Clean Air Optima CA-508, čistička vzduchu s ionizátorem

 
Doprava zdarma Efekt lupa
 • 1 z 9
 

PŘEDFILTR, UHLÍKOVÝ filtr, HEPA filtr (účinnost až 99,97 %), TiO2 filtr, UV lampa, IONIZÁTOR. Místnost: do 80 m2 (240 m3/h). Hlučnost: 38 dB (rychlost 1); 60 dB (rychlost 5). Časovač.

Dostupnost Na dotaz (dostupnost)
Cena 5 776,86 Kč bez DPH
6 990 Kč
Kód produktu 3501000260
Značka Clean Air Optima
Webová stránka značky cleanairoptima.nl
Kategorie Čističky vzduchu
Položka byla vyprodána...
 

POPIS ČISTIČKY VZDUCHU clean air optima ca-508

Tato celostně vybavená čistička vzduchu s úzkým, vysokým tělem, se bude hodit do kanceláří, recepcí a dalších reprezentativních prostor. Součástí filtrace je HEPA filtr, uhlíkový předfiltr, UV lampa, filtr s oxidem titaničitým (TiO2 filtr) a ionizátor. Ventilátor má 5 stupňů od nejtiššího chodu po maximální výkon se vzduchovým průtokem 220 m3 za hodinu. Časovač umožní nastavit automatické vypnutí. Čistička je vhodná pro očištění od všech běžných alergenů i zápachů. Ionizátorem lze osvěžit vzduch i ve špatně ventilovaných prostorách bez oken.

Orientační velikost místnosti čistička vzduchu CA-508

Orientační velikost místnosti:
do 80 m2

Technologie čištění vzduchu čistička vzduchu CA-508

Technologie čištění vzduchu:
HEPA filtr, TiO2 + UV, uhlíkový filtr, plazma ionizátor

Ionizátor - iontový vítr čistička vzduchu CA-508

Ionizátor (iontový vítr):
ano (nelze vypnout)

Vzduchový průtok čistička vzduchu CA-508

Vzduchový průtok:
240 m3/hod (maximální výkon)

Počet rychlostí ventilátoru čistička vzduchu CA-508

Počet rychlostí ventilátoru:
5

Hlučnost čistička vzduchu CA-508

Hlučnost:
max. 38 dB

Ukazatel kvality vzduchu čistička vzduchu CA-508

Ukazatel kvality vzduchu:
ne

Automatický režim čištění vzduchu čistička vzduchu CA-508

Automatický režim čištění vzduchu :
ne

Funkce navíc čistička vzduchu CA-508

Funkce navíc:
ne

Časovač čistička vzduchu CA-508

Časovač:
1-8 h nebo nepřetržitý chod

Noční režim čistička vzduchu CA-508

Noční režim:
ne

Dálkové ovládání čistička vzduchu CA-508

Dálkové ovládání:
ne

Příkon čistička vzduchu CA-508

Příkon:
max. 48 W

Rozměry čistička vzduchu CA-508

Rozměry:
70,0 x 17,6 x 27,0 cm

Hmotnost čistička vzduchu CA-508

Hmotnost:
5 kg

schéma Průběhu čištění vzduchu

Jak probíhá čištění vzduchu - předfiltr, uhlíkový filtr, HEPA filtr, TIO2 filtr a UV světlo - čistička vzduchu s ionizátorem pro alergiky a astmatiky, Clean Air Optima CA-506 + filtr

Čištění vzduchu probíhá v 8 krocích:

KROK 1. Dva tiché ventilátory nasají vzduch přes vstupní otvor. Rychlost ventilátoru lze přepínat (5 rychlostí). Maximální vzduchový výkon (rychlost 5) je 220 m3 za hodinu. Z čehož plyne, že tato čistička vzduchu může v pokoji o velikosti 30 m2 vyměnit vzduch třikrát za hodinu. Hlučnost čističky vzduchu: 38 dB (rychlost 1), 60 dB (rychlost 5).

KROK 2. Předfiltr vyfiltruje větší prachové částice, a tímto prodlouží životnost HEPA filtru (životnost HEPA filtru je 6-8 měsíců).

KROK 3. Uhlíkový filtr odstraní zápachy a jiné plynné znečišťující látky.

KROK 4. Vysoce kvalitní HEPA filtr vyfiltruje až 99,97 % všech mikročástic (>0,3 μm) z okolního vzduchu (1 mm = 1000 μm), a tak dokáže ze vzduchu odstranit prach, pyl, kousky chlupů, roztoče, pevné částice od cigaretového kouře, alergeny apod.

Porovnání polutantů s lidským vlasem

Porovnání velikosti částic pylu a prachu s lidským vlasem

 

KROK 5. TiO2 filtr zničí viry, bakterie, mikroby, plísně, alergeny, karcinogeny a jiné organické látky. ”Zničí” znamená, že organické látky se rozkládají na minerální látky (vodu a oxid uhličitý). Tento filtr dezinfikuje vzduch, čímž snižuje riziko onemocnění chřipkou a vzniku alergických reakcí. POZOR: TiO2 filtr funguje jen při zapnuté UV lampě.

KROK 6. UV lampa (lze vypnout) ničí mikroorganismy (viry, bakterie, plísně), a tím dokončí sterilizaci vzduchu.

KROK 7. Ionizátor vzduchu generuje záporné ionty. Tímto je dosaženo několika efektů. Dýcháme vzduch, jenž má efekt čerstvého vzduchu po bouřce. Záporné ionty neutralizují ve vzduchu kladné ionty (kationy) mající škodlivý účinek na zdraví. Nabité částice shlukují na sebe i ty nejmenší částice prachu, a tyto shluky už umí HEPA filtr zachytit. Ionizátor čističky vzduchu Clean Air Optima CA-506 neprodukuje ozon.

KROK 8. Čistička vzduchu s ionizátorem vyfoukne čistý vzduch přes výstupní otvor.

Čistička vzduchu s ionizátorem a HEPA filtrem vhodná pro alergiky a astmatiky - Clean Air Optima CA-506 + filtr

JAK FUNGUJE PŘEDFILTR. 

Hrubý filtr (předfiltr) je obvykle síťka s velmi malými otvory. Předfiltr vyfiltruje větší prachové částice, a tímto prodlouží životnost jiných filtrů (obvykle HEPA filtru). Předfiltr je zpravidla vyroben z materiálu, který je snadno omyvatelný. Údržba je jednoduchá – 1x měsíčně omýt vodou. Životnost předfiltrů není omezená (teoreticky). Čistič vzduchu Clean Air Optima CA-508 používá předfiltr, který je vyroben z pórovitého materiálu obsahujícího aktivní uhlík.

JAK FUNGUJE HEPA FILTR. 

HEPA (High Efficiency Particle Absorption) filtr se vyrábí ze speciálního pórovitého materiálu na základě skleněných vláken. Tento materiál dělá plošnou záclonu pro proud vzduchu, a dokonce i mikroskopické částice nebo bakterie nemohou prolétnout skrz, a zůstávají v pórech filtru. HEPA filtr je schopen zachytit částice větší než 0,3 mikrometru (1 mikrometr = 0,000001 metru). Pro srovnání, lidský nosní filtr vyfiltruje částice větší než 10 mikrometrů z vdechnutého vzduchu. V současné době neexistuje lepší technologie na čištění vzduchu. Proto se HEPA filtry používají nejen v domácích čističkách vzduchu, ale i v laboratořích a zdravotních ústavech po celém světě. Údržba je jednoduchá – 1x měsíčně vyčistit vysavačem. Životnost HEPA filtrů je obvykle 6-12 měsíců. 

JAK FUNGUJE UHLÍKOVÝ FILTR. 

Uvnitř uhlíkového filtru se nachází granule nebo vlákna aktivního uhlíku. Základem fungování je schopnost aktivního uhlíku absorbovat větší molekuly. Právě takové molekuly tvoří zápachy, toxiny a jiné plynné znečišťující látky. Filtr funguje do momentu, než se uhlík "zaplní" toxickými látkami. Poté je ho samozřejmě nutno vyměnit. Uhlíkový filtr nevyžaduje žádnou údržbu. Životnost uhlíkového filtru je obvykle 6-12 měsíců. 

JAK FUNGUJE TIO2 FILTR. 

Fotokatalytický TiO2 filtr je mřížka, povrch které tvoří materiál TiO2 (oxid titaničitý). Princip fungování se zakládá na vlastnostech tohoto materiálu. Když na něj dopadá UV záření (UV lampa nebo sluneční světlo) a organické látky (viry, bakterie, mikroby, plísně, alergeny, karcinogeny apod.), spouští se fotokatalytická reakce, při níž se tyto organické látky rozkládají na minerální látky (vodu a oxid uhličitý). TiO2 funguje jen jako katalyzátor, tudíž se neopotřebovává. Samozřejmě, že část látek proletí přes otvory v mřížce. Nicméně, čistička vzduchu propouští přes sebe vzduch neustále, a proto postupně TiO2 filtr dezinfikuje vzduch v místnosti. Filtr TiO2 nevyžaduje žádnou údržbu. Životnost TiO2 filtru není omezená (teoreticky). 

Čistička vzduchu s ionizátorem vhodná pro alergiky a astmatiky Clean Air Optima CA-508 - ovládací panel

JAK FUNGUJE UV LAMPA. 

Je vědecky prokázáno, že UV záření ničí mikroorganismy, avšak vyžaduje to větší intenzitu záření a také nějaký čas působení na viry a bakterie. V čističce vzduchu mikroorganismy proletí kolem UV lampy vcelku rychle, a proto efektivita čištění není moc vysoká. UV lampa spouští fotokatalytickou reakci pro TiO2 filtr a částečně sterilizuje vzduch. UV lampa nevyžaduje žádnou údržbu. 

JAK FUNGUJE IONIZÁTOR VZDUCHU. 

Ionizátory vzduchu generují záporné ionty (anionty), a tím je dosaženo hned několika efektů. Dýcháme vzduch mající efekt čerstvého vzduchu po bouřce. Civilizace produkuje mnoho kladných iontů (DVD, TV, auta atd.), jež mají škodlivý účinek na zdraví (bolest hlavy, únava, ospalost). Záporné ionty neutralizují ve vzduchu kladné ionty (kationty). Nabité částice shlukují na sebe i ty nejmenší částice prachu, a tyto shluky odfiltruje HEPA filtr nebo spadnou na horizontální plochu, kde se snadně odstraní hadrem nebo vysavačem. Nevýhodou ionizátorů je, že mohou produkovat ozon, který je ve větším množství škodlivý pro zdraví (obzvlášť pro astmatiky). Dle normy ČSN EN 60335-2-65 produkce ozonu nesmí překročit 0,05 ppm. Tuto normu musí splňovat jakákoliv čistička vzduchu s ionizátorem nebo samotný ionizátor na českém trhu. Čistička vzduchu s ionizátorem Clean Air Optima CA-508 je 100% bezozónová. Ionizátor nevyžaduje žádnou údržbu. Životnost ionizátoru není omezená. 

Co znamená CADR

CADR, neboli Clean Air Delivery Rate, popisuje množství vyčištěného vzduchu (měřeno v kubických stopách za minutu, neboli CFM), který může čistička vzduchu dodat do místnosti. CADR se měří pro tři druhy částic: kouř, prach, pyl. Vysoký CADR značí vysokou schopnost dodat vyčištěný a čistý vzduch do místnosti. 

Co je to AHAM. 

AHAM (Association of Home Appliance Manufacturers) je nezávislá organizace, která kontroluje výsledky domácích spotřebičů, jako jsou čističky vzduchu. AHAM se nachází ve Spojených státech a potvrzuje klientovi, že byl Clean Air Delivery Rate (CADR) nezávisle ověřen a je v souladu s ANSI /AHAM -1 „Metodou pro měření výkonu přenosných čističek vzduchu“. 

Čističky vzduchu a zvlhčovače značky Clean Air Optima pomáhají zlepšit ovzduší v místnosti. Čističky vzduchu Clean Air Optima mají širokou škálu využití: čističky vzduchu do bytu, do restaurace a pro alergiky. Společnost Clean Air Optima provádí u čističek vzduchu neustále testy u různých nezávislých organizací. Od těchto společností mají čističky vzduchu a zvlhčovače značky Clean Air Optima dobré recenze. 

Podobné produkty

 • Clean Air Optima CA-502 Pro Mini, čistička vzduchu Doprava zdarma Kód: 3501000320
  Clean Air Optima CA-502 Pro Mini, čistička vzduchu
  Na dotaz (dostupnost)
  Čistička vzduchu pro místnost do 20 m² • vzduch. CADR 100 m³/h • hlučnost 10-50 dB • režimy: Spánek - Střední - Turbo • HEPA filtr s vrstvou z nanostříbra • uhlíkový filtr • DUO ionizátor • předfiltr •...

  1 975,21 Kč bez DPH 2 390 Kč
Barva černá, stříbrná
Časovač ano
Funkce navíc antimikrobiální úprava filtru
Funkce navíc k čištění vzduchu nemá
Maximální hlučnost 60 dB
Ionizátor ano (nelze vypnout)
Orientační velikost místnosti do 80 m²
Technologie čištění vzduchu předfiltr, HEPA filtr, uhlíkový filtr, TiO2 + UV, ionizátor
Vzduchový průtok 240 m³/hod
Dálkové ovládání ne
Velikost místnosti do 80 m2
Vzduchový výkon 240 m3/h
Počet rychlostí ventilátoru (?) 5
Hlučnost (?) 38 dB
Typ filtru Předfiltr, HEPA filtr, uhlíkový, TiO2 filtr
Sada filtrů (HEPA, předfiltr s aktivním uhlíkem) je v kompletu a lze je dokoupit
Životnost HEPA filtru (?) 6-8 měsíců
Životnost předfiltru s aktivním uhlíkem (?) 12 měsíců
Rozměry HEPA filtru (DxŠxH) 49,0 x 12,0 x 3,5 cm
Údržba HEPA filtru 1x měsíčně vysavačem nebo kartáčem
Údržba předfiltru s aktivním uhlíkem 1x měsíčně vysavačem nebo kartáčem
Indikátor výměny HEPA filtru ano
UV lampa (?) ano
Ionizátor ano
Ionizace 6 000 000 iontů/cm3/s
Produkce ozonu 0
Časovač (pro vypnutí) 1-8 h nebo nepřetržitý chod
Napětí 220-240 V/50 Hz
Příkon (?) 48 W
Rozměry (VxŠxH) 70,0 x 17,6 x 27,0 cm
Délka přívodového kabelu 1,50 m
Hmotnost 5,0 kg
Barva tmavě šedá / stříbrně šedá
Výrobce Clean Air Optima
Druh čističky vzduchu
Doporučený prostor 240 m3

Čistička vzduchu CA-508


Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
5
26x
4
25x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Clean Air Optima je holandská značka, kterou založila v roce 2002 dvojčata Jeroen a Frank Kortenschijlovi. zvlhcovac-vzduchu-a-vonne-esenceTato firma vyrábí vysoce kvalitní čističky vzduchu, zvlhčovače a odvlhčovače a stojanové ventilátory pro domácnost do malých i velkých místností. Cílem společnosti Clean Air Optima je, aby její přístroje zlepšovaly vnitřní prostředí budov tak, aby se v něm nacházel co možná nejčistší, nejzdravější a nejpříjemnější vzduch. Tato společnost razí heslo: „Čím kvalitnější vzduch, tím kvalitnější život.“ Clean Air Optima dbá na kvalitu svých produktů a své výrobky nabízí za přijatelné ceny. V celé Evropě, ale také ve většině zbývajícího světa, se nacházejí tisíce spokojených klientů využívajících její výrobky.

Výhradním distributorem značky Clean Air Optima v ČR a na Slovensku je Gavri s.r.o.

 

Typy vyráběných produktů:

 1. Čističky vzduchu pro domácnost
 2. Zvlhčovače vzduchu pro domácnost
 3. Odvlhčovače vzduchu pro domácnost
 4. Stojanové ventilátory

 

Společnost Clean Air Optima provádí u čističek vzduchu neustále testy u různých nezávislých organizací. Od těchto společností mají čističky vzduchu, odvlhčovače a zvlhčovače značky Clean Air Optima dobré recenze. Čističky vzduchu Clean Air Optima mají širokou škálu využití jako:

 • čističky vzduchu do bytu,
 • čističky vzduchu do restaurace,
 • pro kanceláře a instituce,
 • pro alergiky a astmatiky, 
 • do ordinací a pracovišť
 • a obecně do míst s vyšší koncentrací lidí.

 

Podle studií, které prováděly nejprestižnější evropské instituce, bylo zjištěno, že lidé tráví až 90% svého času uvnitř budov. A také, že vzduch uvnitř budov je mnohdy znečištěný víc než vzduch venkovní. Kvůli tomu se v přístrojích značky Clean Air Optima nacházejí kvalitní filtry, které velice efektivně ničí prachové částice, spory plísní, bakterie, pachy, alergeny a další škodlivé látky. Společnost Clean Air Optima splňuje evropské i české standardy pro elektronické přístroje.

Clean Air Optima - čističky vzduchu, odvlhčovače vzduchu, zvlhčovače vzduchu