Trotec IRD 3200, tmavý infračervený tepelný panel

 
Doprava zdarma Efekt lupa
  • 1 z 6
 

Infračervený tepelný panel Trotec IRD 3200 • Výhřevnost 21 m² (v exteriéru 12 m²) • Tepelný výkon max. 3200 W • Stupeň krytí IP55 • Rozměry 200 x 1815 x 55 mm • Napětí 220-240 V, 50-60 Hz • Váha 13,5 kg • Dálkové ovládání (součástí balení)

pdf-ikonaNávod Trotec IRD 3200

Dostupnost Prodej ukončen
Cena 6 925,62 Kč bez DPH
8 380 Kč
Kód produktu 2302000235
Značka Trotec
Webová stránka značky trotecshop.cz
Kategorie Topení
 

Infračervený panel Trotec IRD 3200

Je velký rozdíl, zda umístíme topidlo do interiéru, nebo exteriéru. V exteriéru je kvůli vnějším vlivům vyžadován vyšší topný výkon na m2. Rozdíl mezi těmito hodnotami může být až dvojnásobný.

Trotec IRD 3200 umístěný v interiéru je schopen vyhřát plochu o rozloze 21 m2, v exteriéru by stejný přístroj zvládl 12 m2.

Pokud chcete přístroj umístit do místa, kde je potřebná větší plocha k vytápění, zvažte pořízení více přístrojů, popřípadě jednoho, který bude výkonnější.

Výpočet topného výkonu

Chcete-li vypočítat požadovaný topný výkon (ve wattech) pro vaši místnosti, můžete postupovat následovně.

Vzorec: m² x W / m² = W

plocha místnosti (m²) x doporučený topný výkon na metr čtvereční (W / m²) = požadovaný topný výkon infračerveného ohřívače (W).

Příklad výpočtu:

U místnosti o velikosti 32 m² s dobrou kvalitou izolace je doporučený požadavek na topný výkon:

32 m² x 100 W / m² = 3200 W

Nižší svítivost, než u konkurenčních výrobků

Běžné infračervené ohřívače často vyzařují intenzivní oranžovočervené světlo spolu s tepelným zářením, což může být pro někoho nepříjemné. Značka Trotec se proto snaží tento problém eliminovat. Řešením je, že topnou spirálu zabudovala přímo do přístroje tak, aby její záření nebylo vidět.

Perfektní a elegantní řešení pro oblasti, kde nechceme, aby světlo ze zářiče narušovalo ostatní světla a tím byl narušen celý koncept místnosti.

Třída ochrany IP55 - chrání před vodou, vlhkostí a prachem

Infračervené ohřívače jsou k dispozici v mnoha různých provedeních pro vnitřní i vnější použití. Při výběru správného zařízení je důležité si ujasnit, jakým vnějším vlivům bude během svého chodu vystavován.

Voda, vlhkost a prach. To jsou největší nepřátelé topidel, kteří se běžně vyskytují v jejich okolí. Třída ochrany IP55 znamená, že kryt přístroje zabrání hromadění prachu a také je odolný vůči tryskající vodě.

Snadná instalace, manipulace i údržba

Instalace nevyžaduje žádné speciální nástroje, ani znalosti. Nenaruší běžný provoz, je velmi rychlá a jednoduchá.

Podle potřeby lze přístroj kdykoliv přemístit bez dalších nákladů. Samotná obsluha je jednoduchá a nevyžaduje žádné speciální znalosti, kvalifikaci nebo školení.

Montáž na stěnu i na strop

Součástí balení jsou také držáky pro montáž na stěnu nebo na strop. Sálavé topidlo tak můžete umístit prakticky kamkoliv. Díky těmto držákům je možné topidlo nastavovat až do úhlu sklonu 90°.

Dálkové ovládání součástí balení

Zařízení lze ovládat pouze pomocí dálkového ovládání, které je součástí balení. Z tohoto důvodu mějte ovládání vždy po ruce, v opačném případě nebude možné topidlo ovládat.

Barva černá
Dálkové ovládání ano
Hmotnost 13,5 kg
Příkon 3200 W
Stupeň krytí IP55
Typ topidla infrazářič
Výhřevnost 21 m²

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:

Odvlhčovače vzduchu Trotec HomeComfort AirComfort

Nabízí široký výběr kvalitních odvlhčovačů, zvlhčovačů a domácích čističek vzduchu a dalších nástrojů z oblasti klimatu. Skupina Trotec je známá pro svá inovativní řešení s vynikajícím poměrem cena-výkon a pro rostoucí rozmanitost sortimentu.

Společnost začala v 90. letech jako půjčovna klimatizací, topení a ventilátorů. Nyní patří ke světovým lídrům s pobočkami v Německu, Nizozemsku, Rakousku, Francii a Itálii a nabídka jejich služeb se do dnešního dne rozrostla o prodej domácích i profesionálních spotřebičů na úpravu vzduchu.

V současnosti Trotec vyvíjí, vyrábí i prodává technologii a nástroje v oblasti klimatizace na všech úrovních, pro všechny druhy požadavků v komerčním i soukromém sektoru. Trotec zajišťuje vývojové oddělení a velkou část svých produktů vyrábí výhradně v Německu. Výrobky označené logem TROTEC - 100% MADE IN GERMANY označují spotřebiče, které byly vyrobeny 100% v Německu.

Spotřebiče značky Trotec zahrnují:

  • odvlhčovače vzduchu do domova
  • zvlhčovače vzduchu do domova
  • pračky vzduchu do domova
  • mobilní klimatizace
  • ventilátory
  • přenosná topidla
  • profesionální odvlhčovače
  • profesionální zvlhčovače
  • a další

 

Na podzim roku 2016 jsme uvedli na český trh řadu spotřebičů Trotec HomeComfort, která se specializuje na vzduchotechniku do domácnosti. Prodáváme řadu Trotec HomeComfort ComfortAir: odvlhčovače, zvlhčovače a pračky vzduchu. Nejvýraznější skupinou této kategorie jsou kompresorové odvlhčovače vzduchu Trotec TTK a adsorpční odvlhčovače vzduchu Trotec TTR. Charakterizuje je nízká pořizovací cena, nadprůměrný výkon, kvalitní materiály a příjemný design s jednoduchým ovládáním. Většina odvlhčovačů Trotec má užitečné vlastnosti pro sušení prádla v bytě, umožňuje odtok hadicí pro nepřetržitý provoz, nebo nabízí časovač provozu ovládaný hygrostatem. Zvlhčovače vzduchu Trotec jsou výjimečné výrobky s nevšedním spojením vlastností pračky vzduchu, čističky a zvlhčovače. Mají příjemným a originální vzhled a nabízejí velkou škálu funkcí za naprosto bezkonkurenční cenu. Druhou řadou v kategorii HomeComfort je řada ComfortTemp, která se specializuje na úpravu teploty vzduchu, tj. klimatizační zařízení, ventilátory, přenosné ohřívače. Třetí řadou je HomeComfort ComfortCtrl: měřící přístroje pro měření tlaku v pneumatikách, grilovací teploměry a pokojové teploměry.

Kromě řady HomeComfort nabízí Trotec také řadu Trotec HighPerformance - profesionální odvlhčovače, zvlhčovače a čističky vzduchu, elektrické pracovní nástroje, speciální pracovní stany a nejrůznější nástroje pro měření, které můžete buď zakoupit nebo si je pronajmout. Kromě toho nabízí profesionální vysoušení zdiva, měření a optimalizaci vlhkosti, nebo klimatizace pro komerční využití i v náročných řemeslnných podmínkách. Mezi obory, pro která nacházejí řešení na míru, patří archivářství a muzea, automobilový průmysl, železniční průmysl, výrobci energie, odvětví manipulující s chemikáliemi, elektronika a polovodiče, filmová a fotografická studia, řemeslnné dílny, gastronomie, instituce a management, výroba plastů, zemědělství, potravinářský průmysl, farmaceutický průmysl, datová centra a kabelové sítě, policejní útvary, hasiči a záchranné služby, dopravní sektor, veterinární služby aj.

Široký záběr společnosti Trotec svědčí o flexibilitě a kvalitě výrobků, které obstojně zvládnou zátěž v nejrůznějších podmínkách. Mezi jejich obchodní partnery se řadí i známé a zvučné značky jako je Ford, Siemens, Adidas, Viessman, Tchibo, Toyota, Haribo, Vaillant, Ytong, Maoam, Daimler a mnohé další firmy.

Produkty firmy Trotec podléhají profesionálním testům a splňují normy Evropské unie.

 

Trotec - specialista na vzduchotechniku do domovů i komerčních prostor