Sezónní VÝPRODEJ stropních ventilátorů. Trvá do vyprodání zásob. Více informací zde (klik). 

Domácí odvlhčovač vás zbaví vlhkosti vzduchu po malování

Domácí odvlhčovače vzduchuMalovali jste nedávno pokoje? Přestěhovali jste se do staršího bytu s vysokými stropy? Máte doma sklep, ve kterém se drží vlhkost? Ve všech těchto situacích byste mohli velice dobře využít domácí odvlhčovač vzduchu.

Například při dostavění domu celá stavba ještě jeden až dva roky vysychá a pokud je deštivé počasí, může vlhkost natropit mnoho nepříjemností. Domácí odvlhčovač pomáhá snížit relativní vlhkost vzduchu a je energeticky nenáročný. Odvlhčovače vzduchu najdou své uplatnění rovněž při nápravě škod po záplavách.

Kdy se projeví účinek odvlhčovače vzduchu?

Mnoho přístrojů s vyšším odvlhčovacím výkonem velice dobře plní svoji funkci a dokáží poměrně rychle snížit vlhkost v místnosti. Jsou sice hlučnější (do 50 dB), ale při jejich výkonu je to zcela zanedbatelné. To, jak dobře domácí odvlhčovač vzduchu funguje, poznáte podle toho, kolik vody se bude nacházet v jeho nádržce. Tu můžete vylívat buď ručně, nebo pomocí hadice odvádět přímo do odpadu.

Všechny námi nabízené domácí odvlhčovače vzduchujsou velmi jednoduché na ovládání a nepotřebují téměř žádnou údržbu. Stačí na nich nastavit požadovaný výkon a sledovat jak pracují. Dokáží například velice snadno snížit vlhkost ve sklepě (zde bývá velice často zvýšená), kde jsou díky ní vlhké stěny a vzduch. Ten je přístrojem nasán a pomocí chladícího média zchlazen a zbaven přebytečné vlhkosti. Zpátky je vzduch vypuštěn opět zahřátý.

Používání domácího odvlhčovače vzduchu

Domácí odvlhčovač vzduchuDomácí odvlhčovače vzduchu jsou nejúčinnější v uzavřených místnostech. Doporučujeme odvlhčovat jednu místnost po druhé za neustálého chodu zařízení. Jakmile takto vysušíte všechny místnosti, doporučujeme umístit zařízení na libovolné ústřední místo, odkud odvlhčovač vzduchu poběží v automatickém chodu a bude vlhkost udržovat na určité hladině. Dávejte si ale pozor! Účinnost odvlhčovače výrazně závisí na relativní vlhkosti v místnosti, která je zas závislá na teplotě. Při vyšších teplotách tak přístroj bude pracovat zdánlivě lépe než při nižších, kdy je těžší dosáhnout požadované vlhkosti.

Ideálním domácím odvlhčovačem je Comedes LTR 600. Ten má odvlhčovací výkon 31 litrů za 24 hodin při spotřebě 485 W, což jej zařazuje do nejúspornějších domácích odvlhčovačů vzduchu ve své třídě. Prohlédněte si jej v našem e-shopu a objednejte s dopravou zdarma přímo až k vám domů!

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.