Trotec TTK 53 E, odvlhčovač vzduchu Sušička prádla

95 hodnocení
 
Akce Doprava zdarma Efekt lupa
 • 1 z 10
 

Výkonný odvlhčovač vzduchu do bytu • Auto. udržování vlhkosti (Hygrostat) • Odvlhčovací výkon 16l/24hod • Nádrž 5,5l • Velikost místnosti do 40m² • Vzduchový průtok 195m³/h • Spotřeba <240W • Tichý chod (max 48 dB) • Hmotnost 14 kg • Provozní teplota 5-32°C • Provozní RV vzduchu 30%-80%Předfiltr • Časovač • Hygrostat • Odtok hadicí • Aut. odmrazování • Aut. vypnutí při plné nádržce • Barevný LED ukazatel vlhkosti • Kolečka • Režim ventilaceSušička prádla.

pdf-ikonaNávod Trotec TTK 53 E • Srovnání domácích sušiček vzduchu (tabulka)

 

Dostupnost Na dotaz (dostupnost)
Běžná cena 5 175 Kč
Ušetříte 1 745 Kč (–34 %)
Cena 2 834,71 Kč bez DPH
3 430 Kč
Kód produktu 3512000135
Značka Trotec
Webová stránka značky trotecshop.cz
Kategorie Domácí odvlhčovač vzduchu
Záruka 2 roky
Položka byla vyprodána...
 

Odvlhčovač vzduchu Trotec TTK 53 E (sušička prádla)

Odvlhčovač vzduchu TTK 53 E je výkonný a úsporný odvlhčovač s tichým chodem. Bonusová funkce "sušení prádla" pomůže vysušit prádlo v bytě rychleji a bez rizika, že vlhkost z prádla napomůže šíření plísní. Více podrobností


Odvlhčovací výkon odvlhčovač vzduchu TTK 53 E Trotec

Odvlhčovací výkon:
16 l / 24 hod (32°C/80% r.v.)
14 l / 24 hod (30°C/80% r.v.)
Technologie: kompresor

Vzduchový průtok odvlhčovač vzduchu TTK 53 E Trotec

Vzduchový průtok:
195 m3/hod
(maximální výkon)

Orientační velikost místnosti odvlhčovač vzduchu TTK 53 E Trotec

Orientační velikost místnosti:
dle výrobce: do 31 m2
dle testu Gavri: zatím netestováno

Maximální příkon odvlhčovač vzduchu TTK 53 E Trotec

Maximální příkon:
240 W

Hlučnost odvlhčovač vzduchu TTK 53 E Trotec

Hlučnost:
maximálně 48 dB

Provozní podmínky odvlhčovač vzduchu TTK 53 E Trotec

Provozní podmínky:
teplota vzduchu: 5°- 32°C
vlhkost vzduchu: 30% - 80%

Časovač odvlhčovač vzduchu TTK 53 E Trotec

Časovač:
automatické vypnutí

Objem nádrže odvlhčovač vzduchu TTK 53 E Trotec

Objem nádrže:
5,5 l

Odtok hadicí pro nepřetržitý provoz odvlhčovač vzduchu TTK 53 E Trotec

Odtok hadicí pro nepřetržitý provoz:
ano

Funkce sušení prádla odvlhčovač vzduchu TTK 53 E Trotec

Funkce sušení prádla :
ano

Filtry pro čištění vzduchu odvlhčovač vzduchu TTK 53 E Trotec

Filtry pro čištění vzduchu:
předfiltr

Funkce navíc odvlhčovač vzduchu TTK 53 E Trotec

Funkce navíc:
Barevný LED ukazatel vlhkosti
Aut. vypnutí při plné nádržce
Režim ventilace

Automatické udržování vlhkosti odvlhčovač vzduchu TTK 53 E Trotec

Automatické udržování vlhkosti:
ano
odvlhčovač se zapíná a vypíná podle aktuální vlhkosti

Transport odvlhčovač vzduchu TTK 53 E Trotec

Transport:
plně mobilní
úchyty pro přenášení
Kolečka

Hmotnost odvlhčovač vzduchu TTK 53 E Trotec

Hmotnost:
14 kg

Rozměry odvlhčovač vzduchu TTK 53 E Trotec

Rozměry:
55 x 33 x 18,5 cm

Délka kabelu odvlhčovač vzduchu TTK 53 E Trotec

Délka přívodního kabelu:
1,8 m


Odvlhčovač vdzuchu se sušičkou prádla Trotec 53 E

Domácí odvlhčovač vzduchu Trotec TTK 53 E má vzduchový průtok 195m3/h. Tento výkonný odvlhčovač je vhodný dosahuje maximálního odvlhčovacího výkonu 16l/24 hod. Při 30°C a 80% relativní vlhkosti je výkon 14l/24h. Povolená provozní vlhkost vzduchu je 30%-80% r.v. Doporučená maximální orientační velikost místnosti dle testu Gavri.cz je 40 m2 (doporučená velikost místnosti výrobcem je 31 m2). TTK 53 E má nádrž na 5,5 litrů s možností kontinuálního odtoku vody skrze hadici. Hlučnost přístroje ve vzdálenosti 1 m je 48 dB. Maximální spotřeba energie je úsporných 240 W. Trotec TTK 53 E má funkci Dry Clothes pro podporu sušení prádla v bytě a časovač pro nastavení doby provozu podle potřeb uživatele. TTK 53 E lze zapnout na režim ventilace pro chod bez kompresoru. TTK 53 E má omyvatelný předfiltr pro zachytávání nečistot ze vzduchu (prodlužuje životnost přístroje). Tři barevné odstíny světelného LED ukazatele umožní zdálky rozeznat hladinu vlhkosti ve vzduchu. Jedná se o kompresorový odvlhčovač.

Odvlhčovač vzduchu pomáhá v boji proti plísním.

Odvlhčovače vzduchu umožňují relativní vlhkost vzduchu v bytě na optimálních 40% - 60%. Pokud je vlhkost v bytě vyšší než 60%, vznikají ideální podmínky pro množení plísní a dalších silných alergenů, roztočů. Snížením relativní vlhkosti vzduchu se zvýší schopnost vzduchu absorbovat vlhkost obsaženou v pevných materiálech, čímž se zabrání vzniku plísňového ložiska ve zdech aj. Sušičky vzduchu jsou proto velmi vhodné k tomu, abyste množení plísní předešli, popřípadě se jich po mnohaletém boji s nimi úspěšně zbavili.

Domácí odvlhčovače vzduchu pomáhají lidem se zdravotními potížemi dýchacích cest - astmatikům, alergikům, starším osobám i rodinám s dětmi. Odvlhčovač vzduchu Trotec TTK 53 E je vhodný k vysoušení vlhkého zdiva v bytě a domácnosti, také do koupelen, ložnic, prádelen, šaten, sportovních a wellness center, do kanceláří apod.

vysousec vzduchu trotec ttk 53 eSušíte v bytě mokré prádlo? Schnoucí oblečení uvolňuje do vzduchu vlhkost, a tak rychle zvyšuje šance na poškození zdiva, vybavení místnosti, umocňuje množení roztočů (silný alergen) a plísní (silný alergen), které mohou nevratně poškodit strukturu domu. Odvlhčovač vzduchu Trotec TTK 53 E má funkci Dry Clothes, která pomáhá vytvářet ideální podmínky pro šetrné sušení prádla v bytě a udržuje hladinu relativní vlhkosti vzduchu na bezpečnýých úrovních.

Jak správně odvlhčovat

Pro dosažení nejlepšího účinku by měla být sušička vzduchu v provozu v uzavřené místnosti, aby vzduch cirkulující dveřmi (oknem, klimatizací) nepřinášel novou vzdušnou vlhkost. Odvlhčovač vzduchu by měl být umístěn na rovném tvrdém povrchu co nejdále od nábytku, který by mu mohl clonit, nejméně však 53 cm ze všech stran. Neumisťujte odvlhčovač na mokré povrchy a zamezte přímému kontaktu s vodou, jedná se o elektrický přístroj.

Povolená provozní vlhkost pro Trotec TTK 53 E je mezi 30% a 80% relativní vlhkosti okolního prostředí. Přístroj funguje při okolních teplotách 5°C - 32°C. Z fyzikálních příčin s Trotec TTK 53 E nelze odvlhčovat při teplotách nižších než 5°C a také odvlhčovací výkon se mění v závislosti na teplotě a relativní vlhkosti vzduchu v místnosti, kde je přístroj instalován.

Výrobcem uváděný odvlhčovací výkon pro Trotec TTK 53 E při 30°C a 80% RV je 14l/denně. Při běžných pokojových teplotách v našich podmínkách (20°C, 80% RV) odvlhčovací výkon kompresorových odvlhčovačů klesá přibližně o 50%. Tento pokles je zapříčiněn fyzikálními zákony a očekávejte ho u všech kompresorových odvlhčovačů na trhu. Maximální odvlhčovací výkon Trotec TTK 53 E je 16l/24h.

Princip odvlhčování kompresorovým odvlhčovačem

Odvlhčovač vzduchu TTK 53 E zajišťuje automatické odvlhčení vzduchu na principu kondenzace vodní páry. Odvlhčování probíhá ve 3 fázích:

Fáze 1: ventilátor nasává vlhký vzduch v místnosti přes přívodní vzduchový otvor se vzduchovým filtrem, postupuje dále přes výparník a přes kondenzátor.

Fáze 2: na chladném výparníku se vzduch ochladí pod rosný bod. Vodní pára obsažená ve vzduchu se sráží na lamelách výparníku a stéká do nádržky na vodu.

Fáze 3: na kondenzátoru se vysušený a ochlazený vzduch opět ohřeje a je vyfouknut zpět do místnosti. V důsledku toho, že vzduch stále cirkuluje přístrojem, se sníží relativní vlhkost v místnosti, kde je vysoušeč umístěn.

Sušička vzduchu pomáhá v těchto případech:

Odvlhčovač Trotec TTK 53 E v koupelně

 • tvorba plísní v bytě (alergen)
 • sušení prádla v bytě
 • prevence poškození budovy
 • orosená, namrzající okna
 • špatné nebo žádné odvětrávání
 • vysoká koncentrace vodní páry
 • příliš velké teplotní rozdíly v místnosti zaviňují vlhké zdi, podlahy
 • vlhko ohrožuje elektrické přístroje, dřevo, papír, apod.
 • zadržování vlhkosti v textiliích a matracích
 • přemnožení roztočů (alergen)
 • pomáhá urychlit nápravu krizových situací (prasklé potrubí, vytopený byt)
 • regulace vzdušné vlhkosti napomáhá tělesné termoregulaci
 • pokroucení parket a plovoucích podlah
 • odlupující se omítka
 • vydýchaný vzduch v kombinaci s potem

Výhody odvlhčovače vzduchu Trotec TTK 53 E:

  1. Automaticky reguluje hladinu relativní vlhkosti vzduchu. Nastavte intenzitu odvlhčování pomocí tlačítek. Přístroj se vypne po dosažení hodnoty. Pokud relativní vlhkost vzduchu opět stoupne, vestavěný hygrostat opět spustí odvlhčování. Dobu provozu nastavíte pomocí časovače.
  2. Pro běžné i větší místnosti. Vhodný pro místnosti do 78 m3. Hodí se do běžných pokojů v bytě i v domě, a také do komor, pracoven, prádelen, předsíní, koupelen, sklepů, garáží apod. Odvlhčí vlhké zdivo díky vzdušnému průtoku 195m3/h.
  3. Umožňuje nepřetržitý provoz. Pokud vám nestačí nádrž o objemu 5,5 l, odvlhčovač Trotec TTK 53 E umožňuje připevnění hadice pro kontinuální odtok kondenzátu během provozu. Při provozu bez hadice se přístroj automaticky vypne po naplnění nádržky a rozsvítí kontrolku Bucket full. Přístroj je vybavený plovákem pro sledování výše hladiny v nádrži.
  4. Podporuje sušení prádla v bytě. Odvlhčovač Trotec TTK 53 E umožní předejít zvýšené koncentraci vlhkosti z mokrého prádla. Funkce Dry Clothes vytváří optimální podnebí v místnosti se sušeným prádlem, takže proschne rychleji. Odvlhčený vzduch má zvýšenou schopnost absorpce vlhkosti a urychluje schnutí. Zároveň odvlhčovač neustále odvlhčuje okolní vzduch a zabraňuje zvýšení relativní vlhkosti v místnosti.
  5. Podporuje cirkulaci vzduchu. Odvlhčovač rozpohybuje vzduch díky ventilátoru, který má za úkol nasávat vzduch přes výparník.
  6. Minimalistický formát. Bílá barva v nadčasovém provedení umožní instalovat přístroj do většiny interiérů. TTK 53 E má rozměry 33,0 x 18,5 x 55,0 cm (Š x H x V) a váží 14 kg.
  7. Velmi úsporný chod. Maximální spotřeba energie odvlhčovače Trotec TTK 53 E je 240 W při maximálním odvlhčovacím výkonu 16l/24hod.
  8. Má další užitečné funkce. Mezi ně patří Indikátor plné nádrže, režim Ventilace, Časovač (lze nastavit po hodinách od 1 do 24 hodin) a Defrost - automatické odmrazování kondenzátoru. V závislosti na teplotě v pokoji (při 12°C a nižších teplotách) kondenzát na výparníku zamrzává a odvlhčovač v případě potřeby přeruší odvlhčování a provede odmrazení.
  9. Vzduchový předfiltr. Omyvatelný předfiltr zabraňuje proniknutí hrubých částic do vnitřku přístroje, a tak prodlužuje jeho životnost.
  10. Světelný ukazatel vlhkosti vzduchu ve 3 barvách. Na první pohled rozeznáte úroveň vlhkosti ve svém bytě díky barevnému indikátoru vlhkosti. Modrá LED dioda svítí, když hygrostat naměří r.v. pod 55%. Zelená barva značí optimální rozmezí vlhkosti 55% - 70% r.v. Červené světlo znamená zvýšenou hladinu nad 70% r.v.

 

Jaké technologie TTK 53 E využívá?

Odvlhčování kompresorem

TTK 53 E je kompresorový odvlhčovač. Odvlhčuje kondenzací. Vysokého výkonu dosáhne při pokojové teplotě 30°C a 80% RV (relativní vlhkosti), kdy je schopný ze vzduchu získat až 14 litrů za 24 hodin. Při pokojových teplotách 20°C se výkon sníží přibližně o polovinu. TTK 53 E má automatickou funkci odmrazování kondenzátoru. Nahoru

Odvlhčování zabírá proti plísním a mikroorganismům

Kde chemické postřiky a úklid jsou pouze dočasným řešením, tam trvale pomůže odvlhčovač vzduchu. Plíseň na zdi se už nikdy nevrátí.

Snížení relativní vlhkosti vzduchu zvyšuje schopnost vzduchu absorbovat vlhkost z materiálů a tak postupně vysouší celou místnost.

Pohodlná automatická regulace vlhkosti udrží váš pokoj dostatečně suchým, ale nepřesuší ho.

Pro dokonalé odstranění plísní doporučujeme odvlhčovač s čističkou vzduchu 2v1 Trotec TTK 110 HEPA, který díky profesionálnímu HEPA filtru odstraní ze vzduchu plísňové spóry a nedá jim šanci znovu zapustit kořeny.

Nahoru

Podporuje sušení prádla v bytě

Odvlhčovač Trotec TTK 53 E umožní předejít zvýšené koncentraci vlhkosti z mokrého prádla díky funkci Dry Clothes. Odvlhčený vzduch má zvýšenou schopnost absorpce vlhkosti a měl by urychlit schnutí. Zároveň odvlhčovač neustále odvlhčuje okolní vzduch a zabraňuje zvýšení relativní vlhkosti v místnosti.

Nahoru

Výhody a nevýhody kompresorového odvlhčovače

Výhody: Je úspornější. Kompresorový odvlhčovač spotřebuje o 25-60% méně energie než adsorpční odvlhčovač.

Nevýhody: Jeho účinnost se snižuje s klesající teplotou vzduchu, min. teplota je 5°C.

Nahoru

Doprava zdarma

U objednávek na Gavri.cz nad 1000,- Kč garantujeme dopravu zdarma. Při koupi tohoto produktu neplatíte za dopravu vůbec nic.

Nahoru

Podobné produkty

 • Odvlhčovač a čistička vzduchu CA 703, ionizátor Doprava zdarma Kód: 3512000020
  Clean Air Optima CA-703, odvlhčovač a čistička vzduchu
  Momentálně nedostupné Záruka: 2 roky
  Kombinace odvlhčovače a čističky vzduchu do bytu. Odvlhčovací výkon 0,65 l/24h • nádrž 1,8l • místnosti do 20 m² • příkon 65W  • hlučnost <25dB • hmotnost 2,4kg • vzduchový výkon 65m³/h • provozní...

  2 662,81 Kč bez DPH 3 222 Kč
 • Domácí odvlhčovač vzduchu 30 E Akce Doprava zdarma Kód: 3512000060
  Trotec TTK 30 E, odvlhčovač vzduchu Sušička prádla
  Skladem (>10 ks) Záruka: 2 roky
  Výhodný odvlhčovač vzduchu • Auto. udržování vlhkosti (Hygrostat) • Odvlhčovací výkon 12l/24hod • Nádrž 2,2l • Velikost místnosti do 25m² • Vzduchový průtok 120m³/h • Spotřeba <245W • Hlučnost 45dB •...

  Původně: 3 830 Kč
  Ušetříte: 940 Kč (–25 %)

  2 388,43 Kč bez DPH 2 890 Kč
 • Externí čerpadlo Trotec Externí pumpa na kondenzát Doprava zdarma Kód: 3512020100
  Externí čerpadlo Trotec Externí pumpa na kondenzát
  Na dotaz (dostupnost) Záruka: 2 roky
  Externí čerpadlo na kondenzát • Při převýšení 3 m přečerpá 90 l /h hod • Průměr pro vstupní hadici ≤25 mm • Průměr výstupní hadice = 5 mm • Výstupní hadice je součástí balení • Vyrobeno v...

  2 057,85 Kč bez DPH 2 490 Kč
 • Domácí odvlhčovač vzduchu 30 E Doprava zdarma Kód: 3512000060Z1
  Trotec TTK 30 E, odvlhčovač vzduchu, zánovní (doba použití 1 týden), záruka 2 roky
  Momentálně nedostupné Záruka: 2 roky
  Zánovní, doba použití 1 týden, originální kompletní balení, obal nepoškozený, český návod, bez oděrek Návod Trotec TTK 30 E • Srovnání domácích sušiček vzduchu (tabulka)

  2 223,14 Kč bez DPH 2 690 Kč
 • Trotec TTK 26 E, odvlhčovač vzduchu Akce Doprava zdarma Kód: 3512000057
  Trotec TTK 26 E, odvlhčovač vzduchu
  Skladem (>10 ks) Záruka: 2 roky
  Výhodný odvlhčovač vzduchu: Non-stop odvlhčování • Odvlhčovací výkon max 10l/24hod • Nádrž 1,8l • Velikost místnosti do 15m² • Vzduchový průtok 80m³/h • Spotřeba 200W • Hlučnost 40dB • Hmotnost...

  Původně: 3 660 Kč
  Ušetříte: 1 020 Kč (–28 %)

  2 181,82 Kč bez DPH 2 640 Kč
 • Odvlhčovač vzduchu Trotec TTK 28 E Akce Doprava zdarma Kód: 3512000058
  Trotec TTK 28 E, odvlhčovač vzduchu
  Skladem (>10 ks) Záruka: 2 roky
  Výhodný odvlhčovač vzduchu • Auto. udržování vlhkosti (Hygrostat) • Odvlhčovací výkon 10l/24hod • Nádrž 2l • Velikost místnosti do 15m² • Vzduchový průtok 100m³/h • Spotřeba <330W • Hlučnost 44dB •...

  Původně: 3 390 Kč
  Ušetříte: 710 Kč (–21 %)

  2 214,88 Kč bez DPH 2 680 Kč
 • Odvlhčovač vzduchu Trotec TTK 32 E Akce Doprava zdarma Kód: 3512000062
  Trotec TTK 32 E, odvlhčovač vzduchu
  Skladem (>10 ks) Záruka: 2 roky
  Výhodný odvlhčovač vzduchu • Auto. udržování vlhkosti (Hygrostat) • Odvlhčovací výkon 12l/24hod • Nádrž 2,1l • Velikost místnosti do 15m² • Vzduchový průtok 118m³/h • Spotřeba <350W • Hlučnost 46dB •...

  Původně: 4 110 Kč
  Ušetříte: 1 430 Kč (–35 %)

  2 214,88 Kč bez DPH 2 680 Kč
 • b34ab6ead609acbc3c071ce1c06d9436 1000x1000 Doprava zdarma Kód: 3512000041
  Trotec TTR 57 E, adsorpční odvlhčovač vzduchu
  Na dotaz (dostupnost) Záruka: 2 roky
  Adsorpční odvlhčovač vzduchu • Auto. udržování vlhkosti (Hygrostat) • Odvlhčovací výkon 9l/24hod • Nádrž 5l • Velikost místnosti dle výrobce do 20m² • Vzduchový průtok 185m³/h • Spotřeba <730W •...

  5 198,35 Kč bez DPH 6 290 Kč
 • 8f0c1582c327266a669833d750681ef7 1000x1000 132 Doprava zdarma Kód: 2302000175
  Trotec TTK 60 E, odvlhčovač vzduchu
  Skladem (>10 ks)
  Odvlhčovač vzduchu do bytu • Auto. udržování vlhkosti (Hygrostat) • Odvlhčovací výkon 16 l / 24 hod • Nádrž 3,5 l • Velikost místnosti do 40 m² • Spotřeba 470 W •...

  5 363,64 Kč bez DPH 6 490 Kč
 • Odvlhčovač vzduchu Trotec TTK 28 E Zánovní Doprava zdarma Kód: 3512000058Z1
  Trotec TTK 28 E, odvlhčovač vzduchu, odvlhčovač vzduchu zánovní (doba použití 1 týden), záruka 2 roky
  Skladem (1 ks) Záruka: 2 roky
  Zánovní, doba použití 1 týden, originální kompletní balení, obal nepoškozený, český návod, bez oděrek Návod Trotec TTK 28 E • Srovnání domácích sušiček vzduchu (tabulka)

  Původně: 3 390 Kč
  Ušetříte: 1 010 Kč (–30 %)

  1 966,94 Kč bez DPH 2 380 Kč
 • Trotec TTK 33 E, odvlhčovač vzduchu Doprava zdarma Kód: 2302000495
  Trotec TTK 33 E, odvlhčovač vzduchu
  Skladem (>10 ks) Záruka: 2 roky
  Odvlhčovač vzduchu • Auto. udržování vlhkosti (Hygrostat) • Odvlhčovací výkon 14l/24 hod • Nádrž 1,5 l • Velikost místnosti do 15 m² • Vzduchový průtok 80 m³/h • Spotřeba <240 W • Hlučnost 43 dB •...

  3 297,52 Kč bez DPH 3 990 Kč
Automatická regulace vlhkosti vzduchu ano
Časovač ano
Funkce navíc k odvlhčování nemá
Funkce sušení prádla ano
Ionizátor ne
Objem nádržky 5,5 l
Odvlhčovací výkon (v l/24h) 16
Technologie odvlhčování Kompresor - funguje při 5°C-35°C
Orientační velikost místnosti (strop 2,5 m) (?) 31 m²
Odtok hadicí ano
Odvlhčovač vzduchu Domácí odvlhčovač vzduchu
Provozní vlhkost 30% - 80% RV
Odvlhčovací výkon (32°C, 80% RV) (?) 16 l
Odvlhčovací výkon (30°C, 80% RV) (?) 14 l
vzduchový průtok 195 m3/h
Orientační velikost místnosti dle testu Gavri.cz zatím netestováno
Velikost místnosti doporučovaná výrobcem do 40 m2
Doporučený prostor 78 m3
Objem kondenzační nádrže 5,5 l
Povolená provozní teplota 5° - 32°C
Povolená provozní RV (?) 30% - 80%
Příkon (?) 240 W
Hlučnost 48 dB
Hmotnost 14 kg
Rozměry (VxŠxH) 55 x 33 x 18,5 cm
Délka přívodního kabelu 1,8 m
Doporučená velikost hadice (průměr) 10 mm
Hygrostat ano
auto. vypnutí při plné nádržce ano
Elektronické automatické rozmrazování ano
Počet rychlostí ventilátoru 2
Světelný ukazatel vlhkosti vzduchu ano
Barva bílá
dálkové ovládání ne
Dětská pojistka ne
Napětí 220-240 V/50 Hz
Typ odvlhčovače Kompresorový
Technologie odvlhčování Kondenzace vodní páry
Režim ventilace ano
Rychlost odvlhčení (?) 0,66 l/hod
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
OT Avatar autora 10.11.2020 12:22
Zatím v provozu 2 týdny, zcela bez problémů. Velmi příjemná spotřeba... Pořízen jako nástupce 10 roků používaného SINCLAIR CFO-20N,
Odpovědět
MP Avatar autora 26.10.2020 21:39
Odvlhčovač funguje perfektně, denně 2litry vody za 3 hodiny . Pro mne supr...
Odpovědět
J Avatar autora Hodnocení 26.10.2020 15:27
Naprosto super. Funkce sušení prádla po pověšení prádla do 24 hodin suché a cca 5 litrů vody vytaženo. Po 14 dnech používání vlhkost klesla o cca 15% doba běhu je při sušení prádla 12 hodin jinak přes den tak 5 hodin podle vlhkosti. Mohu vřele doporučit. Měl jsem z toho obavy, ale ty se nenaplnily.
Odpovědět
I Avatar autora Hodnocení 12.1.2020 10:40
Dobrý den, bydlíme v cihlovém domě. Vlhkost jsme mívali v západním pokoji více než 80%. Potýkali jsme se s vlhkými zdmi, skvrnami od vlhkosti a plísní. Stroj jede cca 1h ráno a 3h k večeru. Okamžitě pomohl. Nyní udržujeme vlhkost v zimním období kolem 55-60%. Vzduch je lepší. Skvělý pomocník.
Odpovědět
J Avatar autora Spokojenost 3.1.2019 20:23
Při teplotě nad 20 stupňů funguje velmi dobře, odsává páru při vaření v kuchyni bez digestoře, zlepšuje vzduch v místnosti, hlučnost při provozu je únosná. Neochlazuje vzduch v místnosti. Velmi účinně "zpracuje" několik litrů vlhkosti denně.Komunikace s firmou ohledně dotazů fungovala velmi dobře.
Odpovědět
MF Avatar autora Zatím spokojenost 15.10.2018 11:09
Deset dnů běží bez přestání a zatím dělá, co má.
Odpovědět
JD Avatar autora spokojen 1.1.2018 11:37
Jsem s výrobkem spokojen. Používám odvlhčovač několik dní. Jednoduše se ovládá, dobře funguje. Za 12 dní jsem vylil cca 10 litrů vody, používám ho tak 3 hodiny denně při teplotě 18-21 stupňů. V garsonce jsem měl původně 90% vlhkost vzduchu mám teď mnohem lepší klima a snad se plísně už neobjeví.
Odpovědět
AK Avatar autora Zatím maximální spokojenost 27.11.2017 13:30
Mám tento vysoušeč cca 10 dní a běží bez zastávky na stavbě, kde jsme pro renovaci interiéru použili hliněné omítky. Vysoká vlhkost a nízká teplota jsou rizikem pro vznik plísní, ale tento Trotec si s společně s malým topidlem poradili výborně. Doufám, že životnost výrobku bude stejně excelentní. Dávám *****
Odpovědět
LB Avatar autora Hodnocení 23.11.2017 20:26
Dobrá mašina a funguje zatím velmi dobře, doporučuji.
Odpovědět

Gavri s.r.o. je autorizovaným distributorem značky TROTEC v České republice a na Slovensku (CERTIFIKÁT)

Odvlhčovače vzduchu Trotec HomeComfort AirComfort

Nabízí široký výběr kvalitních odvlhčovačů, zvlhčovačů a domácích čističek vzduchu a dalších nástrojů z oblasti klimatu. Skupina Trotec je známá pro svá inovativní řešení s vynikajícím poměrem cena-výkon a pro rostoucí rozmanitost sortimentu.

Společnost začala v 90. letech jako půjčovna klimatizací, topení a ventilátorů. Nyní patří ke světovým lídrům s pobočkami v Německu, Nizozemsku, Rakousku, Francii a Itálii a nabídka jejich služeb se do dnešního dne rozrostla o prodej domácích i profesionálních spotřebičů na úpravu vzduchu.

V současnosti Trotec vyvíjí, vyrábí i prodává technologii a nástroje v oblasti klimatizace na všech úrovních, pro všechny druhy požadavků v komerčním i soukromém sektoru. Trotec zajišťuje vývojové oddělení a velkou část svých produktů vyrábí výhradně v Německu. Výrobky označené logem TROTEC - 100% MADE IN GERMANY označují spotřebiče, které byly vyrobeny 100% v Německu.

Spotřebiče značky Trotec zahrnují:

 • odvlhčovače vzduchu do domova
 • zvlhčovače vzduchu do domova
 • pračky vzduchu do domova
 • mobilní klimatizace
 • ventilátory
 • přenosná topidla
 • profesionální odvlhčovače
 • profesionální zvlhčovače
 • a další

 

Na podzim roku 2016 jsme uvedli na český trh řadu spotřebičů Trotec HomeComfort, která se specializuje na vzduchotechniku do domácnosti. Prodáváme řadu Trotec HomeComfort ComfortAir: odvlhčovače, zvlhčovače a pračky vzduchu. Nejvýraznější skupinou této kategorie jsou kompresorové odvlhčovače vzduchu Trotec TTK a adsorpční odvlhčovače vzduchu Trotec TTR. Charakterizuje je nízká pořizovací cena, nadprůměrný výkon, kvalitní materiály a příjemný design s jednoduchým ovládáním. Většina odvlhčovačů Trotec má užitečné vlastnosti pro sušení prádla v bytě, umožňuje odtok hadicí pro nepřetržitý provoz, nebo nabízí časovač provozu ovládaný hygrostatem. Zvlhčovače vzduchu Trotec jsou výjimečné výrobky s nevšedním spojením vlastností pračky vzduchu, čističky a zvlhčovače. Mají příjemným a originální vzhled a nabízejí velkou škálu funkcí za naprosto bezkonkurenční cenu. Druhou řadou v kategorii HomeComfort je řada ComfortTemp, která se specializuje na úpravu teploty vzduchu, tj. klimatizační zařízení, ventilátory, přenosné ohřívače. Třetí řadou je HomeComfort ComfortCtrl: měřící přístroje pro měření tlaku v pneumatikách, grilovací teploměry a pokojové teploměry.

Kromě řady HomeComfort nabízí Trotec také řadu Trotec HighPerformance - profesionální odvlhčovače, zvlhčovače a čističky vzduchu, elektrické pracovní nástroje, speciální pracovní stany a nejrůznější nástroje pro měření, které můžete buď zakoupit nebo si je pronajmout. Kromě toho nabízí profesionální vysoušení zdiva, měření a optimalizaci vlhkosti, nebo klimatizace pro komerční využití i v náročných řemeslnných podmínkách. Mezi obory, pro která nacházejí řešení na míru, patří archivářství a muzea, automobilový průmysl, železniční průmysl, výrobci energie, odvětví manipulující s chemikáliemi, elektronika a polovodiče, filmová a fotografická studia, řemeslnné dílny, gastronomie, instituce a management, výroba plastů, zemědělství, potravinářský průmysl, farmaceutický průmysl, datová centra a kabelové sítě, policejní útvary, hasiči a záchranné služby, dopravní sektor, veterinární služby aj.

Široký záběr společnosti Trotec svědčí o flexibilitě a kvalitě výrobků, které obstojně zvládnou zátěž v nejrůznějších podmínkách. Mezi jejich obchodní partnery se řadí i známé a zvučné značky jako je Ford, Siemens, Adidas, Viessman, Tchibo, Toyota, Haribo, Vaillant, Ytong, Maoam, Daimler a mnohé další firmy.

Produkty firmy Trotec podléhají profesionálním testům a splňují normy Evropské unie.

 

Trotec - specialista na vzduchotechniku do domovů i komerčních prostor