Clean Air Optima CA-506, čistička vzduchu + 2x náhradní sada filtrů s ionizátorem

 
Doprava zdarma Efekt lupa
 • 1 z 10
 

Čistička vzduchu CA-506 + 2 ks sady náhradních filtrů (HEPA, předfiltr s aktivním uhlíkem)

Dostupnost Na dotaz (dostupnost)
Cena 5 702,48 Kč bez DPH
6 900 Kč
Kód produktu 3501000242
Značka Clean Air Optima
Webová stránka značky cleanairoptima.nl
Kategorie Čističky vzduchu
Položka byla vyprodána...
 

stručný POPIS ČISTIČKY VZDUCHU clean air optima ca-506

Tato varianta produktu čističky vzduchu s ionizátorem obsahuje 2 ks sady náhradních filtrů za akční cenu . Čistička vzduchu CA-506 holandské značky Clean Air Optima  používá 6-ti technologií čištění: předfiltruhlíkový filtr, HEPA filtr (o účinnosti až 99,97 %), TiO2 filtr, UV lampu a ionizátor (viz. schéma). Velmi výkonný filtr HEPA a předfiltr s aktivním uhlíkem, které jsou součástí kompletu, odpovídájí filtrům, které jsou celosvětově používány v laboratořích, kde je potřeba udržet naprosto čisté vzdušné prostředí. Filtrový obal Pet Pure Treatment (PPT) do nějž byla přidána antimikrobiální látka zabráňuje šíření plísní a bakterií způsobujících zápach na povrchu filtru. Výkon čističky je dostačující pro místnosti do 60 m2 (vzduchový výkon 220 m3/h). Čistička vzduchu CA-506 je účinná proti cigaretovému kouři.

pdf návod v češtině - čistička vzduchu s HEPA filtrem a ionizátorem pro alergiky a astmatiky - Clean Air Optima CA-506 + 2 filtry Návod v češtině

Vše o čističkách vzduchu (články)              Srovnání čističek vzduchu (tabulka) 

Průběh čištění vzduchu - schéma 

Jak probíhá čištění vzduchu - předfiltr, uhlíkový filtr, HEPA filtr, TIO2 filtr a UV světlo - čistička vzduchu s ionizátorem pro alergiky a astmatiky, Clean Air Optima CA-506 + 2 filtry

Čištění vzduchu probíhá v 8 krocích:

KROK 1. Dva tiché ventilátory nasají vzduch přes vstupní otvor. Rychlost ventilátoru lze přepínat (5 rychlostí). Maximální vzduchový výkon (rychlost 5) je 220 m3 za hodinu. Z čehož plyne, že tato čistička vzduchu může v pokoji o velikosti 30 m2 vyměnit vzduch třikrát za hodinu. Hlučnost čističky vzduchu: 38 dB (rychlost 1), 60 dB (rychlost 5). 

KROK 2. Předfiltr vyfiltruje větší prachové částice, a tímto prodlouží životnost HEPA filtru (životnost HEPA filtru je 6-8 měsíců). 

KROK 3. Uhlíkový filtr odstraní zápachy a jiné plynné znečišťující látky

KROK 4. Vysoce kvalitní HEPA filtr vyfiltruje až 99,97 % všech mikročástic (>0,3 μm) z okolního vzduchu (1 mm = 1000 μm), a tak dokáže ze vzduchu odstranit prach, pyl, kousky chlupů, roztoče, pevné částice od cigaretového kouře, alergeny apod. 

Porovnání polutantů s lidským vlasem

Porovnání velikosti částic pylu a prachu s lidským vlasem

KROK 5. TiO2 filtr zničí viry, bakterie, mikroby, plísně, alergeny, karcinogeny a jiné organické látky. ”Zničí” znamená, že organické látky se rozkládají na minerální látky (vodu a oxid uhličitý). Tento filtr dezinfikuje vzduch, čímž snižuje riziko onemocnění chřipkou a vzniku alergických reakcí. POZOR: TiO2 filtr funguje jen při zapnuté UV lampě. 

KROK 6. UV lampa (lze vypnout) ničí mikroorganismy (viry, bakterie, plísně), a tím dokončí sterilizaci vzduchu. 

KROK 7. Ionizátor vzduchu generuje záporné ionty. Tímto je dosaženo několika efektů. Dýcháme vzduch, jenž má efekt čerstvého vzduchu po bouřce. Záporné ionty neutralizují ve vzduchu kladné ionty (kationy) mající škodlivý účinek na zdraví. Nabité částice shlukují na sebe i ty nejmenší částice prachu, a tyto shluky už umí HEPA filtr zachytit. Ionizátor čističky vzduchu Clean Air Optima CA-506 neprodukuje ozon

KROK 8. Čistička vzduchu s ionizátorem vyfoukne čistý vzduch přes výstupní otvor. 

Čistička vzduchu s ionizátorem CA-506

CHARAKTERISTIKY ČISTIČKY VZDUCHU clean air optima ca-506: 

 • Předfiltr s aktivním uhlíkem: ano. 
 • HEPA PPT filtr s antimikrobiální látkou: ano. 
 • TiO2 filtr: ano. 
 • Vyměnitelná sada filtrů (HEPA, předfiltr s aktivním uhlíkem): je v kompletu a lze ji dokoupit (sada filtrů). Tato sada filtrů by měla být vyměněna každých 6-8 měsíců (zaleží na provozu a znečištění vzduchu). 
  Certifikát AHAM - čističky vzduchu
 • Rozměry HEPA filtru (DxŠxH): 400 x 120 x 30 mm. 
 • Efektivní plocha HEPA filtru: 0,75 m2. 
 • Indikátor výměny HEPA filtru: ano. 
 • Údržba HEPA filtru: 1x měsíčně vysavačem nebo kartáčem. 
 • Údržba předfiltru: 1x měsíčně vysavačem nebo kartáčem. 
 • Údržba TiO2 filtru: žádná. 
 • UV lampa (lze vypnout): ano. 
 • Ionizátor: ano (nelze vypnout. 
 • Ionizace: 6 000 000 iontů/cm3/s. 
 • Produkce ozonu: 0. 
 • Časovač: ano. 
 • Digitální kontrolní panel. 
 • AHAM certifikát pro místnosti o velikosti do 20,4 m2. 
 • CADR (cigaretový kouř): 112. 
 • CADR (prach): 131. 
 • CADR (pyl): 123. 

HLAVNÍ CHARAKTERISTIKY filtru: 

 • Předfiltr s aktivním uhlíkem: pórovitý materiál. 
 • Životnost: 12 měsíců (zaleží na provozu a znečištění vzduchu). 
 • Údržba: 1x měsíčně vysavačem nebo kartáčem. 
 • True HEPA PPT filtr s antimikrobiální látkou. 
 • Životnost: 6-8 měsíců (zaleží na provozu a znečištění vzduchu). 
 • Údržba: 1x měsíčně vysavačem nebo kartáčem. 
 • Rozměry HEPA filtru (DxŠxH): 400 x 120 x 30 mm. 
 • Efektivní plocha HEPA filtru: 0,75 m2. 
 • Hmotnost HEPA filtru: 150 g. 

Pet Pure Treatment (PPT) je filtrový obal, do nějž byla přidána antimikrobiální látka, aby bylo zabráněno šíření plísní a bakterií způsobujících zápach na povrchu filtru. 

TECHNICKÉ PARAMETRY ČISTIČKY VZDUCHU clean air optima ca-506: 

 • Velikost místnosti: do 60 m2. 
 • Vzduchový výkon: 220 m3/h (rychlost 5). 
 • Počet rychlostí ventilátoru: 5 (1 – 5). 
 • Hlučnost: 38 dB (rychlost 1), 60 dB (rychlost 5). 
 • Časovač: 1-8 h. 
 • Příkon: 48 W (rychlost 5). 
 • Napětí: 220-240 V/50 Hz. 
 • Hmotnost: 4 kg. 
 • Rozměry (VxŠxH): 550 x 170 x 256 mm. 
 • Délka přívodového kabelu: 1,55 m. 

JAK FUNGUJE PŘEDFILTR. 

Hrubý filtr (předfiltr) je obvykle síťka s velmi malými otvory. Předfiltr vyfiltruje větší prachové částice, a tímto prodlouží životnost jiných filtrů (obvykle HEPA filtru). Předfiltr je zpravidla vyroben z materiálu, který je snadno omyvatelný. Údržba je jednoduchá – 1x měsíčně omýt vodou. Životnost předfiltrů není omezená (teoreticky). Čistič vzduchu Clean Air Optima CA-506 používá předfiltr, který je vyroben z pórovitého materiálu obsahujícího aktivní uhlík.

JAK FUNGUJE HEPA FILTR. 

HEPA (High Efficiency Particle Absorption) filtr se vyrábí ze speciálního pórovitého materiálu na základě skleněných vláken. Tento materiál dělá plošnou záclonu pro proud vzduchu, a dokonce i mikroskopické částice nebo bakterie nemohou prolétnout skrz, a zůstávají v pórech filtru. HEPA filtr je schopen zachytit částice větší než 0,3 mikrometru (1 mikrometr = 0,000001 metru). Pro srovnání, lidský nosní filtr vyfiltruje částice větší než 10 mikrometrů z vdechnutého vzduchu. V současné době neexistuje lepší technologie na čištění vzduchu. Proto se HEPA filtry používají nejen v domácích čističkách vzduchu, ale i v laboratořích a zdravotních ústavech po celém světě. Údržba je jednoduchá – 1x měsíčně vyčistit vysavačem. Životnost HEPA filtrů je obvykle 6-12 měsíců. 

JAK FUNGUJE UHLÍKOVÝ FILTR. 

Uvnitř uhlíkového filtru se nachází granule nebo vlákna aktivního uhlíku. Základem fungování je schopnost aktivního uhlíku absorbovat větší molekuly. Právě takové molekuly tvoří zápachy, toxiny a jiné plynné znečišťující látky. Filtr funguje do momentu, než se uhlík "zaplní" toxickými látkami. Poté je ho samozřejmě nutno vyměnit. Uhlíkový filtr nevyžaduje žádnou údržbu. Životnost uhlíkového filtru je obvykle 6-12 měsíců. 

JAK FUNGUJE TIO2 FILTR. 

Fotokatalytický TiO2 filtr je mřížka, povrch které tvoří materiál TiO2 (oxid titaničitý). Princip fungování se zakládá na vlastnostech tohoto materiálu. Když na něj dopadá UV záření (UV lampa nebo sluneční světlo) a organické látky (viry, bakterie, mikroby, plísně, alergeny, karcinogeny apod.), spouští se fotokatalytická reakce, při níž se tyto organické látky rozkládají na minerální látky (vodu a oxid uhličitý). TiO2 funguje jen jako katalyzátor, tudíž se neopotřebovává. Samozřejmě, že část látek proletí přes otvory v mřížce. Nicméně, čistička vzduchu propouští přes sebe vzduch neustále, a proto postupně TiO2 filtr dezinfikuje vzduch v místnosti. Filtr TiO2 nevyžaduje žádnou údržbu. Životnost TiO2 filtru není omezená (teoreticky). 

Čistička vzduchu CA-506 - ovládací panel

JAK FUNGUJE UV LAMPA. 

Je vědecky prokázáno, že UV záření ničí mikroorganismy, avšak vyžaduje to větší intenzitu záření a také nějaký čas působení na viry a bakterie. V čističce vzduchu mikroorganismy proletí kolem UV lampy vcelku rychle, a proto efektivita čištění není moc vysoká. UV lampa spouští fotokatalytickou reakci pro TiO2 filtr a částečně sterilizuje vzduch. UV lampa nevyžaduje žádnou údržbu. 

JAK FUNGUJE IONIZÁTOR VZDUCHU. 

Ionizátory vzduchu generují záporné ionty (anionty), a tím je dosaženo hned několika efektů. Dýcháme vzduch mající efekt čerstvého vzduchu po bouřce. Civilizace produkuje mnoho kladných iontů (DVD, TV, auta atd.), jež mají škodlivý účinek na zdraví (bolest hlavy, únava, ospalost). Záporné ionty neutralizují ve vzduchu kladné ionty (kationty). Nabité částice shlukují na sebe i ty nejmenší částice prachu, a tyto shluky odfiltruje HEPA filtr nebo spadnou na horizontální plochu, kde se snadně odstraní hadrem nebo vysavačem. Nevýhodou ionizátorů je, že mohou produkovat ozon, který je ve větším množství škodlivý pro zdraví (obzvlášť pro astmatiky). Dle normy ČSN EN 60335-2-65 produkce ozonu nesmí překročit 0,05 ppm. Tuto normu musí splňovat jakákoliv čistička vzduchu s ionizátorem nebo samotný ionizátor na českém trhu. Čistička vzduchu s ionizátorem Clean Air Optima CA-506 je 100% bezozónová. Ionizátor nevyžaduje žádnou údržbu. Životnost ionizátoru není omezená. 

Co znamená CADR. 

CADR, neboli Clean Air Delivery Rate, popisuje množství vyčištěného vzduchu (měřeno v kubických stopách za minutu, neboli CFM), který může čistička vzduchu dodat do místnosti. CADR se měří pro tři druhy částic: kouř, prach, pyl. Vysoký CADR značí vysokou schopnost dodat vyčištěný a čistý vzduch do místnosti. 

Co je to AHAM. 

AHAM (Association of Home Appliance Manufacturers) je nezávislá organizace, která kontroluje výsledky domácích spotřebičů, jako jsou čističky vzduchu. AHAM se nachází ve Spojených státech a potvrzuje klientovi, že byl Clean Air Delivery Rate (CADR) nezávisle ověřen a je v souladu s ANSI /AHAM -1 „Metodou pro měření výkonu přenosných čističek vzduchu“. 

Čističky vzduchu a zvlhčovače značky Clean Air Optima pomáhají zlepšit ovzduší v místnosti. Čističky vzduchu Clean Air Optima mají širokou škálu využití: čističky vzduchu do bytu, do restaurace a pro alergiky. Společnost Clean Air Optima provádí u čističek vzduchu neustále testy u různých nezávislých organizací. Od těchto společností mají čističky vzduchu a zvlhčovače značky Clean Air Optima dobré recenze. 

Barva černá, stříbrná
Časovač ano
Funkce navíc antimikrobiální úprava filtru
Funkce navíc k čištění vzduchu nemá
Maximální hlučnost 60 dB
Ionizátor ano (nelze vypnout)
Orientační velikost místnosti do 60 m²
Technologie čištění vzduchu předfiltr, HEPA filtr, uhlíkový filtr, TiO2 + UV, ionizátor
Vzduchový průtok 220 m³/hod
Velikost místnosti do 60 m2
Vzduchový výkon 220 m3/h
Počet rychlostí ventilátoru (?) 5
Hlučnost (?) 38 dB
Typ filtru Předfiltr, HEPA filtr, uhlíkový, TiO2 filtr
Sada filtrů (HEPA, předfiltr s aktivním uhlíkem) je v kompletu + 2 ks náhradní sady
Životnost HEPA filtru (?) 6-8 měsíců
Životnost předfiltru s aktivním uhlíkem (?) 12 měsíců
Rozměry HEPA filtru (DxŠxH) 40,0 x 12,0 x 3,0 cm
Údržba HEPA filtru 1x měsíčně vysavačem nebo kartáčem
Údržba předfiltru s aktivním uhlíkem 1x měsíčně vysavačem nebo kartáčem
Indikátor výměny HEPA filtru ano
UV lampa (?) ano
Ionizátor (?) ano
Ionizace 6 000 000 iontů/cm3/s
Produkce ozonu 0
Časovač (pro vypnutí) 1-8 h nebo nepřetržitý chod
Napětí 220-240 V/50 Hz
Příkon (?) 48 W
Rozměry (VxŠxH) 55,0 x 17,0 x 25,6 cm
Délka přívodového kabelu 1,55 m
Hmotnost 4,0 kg
Barva tmavě šedá / stříbrně šedá
Výrobce Clean Air Optima
Druh čističky vzduchu
Doporučený prostor 220 m3

Čistička vzduchu CA-506 + 2 ks náhradní sady filtrů


Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
5
4x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Clean Air Optima je holandská značka, kterou založila v roce 2002 dvojčata Jeroen a Frank Kortenschijlovi. zvlhcovac-vzduchu-a-vonne-esenceTato firma vyrábí vysoce kvalitní čističky vzduchu, zvlhčovače a odvlhčovače a stojanové ventilátory pro domácnost do malých i velkých místností. Cílem společnosti Clean Air Optima je, aby její přístroje zlepšovaly vnitřní prostředí budov tak, aby se v něm nacházel co možná nejčistší, nejzdravější a nejpříjemnější vzduch. Tato společnost razí heslo: „Čím kvalitnější vzduch, tím kvalitnější život.“ Clean Air Optima dbá na kvalitu svých produktů a své výrobky nabízí za přijatelné ceny. V celé Evropě, ale také ve většině zbývajícího světa, se nacházejí tisíce spokojených klientů využívajících její výrobky.

Výhradním distributorem značky Clean Air Optima v ČR a na Slovensku je Gavri s.r.o.

 

Typy vyráběných produktů:

 1. Čističky vzduchu pro domácnost
 2. Zvlhčovače vzduchu pro domácnost
 3. Odvlhčovače vzduchu pro domácnost
 4. Stojanové ventilátory

 

Společnost Clean Air Optima provádí u čističek vzduchu neustále testy u různých nezávislých organizací. Od těchto společností mají čističky vzduchu, odvlhčovače a zvlhčovače značky Clean Air Optima dobré recenze. Čističky vzduchu Clean Air Optima mají širokou škálu využití jako:

 • čističky vzduchu do bytu,
 • čističky vzduchu do restaurace,
 • pro kanceláře a instituce,
 • pro alergiky a astmatiky, 
 • do ordinací a pracovišť
 • a obecně do míst s vyšší koncentrací lidí.

 

Podle studií, které prováděly nejprestižnější evropské instituce, bylo zjištěno, že lidé tráví až 90% svého času uvnitř budov. A také, že vzduch uvnitř budov je mnohdy znečištěný víc než vzduch venkovní. Kvůli tomu se v přístrojích značky Clean Air Optima nacházejí kvalitní filtry, které velice efektivně ničí prachové částice, spory plísní, bakterie, pachy, alergeny a další škodlivé látky. Společnost Clean Air Optima splňuje evropské i české standardy pro elektronické přístroje.

Clean Air Optima - čističky vzduchu, odvlhčovače vzduchu, zvlhčovače vzduchu