CasaTherm 70040 S2000 FB Gold, sálavé infračervené topidlo

 
Doprava zdarma Efekt lupa
  • 1 z 4
 

Sálavé infračervené topidlo CasaTherm 70040 S2000 FB Gold • výhřevnost: 11 m², čas výhřevu - <5 vteřin • maximální výkon / příkon - 2000 W • stupeň krytí - IP55 • rozměry - 663 x 106 x 72,5 mm •  napětí - 220-240 V, 50/60 Hz • váha - 1,9 kg • barevné provedení - stříbrná •  životnost - 5000 hod

Návod k použití/Manual

Dostupnost Prodej ukončen
Cena 2 990,91 Kč bez DPH
3 619 Kč
Kód produktu 6304002700
Značka CasaFan
Webová stránka značky ventilator.de
Kategorie Topení
 

CasaTherm 70040 S2000 FB Gold

Sálavé infračervené topidlo CasaTherm 70040 S2000 FB Gold nabídne přesně to, co očekáváte od infračerveného vytápění. Je to především bezhlučný a čistý provoz, který se vyznačuje distribucí člověku přirozeného sálavého tepla. Sálavý princip vytápění zamezuje tepelným ztrátám a je efektivnější, protože ohřívá přímo okolní objekty a předměty, nikoliv pouze vzduch, jako je tomu v případě konvenčních topidel.

KONSTRUKCE A ZÁKLADNÍ SPECIFIKACE

Pokud se podíváme na topení na infračerveném principu CasaTherm 70040 S2000 FB Gold podrobněji, zaujme jeho válcová konstrukce, která má velmi kompaktní rozměry. Díky proporcím 663 x 106 x 72,5 mm toto topidlo umístíte v podstatě do libovolných prostor, kde potřebujete lokální vytápění. Součástí topidla je také držák, který umožňuje bezproblémovou montáž na stěnu.

Tělo přístroje je vyrobeno z hliníkové slitiny, povrchová úprava zařízení je stříbrná. Samotné tělo pak také poskytuje ochranu proti tryskající vodě vyjádřenou stupněm krytí IP55. Díky tomu je možné toto infračervené topidlo využívat také v částečně otevřených interiérech nebo exteriérech. Tyto prostory jsou k využívání infračerveného vytápění přímo předurčeny, protože konvenční topidla, ohřívající pouze vzduch, jsou zde v podstatě neúčinná.

Tento produkt patří do profesionální řady infračervených topidel CasaTherm, které dodává na trh německá značka CasaFan. 25 let zkušeností je zaručuje použití kvalitních komponent a vše podléhá samozřejmě také důkladnému testování. Třeba životnost topné trubice výrobce uvádí na 5000 hodin nepřetržitého provozu.

RYCHLÉ A VÝKONNÉ VYTÁPĚNÍ

Okamžitý nástup tepla je charakteristickým znakem infračervených topidel, jako je právě CasaTherm 70040 S2000 FB Gold. Tento model má dobu náběhu menší než 5 vteřin a disponuje maximálním výkonem 2 000 W, který nabízí dostatečnou výhřevnost pro prostory o velikosti 11 m2.

Pro efektivní pokrytí vytápěného prostoru je vhodné přístroj umístit to výšky 2 m nad zem, kdy je schopen optimálně pokrýt prostor 3,6 x 3,6 m, což zhruba odpovídá již zmiňované ploše 11 m2. Při tomto umístění bude zajištěna rovnoměrná distribuce tepla na objekty v dosahu topidla.

NAPÁJENÍ

Napájecí napětí je 220 – 240 V, 50/60 Hz, což tak odpovídá napětí v běžné rozvodné síti. Proudový odběr pak je 8,7 A. Přístroj je rovněž osazen vypínačem přímo na zařízení. Základní obsluha infrazářiče je tak zcela bezproblémová.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Sálavá topidla mají velmi vysoký zapínací proud, který často mnohonásobně překračuje násobek proudu jmenovitého. V závislosti na typu předřazené pojistky se obvod přeruší, když se hodnota proudu na krátkou dobu výrazně navýší. Tomu můžete předejít použitím pomalé pojistky. Stejně to platí i u jističů, resp. jejich správné volby. Proto doporučujeme připojovat topidlo k separátnímu obvodu. Kromě toho je možno použít i tzv. omezovač zapínacího proudu.

IDEÁLNÍ DO EXTERIÉRU A ČÁSTEČNĚ OTEVŘENÝCH PROSTOR

Kde se můžete na sálavé topidlo CasaTherm 70040 S2000 FB Gold spolehnout? Své uplatnění má zejména v částečně krytých exteriérech, jako jsou třeba tribuny stadionů, pódia nebo tržnice, ale je zde samozřejmě také velmi typické použití do částečně otevřených interiérů, tedy na terasách a předzahrádkách restaurací. Díky tomuto topidlu tak zajistíte tepelnou pohodu přesně v konkrétním místě zahříváním předmětů a osob. Toto infračervené topení představuje v otevřených prostorách efektivní řešení, které se může pochlubit vysokou účinností a ekonomikou provozu ve srovnání s konvenčními druhy vytápění.

Vzhledem ke stupni krytí IP55 je toto topidlo ideální také k využití v průmyslových nebo zemědělských objektech. Může se jednat o různé výrobní haly, sklady nebo dílny. V zemědělství pak třeba skleníky nebo prostory na ustájení dobytka a jiné. Všechny tyto prostory se obecně špatně vytápí, a tak jsou zde infračervená topidla velmi dobrou volbou. Sálavé topidlo CasaTherm 70040 S2000 FB Gold může být instalováno i v dalších obtížně vytápěných objektech, jako jsou třeba vstupy do obchodů, muzea, ale také církevní stavby a kostely nebo kulturní památky.

VYUŽITÍ PRO SPECIFICKÉ ÚČELY A NA STAVBĚ

Celková odolnost konstrukce tohoto zařízení z něj zároveň činí velmi dobrou volbu do drsných a vlhkých podmínek, kde dokáže zajistit bezpečnost při obsluze. Nevadí mu tedy ani mokré prostředí. Proto má široké uplatnění třeba při vysoušení zdiva a sklepů, čímž se uplatí i ve specifických případech, jako mohou být záplavy. Vyhříváním stěn ale také třeba znesnadňuje usazování plísním.

Díky schopnosti ohřívat přímo objekty v dosahu lze přístroj použít také k rozmrazování materiálů, a to třeba na stavbách, kde si najde i řadu jiného uplatnění plynoucího z vysoké účinnosti v exteriérech.

Barva stříbrná
Dálkové ovládání ne
Hmotnost 1.9 kg
Příkon 2000 W
Stupeň krytí IP55
Typ topidla infrazářič
Výhřevnost 11 m²

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:

Společnost CasaFan působí již více jak 25 let na trhu se vzduchotechnikou. Ať už se jedná o přímotopy, odvlhčovače vzduchu nebo stropní ventilátory, veškeré výrobky CasaFan splňují nejpřísnější požadavky při kontrolách kvality v laboratořích. Nabídka stropních větráků CasaFan obsahuje přes 3000 kombinací všech modelů, kdy k základnímu produktu je možné dokoupit řadu příslušenství jako jsou prodlužovací tyče, ovládání na zeď popřípadě jiné barevné provedení lopatek.

Stropní ventilátory CasaFan můžete používat po celý rok díky funkci léto/zima, kdy v létě ochlazuje a v zimě ušetří energii. Velká část ventilátorů CasaFan je vybavena DC motory nové generace se zárukou 25 let, s nimiž docílíte úsporu elektrické energie, jsou méně hlučné a více šetrné k životnímu prostředí.

Značka CasaFan vlastní modelovou řadu CasaTherm. Ta nabízí širokou škálu topidel a zařízení podobného rázu.

Výhradním distributorem značky CasaFan v ČR a na Slovensku je Gavri s.r.o.

Stropní ventilátory CasaFan