Clean Air Optima CA-502 Pro Mini, čistička vzduchu

 
Doprava zdarma Efekt lupa
 • 1 z 9
 

Čistička vzduchu pro místnost do 20 m² • vzduch. CADR 100 m³/h • hlučnost 10-50 dB • režimy: Spánek - Střední - Turbo • HEPA filtr s vrstvou z nanostříbra • uhlíkový filtr • DUO ionizátorpředfiltr • senzor kvality vzduchu • časovač 8 h16,5 x 16,5 x 23cm • dětská pojistka • součástí balení je 2 sady filtrů • hmotnost 1,2 kg 

Návod/Manual

Vše o čističkách vzduchu (články)Srovnání čističek vzduchu (tabulka)

Dostupnost Na dotaz (dostupnost)
Cena 1 975,21 Kč bez DPH
2 390 Kč
Kód produktu 3501000320
Značka Clean Air Optima
Webová stránka značky cleanairoptima.nl
Kategorie Čističky vzduchu
Položka byla vyprodána...
 

Chytrá čistička vzduchu se senzorem čistoty, teploty a vlhkosti vzduchu.

Kvalitní vzduch je důležitý pro naše zdraví. Čím méně alergenů, mikroorganismů a chemických látek vdechujeme, tím méně nemocí se objeví. Čistička vzduchu CA-502 Pro Mini holandské společnosti Clean Air Optima očišťuje vzduch od prachu, pylu, bakterií, virů, cigaretového kouře, zplodin z dopravy a průmyslové produkce, zbytků roztočů, plísní, zvířecích nečistot, různých chemických látek, plynů a zápachů a mj. i smogu. Zabudovaný inteligentní senzor neustále měří kvalitu vzduchu a automaticky spouští čistící funkce. Senzor monitoruje částice s průměrem 2,5 mikrometru (PM2,5). Je neocenitelný v domovech, které často trápí smog. Smogová mračna obsahují částice 10 µm (PM10) a 2,5µm (PM2,5), které se usazují v plicích a patří do TOP10 největších zdravotních rizik pro člověka. Postará se o ně předfiltr, kvalitní filtr s granulovaný uhlíkem a rozložitý True HEPA filtr třídy H13 s antibakteriálním potahem z nanostříbra, který zachytí částice až do průměru 0,3 mikrometrů.

Pro skutečně čistý a svěží vzduch

CADR 100 m³/h lze ztlumit až do neslyšeného šepotu, při kterém budete v klidu spát. Displej propojený s chytrým zabudovaným senzorem zobrazuje množství naměřených nečistot vel. 2,5µm, teplotu a vlhkost vzduchu. Máte tak přesný přehled o stavu svého ovzduší. Silný DUO-ionizátor s emitací 10 milionů iontů za sekundu na metr krychlový dotvoří atmosféru svěžího vzduchu v lese po dešti. Krásný a elegantní design spolu a širokou plochou a kvalitou filtrů zaručuje skutečně účinný přístroj, který se hodí do každé místnosti a pročistí vaše klima od nebezpečných polutantů.


 

Vlastnosti čističky vzduchu CA-502 Pro mini:

Velikost místnosti čistička vzduchu Clean Air Optima CA-509

Orientační velikost místnosti:
do 20 m2

Technologie čištění vzduchu čistička vzduchu Clean Air Optima CA-509

Technologie čištění vzduchu:
HEPA filtr, uhlíkový filtr, předfiltr

Ionizátor - iontový vítr čistička vzduchu Clean Air Optima CA-509

Ionizátor (iontový vítr):
ano 
>3.000.000 Iontů/cm³/s
bez tvorby ozonu

Vzduchový průtok čistička vzduchu Clean Air Optima CA-509

CADR:
max. 100 m3/hod

Počet rychlostí ventilátoru čistička vzduchu Clean Air Optima CA-509

Počet rychlostí ventilátoru:
4 rychlosti: turbo, střední, tichý a spánkový režim

Hlučnost čistička vzduchu Clean Air Optima CA-509

Hlučnost:
Rychlost nízký: 25 dB
Rychlost spánkový: 10 dB
Rychlost střední: 35 dB
Rychlost turbo: 50 dB

Ukazatel kvality vzduchu čistička vzduchu Clean Air Optima CA-509

Ukazatel kvality vzduchu:
senzor PM2,5 (snímá množství částic o průměru 2,5 mikrometru)

Automatický režim čištění vzduchu čistička vzduchu Clean Air Optima CA-509

Automatický režim čištění vzduchu :
ano

Funkce navíc čistička vzduchu Clean Air Optima CA-509

Funkce navíc:
Ukazatel teploty
Ukazatel vlhkosti vzduchu

Časovač čistička vzduchu Clean Air Optima CA-509

Časovač:
ano (8 hod)

Noční režim čistička vzduchu Clean Air Optima CA-509

Noční režim:
ano

12-dalkove-ovladani-ne

Dálkové ovládání:
ne

Příkon čistička vzduchu Clean Air Optima CA-509

Příkon:
16 W

Rozměry čistička vzduchu Clean Air Optima CA-509

Rozměry:
16,5 x 16,5 x 23cm

Hmotnost čistička vzduchu Clean Air Optima CA-509

Hmotnost:
1,2 kg


Porovnání polutantů s lidským vlasem

Porovnání velikosti částic pylu a prachu s lidským vlasem

 

4-fázové čištění vzduchu:

FÁZE 1. Ventilátor nasaje vzduch přes vstupní otvory. Předfiltr vyfiltruje větší prachové částice. Předfiltr prodlužuje životnost hlavního filtru.

FÁZE 2. Vysoce kvalitní HEPA filtr vyfiltruje až 99,97 % všech mikročástic velikost až 0,3 mikrometrů z nasátého vzduchu. Dokáže ze vzduchu odstranit prach, pyl, kousky chlupů, roztoče, pevné částice od cigaretového kouře, alergeny apod.

FÁZE 3. Uhlíkový filtr s granulovaným uhlíkem odstraní zápachy a jiné plynné znečišťující látky.

FÁZE 4. Ionizátor vzduchu generuje takové množství záporných iontů (aniontů), které je nepatrně vyšší než u čerstvého vzduchu. Takto je dosaženo několika efektů. Dýcháme vzduch, jenž má efekt čerstvého vzduchu po bouřce. Záporné ionty neutralizují ve vzduchu kladné ionty (kationy) mající škodlivý účinek na zdraví. Nabité částice shlukují na sebe i ty nejmenší částice prachu, a tyto shluky už umí HEPA filtr zachytit. Ionizátory čističek vzduchu Clean Air Optima splňují normu ČSN EN 60335-2-65 (produkce ozonu <0,05 ppm).

Čistička vzduchu vyfoukne čistý vzduch přes výstupní otvor.

PŘEDFILTR.

Hrubý filtr (předfiltr) je obvykle síťka s velmi malými otvory. Předfiltr vyfiltruje větší prachové částice, a tímto prodlouží životnost jiných filtrů (obvykle HEPA filtru). Předfiltr je zpravidla vyroben z materiálu, který je snadno omyvatelný. Údržba je jednoduchá – 1x měsíčně omýt vodou. Životnost předfiltrů není omezená (teoreticky).

HEPA filtr.

 

HEPA (High Efficiency Particle Absorption) filtr se vyrábí ze speciálního pórovitého materiálu na základě skleněných vláken. Tento materiál dělá plošnou záclonu pro proud vzduchu, a dokonce i mikroskopické částice nebo bakterie nemohou prolétnout skrz, a zůstávají v pórech filtru. HEPA filtr je schopen zachytit částice větší než 0,3 mikrometru (1 mikrometr = 0,000001 metru). Pro srovnání, lidský nosní filtr vyfiltruje částice větší než 10 mikrometrů z vdechnutého vzduchu. V současné době neexistuje lepší technologie na čištění vzduchu. Proto se HEPA filtry používají nejen v domácích čističkách vzduchu, ale i v laboratořích a zdravotních ústavech po celém světě. Údržba je jednoduchá – 1x měsíčně vyčistit vysavačem. Životnost HEPA filtrů je obvykle 6-12 měsíců.

UHLÍKOVÝ filtr.

Uvnitř uhlíkového filtru se nachází granule nebo vlákna aktivního uhlíku. Základem fungování je schopnost aktivního uhlíku absorbovat větší molekuly. Právě takové molekuly tvoří zápachy, toxiny a jiné plynné znečišťující látky. Filtr funguje do momentu, než se uhlík "zaplní" toxickými látkami. Poté je ho samozřejmě nutno vyměnit. Uhlíkový filtr nevyžaduje žádnou údržbu. Životnost uhlíkového filtru je obvykle 6-12 měsíců.

IONIZÁTOR vzduchu.

Ionizátory vzduchu generují záporné ionty (anionty), a tím je dosaženo hned několika efektů. Dýcháme vzduch mající efekt čerstvého vzduchu po bouřce. Civilizace produkuje mnoho kladných iontů (DVD, TV, auta atd.), jež mají škodlivý účinek na zdraví (bolest hlavy, únava, ospalost). Záporné ionty neutralizují ve vzduchu kladné ionty (kationty). Nabité částice shlukují na sebe i ty nejmenší částice prachu, a tyto shluky odfiltruje HEPA filtr nebo spadnou na horizontální plochu, kde se snadně odstraní hadrem nebo vysavačem. DOPORUČENÍ: nezapínejte ionizátor dřív než po 1 hodině čištění vzduchu, jelikož iontové shluky prachu se nalepí (obzvlášť pokud je vlhkost vzduchu v místnosti vysoká) na stěny, nábytek a záclony – moc hezky to potom nevypadá. Nevýhodou ionizátorů je, že mohou produkovat ozon, který je ve větším množství škodlivý pro zdraví (obzvlášť pro astmatiky). Dle normy ČSN EN 60335-2-65 produkce ozonu nesmí překročit 0,05 ppm. Tuto normu musí splňovat jakákoliv čistička vzduchu s ionizátorem nebo samotný ionizátor na českém trhu. Čističky vzduchu s ionizátorem splňují normu 60335-2-65. Ionizátor nevyžaduje žádnou údržbu. Životnost ionizátoru není omezená.

Podobné produkty

 • Clean Air Optima CA-506, čistička vzduchu Doprava zdarma Kód: 3501000240
  Clean Air Optima CA-506, čistička vzduchu s ionizátorem
  Na dotaz (dostupnost)
  PŘEDFILTR, UHLÍKOVÝ filtr, HEPA filtr (účinnost až 99,97 %), TiO2 filtr, UV lampa, IONIZÁTOR. Místnost: do 60 m2 (220 m3/h). Hlučnost: 38 dB (rychlost 1); 60 dB (rychlost 5). Časovač.

  4 950,41 Kč bez DPH 5 990 Kč
 • Clean Air Optima CA-508, čistička vzduchu Doprava zdarma Kód: 3501000260
  Clean Air Optima CA-508, čistička vzduchu s ionizátorem
  Na dotaz (dostupnost)
  PŘEDFILTR, UHLÍKOVÝ filtr, HEPA filtr (účinnost až 99,97 %), TiO2 filtr, UV lampa, IONIZÁTOR. Místnost: do 80 m2 (240 m3/h). Hlučnost: 38 dB (rychlost 1); 60 dB (rychlost 5). Časovač.

  5 776,86 Kč bez DPH 6 990 Kč
Časovač ano
Funkce navíc ukazatel množství prachu, ukazatel teploty, ukazatel vlhkosti vzduchu
Funkce navíc k čištění vzduchu nemá
Maximální hlučnost 50 dB
Ionizátor ano (nelze vypnout)
Orientační velikost místnosti do 20 m²
Technologie čištění vzduchu předfiltr, HEPA filtr, DUO ionizátor, aktivní uhlík
Dálkové ovládání ne
CADR 100 m³/hod
CADR 100 m³/h
Počet rychlostí ventilátoru 4
Hlučnost 10 - 50 dB
Životnost filtrů (?) 1 - 3 měsíce
Ionizace >3.000.000 Iontů/cm³/s
Produkce ozonu (?) není
Senzor kvality vzduchu ano
Ukazatel kvality vzduchu (LED) ano
Časovač 8 hodin
Napětí 220V - 240V / 50Hz
Příkon 16W
Rozměry (VxŠxH) 16,5 x 16,5 x 23cm
Hmotnost 1,2 kg
Dálkové ovládání ne
Zavěšení na zeď ne
Výrobce Clean Air Optima
Druh čističky vzduchu

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:

Clean Air Optima je holandská značka, kterou založila v roce 2002 dvojčata Jeroen a Frank Kortenschijlovi. zvlhcovac-vzduchu-a-vonne-esenceTato firma vyrábí vysoce kvalitní čističky vzduchu, zvlhčovače a odvlhčovače a stojanové ventilátory pro domácnost do malých i velkých místností. Cílem společnosti Clean Air Optima je, aby její přístroje zlepšovaly vnitřní prostředí budov tak, aby se v něm nacházel co možná nejčistší, nejzdravější a nejpříjemnější vzduch. Tato společnost razí heslo: „Čím kvalitnější vzduch, tím kvalitnější život.“ Clean Air Optima dbá na kvalitu svých produktů a své výrobky nabízí za přijatelné ceny. V celé Evropě, ale také ve většině zbývajícího světa, se nacházejí tisíce spokojených klientů využívajících její výrobky.

Výhradním distributorem značky Clean Air Optima v ČR a na Slovensku je Gavri s.r.o.

 

Typy vyráběných produktů:

 1. Čističky vzduchu pro domácnost
 2. Zvlhčovače vzduchu pro domácnost
 3. Odvlhčovače vzduchu pro domácnost
 4. Stojanové ventilátory

 

Společnost Clean Air Optima provádí u čističek vzduchu neustále testy u různých nezávislých organizací. Od těchto společností mají čističky vzduchu, odvlhčovače a zvlhčovače značky Clean Air Optima dobré recenze. Čističky vzduchu Clean Air Optima mají širokou škálu využití jako:

 • čističky vzduchu do bytu,
 • čističky vzduchu do restaurace,
 • pro kanceláře a instituce,
 • pro alergiky a astmatiky, 
 • do ordinací a pracovišť
 • a obecně do míst s vyšší koncentrací lidí.

 

Podle studií, které prováděly nejprestižnější evropské instituce, bylo zjištěno, že lidé tráví až 90% svého času uvnitř budov. A také, že vzduch uvnitř budov je mnohdy znečištěný víc než vzduch venkovní. Kvůli tomu se v přístrojích značky Clean Air Optima nacházejí kvalitní filtry, které velice efektivně ničí prachové částice, spory plísní, bakterie, pachy, alergeny a další škodlivé látky. Společnost Clean Air Optima splňuje evropské i české standardy pro elektronické přístroje.

Clean Air Optima - čističky vzduchu, odvlhčovače vzduchu, zvlhčovače vzduchu