Čističky vzduchu bez ionizátoru, čističky s vypínatelným ionizátorem

Ionizátor vzduchu obohacuje vzduch o záporné částice (anionty). Při této funkci dochází i ke vzniku vedlejšího produktu - ozónu. Ozón může být dobrý sluha, ale zlý pán. Má totiž jak pozitivní, tak negativní účinky. Disponuje dezinfekčními vlastnostmi, nicméně vyšší míra výskytu tohoto plynu má na člověka negativní dopad.

Čističky vzduchu bez ionizátoru, popřípadě s vypínatelným ionizátorem jsou jednoduše alternativou pro ty, kdo tuto funkci nechtějí využívat. Obecně vzato je ale tato funkce velice užitečná a zdraví prospěšná.

Ozon a čističky vzduchu

Jak už bylo zmíněno, ozon je vedlejší produkt při ionizaci vzduchu a v nízkých koncentracích může být efektivně využit v domácnosti. Hodnoty vyprodukovaného ozonu by se neměly dostat nad stanovené hygienické normy. V případě, že se hodnota vyprodukovaného ozónu dostane nad 0,05 ppm, může docházet ke zdravotním komplikacím.

Všechny naše čističky jsou řádně kontrolovány a splňují všechna hygienická i bezpečnostní prvky tak, aby produkce ozonu byla zanedbatelná.

Pro více informací doporučujeme přečíst článek z našeho magazínu, který se touto problematikou podrobněji zabývá. Jedná se o článek ionizace vs ozón.

 
2250
118881225011888
Značky
 
Barva
Časovač
Funkce navíc
Funkce navíc k čištění vzduchu
Ionizátor
Maximální hlučnost
Orientační velikost místnosti
Technologie čištění vzduchu
Vzduchový průtok

Stránka 1 z 1 - 14 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 14 položek celkem