Vážení zákazníci, Česká pošta před Vánoci negarantuje doručení zásilek do následujícího pracovního dne u služeb Balík Na poštu a Balík Do ruky. Počítejte prosím s možným zdržením zásilek. Pro rychlejší dopravu zvolte Geis, DPD nebo Uloženku.

Neviditelné zvlhčování

Neviditelné zvlhčování vzduchu má dvojí účinek: zvlhčuje a čistí vzduch. Zvlhčovač CA-803Nepoužívá k tomu drahé filtry, které je potřeba vyměnit, ale obyčejnou vodu.

Voda zachycuje množství prachu a na něj navázané alergeny a bakterie. Tím očišťuje vzduch podobně jako vzduchové filtry, s tím rozdílem, že provozní náklady na výměnu vody jsou oproti nákupu filtrů velmi nízké.

Tyto zvlhčovače se na trhu označují různě: někdy jako pračka vzduchu, zvlhčovač s vodním filtrem, smáčecí filtry, studené zvlhčování, zvlhčovací filtr a tak dále.

Inspirováno přírodou

Neviditelné zvlhčování je nejpřirozenějším způsobem zvlhčování, který mohou moderní přístroje do domácnosti poskytnout. Pro přiblížení principu, jak vše funguje, si představte, že stojíte u říčních peřejí, které neustále čeří vodu. Tak nějak to vypadá uvnitř zvlhčovače vzduchu s neviditelným zvlhčováním.

V blízkosti řek, vodopádů i moře je vzduch přirozeně vlhčí. Voda se samovolně uvolňuje do vzduchu. Malé kapky vody obalují pevné částice prachu a svou vahou klesají k zemi. Tento pročištěný vzduch se snáze dýchá a je voňavější. Vodní filtry napodobují tento přírodní jev co nejpřesněji.

Princip smáčecího filtru

Zvlhčovací filtry bývají nejčastěji dvojí: rotorové a deskové. Deskové filtry jsou tvořeny vlnitým např. silikonovým materiálem do tvaru včelí plástve, kterou neustále zvlhčuje pumpa, a skrz ně proudí vzduch. Rotorové smáčecí filtry jsou tvořeny řadou disků podobných DVD diskům, které jsou částečně ponořené do nádrže a neustále se otáčejí. Podívejte se:

vodni-filtr-cao-M

Princip vodního filtru s rotačními disky (Clean Air Optima CA-803, Clean Air Optima CA-807, Comedes Hildegard LW 360): ventilátor nasaje znečištěný vzduch přes zvlhčovací disky, které se neustále otáčejí kolem své osy. Rotor zachytí nečistoty a stáhne je do nádrže s vodou. Nečistoty klesají ke dnu nádrže, odkud je uživatel vylije.

Ukázka zvlhčovacího filtru ve videu

Pro přehrání videa klikněte na tlačítko s trojúhelníkem, nebo klikněte sem

V naší nabídce máme tyto zvlhčovače vzduchu s vodním filtrem:

Comedes LavaeroZvlhčovač "pračka vzduchu" Comedes Lavaero se zvlhčovacím čistícím filtrem jednoduchý a nenáročný model, který splňuje základní potřeby a pokryje běžné místnosti.

Ve výbavě má rotační filtr z rouna, měděný plíšek pro dezinfekci nádrže, a kromě 2 rychlostních chodů se vždy po 6ti hodinách automaticky vypne.

Postačí pro zlepšení kvality ovzduší v menších bytech i kancelářích, v domácích dílnách apod.

Comedes Hildegard LW 360 – tento model je všechno, o čem alergik může snít. Zvlhčuje vzduch a čistí v třístupňovém procesu.Zvlhčovač vzduchu Comedes Hildegard LW 360

Kromě většího vodního filtru s umělohmotnými rotačními disky může uživatel také využít přiložený HEPA filtr s uhlíkovým předfiltrem, kterým vyčistí vzduch od překvapivých 99,97% mikročástic do velikosti 0,3 mikrony.

Díky smáčecímu rotorovému disku ale nejste na HEPA filtru závislí a můžete vzduch čistit i bez nich.

Ve spojení s HEPA filtrem a uhlíkovým předfiltrem však získáte maximálně účinný zvlhčovač. Zvládnete dezinfikovat místnost od veškerého prachu, pylu, bakterií, zápachů a dalších polétavých nečistot.

 

Clean Air Optima CA-803 a vyšší model Clean Air Optima CA-807 – vodní filtry holandské společnosti Clean Air Optima v několika barevných provedeních nabízí designově vyspělý spotřebič se vším, co si můžete přát. Pokročilá technologie rotačních smáčecích disků s antibakteriálním povrchem a obnovitelné vodní filtry s nanostříbrem eliminují zápachy, prach, zvířecí nečistoty, a dokonce bakterie E.coli.

Zvlhčovač Clean Air Optima CA-807 v interiéru

 

Ať už si vyberete jakýkoli zvlhčovač, jsme si jistí, že s ním budete spokojení. Obě společnosti jsou uznávané a mají vysoký standard na materiály i součástky. Výrobky Comedes a Clean Air Optima mají minimální poruchovost a vydrží dlouhé roky.

Redakce Gavri.cz

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.