Sušička prádla

Suší prádlo pomocí proudu suchého vzduchu. Vzniklý umělý vánek prosuší vlhké textilie a zbavuje okolní vzduch vlhkosti, kterou přijala z mokrého prádla.

Udává se, že 1 pračka prádla vypustí do vzduchu až 4 litry vlhkosti vzduchu. Sušení prádla v místnosti je jedním z hlavních původcu zvýšené vlhkosti v bytech. Vyfukovaný vzduch z odvlhčovače má schopnost usušit prádlo rychleji a zároveň rovnou pohlcuje unikající vlhkost z prádla, takže nenapáchá škody.

Vzduch lze občas nasměrovat pomocí lamel, nebo má odvlhčovač na displeji přednastavenou funkci pro sušení oblečení. Vzduch vycházející z takového odvlhčovače vzduchu je o několik stupňů Celsia teplejší než vzduch v místnosti.

Funkci sušičky vzduchu oceníte nejvíce v malých domácnostech, nebo při nepříznivém počasí, kdy je obtížné sušit prádlo venku. Odvlhčovačem vzduchu s pohyblivou lamelou lze v malých bytech nahradit sušičku prádla. Sušení bude o něco pomalejší než s klasickou sušičkou prádla. Odvlhčovač vzduchu však zabírá méně místa, je šetrnější k prádlu a využijete jej pro komplexní řešení problémů s vlhkostí v bytě, ke kterým přispívá mj. sušení prádla v místnosti.

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.