Vážení zákazníci, Česká pošta negarantuje doručení zásilek do následujícího pracovního dne u služeb Balík Na poštu a Balík Do ruky. Počítejte prosím s možným zdržením zásilek. Důvodem je vytíženost před Vánoci.

Zvlhčovač vzduchu pro děti

Zvlhčovač vzduchu pro dětiZakoupit zvlhčovač vzduchu pro děti je chytrá volba, která vám může ušetřit mnoho nocí probdělých nad nemocným potomkem. Snížená vlhkost vzduchu může nepříjemně působit na lidské zdraví a jak to bývá, děti jsou náchylnější než dospělí. Proto pokud ve vaší domácnosti panuje suchý vzduch, měli byste se zamýšlet nad způsobem, jak ho zvlhčit.

Suchý vzduch je problém, který se týká především podzimního a zimního a také jarního období, kdy kvůli topení klesá relativní vlhkost vzduchu. Lidé tento jev vnímají skrze podrážděné sliznice krku a očí.

Podrážděné sliznice jsou živnou půdou pro nejrůznější viry a bakterie, které se s oblibou šíří ve školkách a školách. Z toho důvodu rodiče velmi často sáhnou právě po zvlhčovači.

Projevy suchého vzduchu

Rozeznat, kdy je třeba dětem přivlhčit vzduch, může být poměrně těžké, pokud nemáte vlhkoměr. Intuitivně to můžete poznat podle častého pokašlávání a vyšší náchylnost k rýmám, nachlazení a nemocem.

Signálem pro suchý vzduch může být i suchá kůže, nebo popraskané rty. Pokud vám v domácnosti často elektrizují vlasy, nebo dostáváte rány statickou elektřinou, je to také známka velmi suchého vzduchu.

Zvlhčovač vzduchu je v takovém případě ideálním pomocníkem, protože navrací vlhkost vzduchu do běžných hodnot a všechny výše zmíněné problémy řeší jedním zmáčknutím tlačítka. Hlavně dětem se pak lépe dýchá.

Jak vybrat zvlhčovač vzduchu pro děti?

Na trhu je několik typů zvlhčovačů, které používají rozdílné postupy ke zvlhčení vzduchu: ultrazvuk, horkou páru, nebo vodní filtr. Který z nich je nejvhodnější pro děti?

Nejčastější volbou rodičů, kteří vybírají zvlhčovač pro zlepšení zdravotního stavu svých dětí, je ultrazvukový zvlhčovač, který splňuje tyto požadavky:

  • minimální hlučnost,
  • nízká spotřeba,
  • vypínatelný ionizátor
  • bezpečný provoz bez horké páry
  • permanentní (resp. obnovitelný) antibakteriální a demineralizační filtr

 

Oblíbeným modelem, který tyto parametry splňuje, je Clean Air Optima CA-603.

Proč vypínatelný ionizátor?

Ionizátor je zajímavým doplňkem pro zvlhčovače. Zvlhčený ionizovaný vzduch je příjemnější na vdechování a může pomoci urychlit hojení. Nevýhodu ionizátoru odhalíte, pokud máte příliš tvrdou vodu - minerály ve vodě mohou vytvořit bílý povlak na nábytku. Ideální je tedy mít ve zvlhčovači ionizátor, který se dá v případě potřeby vypnout, jako třeba CA-603.

V porovnání s parním zvlhčovačem...

Výhodou parního zvlhčovače je, že převařením vody zabíjí bakterie, které se zde můžou množit. U ultrazvukových zvlhčovačů je dezinfekce nádržky řešená antibakteriálním filtrem a fukncí PŘEDEHŘEV, která simuluje účinky parního zvlhčovače.


Zvlhčovače na Gavri.cz používají antimikrobiální a demineralizační filtry, které se nemusí dokupovat. Stačí je jednou za čas obnovit ponořením do octu.


V porovnání s vodním filtrem...

Zvlhčovač vzduchu s vodním filtrem, někdy přezdívaný pračka vzduchu, je jediný zvlhčovač, který nevytváří vlhu a vláhu vzduchu poskytuje nejpřirozenějším způsobem. Je to ve skutečnosti kombinovaná čistička a zvlhčovač vzduchu 2v1. Vzduch se prohání přes vodní filtr a zde se velmi přirozeně zvlhčuje a čistí zároveň. Nehrozí tak převlhčení vzduchu - vzduch přestane absorbovat vlhkost při 55%-60% relativní vlhkosti, která je považovaná za příjemnou.

Důležitý je tichý chod.

Pro použití zvlhčovače pro děti jsou vhodné takové přístroje, které nejsou moc hlučné, aby děti nerušili. Žádný z našich zvlhčovačů vzduchu pro děti nepřevyšuje hranici hlučnosti 25 dB, což znamená, že jsou tak tiché, že si jich ani nevšimnou a mohou jít klidně spát, i když je zvlhčovač zapnutý.

Automatická regulace vlhkosti.

Lepší jsou i přístroje, u kterých si můžete nastavit cílovou vlhkost a průběžně ji udržovat. Vlhkost se většinou zobrazuje v procentech na displeji zvlhčovače, u jednodušších modelů se nastavuje otočným kolečkem. Taková funkce je u moderních zvlhčovačů na Gavri.cz samozřejmostí.

Velikost místnosti.

Tím nejdůležitějším parametrem zvlhčovače vzduchu pro děti je ale jeho výkon. Podle velikosti pokoje je dobré zvolit odpovídající zvlhčovač. Čím větší pokoj, tím větší výkon je potřeba. V popisku každého výrobku uvádíme maximální velikost místnosti, podle které se můžete orientovat.

Aromaterapie a čištění vody

Dětský zvlhčovač vzduchuZvlhčovače vzduchu Clean Air Optima CA-602 a Clean Air Optima CA-603 lze také použít pro aromaterapii jako aroma difuzéry. Po přidání esenciálního oleje na speciální houbičku přístroj vůní prosytí vodu, kterou pak zvlhčí vzduch a zajistí tak příjemnou vůni po celé místnosti.

Díky přítomnosti keramického filtru se navíc ve zvlhčovači vzduchu neusazuje vodní kámen a s pomocí nanočástic stříbra, které jsou jím pokryty, brání síření bakterií. Zvlhčený vzduch, který vychází z přístroje, je tedy naprosto čistý a pomáhá zlepšit ovzduší v místnosti.

Trpíte-li vy nebo vaše děti zdravotními problémy spojené s dýchacími cestami, vyzkoušejte některý z našich zvlhčovačů, které vám zajisté pomohou odstranit suchý vzduch z vaší domácnosti.

Zpět na články o zvlhčovačích vzduchu.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.