Clean Air Optima CA-401, čistička vzduchu s ionizátorem

 
Doprava zdarma Efekt lupa
 • 1 z 7
 

UV Plazma iontová čistička vzduchu: elektrostatický filtr ESP (elektrostatická plazma), UV lampa, IONIZÁTOR (produkuje ozon). Místnost: do 60 m2. Hlučnost < 25 dB. Příkon: 25 W. Není nutno měnit filtry. Dálkové ovládání v kompletu. 

Dostupnost Na dotaz (dostupnost)
Cena 4 535,54 Kč bez DPH
5 488 Kč
Kód produktu 3501000050
Značka Clean Air Optima
Webová stránka značky cleanairoptima.nl
Kategorie Čističky vzduchu
Položka byla vyprodána...
 

POPIS ČISTIČKY VZDUCHU clean air optima ca-401

Čistička vzduchu holandské značky Clean Air Optima CA-401 používá 4 technologie čištění vzduchu, které nevyžadují výměnu filtrů: elektrostatický filtr ESP (elektrostatická plazma), UV lampu a ionizátor. Je vhodná pro místnosti do 60 m2. UV Plazma iontová čistička vzduchu s ionizátorem CA-401 se vyznačuje především nízkými provozními náklady (max. 25 W při zapnutém ventilátoru), elegantním designem, nízkou hlučností (< 25 dB bez ventilátoru a 35 dB se zapnutým ventilátorem) a jednoduchým používáním. Filtry lze snadno vytáhnout ze stroje, vyčistit a znovu vložit. Čištění elektrostatického filtru (měkkým, vlhkým hadříkem) je záležitost chvilky. Navíc jeho vytažením z přístroje dochází zároveň k čištění ionizátoru pomocí štětečků na jeho konci. Dálkové ovládání je v kompletu.

UV Plazma iontová čistička vzduchu Clean Air Optima CA-401 je vhodná pro lidi, kteří trpí astmatem a alergiemi. Tato čistička vzduchu je velmi tichá (ventilátor lze vypnout), má elegantní design v tmavě a světle šedém provedení, a je tedy vhodná k použití: doma v obývacím pokoji, kuchyni a ložnici, na pracovišti, v kanceláři, na recepci a v čekárně, v ordinaci, v masážním salónu apod. Dokonce i milovníci zvířat, zejména majitelé ptáků (např. papoušků) budou jen těžit z této pokročilé čističky vzduchu, neboť zabraňuje zápachům, prachu a potížím s alergiemi.

Filtrační spektrum: jemný prach, prach od ptáků, pyl, bakterie, viry, spóry plísní, zvířecí chlupy, kouřové částice, cigarety a tabákový kouř, alergeny z koček a psů, alergeny z roztočů, těkavé organické látky (VOC) a formaldehydy, hnilobné vonné látky, kuchyňské pachy.

Vlastnosti čističky vzduchu:

Orientační velikost místnosti čistička vzduchu CA-401

Orientační velikost místnosti:
do 60 m2

Technologie čištění vzduchu čistička vzduchu CA-401

Technologie čištění vzduchu:
elektrostatický filtr

Ionizátor - iontový vítr čistička vzduchu CA-401

Ionizátor (iontový vítr):
ano (nelze vypnout)

Vzduchový průtok čistička vzduchu CA-401

Vzduchový průtok:
50 m3/hod (maximální výkon)

Počet rychlostí ventilátoru čistička vzduchu CA-401

Počet rychlostí ventilátoru:
není

Hlučnost čistička vzduchu CA-401

Hlučnost:
max. 25 dB

Ukazatel kvality vzduchu čistička vzduchu CA-401

Ukazatel kvality vzduchu:
ne

Automatický režim čištění vzduchu čistička vzduchu CA-401

Automatický režim čištění vzduchu :
ne

Funkce navíc čistička vzduchu CA-401

Funkce navíc:
filtr není nutno měnit

Časovač čistička vzduchu CA-401

Časovač:
ano

Noční režim čistička vzduchu CA-401

Noční režim:
ne

Dálkové ovládání čistička vzduchu CA-401

Dálkové ovládání:
ano - automatické vypnutí

Příkon čistička vzduchu CA-401

Příkon:
max. 25 W

Rozměry čistička vzduchu CA-401

Rozměry:
76,0 x 20 x 26,7 cm

Hmotnost čistička vzduchu CA-401

Hmotnost:
4,35 kg 

jak funguje elektrostatický filtr

Ionizátor vzduchu generuje záporné ionty(-) do vzduchu. Tyto nabité částice shlukují na sebe i ty nejmenší částice prachu. Elektrostatický filtr je katoda (+), která přitahuje záporné shluky (-) a tímto čisti vzduch. Údržba je jednoduchá – 1-2x týdně měkkým, vlhkým hadříkem vyčistit čepele elektrostatického filtru. Životnost elektrostatického filtru není omezená. 

JAK FUNGUJE IONIZÁTOR VZDUCHU. 

Ionizátory vzduchu generují záporné ionty (anionty), a tím je dosaženo hned několika efektů. Dýcháme vzduch mající efekt čerstvého vzduchu po bouřce. Civilizace produkuje mnoho kladných iontů (DVD, TV, auta atd.), jež mají škodlivý účinek na zdraví (bolest hlavy, únava, ospalost). Záporné ionty neutralizují ve vzduchu kladné ionty (kationty). Nabité částice shlukují na sebe i ty nejmenší částice prachu, a tyto shluky odfiltruje elektrostatický filtr nebo spadnou na horizontální plochu, kde se snadně odstraní hadrem nebo vysavačem. Nevýhodou ionizátorů je, že mohou produkovat ozon, který je ve větším množství škodlivý pro zdraví (obzvlášť pro astmatiky). Dle normy ČSN EN 60335-2-65 produkce ozonu nesmí překročit 0,05 ppm. Tuto normu musí splňovat jakákoliv čistička vzduchu s ionizátorem nebo samotný ionizátor na českém trhu. Čističky vzduchu s ionizátorem Clean Air Optima splňují normu 60335-2-65. Ionizátor nevyžaduje žádnou údržbu. Životnost ionizátoru není omezená. 

Čistička vzduchu Clean Air Optima s ionizátorem CA-401

Čističky vzduchu a zvlhčovače značky Clean Air Optima pomáhají zlepšit ovzduší v místnosti. Čističky vzduchu Clean Air Optima mají širokou škálu využití: čističky vzduchu do bytu, do restaurace a pro alergiky. Společnost Clean Air Optima provádí u čističek vzduchu neustále testy u různých nezávislých organizací. Od těchto společností mají čističky vzduchu a zvlhčovače značky Clean Air Optima dobré recenze.

Barva šedá
Časovač ano
Funkce navíc není nutno měnit filtr
Funkce navíc k čištění vzduchu nemá
Maximální hlučnost 25 dB
Ionizátor ano (nelze vypnout)
Orientační velikost místnosti do 60 m²
Technologie čištění vzduchu elektrostatický filtr, ionizátor
Vzduchový průtok 50 m³/hod
Dálkové ovládání ano
Velikost místnosti do 60 m2
Vzduchový výkon (?) 50 m3/h
Počet rychlostí ventilátoru (?) 1
Hlučnost 25 dB
Typ filtru Elektrostatický filtr ESP (elektrostatická plazma), TiO2 filtr
Údržba elektrostatického filtru 1-2x týdně měkkým, vlhkým hadříkem vyčistit čepele
UV lampa (?) ano
Ionizátor ano
Ionizace 2 000 000 iontů/cm3/s
Produkce ozonu (?) <0,05 ppm
Dálkové ovládání (?) ano
Napětí 220 V / 50 Hz
Příkon (?) 25 W
Rozměry (VxŠxH) 76,0 x 20 x 26,7 cm
Hmotnost 4,35 kg
Barva tmavě šedá / světle šedá
Výrobce Clean Air Optima
Druh čističky vzduchu
Doporučený prostor 150 m3
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
RD Avatar autora Filtr 1.3.2020 23:31
Dobry den, jaky filtr se meni? Lze vypnout ionizator?
Odpovědět
OD Avatar autora idiot dotaz 1.9.2020 10:30
proboha, nauč se číst, pak se ptej, to snad není možné..hned v popisu, filtry se nemění. Ionizátor (iontový vítr) - nelze vypnout) vše tady napsané a ty se na to zeptáš..nepochopím! raději neutrácej peníze a dej na vzdělání, máš sakra nedostatků
IK Avatar autora 26.3.2022 11:12
Po třech letech provozu nám umřela.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
5
100x
4
110x
3
1x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Clean Air Optima je holandská značka, kterou založila v roce 2002 dvojčata Jeroen a Frank Kortenschijlovi. zvlhcovac-vzduchu-a-vonne-esenceTato firma vyrábí vysoce kvalitní čističky vzduchu, zvlhčovače a odvlhčovače a stojanové ventilátory pro domácnost do malých i velkých místností. Cílem společnosti Clean Air Optima je, aby její přístroje zlepšovaly vnitřní prostředí budov tak, aby se v něm nacházel co možná nejčistší, nejzdravější a nejpříjemnější vzduch. Tato společnost razí heslo: „Čím kvalitnější vzduch, tím kvalitnější život.“ Clean Air Optima dbá na kvalitu svých produktů a své výrobky nabízí za přijatelné ceny. V celé Evropě, ale také ve většině zbývajícího světa, se nacházejí tisíce spokojených klientů využívajících její výrobky.

Výhradním distributorem značky Clean Air Optima v ČR a na Slovensku je Gavri s.r.o.

 

Typy vyráběných produktů:

 1. Čističky vzduchu pro domácnost
 2. Zvlhčovače vzduchu pro domácnost
 3. Odvlhčovače vzduchu pro domácnost
 4. Stojanové ventilátory

 

Společnost Clean Air Optima provádí u čističek vzduchu neustále testy u různých nezávislých organizací. Od těchto společností mají čističky vzduchu, odvlhčovače a zvlhčovače značky Clean Air Optima dobré recenze. Čističky vzduchu Clean Air Optima mají širokou škálu využití jako:

 • čističky vzduchu do bytu,
 • čističky vzduchu do restaurace,
 • pro kanceláře a instituce,
 • pro alergiky a astmatiky, 
 • do ordinací a pracovišť
 • a obecně do míst s vyšší koncentrací lidí.

 

Podle studií, které prováděly nejprestižnější evropské instituce, bylo zjištěno, že lidé tráví až 90% svého času uvnitř budov. A také, že vzduch uvnitř budov je mnohdy znečištěný víc než vzduch venkovní. Kvůli tomu se v přístrojích značky Clean Air Optima nacházejí kvalitní filtry, které velice efektivně ničí prachové částice, spory plísní, bakterie, pachy, alergeny a další škodlivé látky. Společnost Clean Air Optima splňuje evropské i české standardy pro elektronické přístroje.

Clean Air Optima - čističky vzduchu, odvlhčovače vzduchu, zvlhčovače vzduchu