Clean Air Optima CA-366, čistička vzduchu s ionizátorem

 
Doprava zdarma Efekt lupa
 • 1 z 5
 

UV Plazma iontová čistička vzduchu: elektrostatický filtr ESP (elektrostatická plazma), TiO2 filtr, UV lampa, IONIZÁTOR. Místnost: do 40 m2. Hlučnost < 25 dB. Příkon: max. 10 W. Není nutno měnit filtry.

Zdarma pdf návod v českém jazyce pro čističku vzduchu s ionizérem Clean Air Optima CA-366 Návod v češtině

Dostupnost Prodej ukončen
Cena 3 213,22 Kč bez DPH
3 888 Kč
Kód produktu 3501000020
Značka Clean Air Optima
Webová stránka značky cleanairoptima.nl
Kategorie Čističky vzduchu
 

POPIS ČISTIČKY VZDUCHU clean air optima ca-366

Čistička vzduchu holandské značky Clean Air Optima CA-366 používá 4 technologie čištění vzduchu, které nevyžadují výměnu filtrů: elektrostatický filtr ESP (elektrostatická plazma), TiO2 filtr, UV lampu a ionizátor. Je vhodná pro místnosti do 40 m2. UV Plazma iontová čistička vzduchu s ionizátorem CA-366 se vyznačuje především nízkými provozními náklady (max. 10 W), elegantním designem, nízkou hlučností (< 25 dB) a jednoduchým používáním. Filtry lze snadno vytáhnout ze stroje, vyčistit a znovu vložit. Čištění elektrostatického filtru (měkkým, vlhkým hadříkem) a nano-filtru (vysávání) je záležitost chvilky.

UV Plazma iontová čistička vzduchu Clean Air Optima CA-366 je vhodná pro lidi, kteří trpí astmatem a alergiemi. Tato čistička vzduchu je velmi tichá, má elegantní design v tmavě šedém a bílém provedení, a je tedy vhodná k použítí: doma v obývacím pokoji, kuchyni a ložnici, na pracovišti, v kanceláři, na recepci a v čekárně, v ordinaci, v masážním salónu apod. Dokonce i milovníci zvířat, zejména majitelé ptáků (např. papoušků) budou jen těžit z této pokročilé čističky vzduchu, neboť zabraňuje zápachům, prachu a potížím s alergiemi.

Filtrační spektrum: jemný prach, prach od ptáků, pyl, bakterie, viry, spóry plísní, zvířecí chlupy, kouřové částice, cigarety a tabákový kouř, alergeny z koček a psů, alergeny z roztočů, těkavé organické látky (VOC) a formaldehydy, hnilobné vonné látky, kuchyňské pachy.

Vlastnosti čističky vzduchu:

Orientační velikost místnosti čistička vzduchu CA-366

Orientační velikost místnosti:
do 40 m2

Technologie čištění vzduchu čistička vzduchu CA-366

Technologie čištění vzduchu:
elektrostatický filtr

Ionizátor - iontový vítr čistička vzduchu CA-366

Ionizátor (iontový vítr):
ano (nelze vypnout)

Vzduchový průtok čistička vzduchu CA-366

Vzduchový průtok:
35 m3/hod (maximální výkon)

Počet rychlostí ventilátoru čistička vzduchu CA-366

Počet rychlostí ventilátoru:
3

Hlučnost čistička vzduchu CA-366

Hlučnost:
max. 25 dB

Ukazatel kvality vzduchu čistička vzduchu CA-366

Ukazatel kvality vzduchu:
není

Automatický režim čištění vzduchu čistička vzduchu CA-366

Automatický režim čištění vzduchu :
ne

Funkce navíc čistička vzduchu CA-366

Funkce navíc:
není nutno měnit filtr

Časovač čistička vzduchu CA-366

Časovač:
není

Noční režim čistička vzduchu CA-366

Noční režim:
ano

Dálkové ovládání čistička vzduchu CA-366

Dálkové ovládání:
není

Příkon čistička vzduchu CA-366

Příkon:
max. 10 W

Rozměry čistička vzduchu CA-366

Rozměry:
40,0 x 11,7 x 19,0 cm

Hmotnost čistička vzduchu CA-366

Hmotnost:
2,5 kg

JAK FUNGUJE PŘEDFILTR

Hrubý filtr (předfiltr) je obvykle síťka s velmi malými otvory, která vyfiltruje větší prachové částice. Předfiltr je zpravidla vyroben z materiálu, který je snadno omyvatelný. Údržba je jednoduchá – 1x měsíčně omýt vodou nebo vysát. Životnost předfiltrů není omezená. 

JAK FUNGUJE TIO2 FILTR

Nano fotokatalytický TiO2 filtr je mřížka, povrch které tvoří materiál TiO2 (oxid titaničitý). Princip fungování se zakládá na vlastnostech tohoto materiálu. Když na něj dopadá UV záření (UV lampa nebo sluneční světlo) a organické látky (viry, bakterie, mikroby, plísně, alergeny, karcinogeny apod.), spouští se fotokatalytická reakce, při níž se tyto organické látky rozkládají na minerální látky (vodu a oxid uhličitý). TiO2 funguje jen jako katalyzátor, tudíž se neopotřebovává. Samozřejmě, že část látek proletí přes otvory v mřížce. Nicméně, čistička vzduchu propouští přes sebe vzduch neustále, a proto postupně TiO2 filtr dezinfikuje vzduch v místnosti. Filtr TiO2 nevyžaduje žádnou údržbu. Životnost TiO2 filtru není omezená. 

Čistička vzduchu s ionizátorem Clean Air Optima CA-267 - ovládací panel

JAK FUNGUJE UV LAMPA. 

Je vědecky prokázáno, že UV záření ničí mikroorganismy. UV lampa spouští fotokatalytickou reakci pro TiO2 filtr a sterilizuje vzduch. UV lampa nevyžaduje žádnou údržbu. 

 jak funguje elektrostatický filtr

Ionizátor vzduchu generuje záporné ionty(-) do vzduchu. Tyto nabité částice shlukují na sebe i ty nejmenší částice prachu. Elektrostatický filtr je katoda (+), která přitahuje záporné shluky (-) a tímto čisti vzduch. Údržba je jednoduchá – 1-2x týdně měkkým, vlhkým hadříkem vyčistit čepele elektrostatického filtru. Životnost elektrostatického filtru není omezená. 

JAK FUNGUJE IONIZÁTOR VZDUCHU. 

Ionizátory vzduchu generují záporné ionty (anionty), a tím je dosaženo hned několika efektů. Dýcháme vzduch mající efekt čerstvého vzduchu po bouřce. Civilizace produkuje mnoho kladných iontů (DVD, TV, auta atd.), jež mají škodlivý účinek na zdraví (bolest hlavy, únava, ospalost). Záporné ionty neutralizují ve vzduchu kladné ionty (kationty). Nabité částice shlukují na sebe i ty nejmenší částice prachu, a tyto shluky odfiltruje elektrostatický filtr nebo spadnou na horizontální plochu, kde se snadně odstraní hadrem nebo vysavačem. Nevýhodou ionizátorů je, že mohou produkovat ozon, který je ve větším množství škodlivý pro zdraví (obzvlášť pro astmatiky). Dle normy ČSN EN 60335-2-65 produkce ozonu nesmí překročit 0,05 ppm. Tuto normu musí splňovat jakákoliv čistička vzduchu s ionizátorem nebo samotný ionizátor na českém trhu. Čističky vzduchu s ionizátorem Clean Air Optima splňují normu 60335-2-65. Ionizátor nevyžaduje žádnou údržbu. Životnost ionizátoru není omezená. 

Čističky vzduchu a zvlhčovače značky Clean Air Optima pomáhají zlepšit ovzduší v místnosti. Čističky vzduchu Clean Air Optima mají širokou škálu využití: čističky vzduchu do bytu, do restaurace a pro alergiky. Společnost Clean Air Optima provádí u čističek vzduchu neustále testy u různých nezávislých organizací. Od těchto společností mají čističky vzduchu a zvlhčovače značky Clean Air Optima dobré recenze.

Barva černá, stříbrná
Časovač ne
Funkce navíc není nutno měnit filtr
Funkce navíc k čištění vzduchu nemá
Maximální hlučnost max 25 dB
Ionizátor ano (nelze vypnout)
Orientační velikost místnosti do 40 m²
Technologie čištění vzduchu elektrostatický filtr, TiO2 + UV, ionizátor
Vzduchový průtok 35 m³/hod
Dálkové ovládání ne
Náhradní filtry navíc Pouze 1
Velikost místnosti do 40 m2
Vzduchový výkon (?) 35 m3/h
Počet rychlostí ventilátoru (?) 3
Hlučnost 25 dB
Typ filtru Předfiltr, elektrostatický filtr ESP (elektrostatická plazma), TiO2 filtr
Údržba elektrostatického filtru 1-2x týdně měkkým, vlhkým hadříkem vyčistit čepele
Údržba předfiltru (TiO2 filtru) 1x měsíčně omýt vodou nebo vysát
UV lampa ano
Ionizátor ano
Ionizace 1 000 000 iontů/cm3/s
Produkce ozonu (?) <0,05 ppm
Noční režim čištění vzduchu ano
Napětí DC12V
Adaptér AC 110-240V (v kompletu)
Příkon 10 W
Rozměry (VxŠxH) 40,0 x 11,7 x 19,0 cm
Hmotnost 2,5 kg
Barva šedo-bílá
Výrobce Clean Air Optima
Druh čističky vzduchu
Doporučený prostor 100 m3
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
VH Avatar autora Filtr 26.3.2019 09:32
Dobrý den, před týdnem jsem zakoupil tuto čističku. Po týdnu provozu jsem kontroloval čistotu elektrostatického filtru, ten je zcela čistý. Dá se jinak ověřit funkčnost? Děkuji.
Odpovědět
VZ Avatar autora hlučnost 9.11.2018 12:08
Bohužel se musím připojit s negativní zkušeností ohledně hlučnosti. Máme doma nucené větrání, takže mám ty nízké decibely celkem naposlouchané - a i při nejnižších otáčkách je to spíš přes 25dB. U třetí rychlosti už výrazně, to je hodně přes třicet.
Odpovědět
AM Avatar autora hlučnost 20.11.2018 17:21
Dobrý den, váš přístroj jsme předali technikovi a po četném měření maximální hodnota hlučnosti na nejvyšší stupeň ventilátoru nikdy nepřesáhla 25dB. Více ovšem záleží na charakteristice zvuku tedy na subjektivním vyhodnocení. Pokud máte nějaké dotazy, obraťte se prosím na kolegu na servis[@gavri.cz S pozdravem Antonín Malík, Gavri.cz
P Avatar autora Alergeny z cigaretového kouře a elektronické cigarety 30.7.2018 22:50
Dnes jsem, po dodání, uvedl čisticčku do provozu a vyjadřuji plnou spokojenost. Cca 5 m sousedíme s bytem kde vydatně kouří a po novu také vapují (elekt. cigareta). S těmito toxiny jsme měli zdravotní problémy, neb spec. směs pro elek. cigaretu proniká i přes uzavřené okno (nová okna opatřená silikonovým těsněním). Při použití čističky, i když na max. výkon, zbavila prostor cca 22 m2 spolehlivé těchto organických látek - viz popis filtru TiO2. Jediný dotaz mám, zda-li je náhrada za UV lampu, neb jsem ji v nabídce UV lamp nenašel (samozřejmě to není mom. aktuální) Čističku lze jen doporučit.
Odpovědět
LB Avatar autora čistička 8.2.2018 16:05
Ten kdo k tomuto výrobku napsal, že jeho hlučnost je pouhých 25db, je pořádný lhář a nebo měl v uších vatu. Čistička je slyšet až do vedlejší místnosti. Výrobce čističky Lavaero 240 pro změnu uvádí hlučnost 52db a čistička už na dva metry není slyšet a pokud stojím přímo u ní, tak jen tiše šumí. Není výrobek jako výrobek a ne každý výrobce píše pravdu.
Odpovědět
PK Avatar autora 8.2.2018 16:12
Vážený pane Bilavčíku, všechny parametry jsou 100% pravdivé. Pokud vaše čistička je tak hlučná, jak uvádíte, pak se jedná o závadu. Přístroj prosím ihned reklamujte na servis@gavri.cz a technik ho opraví. S pozdravem Petra Kociánová, Gavri.cz

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
5
92x
4
142x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Clean Air Optima je holandská značka, kterou založila v roce 2002 dvojčata Jeroen a Frank Kortenschijlovi. zvlhcovac-vzduchu-a-vonne-esenceTato firma vyrábí vysoce kvalitní čističky vzduchu, zvlhčovače a odvlhčovače a stojanové ventilátory pro domácnost do malých i velkých místností. Cílem společnosti Clean Air Optima je, aby její přístroje zlepšovaly vnitřní prostředí budov tak, aby se v něm nacházel co možná nejčistší, nejzdravější a nejpříjemnější vzduch. Tato společnost razí heslo: „Čím kvalitnější vzduch, tím kvalitnější život.“ Clean Air Optima dbá na kvalitu svých produktů a své výrobky nabízí za přijatelné ceny. V celé Evropě, ale také ve většině zbývajícího světa, se nacházejí tisíce spokojených klientů využívajících její výrobky.

Výhradním distributorem značky Clean Air Optima v ČR a na Slovensku je Gavri s.r.o.

 

Typy vyráběných produktů:

 1. Čističky vzduchu pro domácnost
 2. Zvlhčovače vzduchu pro domácnost
 3. Odvlhčovače vzduchu pro domácnost
 4. Stojanové ventilátory

 

Společnost Clean Air Optima provádí u čističek vzduchu neustále testy u různých nezávislých organizací. Od těchto společností mají čističky vzduchu, odvlhčovače a zvlhčovače značky Clean Air Optima dobré recenze. Čističky vzduchu Clean Air Optima mají širokou škálu využití jako:

 • čističky vzduchu do bytu,
 • čističky vzduchu do restaurace,
 • pro kanceláře a instituce,
 • pro alergiky a astmatiky, 
 • do ordinací a pracovišť
 • a obecně do míst s vyšší koncentrací lidí.

 

Podle studií, které prováděly nejprestižnější evropské instituce, bylo zjištěno, že lidé tráví až 90% svého času uvnitř budov. A také, že vzduch uvnitř budov je mnohdy znečištěný víc než vzduch venkovní. Kvůli tomu se v přístrojích značky Clean Air Optima nacházejí kvalitní filtry, které velice efektivně ničí prachové částice, spory plísní, bakterie, pachy, alergeny a další škodlivé látky. Společnost Clean Air Optima splňuje evropské i české standardy pro elektronické přístroje.

Clean Air Optima - čističky vzduchu, odvlhčovače vzduchu, zvlhčovače vzduchu