Clean Air Optima CA-707 Smart, odvlhčovač a čistička vzduchu

 
Doprava zdarma Efekt lupa
 • 1 z 10
 

Tato sušička vzduchu odvlhčí i vyčistí vzduch v bytě • Auto. udržování vlhkosti (Hygrostat) • Odvlhčování 20l/24h • Vodní nádrž 4l • Vzduchový průtok 195 m³/hod • Místnost do 70m² • Příkon 320W-420W • Hlučnost 48dB • Hmotnost 13,5Kg • Provozní teplota 5-32°CIonizátor (produkuje ozon) • HEPA filtrUV lampaUhlíkový filtr • Časovač • Odtok hadicí • Aut. odmrazování • Aut. vypnutí při plné nádržce • Plynulý provoz při výpadku proudu • Kolečka • Držadlo • Světelný indikátor vlhkosti • Sušička prádla

Návod/Manual CA-707 Clean Air Optima • Srovnání domácích sušiček vzduchu (tabulka)

Dostupnost Na dotaz (dostupnost)
Cena 9 358,68 Kč bez DPH
11 324 Kč
Kód produktu 3501000280
Značka Clean Air Optima
Webová stránka značky cleanairoptima.nl
Kategorie Odvlhčovače vzduchu a vysoušeče vlhkosti
Položka byla vyprodána...
 

Odvlhčovač a čistička vzduchu Clean Air Optima CA-707 (sušička prádla)

Odvlhčovač vzduchu Clean Air Optima CA-707 je jedním z mála vysoušečů vlhkosti na trhu, který dokáže odvlhčit i vyčistit vzduch v místnosti, protože kombinuje čističku a odvlhčovač do jediného spotřebiče. Více podrobností

Parametry odvlhčovače:

Odvlhčovací výkon odvlhčovač a čistička vzduchu CA-707

Odvlhčovací výkon:
20 l / 24 hod (30°C/80% r.v.)
Technologie: kompresor

Vzduchový průtok odvlhčovač a čistička vzduchu CA-707

Vzduchový průtok:
195 m3/hod
(maximální výkon)

Orientační velikost místnosti odvlhčovač a čistička vzduchu CA-707

Orientační velikost místnosti:
dle výrobce: do 70 m2
dle testu Gavri: do 70 m2

Maximální příkon odvlhčovač a čistička vzduchu CA-707

Maximální příkon:
420 W

Hlučnost odvlhčovač a čistička vzduchu CA-707

Hlučnost:
maximálně 48 dB

Provozní podmínky odvlhčovač a čistička vzduchu CA-707

Provozní podmínky:
teplota vzduchu: 5°- 32°C
vlhkost vzduchu: 30% - 80%

Časovač odvlhčovač a čistička vzduchu CA-707

Časovač:
automatické vypnutí

Objem nádrže odvlhčovač a čistička vzduchu CA-707

Objem nádrže:
4 l

Odtok hadicí pro nepřetržitý provoz odvlhčovač a čistička vzduchu CA-707

Odtok hadicí pro nepřetržitý provoz:
ano

Funkce sušení prádla odvlhčovač a čistička vzduchu CA-707

Funkce sušení prádla :
ano

Filtry pro čištění vzduchu odvlhčovač a čistička vzduchu CA-707

Filtry pro čištění vzduchu:
HEPA (H13) filtr, uhlíkový filtr, předfiltr

Ionizátor odvlhčovač a čistička vzduchu CA-707

Ionizátor:
ano

Funkce navíc odvlhčovač a čistička vzduchu CA-707

Funkce navíc:
Aut. odmrazování
Aut. vypnutí při plné nádržce

Automatické udržování vlhkosti odvlhčovač a čistička vzduchu CA-707

Automatické udržování vlhkosti:
ano
odvlhčovač se zapíná a vypíná podle aktuální vlhkosti

Transport odvlhčovač a čistička vzduchu CA-707

Transport:
Plně mobilní
Držadlo pro přenášení
Pojízdná kolečka

Hmotnost odvlhčovač a čistička vzduchu CA-707

Hmotnost:
13,5 kg

Rozměry odvlhčovač a čistička vzduchu CA-707

Rozměry:
618x260x260 mm

Délka kabelu odvlhčovač a čistička vzduchu CA-707

Délka přívodního kabelu:
není

 

odvlhčovač vzduchu vysouší zdivo a zbavuje plísně v bytě.

Odvlhčovače vzduchu snižují relativní vlhkost vzduchu na optimálních 40% - 60%. Pokud je relativní vlhkost v bytě vyšší než 60%, vznikají ideální podmínky pro množení plísní, které mohou lidem způsobit velké problémy. Plísně v bytě způsobují zdravotní potíže a zvláště náchylní jsou na ně alergici, protože se jedná o silný alergen. Pouhé použití fungicidních prostředků často nestačí, protože fungují jen krátkodobě. K vyřešení problému s plísní je nutné odvlhčovačem trvale snížit relativní vlhkost v místnosti. Snížením relativní vlhkosti vzduchu se zvýší schopnost vzduchu absorbovat vlhkost obsaženou v pevných materiálech, čímž se zabrání vzniku plísňového ložiska ve zdech aj. Odvlhčovačem vzduchu předejdete množení plísní, popřípadě se jich po mnohaletém boji s nimi úspěšně zbavíte.


Technologie filtrování vzduchu (uhlíkový filtr, UV lampa a ionizátor) navíc zneutralizují spory plísní, které jsou vypouštěny do vzduchu a vdechovány člověkem.

Odvlhčovač vzduchu CA-707 představuje řešení pro uzavřené prostory jako jsou sklepy, koupelny, prádelny, suterény, sklady, byty, domy, kanceláře, instituce, čekárny, ordinace, recepce, školy, školky a další.

Jak správně odvlhčovat

Pro dosažení nejlepšího účinku by měla být sušička vzduchu v provozu v uzavřené místnosti, aby vzduch cirkulující dveřmi (oknem) nepřinášel novou vzdušnou vlhkost. Odvlhčovač vzduchu by měl být umístěn na rovném tvrdém povrchu co nejdále od nábytku, který by mu mohl clonit. Neumisťujte odvlhčovač na mokré povrchy. Sušičky vzduchu pro domácnost umožňují snížit relativní vlhkost vzduchu až na 30%.

Jak odvlhčovač vzduchu funguje?

Většina odvlhčovačů funguje na principu zachytávání vzdušné vlhkosti. Vzduch prochází přes chladící těleso, které vzduch ochladí a tím zkapalní vodní páru. Zkapalnělá voda se zachytí do nádržky. Vzduch se znovu ohřeje a z přístroje vyjde o pár stupňů teplejší, než je okolní teplota v místnosti. Oběma těmito procesy dochází k vysoušení vzduchu. Sušičky vzduchu se vypnou, jakmile voda v nádrži dosáhne na maximum. Nádrž na vodu odvlhčovače CA-707 má výstup pro připojení hadice pro stálý odtok vody (nepřetržitý provoz).

ODVLHČOVAČe A ČISTIČKy řeší problémy:

 • vlhké zdivo, tvorba plísní
 • vysoká koncentrace vodní páry
 • špatné nebo žádné odvětrávání
 • sušení prádla v bytě
 • zamlžená, namrzající okna
 • zaprášené prostředí (alergen)
 • znečištění pylem (alergen)
 • znečištění toxickými spórami plísní (alergen)
 • zápachy z cigaret, domácích mazlíčků, odpadů, potu
 • kontaminace vzduchu zplodinami z ulice
 • zadržování vlhkosti v textiliích a matracích
 • vlhkost ohrožuje el. spotřebiče, dřevo, papír apod.
 • znečištění plynnými látkami
 • ulpívající zvířecí chlupy
 • vydýchaný vzduch v kombinaci s potem
 • zvýšené riziko přenosu virových/bakteriálních chorob

Charakteristiky odvlhčovače vzduchu Clean Air Optima CA-707:

1) Udržuje optimální vlhkost. Hygrostat neustále měří hodnotu relativní vlhkosti a zobrazuje ji v procentech. Umožňuje automatický provoz, načasování spuštění, nebo nepřetržité odvlhčování. Světelný indikátor vlhkosti (lampu) lze zapnout, i když je odvlhčovač v režimu OFF. Lampa má tři barvy:

 1. Červené světlo znamená vysokou vlhkost vzduchu >68%
 2. Zelené světlo znamená vlhkost vzduchu 53-68%
 3. Modré světlo znamená suchý vzduch <53% RV.

 

2) Usuší prádlo v bytě. Proud suchého vzduchu poslouží při sušení prádla v koupelně nebo pokoji. Oscilující nastavitelná klapka umožní nasměrovat proud vzduchu na sušák s prádlem a vytvoří umělý vítr, který urychlí schnutí. Díky odvlhčování nedojde ke zvýšení vlhkosti v místnosti.

3) Vytváří umělý vánek. Rozpohybuje dusný vzduch díky ventilátoru a nastavitelné pohyblivé klapce.

4) UV lampa zabíjí viry a mikroorganismy. UV světlo proniká do DNA jednobuněčných organismů a rozkládá jejich nukleové kyseliny, čímž je zabíjí nebo neutralizuje. Pomáhá od organismů vířících vzduchem, tj. virů, bakterií, plísní, mikrobů apod. Nejlepší je ji zapnout na co nejdéle, zejména v domácnosti alergika ihned po vysávání.

5) Ionizátor ulehčí dýchacím cestám. Dýchání bude snazší i pro alergika a astmatika díky ionizátoru. Vytváří záporně nabité ionty (aniony), které vysílá do místnosti. Aniony na sebe vážou prachové částice, zápachy a množství kladně nabitých částic (kationtů), které mohou zatěžovat organismus. Vytváří svěží vzduch jako po bouřce. Ionizátor lze vypnout.

6) Čistička a odvlhčovač mohou běžet nezávisle na sobě. Podle potřeby můžete CA-707 využívat jen jako čističku vzduchu s ionizátorem a UV lampou, nebo jen jako sušičku vzduchu a prádla.

7) Zajímavé přídavné funkce. Časovač umožní nastavit dobu provozu. Automatická funkce Defrost pravidelně odmrazuje kondenzátor. Výstup pro stálý odtok vody skrz hadici umožní nepřetržitý provoz (hadice je součástí balení). Přístroj plynule naváže v provozu i při nenadálém výpadku proudu. Odvlhčování se automaticky vypne po naplnění nádrže. Digitální displej s intuitivními tlačítky se rychle naučíte ovládat. Pojízdná kolečka a rukojeť umožňují převážet odvlhčovač z místa na místo. Elegantní vzhled ladí s většinou interiérů.

 

Základní parametry odvlhčovače CA-707

Velké místnosti. Zvládne místnosti o velikosti 70m2 a menších, tj. 10x7 metru (při výšce stropu cca 2,5m), tj. 175m3.

Nízká spotřeba. CA-707 spotřebuje na odvlhčovač úsporných 420W při vysoké rychlosti. Při nízké rychlosti je spotřeba jen 320W.

Tichý chod. Maximální hlučnost CA-707 je 30dB (HIGH). Rychlost a hlučnost můžete regulovat podle potřeby. CA-707 umožňuje nastavovat rychlost větráku ve 2 rychlostech (HIGH, LOW) a 4 módech.

Jednoduchá údržba filtrů. CA-707 čistí vzduch za pomocí HEPA filtrpředfiltru, uhlíkového filtru, UV lampy a ionizátoru. Předfiltr není třeba měnit a udržuje se velmi lehce švédskou utěrkou. Uhlíkový filtr se mění 1x za 3-6 měsíců a údržba se provádí 1x za 7 dní vysavačem. UV lampa a ionizátor není třeba udržovat ani měnit.

 

Jaké technologie CA-707 využívá?

Jak probíhá odvlhčování kompresorem?

 

CA-707 je kompresorový odvlhčovač. Odvlhčuje kondenzací. Vysokého výkonu dosáhne při pokojové teplotě 30°C a 80% RV (relativní vlhkosti), kdy je schopný ze vzduchu získat až 20 litrů za 24 hodin. Při pokojových teplotách 20°C a nižší RV se výkon sníží přibližně o třetinu. CA-707 má automatickou funkci odmrazování kondenzátoru. Nahoru

 

Jak odvlhčovač vzduchu ca-707 čistí vzduch?

 

Sušička vzduchu Clean Air Optima CA-707 čistí vzduch čtyřmi jednotkami: předfiltrem, uhlíkovým filtrem, UV lampou a ionizátorem.

Fáze 1: tichý ventilátor nasává vzduch přes mechanický předfiltrI, kde se zachytí nejhrubší částice.

Fáze 2: vzduch proudí přes filtr s aktivním uhlíkem, kde oddělí zápachy a hrubší částice.

Fáze 3: je UV lampa, která ultrafialovým zářením zlikviduje bakterie, viry, spóry plísní a jednobuněčné organismy a dezinfikuje tak vzduch.

Fáze 4: ionizátor vzduchu generuje záporné ionty, které usnadňují dýchání. Dýcháme svěží vzduch jako po bouřce. Nabité částice shlukují prach, který klesá k zemi. Aniony navíc neutralizují škodlivé kationty (kladné ionty).

CA-707 sterilizuje vzduch - zbavuje ho škodlivých částic, bakterií, virů, toxických plísní, prachu, pylu a dalších nečistot. Nahoru

 

Jak čistička ca-707 zbavuje vzduch bakterií?

CA-707 je vybavená ultrafialovou (UV) lampou. Zapnutá UV lampa proniká do DNA mikroorganismů a rozkládá jejich nukleové kyseliny. Je účiná proti bakteriím, virům, plísním (spórám) a jiným jednobuněčným mikrobům. UV záření je jedním z nejefektivnějších způsobů, jak sterilizovat vzduch, a využívá se mj. i pro dezinfekci vody. UV lampa se dá vypnout. Nahoru

 

Jak čistička vzduchu pohlcuje pachy?

a) Uhlíkový filtr pohlcuje cigaretový kouř, zvířecí pachy, zápachy z odpadů, plyny, odéry aj. Doporučujeme uhlíkový filtr 1x za 7 dní vysát vysavačem. Uhlíkový filtr doporučujeme vyměnit 1x za 3 - 6 měsíců.

b) Ionizátor vytváří záporné ionty, které ve vzduchu neutralizují zápachy a škodlivé látky s kladným nábojem. Nahoru

 

jAK ČISTIČKA VZDUCHU CA-707 ZACHYTÁVÁ ZVÍŘECÍ CHLUPY?

Dobrou zprávou pro majitele mazlíčků je, že CA-707 zachycuje zvířecí chlupy, které mají notorickou tendenci ulpívat na oděvech. Předfiltr a filtr s aktivním uhlíkem zachytí jak poletující chlupy, tak hrubší nečistoty, které si váš chlupatý přítel přinesl s sebou z procházky. Nahoru

 

FUNKCE SUŠENÍ PRÁDLA V BYTĚ

Odvlhčovač lze nasměrovat na sušák s prádlem, a tak vytvořit umělý teplý vánek, který rychleji prosuší prádlo. Funkce odvlhčování vzduchu zároveň zabrání tomu, aby vlhkost ze schnoucího oblečení zvýšila relativní vlhkost vzduchu v místnosti. Funkce sušení prádla v bytě je ideální pro dlouhodobé i krátkodobé sušení prádla v zimě, při nepřízni počasí apod. Nahoru

 

Výhody a nevýhody kompresorového odvlhčovače

Výhody: Je úspornější. Kompresorový odvlhčovač spotřebuje o 25-60% méně energie než adsorpční odvlhčovač.

Nevýhody: Jeho účinnost se snižuje s klesající teplotou vzduchu, min. teplota je 5°C. Nahoru

 

dopravu vám zaplatíme

Při koupi tohoto produktu na Gavri.cz (objednávka nad 1000,-Kč) neplatíte za dopravu vůbec nic. Nahoru

Podobné produkty

Automatická regulace vlhkosti vzduchu ano
Barva bílá, černá
Časovač ano
Funkce navíc sušení prádla
Funkce navíc k čištění vzduchu odvlhčování
Funkce sušení prádla ano
Maximální hlučnost 48 dB
Ionizátor ano (lze vypnout)
Objem nádržky 4 l
Odvlhčovací výkon (v l/24h) 20
Orientační velikost místnosti 70 m²
Technologie čištění vzduchu HEPA filtr, uhlíkový filtr, TiO2 + UV, ionizátor
Technologie odvlhčování Kompresor - funguje při 5°C-35°C
Vzduchový průtok 195 m³/hod
Odtok hadicí ano
Dálkové ovládání ne
Vlhkost vzduchu (?) 30% - 80% RV
Odvlhčovací výkon (30°C, 80% RV) (?) 20 l
Orientační velikost místnosti dle testu Gavri.cz do 70 m2
Velikost místnosti doporučovaná výrobcem do 70 m2
Doporučený prostor 175 m3
Vzduchový průtok 195 m3/h
Objem kondenzační nádrže 4 l
Příkon 420 W
Hlučnost (?) 48 dB
Napětí 230 V/50 Hz
Rozměry (VxŠxH) 618x260x260 mm
Hmotnost (?) 13,5 kg
Časovač ano
Povolená provozní teplota 5° - 32°C
Povolená provozní RV (?) 30% - 80%
Odtok hadicí ano
Hadice ano
auto. vypnutí při plné nádržce ano
UV lampa ano
Ionizátor ano
Světelný ukazatel vlhkosti vzduchu ano
Předfiltr ano
Údržba předfiltru 1x týdně vysát vysavačem
Výměna hlavního filtru 1x za 3 - 6 měsíců
Údržba hlavního filtru 1x týdně vysát vysavačem
TiO2 filtr ne
HEPA filtr ano
Barva bílá
Počet rychlostí ventilátoru 2
Výrobce Clean Air Optima
Dálkové ovládání ne
Hlavní filtr uhlíkový filtr
Druh odvlhčovače a čističky 2v1

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
5
8x
4
8x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Clean Air Optima je holandská značka, kterou založila v roce 2002 dvojčata Jeroen a Frank Kortenschijlovi. zvlhcovac-vzduchu-a-vonne-esenceTato firma vyrábí vysoce kvalitní čističky vzduchu, zvlhčovače a odvlhčovače a stojanové ventilátory pro domácnost do malých i velkých místností. Cílem společnosti Clean Air Optima je, aby její přístroje zlepšovaly vnitřní prostředí budov tak, aby se v něm nacházel co možná nejčistší, nejzdravější a nejpříjemnější vzduch. Tato společnost razí heslo: „Čím kvalitnější vzduch, tím kvalitnější život.“ Clean Air Optima dbá na kvalitu svých produktů a své výrobky nabízí za přijatelné ceny. V celé Evropě, ale také ve většině zbývajícího světa, se nacházejí tisíce spokojených klientů využívajících její výrobky.

Výhradním distributorem značky Clean Air Optima v ČR a na Slovensku je Gavri s.r.o.

 

Typy vyráběných produktů:

 1. Čističky vzduchu pro domácnost
 2. Zvlhčovače vzduchu pro domácnost
 3. Odvlhčovače vzduchu pro domácnost
 4. Stojanové ventilátory

 

Společnost Clean Air Optima provádí u čističek vzduchu neustále testy u různých nezávislých organizací. Od těchto společností mají čističky vzduchu, odvlhčovače a zvlhčovače značky Clean Air Optima dobré recenze. Čističky vzduchu Clean Air Optima mají širokou škálu využití jako:

 • čističky vzduchu do bytu,
 • čističky vzduchu do restaurace,
 • pro kanceláře a instituce,
 • pro alergiky a astmatiky, 
 • do ordinací a pracovišť
 • a obecně do míst s vyšší koncentrací lidí.

 

Podle studií, které prováděly nejprestižnější evropské instituce, bylo zjištěno, že lidé tráví až 90% svého času uvnitř budov. A také, že vzduch uvnitř budov je mnohdy znečištěný víc než vzduch venkovní. Kvůli tomu se v přístrojích značky Clean Air Optima nacházejí kvalitní filtry, které velice efektivně ničí prachové částice, spory plísní, bakterie, pachy, alergeny a další škodlivé látky. Společnost Clean Air Optima splňuje evropské i české standardy pro elektronické přístroje.

Clean Air Optima - čističky vzduchu, odvlhčovače vzduchu, zvlhčovače vzduchu