Clean Air Optima CA-703, odvlhčovač a čistička vzduchu

 
Doprava zdarma Efekt lupa
 • 1 z 6
 

Kombinace odvlhčovače a čističky vzduchu do bytu. Odvlhčovací výkon 0,65 l/24h • nádrž 1,8l • místnosti do 20 m² • příkon 65W  • hlučnost <25dB • hmotnost 2,4kg • vzduchový výkon 65m³/h • provozní teplota 5-50°C • TiO2 filtr • UV LED diody • ionizátor (produkuje ozon) • aut. vypnutí při plné nádrži • automatický restart po výpadku proudu • časovač pro vypnutí/zapnutí 0-24 hod. Dezinfikuje vzduch od alergenů, bakterií, virů aj.

Návod v češtině Clean Air Optima CA-703 • Srovnání domácích sušiček vzduchu (tabulka)

Dostupnost Prodej ukončen
Cena 2 662,81 Kč bez DPH
3 222 Kč
Kód produktu 3512000020
Značka Clean Air Optima
Webová stránka značky cleanairoptima.nl
Kategorie Odvlhčovače vzduchu a vysoušeče vlhkosti
 

Odvlhčovač vzduchu s ionizátorem Clean Air Optima CA-703

Odvlhčovač vzduchu a čistička vzduchu 2v1 Clean Air Optima CA-703 má drobné rozměry a velmi dobře zapadne do jakéhokoli interiéru. Je velmi jednoduchý na ovládání a dá se snadno přenášet. Odvlhčovač vzduchu Clean Air Optima CA-703 je ideální pro boj proti plísním. Doporučujeme ho použít v malých místnostech do 20 m2. Přístroj také funguje jako čistička vzduchu s ionizátorem a používá třístupňový filtrační systém: permanentní TiO2 filtr, UV LED diody, ionizátor. Není potřeba dokupovat filtry. Více podrobností


Parametry odvlhčovače:

Odvlhčovací výkon odvlhčovač vzduchu a čistička ca-703

Odvlhčovací výkon:
0,65 l / 24hod (30°C, 80% relativní vlhkosti vzduchu)

Vzduchový průtok odvlhčovač vzduchu a čistička ca-703

Vzduchový průtok:
65 m3/h

Orientační velikost místnosti odvlhčovač vzduchu a čistička ca-703

Orientační velikost místnosti:
dle výrobce: do 20 m2
dle testu Gavri: do 26 m2

Maximální příkon odvlhčovač vzduchu a čistička ca-703

Maximální příkon:
65 W

Hlučnost odvlhčovač vzduchu a čistička ca-703

Hlučnost:
< 25 dB

Provozní podmínky odvlhčovač vzduchu a čistička ca-703

Provozní podmínky:
teplota vzduchu: 5°C-50°C
vlhkost vzduchu: nad 40%

Časovač odvlhčovač vzduchu a čistička ca-703

Časovač:
Automatické vypnutí/zapnutí

Objem nádrže odvlhčovač vzduchu a čistička ca-703

Objem nádrže:
1,8 l

Odtok hadicí pro nepřetržitý provoz odvlhčovač vzduchu a čistička ca-703

Odtok hadicí pro nepřetržitý provoz:
Ano (součástí balení)

Funkce sušení prádla odvlhčovač vzduchu a čistička ca-703

Funkce sušení prádla :
ne

Filtry pro čištění vzduchu odvlhčovač vzduchu a čistička ca-703

Filtry pro čištění vzduchu:
TiO2 filtr, UV světlo
filtry není potřeba dokupovat

Ionizátor odvlhčovač vzduchu a čistička ca-703

Ionizátor:
ano

Funkce navíc odvlhčovač vzduchu a čistička ca-703

Funkce navíc:
Automatické vypnutí při plné nádrži
Automatický restart při výpadku proudu
Automatické odmrazování při nízké teplotě

Automatické udržování vlhkosti odvlhčovač vzduchu a čistička ca-703

Automatické udržování vlhkosti:
ne
dokupte hygrostat do zásuvky Trotec BH30

Transport odvlhčovač vzduchu a čistička ca-703

Mobilita:
plně mobilní; má držadlo,
nemá kolečka

Hmotnost odvlhčovač vzduchu a čistička ca-703

Hmotnost:
2,4 kg

Rozměry odvlhčovač vzduchu a čistička ca-703

Rozměry:
335 x 210 x 155 mm

Délka kabelu odvlhčovač vzduchu a čistička ca-703

Délka přívodního kabelu:
výrobce neuvádí


Čištění vzduchu probíhá v 5 fázích:

FÁZE 1. Tichý ventilátor nasává vzduch přes vstupní otvor. Vzduchový výkon je 65 m3 za hodinu. Hlučnost odvlhčovače a čističky vzduchu: < 25 dB. 

FÁZE 2. TiO2 filtr zničí viry, bakterie, mikroby, plísně, alergeny, karcinogeny a jiné organické látky. ”Zničí” znamená, že organické látky se rozkládají na minerální látky (vodu a oxid uhličitý). Tento filtr dezinfikuje vzduch, čímž snižuje riziko onemocnění chřipkou a vzniku alergických reakcí. Filtr tvoří vrstva oxidu titaničitého (TiO2), která se zaktivuje jen při působení UV světla. Filtr není potřeba dokupovat.

FÁZE 3. UV LED diody ničí mikroorganismy (viry, bakterie, plísně), a tím dokončí sterilizaci vzduchu. Zabraňují také šíření mikroorganismů uvnitř odvlhčovače. 

FÁZE 4. Ionizátor vzduchu generuje záporné ionty, které vypouští do místnosti. Tímto je dosaženo několika efektů. Dýcháme vzduch, jenž má efekt čerstvého vzduchu po bouřce. Záporné ionty neutralizují ve vzduchu kladné ionty (kationy) mající škodlivý účinek na zdraví. Nabité částice shlukují na sebe i ty nejmenší částice prachu, a tyto shluky spadnou na horizontální plochu, kde se snadno odstraní hadrem nebo vysavačem. 

FÁZE 5. Čistička vzduchu s ionizátorem vyfoukne čistý vzduch přes výstupní otvor. 

Odvlhčovač vzduchu a čistička vzduchu CA-703 v koupelně
Odvlhčovač vzduchu a čistička vzduchu 2v1 s ionizátorem Clean Air Optima CA-703

Jak odvlhčovač vzduchu pomáhá v boji proti plísním

Odvlhčovače vzduchu snižují relativní vlhkost vzduchu, která by se měla pohybovat mezi 40 – 60 %. Pokud je vlhkost vyšší než 60 %, vzniká tak ideální prostředí pro množení plísní, které mohou lidem působit velké potíže. Plísně působí některé zdravotní problémy, zvláště náchylní jsou na ně alergici, protože patří k silným alergenům. U mnohých plísní nestačí pouhé použití fungicidních prostředků, které fungují většinou jen krátkodobě, ale je nutné trvale snížit relativní vlhkost vzduchu v místnosti. Odvlhčovač vzduchu proti plísním pomáhá především ve sklepech, starých i nových bytech, suterénech nebo skladech, koupelnách a prádelnách.

Snížením relativní vlhkosti vzduchu se zvýší schopnost vzduchu absorbovat vlhkost obsaženou v pevných materiálech, čímž se zabrání vzniku plísňového ložiska ve zdech, kobercích, čalouněném nábytku nebo na tapetách. Odvlhčovače jsou proto velice vhodné k tomu, abyste množení plísní předešli, případně se jich po mnoholetém úsilí při boji s nimi úspěšně zbavili.

jak odvlhčovač vzduchu funguje

Většina odvlhčovačů funguje na principu zachytávání vzdušné vlhkosti. Vzduch prochází přes odvlhčovač s chladícím tělesem, které vzduch ochlazuje a voda obsažená ve vzduchu z místnosti se zkapalňuje a je zachytávána v nádobě. Než se vzduch vrátí zpět do místnosti, je ohříván na pokojovou teplotu. Oběma těmito procesy je vzduch postupně vysoušen. Některé vysoušeče vzduchu automaticky odvádí přebytečnou vodu do odpadu, u jiných je potřeba zachycovací nádobku ručně vyprazdňovat.

Jak správně odvlhčovat

Pro dosažení nejlepšího účinku by měly být odvlhčovače vzduchu v provozu v uzavřené místnosti, aby vzduch cirkulující oknem nebo dveřmi nepřinášel novou vlhkost odjinud. Dále by měl být vysoušeč vlhkosti umístěn na rovném povrchu co nejdále od nábytku, který by mu mohl clonit. Většina odvlhčovačů má také zabudovaný regulátor vlhkosti (humidistat), který po dosažení určité hodnoty vlhkosti indukuje vypnutí přístroje. Domácí odvlhčovače nejsou většinou schopny snížit relativní vlhkost vzduchu pod 40 %, takže nehrozí přílišné vysušení vzduchu v místnosti. 

JAK FUNGUJE TIO2 FILTR. 

Fotokatalytický TiO2 filtr je mřížka, jejíž povrch tvoří materiál TiO2 (oxid titaničitý). Princip fungování se zakládá na vlastnostech tohoto materiálu. Když na něj dopadá UV záření (UV LED dioda nebo sluneční světlo) a organické látky (viry, bakterie, mikroby, plísně, alergeny, karcinogeny apod.), spouští se fotokatalytická reakce, při níž se tyto organické látky rozkládají na minerální látky (vodu a oxid uhličitý). TiO2 funguje jen jako katalyzátor, tudíž se neopotřebovává. Samozřejmě, že část látek proletí přes otvory v mřížce. Nicméně, čistička vzduchu propouští přes sebe vzduch neustále, a proto postupně TiO2 filtr dezinfikuje vzduch v místnosti. Filtr TiO2 nevyžaduje žádnou údržbu. Životnost TiO2 filtru není omezená (teoreticky). 

JAK FUNGUJE UV led dioda. 

Je vědecky prokázáno, že UV záření ničí mikroorganismy, avšak vyžaduje to větší intenzitu záření a také nějaký čas působení na viry a bakterie. V čističce vzduchu mikroorganismy proletí kolem UV LED diody vcelku rychle, a proto efektivita čištění není moc vysoká. UV LED dioda spouští fotokatalytickou reakci pro TiO2 filtr a částečně sterilizuje vzduch. UV LED dioda nevyžaduje žádnou údržbu. Životnost UV LED diody není omezená (teoreticky). 

JAK FUNGUJE IONIZÁTOR VZDUCHU. 

Ionizátory vzduchu generují záporné ionty (anionty), a tím je dosaženo hned několika efektů. Dýcháme vzduch mající efekt čerstvého vzduchu po bouřce. Civilizace produkuje mnoho kladných iontů (DVD, TV, auta atd.), jež mají škodlivý účinek na zdraví (bolest hlavy, únava, ospalost). Záporné ionty neutralizují ve vzduchu kladné ionty (kationty). Nabité částice shlukují na sebe i ty nejmenší částice prachu, a tyto shluky spadnou na horizontální plochu, kde se snadně odstraní hadrem nebo vysavačem. Nevýhodou ionizátorů je, že mohou produkovat ozon, který je ve větším množství škodlivý pro zdraví (obzvlášť pro astmatiky). Dle normy ČSN EN 60335-2-65 produkce ozonu nesmí překročit 0,05 ppm. Tuto normu musí splňovat jakákoliv  čistička vzduchu s ionizátorem  nebo samotný  ionizátor  na českém trhu. Čističky vzduchu s ionizátorem Clean Air Optima splňují normu 60335-2-65. Ionizátor nevyžaduje žádnou údržbu. Životnost ionizátoru není omezená. 

Podobné produkty

 • Clean Air Optima CA-707, odvlhčovač a čistička vzduchu Doprava zdarma Kód: 3512000315
  Clean Air Optima CA-707, odvlhčovač a čistička vzduchu Sušička prádla
  Na dotaz (dostupnost)
  Tato sušička vzduchu odvlhčí i vyčistí vzduch v bytě • Auto. udržování vlhkosti (Hygrostat) • Odvlhčování 20l/24h • Vodní nádrž 4l • Místnost do 70m² • Příkon 240W-370W • Hlučnost <39dB • Hmotnost 14,3Kg...

  9 358,68 Kč bez DPH 11 324 Kč
 • Odvlhčovač a čistička vzduchu Noaton DF 4114 Doprava zdarma Kód: 3411000400
  Noaton DF 4114, odvlhčovač a čistička vzduchu
  31.10.2024 (dostupnost)
  Odvlhčovač a čistička vzduchu • Uhlíkový filtr • Nízká spotřeba

  4 371,90 Kč bez DPH 5 290 Kč
 • Clean Air Optima CA-704, odvlhčovač a čistička vzduchu Doprava zdarma Kód: 3501000275
  Clean Air Optima CA-704 Smart, odvlhčovač a čistička vzduchu Sušička prádla
  Na dotaz (dostupnost)
  Tato sušička odstraní vlhkost i vyčistí vzduch v bytě • Auto. udržování vlhkosti (Hygrostat) • Odvlhčování 10l/24h • Vzduchový průtok 120 m³/hod • Vodní nádrž 3l • Místnost do 40m² • Příkon 200 W•...

  7 347,11 Kč bez DPH 8 890 Kč
 • b34ab6ead609acbc3c071ce1c06d9436 1000x1000 Doprava zdarma Kód: 3512000041
  Trotec TTR 57 E, adsorpční odvlhčovač vzduchu
  Na dotaz (dostupnost)
  Adsorpční odvlhčovač vzduchu • Auto. udržování vlhkosti (Hygrostat) • Odvlhčovací výkon 9l/24hod • Nádrž 5l • Velikost místnosti dle výrobce do 20m² • Vzduchový průtok 185m³/h • Spotřeba

  5 446,28 Kč bez DPH 6 590 Kč
 • Clean Air Optima CA-704, odvlhčovač a čistička vzduchu Doprava zdarma Kód: 3512000290
  Clean Air Optima CA-704, odvlhčovač a čistička vzduchu
  Na dotaz (dostupnost)
  Tato sušička odstraní vlhkost i vyčistí vzduch v bytě • Auto. udržování vlhkosti (Hygrostat) • Odvlhčování 10l/24h • Vzduchový průtok 120 m³/hod • Vodní nádrž 4l • Místnost do 40m² • Příkon max 260 W• Hlučnost

  7 347,11 Kč bez DPH 8 890 Kč
 • Clean Air Optima CA-707 Smart, odvlhčovač a čistička vzduchu Doprava zdarma Kód: 3501000280
  Clean Air Optima CA-707 Smart, odvlhčovač a čistička vzduchu
  Na dotaz (dostupnost)
  Tato sušička vzduchu odvlhčí i vyčistí vzduch v bytě • Auto. udržování vlhkosti (Hygrostat) • Odvlhčování 20l/24h • Vodní nádrž 4l • Vzduchový průtok 195 m³/hod • Místnost do 70m² • Příkon 320W-420W •...

  9 358,68 Kč bez DPH 11 324 Kč
Automatická regulace vlhkosti vzduchu ne
Barva bílá, černá
Časovač ano
Funkce navíc k čištění vzduchu odvlhčování
Funkce navíc k odvlhčování čištění vzduchu
Funkce sušení prádla ne
Maximální hlučnost 25 dB
Ionizátor ano (nelze vypnout)
Objem nádržky 1,8 l
Odvlhčovací výkon (v l/24h) 0,65
Orientační velikost místnosti do 20 m²
Technologie čištění vzduchu TiO2 + UV, ionizátor
Technologie odvlhčování Peltierův jev - funguje při 0°C-35°C
Vzduchový průtok 65 m³/hod
Orientační velikost místnosti (strop 2,5 m) (?) 20 m²
Odtok hadicí ano
Dálkové ovládání ne
Provozní vlhkost 40% - 100% RV
Odvlhčovací výkon (30°C, 80% RV) (?) 0,65 l
Orientační velikost místnosti dle testu Gavri.cz do 26 m2
Velikost místnosti doporučovaná výrobcem do 20 m²
Povolená provozní teplota 5°C-50°C
Rozsah pro použití relativní vlhkost nad 40 %
Hlučnost 25 dB
TiO2 filtr ano
UV LED diody ano
Ionizátor ano
Ionizace 3 000 000 iontů/cm3/s
Produkce ozonu (?) <0,04 ppm
Vzduchový výkon 65 m3/h
Napětí (?) 12 V
Příkon 65 W
Hmotnost 2,4 kg
Rozměry (VxŠxH) 335 x 210 x 155 mm
Objem kondenzační nádrže 1,8 l
Držadlo ano
auto. vypnutí při plné nádržce ano
Výrobce Clean Air Optima
Rychlost odvlhčení (?) 0,03 l/hod
Auto restart při vypnutí proudu ano
Časovač (?) ano
Odmrazování ano
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
R Avatar autora Vlhkost 22.2.2018 20:01
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda u přístroje jde nastavit konkrétní vlhkost, kterou chci v místnosti udržovat. Děkuji.
Odpovědět
AM Avatar autora Vlhkost 23.2.2018 12:37
Dobrý den, Nastavení vlhkosti tento přístroj neumí, nicméně lze k němu dokoupit externí hygrostat: https://www.gavri.cz/prislusenstvi-pro-odvlhcovace-vzduchu/hygrostat-do-zasuvky-trotec-bh30/ S pozdravem Antonín Malík, Gavri.cz
M Avatar autora Nová okna ve starším domě 28.2.2018 11:12
Dobrý den, v létě se v našem domě vyměnila okna za plastová a na zdech se objevila plíseň. Máme 2+1, celkem kolem 50m2, všechny pokoje jsou propojené (jeden je z obou stran průchozí). Je nutné zakoupit odvlhčovač do každé místnosti zvlášť nebo stačí jeden výkonný a pokryje celý byt? Děkuji!
Odpovědět
PK Avatar autora Nová okna ve starším domě 28.2.2018 14:55
Dobrý den, doporučuji víc přístrojů. CA-703 je navíc příliš slabý na takto velkou plochu. S pozdravem, Petra Kociánová, Gavri.cz
M Avatar autora Rozšíření nádržky na vodu 5.9.2018 11:49
Dobrý den, je nějakým způsobem možné zvětšit nádobku na vodu? Například vytvořením přepadu do další nádržky/kanystru?
Odpovědět
J Avatar autora Dotaz 4.2.2019 22:01
Dobrý den, máme nové plastové okna a hl. v zimě se nám mlží (sráží se vlhkost) jen v tomto jednom pokoji - severní orientace (dle méření vlhkoměrem cca 64% rel. vlhkosti, v jinych pokojich max. 52%). Větráme velmi často, ale nedaří se nám to dlouhodobě snížit. Pomůže nám v tomto tento výrobek? Děkuji J.
Odpovědět
VK Avatar autora zkušenost 28.2.2019 15:56
Přístoj funguje jak má, spokojenost. Jen je hlučný ve frekvenci 420Hz 15 dB ve vzdálenosti 1m. Tzn. ve dne takřka neslyšitelný. v noci hluk jako by jste spaly u počítače. Mohu doporučit.
Odpovědět
MG Avatar autora 12.11.2019 17:31
U přístroje nejde nastavit časovač. Na displeji je stále pouze číslo 63, i když nastavím časovač na 3 hodiny. Děkuji za odpověď. Gering Miroslav
Odpovědět
NM Avatar autora Dotaz 28.1.2020 23:05
Dobrý den. Při čištění vzduchu ionizator se zapíná automaticky nebo musí se nastavovat zvlášť? Dekuji
Odpovědět
JZ Avatar autora 10.4.2020 11:47
Výrobek jsem vrátil. Zdaleka nesplňuje úroveň hluku do 25dB. Ve vzdálenosti 2m jsem naměřili 35dB - nejedná se o certifikované měření. Důležitější pro mne bylo, že jsem se v noci budil a dlouho nemohl usnout. Po vypnutí se mi opět spí krásně.
Odpovědět
B Avatar autora Odvlhčovač do sklepa 29.6.2020 23:16
Dobrý den, mám zájem o odvlhčení sklepa (plocha cca 20m2, objem cca 50m3) v objektu ve svahu a ve stínu. Teplota se pohybuje cca od 0 stupňů Celsia v zimě do cca 18 stupňů Celsia a vlhkost od 30 do 80% podle atmosférických podmínek. V těchto teplotách pracují podle mých informací efektivně pouze adsorbční odvlhčovače. Spadá tento odvlhčovač do této kategorie a je vhodný pro tento prostor? Děkuji a přeji pěkný den Břetislav
Odpovědět
TS Avatar autora Velmi slabe 6.10.2020 18:22
Vysoušeč na principu peltierova článku je vhodný opravdu jen na prostor, který je opravdu malý a dost vyhraty a vlhký. Nad 8m čtverečních už nefunguje skoro vůbec...
Odpovědět
DV Avatar autora 30.12.2020 10:51
Je to super maká jak má.
Odpovědět

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
5
305x
4
527x
3
4x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Clean Air Optima je holandská značka, kterou založila v roce 2002 dvojčata Jeroen a Frank Kortenschijlovi. zvlhcovac-vzduchu-a-vonne-esenceTato firma vyrábí vysoce kvalitní čističky vzduchu, zvlhčovače a odvlhčovače a stojanové ventilátory pro domácnost do malých i velkých místností. Cílem společnosti Clean Air Optima je, aby její přístroje zlepšovaly vnitřní prostředí budov tak, aby se v něm nacházel co možná nejčistší, nejzdravější a nejpříjemnější vzduch. Tato společnost razí heslo: „Čím kvalitnější vzduch, tím kvalitnější život.“ Clean Air Optima dbá na kvalitu svých produktů a své výrobky nabízí za přijatelné ceny. V celé Evropě, ale také ve většině zbývajícího světa, se nacházejí tisíce spokojených klientů využívajících její výrobky.

Výhradním distributorem značky Clean Air Optima v ČR a na Slovensku je Gavri s.r.o.

 

Typy vyráběných produktů:

 1. Čističky vzduchu pro domácnost
 2. Zvlhčovače vzduchu pro domácnost
 3. Odvlhčovače vzduchu pro domácnost
 4. Stojanové ventilátory

 

Společnost Clean Air Optima provádí u čističek vzduchu neustále testy u různých nezávislých organizací. Od těchto společností mají čističky vzduchu, odvlhčovače a zvlhčovače značky Clean Air Optima dobré recenze. Čističky vzduchu Clean Air Optima mají širokou škálu využití jako:

 • čističky vzduchu do bytu,
 • čističky vzduchu do restaurace,
 • pro kanceláře a instituce,
 • pro alergiky a astmatiky, 
 • do ordinací a pracovišť
 • a obecně do míst s vyšší koncentrací lidí.

 

Podle studií, které prováděly nejprestižnější evropské instituce, bylo zjištěno, že lidé tráví až 90% svého času uvnitř budov. A také, že vzduch uvnitř budov je mnohdy znečištěný víc než vzduch venkovní. Kvůli tomu se v přístrojích značky Clean Air Optima nacházejí kvalitní filtry, které velice efektivně ničí prachové částice, spory plísní, bakterie, pachy, alergeny a další škodlivé látky. Společnost Clean Air Optima splňuje evropské i české standardy pro elektronické přístroje.

Clean Air Optima - čističky vzduchu, odvlhčovače vzduchu, zvlhčovače vzduchu