Zvlhčovač vzduchu pro děti - je lepší parní, diskový, nebo ultrazvukový?

Zakoupit zvlhčovač vzduchu pro děti je chytrá volba, která vám může ušetřit mnoho nocí probdělých nad nemocným potomkem.

Jak vybrat zvlhčovač vzduchu pro děti?

Na trhu je několik rozdílných postupů ke zvlhčení vzduchu: ultrazvuk, horkou páru, nebo vodní filtr. Který z nich je nejvhodnější pro děti?

Nejčastější volbou je ultrazvukový zvlhčovač, který splňuje tyto požadavky:

  • je téměř bezhlučný
  • má nízkou spotřebu elektřiny (max 30 W)
  • ionizátor lze podle chuti vypínat
  • provoz je bezpečný, bez horké páry
  • bonus u značky Clean Air Optima: náplně do filtrů pro očistu nádrže se dají obnovovat a nemusíte je dokupovat

 

TIP: Znáte diskový zvlhčovač s neviditelným odpařováním? Vzduch zvlhčuje i čistí v jednom kroku a nevytváří páru, ani do vzduchu neuvolňuje usazeniny vodního kamene. Čtěte dále.

Ultrazvukový zvlhčovač 3v1

ionizace - aromaterapie - 10 hodin zvlhčování

Oblíbeným modelem, který tyto parametry splňuje, je holandský Clean Air Optima CA-603, který kromě výkonu a objemné nádrže zaručuje i kvalitu a filtry do nádrže, které není potřeba dokupovat. Vydrží nepřetržitě zvlhčovat úžasných 10 hodin.

ca-603_zvlhcovac-vzduchu-s-aromaterapii

Zvlhčovač CA-603: zvlhčovací výkon 300 ml/h • nádrž 5 l • automatické udržování vlhkosti • Hlučnost: max. 25 dB • Spotřeba max. 30 W • Místnost: do 45 m² • ionizátor a mnohé další. Celý výpis parametrů

 

V porovnání s parním zvlhčovačem...

Výhodou parního zvlhčovače je, že převařením vody zabíjí bakterie, které se zde můžou množit.

Parní zvlhčovače ovšem bývají hlasitější a mají vyšší spotřebu, než ultrazvukové.

Navíc ultrazvukové zvlhčovače, které mají funkci Předehřev, dokáží také ohřívat vodu na vysokou teplotu (cca 60°- 80°C), což pro uvedené účely bohatě stačí.

Bezhlučný předehřev vody s nízkou spotřebou najdete u zvlhčovače Clean Air Optima CA-605.  Kvetiny-pozadi-CA-605-lowq

Zvlhčovač CA-605: Zvlhčovací výkon 480 ml/h • hlučnost max 25 dB • automatické udržování vlhkosti • spotřeba max 30 W •  Místnost: do 45 m² • ionizátorpředehřev vody v nádrži a mnohé další. Celý výpis parametrů

 


Věděli jste, že...

Ultrazvukové zvlhčovače Clean Air Optima používají speciální náplně do filtrů, které není třeba dokupovat. Stačí je jednou za čas obnovit ponořením do octu.

Filtry zbavují vodu bakterií i vodního kamene.


 

V porovnání s vodním filtrem...

Diskový zvlhčovač vzduchu s vodním filtrem, někdy přezdívaný pračka vzduchu, je jediný zvlhčovač, který nevytváří mlhu ani páru a tak pro člověka zvlhčuje bez viditelných známek.

Vzduch z tohoto zvlhčovače je svěžejší a bezpochyby voňavější, než z ultrazvukového zvlhčovače. Pocítíte to v případě, že máte tvrdou vodu: ultrazvukový zvlhčovač totiž uvolní do vzduchu s vodou i minerální látky v ní obsažené, které se projevují jako vodní kámen. Typicky je to vápenitá usazenina, která je pachově připomíná zdivo.

Diskové zvlhčovače toto nedělají. Naopak díky tomu, že vzduch částečně pročišťují, ho zároveň zbavují pachů. Takový zvlhčovač poskytuje maximálně přirozené prostředí podobné vzduchu v okolí řeky, vodopádu nebo moře.

Diskové zvlhčovače kombinují čističku vzduchu a zvlhčovač do jediného přístroje.


TIP: Diskový zvlhčovač je perfektní pro místnosti s otevřeným ohněm (krbem, plynovým hořákem, cigaretovým kouřem apod.), kde je častým problémem prach ze sazí, zápach kouře a suchý vzduch.


Diskové zvlhčovače v naší nabídce:

Trotec B 25 Trotec B 400
Clean Air Optima CA-803 Clean Air Optima CA-807

 

Něco málo o principu diskových zvlhčovačů...
Vodní nádrž diskových zvlhčovačů obsahuje rotory, které se točí jako mlýnské kolo a víří vodu do vzduchu, naopak vzduch mísí s vodou. Tak se dosáhne účinného zvlhčení suchého vzduchu, a zároveň tento proces stlačuje těžší pevné nečistoty a bakterie do velikosti PM10 dolů do vodní nádrže, kde klesají ke dnu a později se vylijí s vodou.

Na co se u výběru zvlhčovače pro děti zaměřit dál?

Například si je lepší najít přístroj, kde se ionizace vzduchu dá vypnout a zapnout zmáčknutím tlačítka. Většinou je tlačítko vidět na displeji a má symbol stromku, lístku nebo mínusového znaménka, nebo ho doprovází písmenná zkratka ION. U některých zvlhčovačů je ionizace pevně svázaná se zvlhčováním a vypíná se až s vypnutím přístroje. Čili nemůžete zvlhčovat bez ionizace a to je někdy nepohodlné.

Proč vypínatelný ionizátor?

Ionizátor je zajímavým doplňkem pro zvlhčovače.

Zvlhčený ionizovaný vzduch je příjemnější na vdechování a může pomoci urychlit uzdravení po nemoci.

Nevýhodu ionizátoru odhalíte, pokud máte příliš tvrdou vodu - minerály ve vodě mohou vytvořit bílý povlak na nábytku. Nejcitelnější je to u ultrazvukového zvlhčování.

Ideální je mít ve zvlhčovači ionizátor, který se dá v případě potřeby vypnout, jako má Clean Air Optima CA-605.

Důležitý je tichý chod.

Usínejte v klidu u zvlhčovače Clean Air Optima nebo Comedes

Nejlepší zvlhčovače do bytů jsou takové, u kterých se dá bez potíží usnout, protože suchý vzduch je velkým problémem hlavně v noci. Počítejte s tím, že v noci je hluk rušivější než ve dne.

Bezhlučné zvlhčovače Trotec a Clean Air Optima jsou komfortní i pro nemocné děti, které potřebují klid, a podpoří proces uzdravování.

 


Věděli jste, že...

Nejvyšší hranice hluku, při kterém se dá spát, je u normální osoby 28 decibelů.


 Hledáte nejtišší zvlhčovače vzduchu? Podívejte se na tyto produkty

Automatická regulace vlhkosti.

Lepší jsou i přístroje, u kterých si můžete nastavit cílovou vlhkost a průběžně ji udržovat. Vlhkost se většinou zobrazuje v procentech na displeji zvlhčovače, u jednodušších modelů se nastavuje otočným kolečkem. Taková funkce je u moderních zvlhčovačů na Gavri.cz samozřejmostí.

Velikost místnosti.

Neméně důležitým parametrem zvlhčovače vzduchu je zvlhčovací výkon. Podle velikosti pokoje je dobré zvolit odpovídající zvlhčovač. Čím větší pokoj, tím větší výkon je potřeba. V popisku každého výrobku uvádíme maximální velikost místnosti, kterou přístroj zvládá zvlhčit bez potíží, podle které se můžete orientovat.

Aromaterapie a čištění vody

Zvlhčovače vzduchu Clean Air Optima CA-602 a Clean Air Optima CA-603  a Trotec B 25 lze také použít pro aromaterapii jako aroma difuzéry.

ca-603-kvetiny-S-lowq

Po přidání esenciálního oleje na speciální houbičku přístroj vůní prosytí vodu, kterou pak zvlhčí vzduch a zajistí tak příjemnou vůni po celé místnosti.

Výhody permanentních filtrů do nádrže:

Díky přítomnosti keramického filtru se navíc ve zvlhčovači vzduchu neusazuje vodní kámen a s pomocí nanočástic stříbra, které jsou jím pokryty, brání síření bakterií. Zvlhčený vzduch, který vychází z přístroje, je tedy naprosto čistý a pomáhá zlepšit ovzduší v místnosti.

Trpíte-li vy nebo vaše děti zdravotními problémy spojené s dýchacími cestami, vyzkoušejte některý z našich zvlhčovačů, které vám pomohou odstranit suchý vzduch z vaší domácnosti a navrátit do ní zdraví a pohodu.

Projevy suchého vzduchu

Rozeznat, kdy je třeba dětem přivlhčit vzduch, může být poměrně těžké, pokud nemáte vlhkoměr. Intuitivně to můžete poznat podle častého pokašlávání a vyšší náchylnost k rýmám, nachlazení a nemocem.

Signálem pro suchý vzduch může být i suchá kůže, nebo popraskané rty. Pokud vám v domácnosti často elektrizují vlasy, nebo dostáváte rány statickou elektřinou, je to také známka velmi suchého vzduchu.

Zvlhčovač vzduchu je v takovém případě ideálním pomocníkem, protože navrací vlhkost vzduchu do běžných hodnot a všechny výše zmíněné problémy řeší jedním zmáčknutím tlačítka. Hlavně dětem se pak lépe dýchá.

Zpět na články o zvlhčovačích vzduchu.