pojďme se tak společně podívat, co vše za výhody ale takový odvlhčovač s funkcí sušení prádla nabízí.

  • Nízká cena - oproti sušičkám si můžete odvlhčovač s podporou sušení prádla pořídit za pár korun.
  • Ochrana před alergeny - některé odvlhčovače obsahují speciální filtry, které jsou schopny zachytit bakterie, viry a další škodliviny. Sušení prádla s podporou odvlhčovače je tak vhodné zejména pro alergiky a další osoby s respiračními obtížemi.
  • Zbaví vás vlhkosti v bytě - nejen, že vám odvlhčovač vysuší prádlo, ale také vás zbaví přebytečné vlhkosti, která může způsobovat řadu obtíží.
  • Šetrný způsob vysoušení - na rozdíl od sušiček prádla zde nedochází k působení tepla, ale prádlo je sušeno prouděním vzduchu, a proto je odvlhčovač vhodný pro jakýkoliv druh prádla bez ohledu na materiál. Zabraňuje navíc opotřebení tkanin, jeho srážení a usnadňuje jeho žehlení.
  • Suché prádlo do 12 hodin - oproti klasickému sušení dokáže odvlhčovač poměrně rychle vysušit velké množství prádla, a to až 20 kg. Večer pověsíte a ráno posbíráte suché.
  • Nízká energetická spotřeba - odvlhčovač vám nezabere mnoho prostoru a navíc nespotřebuje tolik energie jako sušička. Je proto i mnohem šetrnější k životnímu prostředí.
  • Speciální funkce - řada modelů disponuje dalšími funkcemi. Jedná se především o široký výběr programů sušení, nebo o časovač.
 
2590
113241259011324
Značky
Automatická regulace vlhkosti vzduchu
Barva
Časovač
Funkce navíc
Funkce navíc k odvlhčování
Funkce sušení prádla
Ionizátor
Maximální hlučnost
Objem nádržky
Odvlhčovací výkon (v l/24h)
Orientační velikost místnosti
Provozní vlhkost
Technologie odvlhčování
Vzduchový průtok

Stránka 1 z 1 - 17 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 17 položek celkem