Noaton 12058W Triton, bílá, stropní ventilátor se světlem

71 hodnocení
 
Doprava zdarma Efekt lupa
  • 1 z 13
 

Průměr: Ø 58 cm (vrtule: Ø 29cm) • Vzduchový průtok: 40 - 45 - 50 m3/min • Světlo: stmívatelný integrovaný LED modul (max. 48W/5616 lm) • Teplota světla: měnitelná 3000 - 6000K • Ovládání v kompletu: dálkové • Montáž na šikmý strop: ano (max. 90°, lze montovat i na zeď) • Zimní (zpětný) chod: ne • Spotřeba motoru: 28 - 31 - 35 W • Otáčky za minutu: 700 - 900 - 1100

pdf-ikonaNávod/Manual - CZ, DE, EN, ES, RO, SK, FR, IT, PL, NL, SV, TR

Dostupnost Na dotaz (dostupnost)
Cena 1 982,64 Kč bez DPH
2 399 Kč
Kód produktu 2395800025
Značka Noaton
Webová stránka značky noaton.cz
Kategorie Stropní ventilátory se světlem
Položka byla vyprodána...
 

Stropní ventilátor se světlem Triton

Hvězdný stropní ventilátor se světlem značky Noaton je praktický pomocník nejen v horkých letních dnech. Pyšní se 5 lopatkami (materiál ABS), které je možné pohánět hned ve 3 rychlostních stupních, regulovatelným světlem (se světelným tokem 100 lm/W) a funkcí časovače. To vše je v přístroji, který je nejen úsporný (maximální příkon motoru je 35 W), ale i lehký a tím pádem jej lze umístit prakticky kamkoliv (dokonce i na zeď, tedy pod úhel 90°).

Barva ventilátoru je bílá a hodí se tak prakticky všude, ať už do pracovního, či obytného interiéru. Samotné lopatky jsou navíc chráněny robustním tělem ventilátoru a zamezují tak případné riziko poranění. Přístroj je dodáván včetně dálkového ovládání.

Osvětlení a stropní ventilátor 2v1

Nedílnou součástí stropního ventilátoru je jeho osvětlení. Nejedná se ale o obyčejné světlo, jako u konkurenčních výrobků, jelikož jej lze pohodlně regulovat pomocí dálkového ovládání. Barvu světla tak můžete měnit podle denní doby, nebo jednoduše podle nálady. Další zajímavou funkcí je tzv. stmívání, která umožňuje nastavení si ideální odstín dle potřeby.

Pomocí těchto funkcí se ze stropního ventilátoru hravě stane lustr, který plnohodnotně osvítí a zároveň ochladí místnost. To vše je součástí tohoto stropního ventilátoru se světlem.


Barva

Barva:
bílá

Průměr ventilátoru

Průměr ventilátoru:
58 cm
průměr vrtule: 29 cm

Vzduchový průtok

Vzduchový průtok:
40 - 45 - 50 m3/min

Svítidlo

Svítidlo:
integrovaný LED modul
max. 48 W
(ekvivalent klasické žárovky: 330 W)

Funkce svítidla

Funkce svítidla:
stmívatelné: max. 5616 lm
měnitelná teplota barev: 3000-6000 K

Ovládání součástí balení

Ovládání součástí balení:
dálkové

Montáž na šikmý strop až 90°(zeď)

Montáž na šikmý strop:
ano
(až 90 ° - lze namontovat na zeď)

Montáž bez tyče

Montáž bez tyče:
ano

Funkce navíc

Funkce navíc:
Stmívatelné světlo
Změna teploty barev
Časovač

Typ motoru

Typ motoru:
AC (střídavý)

Příkon spotřeba

Příkon ventilátoru:
28 - 31 - 35 W

Rychlost otáček

Otáčky za minutu:
700 - 900 - 1100
3 rychlosti

Hmotnost

Hmotnost:
3,25 kg

Hlučnost

Hlučnost:
20 - 25 - 30 dB

 

Princip fungování stropního ventilátoru

Stropní ventilátory jsou přístroje, které pomocí tahu vzduchu ovlivňují naše vnímání tepla a chladu. Jinými slovy v létě není nutné tolik ochlazovat vzduch, i když máme doma teploty okolo 27 °C. Díky stropnímu ventilátoru totiž máme stejný pocit, jako při teplotě 22 °C. Samotný přístroj je navíc velice úsporný (spotřebovává méně energie než 100wattová žárovka) a lze takto ušetřit spousta elektrické energie. Mnoho lidí proto upřednostňuje právě stropní ventilátor před klimatizace díky příjemnému a přirozeně vznikajícímu vánku.

Kam umístit stropní ventilátor se světlem

Při umisťování stropního ventilátoru se světlem musíme myslet hned na 2 věci – proud vzduchu a světlo. Jelikož ventilátor fouká kužel vzduchu přímo pod sebe a dále jej žene po podlaze, je dobré jej umístit spíše do středu místnosti, popřípadě do místa, kde bude moci vzduch co nejefektivněji redistribuovat. Vždy u toho myslete i na to, že se prakticky jedná i o osvětlení, tudíž zvolte také nejvhodnější místo pro ventilátor s přihlédnutím na tuto funkci.

Dále se ujistěte, že v blízkosti ventilátoru nejsou překážky, které by mohly bránit správnému vzduchovému průtoku, nebo by mohly do přístroje narazit (například horní dvířka skříní a podobně).

Jednoduchá montáž a ještě jednodušší údržba

Instalaci tohoto ventilátoru se světlem zvládne opravdu každý. Přístroj je dodáván včetně hmoždinek a vrutů. Jinými slovy už potřebujete pouze šroubovák a jedny šikovné ruce.

Větrák tedy pomocí vrutů a hmoždinek připevníte na strop (popřípadě na zeď) a napojíte přímo do domácího okruhu elektrické energie. Díky tomu získá přístroj potřebnou energii k jeho chodu. Více informací o montáži samozřejmě naleznete v návodu.

A následná údržba? Ta je více než snadná. Doporučuje se alespoň 2x ročně zkontrolovat, případně dotáhnou šrouby (kvůli pravidelným vibracím se mohou povolovat) a čas od času jej vyčistit. Co se čištění týče, tak ventilátor stačí odpojit od přívodu elektřiny a očistit jeho povrch jemným vlhkým hadříkem.

instalace stropního ventilátoru triton

Dálkové ovládání

Stropní ventilátor Triton od značky Noaton je vybaven dálkovým ovládáním. To nevyžaduje žádné speciální párování a můžete jej tak používat hned po namontování ventilátoru.

Ovládání funguje na principu infračerveného záření (IR záření), díky čemuž je možné jedním ovladačem ovládat více ventilátorů stejného modelu najednou, pakliže jsou v jeho dosahu, a to ideálně do vzdálenosti 4 metrů.

Podobné produkty

Barva lopatek bílá
Barva lopatek - odstíny světlé
Barva těla ventilátoru bílá
Materiál lopatek plast (polykarbonát, ABS...)
Montáž na šikmý strop ano
Orientační velikost místnosti do 14 m²
Ovládání stropního ventilátoru (součástí balení) (?) dálkové ovládání
Průměr vrtule 0 - 106 cm
Styl ventilátoru minimalistický, kompaktní
Světlo se svítidlem
Typ motoru AC, střídavý
Vzdálenost lopatek od stropu 10,1 - 20 cm
Zimní (zpětný) chod ne
Ochrana proti vodě bez ochrany proti vodě
Montáž bez tyče ano
Typ přístroje stropní ventilátor
výška stropu (?) 2,2 m - 2,8 m
montáž bez tyče ano
prodlužovací tyč ne
montáž na šikmý strop (?) ano
materiál lopatek ABS
světelný zdroj (?) ano
Svítivost 5616 lm
otáčky za minutu 700 - 900 - 1100
příkon motoru 28W - 31W - 35W
průtok vzduchu 40 - 45 - 50 m3/min
počet lopatek 5
Průměr vrtule 29 cm
Hmotnost (?) 3,25 kg

Instalace stropního ventilátoru Triton


Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
MJ Avatar autora NOATON 12058W 30.6.2022 11:08
Světlo i ventilátor funguje bezvadně. Akorát je škoda, že pokud člověk chce denní světlo. Musí dvakrát světlo vypnout/zapnout (v případě použití vypínače, ne dálkového ovládání), neboť po vypnutí si světlo nepamatuje poslední nastavení a zapne se do studené bílé. Pokud by to tam šlo nějakým způsobem uložit, bylo by to fajn. Dálkové ovládání nejspíš používá generický IR kód, takže pokud má člověk např. set top box z Číny, tak to dělá vylomeniny. Třeba vypnu světlo a vypne se i Set Top box.
Odpovědět
JH Avatar autora Ventilátor se světlem 25.5.2022 11:23
Zatím velká spokojenost. Svítí podle potřeby méně či více a krásně chladí . Uvidíme až budou vyšší teploty , ale věřím že to bude super .
Odpovědět
VH Avatar autora Ventilátor se světlem 25.4.2022 16:51
Skvělá věc, perfektně svítí a krásně ochladí místnost. Mohu jen doporučit.
Odpovědět
JA Avatar autora Ventilátor NOATON 22.4.2022 11:15
Výborná věc, funguje skvěle. Montáž je celkem porod v jednom člověku.
Odpovědět
MM Avatar autora SVÍTIDLO S VENTILÁTOREM 28.7.2021 12:42
JE FAKT SUPER,JEN TO CHCE NA ZAPOJENÍ ŠIKOVNÉHO CHLAPA????
Odpovědět
  • Noaton je česká značka, specializující se na přístroje, které svými účinky zvyšují kvalitu a komfort našich domácností.

    Každá domácnost je jiná a každý z nás má tak jiné podmínky k životu. Pro zdraví a duševní pohodu je ale důležité myslet hned na několik základních faktorů, které ovlivňují toto domácí prostředí. Může to být teplota, případně čistota a kvalita vzduchu. Tyto problémy jdou jednoduše řešit právě pomocí různých přístrojů. Nicméně taková zařízení můžou vyjít na desítky tisíc. Proto primárním cílem značky Noaton je poskytnout zákazníkům kvalitní a cenově dostupné přístroje, které si bude moci dovolit každý. Dbá na ideální poměr cena/výkon.

    Mimo vysoké nároky na vhodný poměr cena/výkon v Noatonu víme, že naše produkty neslouží pouze jako přístroje, které mají plnit pouze účel, ke kterému byly sestrojeny, ale také se jedná o designový prvek, který může mít velký ať už pozitivní, či negativní vliv na vzhled celé místnosti. Tomu tedy musí odpovídat i samotný design našich produktů. Proto při navrhování svých přístrojů dbáme na moderní design, který v sobě skloubí jednoduchost a nadčasovost

Gavri s.r.o. je vlastníkem ochranné známky Noaton