Zvlhčování vzduchu pomáhá při nachlazení

Každý rok s příchodem podzimu řešíte v rodině jedno téma: sezónní nachlazení, která zasáhnou celou rodinu.
 
Na nachlazení se můžete připravit a postarat se, abyste zimní období ve zdraví přečkali. Stačí pamatovat na maličkosti jako je zvlhčování vzduchu zvlhčovačem.
 
 
 
 

Suchý vzduch - neviditelný problém

Zvlhčování vzduchu pomocí ultrazvukového zvlhčovače vzduchu Clean Air Optima CA-606
Suchý vzduch v bytě je typickým průvodcem topné sezóny. Nahlodává nejen vybavení bytu - podílí se i na podlomeném zdraví. Konkrétněji vysušuje sliznice dýchacího ústrojí a vytváří zde prostředí, kde jsou bakterie i viry jako doma. (Na obrázku: Clean Air Optima CA 606)
 
Řešení je velmi snadné (a ušetří vám zřejmě mnohé hodiny probdělé nad nemocným potomkem, i nekonečné hordy Coldrexu a bolesti hlavy).
 

Zvlhčujte vzduch

Aktuální vlhkost vzduchu v bytě, i v místech, kde se nejčastěji pohybujete, můžete zjistit jednoduše kapesním vlhkoměrem.
 
Vlhkoměry měří relativní vlhkost vzduchu. To je, zjednodušeně řečeno, poměr vodní páry ve vzduchu vyjádřený v procentech.
 

Ani moc, ani málo

Pravidla jsou jednoduchá: příliš mnoho vláhy ve vzduchu škodí (např. podporuje plísně), příliš málo taky.
 
Ideálně by měla být vlhkost vzduchu poblíž 50%. Pokud se u vás ručička vlhkoměru pohybuje okolo 40% nebo níž, mluví se už o suchém vzduchu.
 
Pokud vlhkoměr ukazuje víc než 60% relativní vlhkosti, mluví se o příliš vlhkém vzduchu a je naopak dobré zvážit odvlhčování. Příliš vysoká vlhkost totiž podporuje bakterie a alergeny. 
 
 

TIP: VLHKOST VZDUCHU MŮŽOU ZVÝŠIT I KVĚTINY V KVĚTINÁČI

 

Řešením je zvlhčovač vzduchu

Zvlhčovače vzduchu pro domácnost i kancelář jsou chytré přístroje, které za pomocí důmyslných principů šetrně zvlhčují vzduch. Vznikly jako reakce na nepříliš účinné a nepohodlné metody zvlhčování jako jsou keramické odpařovače na radiátory, sušení prádla v místnosti a tak dál.Černý zvlhčovač vzduchu Clean Air Optima CA-604 s displejem
 

Výkyvy vlhkosti vzduchu jsou nepříjemné

U zmíněných keramických odpařovačů je problém v nízkém množství vody, kterou dokáží uvolnit. Keramické odpařovače většinou nestačí pokrýt potřeby místnosti.
 
Při sušení prádla v bytě zase nastává opačný problém - prádlo uvolní nárazově příliš mnoho vody, odhaduje se až 4 litry vody na 1 plnou pračku. To je většinou příliš intenzivní zvlhčení a sušení prádla v místnosti představuje jeden ze způsobů, jak si rychle zadělat na plesnivějící domácnost, pokud člověk není opatrný. (Na obrázku: Clean Air Optima CA 604B)
 

Zvlhčování se zvlhčovačem vzduchu je pohodlné

zvlhcovac-vzduchu-Clean-Air-Optima-CA602
Zvlhčovače vzduchu pro domácnost samostatně udržují vlhkost vzduchu na požadované hladině (např. 50%).
 
Na výběr máte mezi ultrazvukovými zvlhčovači se studenou mlhou a zvlhčovači s vodním filtrem a tzv. neviditelným zvlhčováním bez mlhy.
 
Luxusní zvlhčovače Clean Air Optima mají senzor vlhkosti vzduchu, který jim okamžitě řekne, kdy vlhkost příliš klesla, a automaticky spustí zvlhčování.
 
Uživatel má proto pohodu. Při zapnutí přístroje stačí nastavit požadovanou vlhkost vzduchu a o zbytek se postará zvlhčovač sám. Nehrozí potom, že byste si z místnosti vytvořili tropickou saunu.
 
Samozřejmostí je možnost zvolit si intenzitu = rychlost zvlhčování. Lze to udělat otočným kolečkem, nebo přepínáním mezi tlačítky. V nabídce jsou jednoduché zvlhčovače vzduchu bez displeje, ale také pokročilejší modely s digitálním displejem.
 
 

S čím vám zvlhčovače vzduchu Clean Air Optima pomůžou:

  • Urychlují uzdravování po nemoci dýchacích cest
  • Usnadňují dýchání při astmatu a nemocech dýchacích cest
  • Zmírňují víření prachu a vytváří atmosféru jako po bouřce
  • Hydratují pokožku bez použití krémů
  • Urychlují hojení kůže a přirozeně zmírňují svědění
  • Předchází zánětům dutin a krku
  • Osvěží nebo provoní místnost díky funkci aromaterapie
  • Zabrání suchému a dráždivému kašli
  • Potlačují projevy únavy, jako jsou podrážděné oči

 

TIP: PODRÁŽDĚNÝ KRK ZKLIDNÍ ZLVHČOVÁNÍ VZDUCHU A IONIZACE

 

 
Mějte zvlhčovač vzduchu ve své ložnici pro hluboký regenerující spánek, který vám dodá sílu do dalšího dne. 
 

Jak rychle vykurýrovat potomka?

Bojujete s nachlazením u dětí? Další tipy, jak vyhrát nad virózami můžete najít v tomto článku.
 
zvlhcovac-pro-deti-miniPro boj s nachlazením u dětí jsou zvlhčovače vzduchu Clean Air Optima ideální. Pára, která z nich vychází, je studená, proto nehrozí, že by se dítě opařilo. Rodič tak může ratolest nechat i se zvlhčovačem o samotě a věnovat se jiným povinnostem.
 
Zvlhčovače vzduchu s ultrazvukem jsou naprosto tiché (max 28 dB) a lze při nich bez potíží usnout.
 
Zvlhčovače vzduchu jsou pro děti hojně doporučované dětskými lékaři, protože příjemně vlhký vzduch pomáhá zvlhčovat sliznice v krku a pomáhá snížit podráždění a otok. Děti tak lépe dýchají a vzduch je méně dráždí ke kašli.
 
Zvlhčování vzduchu jemnou mlhou bojuje i proti prachu: mikroskopické kapičky vody obalí prachová zrna a ta svou vahou klesnou k zemi, takže je dítě nevdechuje a může v klidu spát.
 
Kam dál? Podívejte se třeba na našich 24 tipů, jak podomácku zvlhčit vzduch.
 
cleanairoptima-logo