Odvlhčovač vzduchu s ionizátorem

O čističe vzduchu s ionizátorem jste asi už slyšeli, ale co odvlhčovač vzduchu s ionizátorem? Ten osvěží nejen vzduch ve vašem bytě, ale také vyřeší vaše problémy s plísní a pomůže s respiračními obtížemi.

Nadměrná vlhkost způsobuje řadu problémů, zejména těch zdravotních. A proto především alergikům by odvlhčovač neměl chybět, neboť vzduch nejen pročistí, ale také zvýší jeho kvalitu. Odvlhčovač se ale uplatní i tam, kde je zapotřebí udržovat optimální teplotu a vlhkost.

Jak odvlhčovače snižují vlhkost vzduchu

Odvlhčovací přístroje využívají studený odpar vody, kdy je voda vstřebávána ve formě malých kapek a následně je ventilátorem vyháněna ven. V takovém případě se jedná o takzvanou kondenzační metodu, kdy navíc při pohybu kapaliny přes výparník dochází k odtoku vody do nádržky. V případě adsorpční metody se vlhkost zachycuje do hygroskopického materiálu. Některé modely navíc disponují i filtrem, který dokáže částečně vyčistit vzduch od nečistot.

Odvlhčovače můžeme na základě výkonu, konstrukce a funkcí rozdělit na domácí a profesionální odvlhčovače vzduchu.

Dýchejte snadněji se zápornými ionty

Odvlhčovač vzduchu s ionizátorem vytváří takzvané záporné ionty, které ve vzduchu ničí toxické látky. Zabraňuje tak kumulaci sporů plísní a dále zamezují jejich šíření. Dochází také se snazšímu usazování prachových částic, nezvyšuje se tak prašnost a lze je lehce setřít při úklidu.

Vzduch obohacený o záporné ionty se mimo jiné tvoří v přírodě při bouřce. Takový vzduch je tak čerstvý, pocitově svěžejší, čímž usnadňuje dýchání. Odvlhčovač vzduchu s ionizátorem dokáže také částečně pohlcovat pachy, a proto takový přístroj ocení kuřáci, ale spolehlivě zastoupí i digestoř v kuchyni. Velkou výhodou odvlhčovače s ionizátorem je také jeho minimální údržba a velmi nízká spotřeba. Ionizaci navíc můžete zapnout či vypnout, nezávisle na ostatních funkcích.

 
2590
113241259011324
Značky
Automatická regulace vlhkosti vzduchu
Barva
Časovač
Funkce navíc
Funkce navíc k odvlhčování
Funkce sušení prádla
Ionizátor
Maximální hlučnost
Objem nádržky
Odvlhčovací výkon (v l/24h)
Orientační velikost místnosti
Provozní vlhkost
Technologie odvlhčování
Vzduchový průtok

Stránka 1 z 1 - 10 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 10 položek celkem