Letní SLEVY na vybrané STROPNÍ VENTILÁTORY. Platí od 25.7. do 31.7. nebo do vyprodání zásob. Více informací zde (klik). 

Jak funguje elektrický odvlhčovač vzduchu

Co potřebujete vědět o vysoušení vlhkosti v domácnosti

lesni-vzduch

Hledáte podrobné informace o tom, jak se zbavit vlhkosti v domácnosti?

Pak jste už pravděpodobně slyšeli o domácích odvlhčovačích, neboli vysoušečích vzduchu. Jsou to mobilní elektrické spotřebiče, které umožňují obyvatelům domů i bytů rychle reagovat na zvýšenou vlhkost v domácnosti a předejít tak zbytečnému poškození interiéru.

Elektrické odvlhčovače vzduchu jsou všestranné

Elektrické vysoušeče vzduchu najdou své využití všude, kde je příliš vysoká relativní vlhkost vzduchu. Domácí odvlhčovače vzduchu se svým výkonem různí a dokáží pokrýt jak nejmenší kumbálky (15m2), tak i velké open space kanceláře (200m2). Kromě domácností se využívají i na novostavbách, v restauracích, školských zařízeních, nebo nejrůznějších provozovnách jako jsou fitness centra.

 


 Smyslem domácích vysoušečů vzduchu je udržovat vlhkost v interiéru ve zdravých normách.


Příčiny vysoké vlhkosti v domech a bytech jsou různé

Zvýšená vlhkost v interiéru mívá různé příčiny, ke kterým je třeba přihlédnout při hledání odvlhčovače. Domácí odvlhčovače jsou vhodné především tam, kde se vlhkost kondenzuje na zdi a drží se v místnosti.

Jak odvlhčovač pomůže?

Odvlhčovače jsou elektřinou napájené bezúdržbové přístroje, které slouží k dlouhodobému odvlhčování nahromaděné vodní páry. Oddělují vodní páru od ostatního vzduchu a kondenzují ji uvnitř svého okruhu, kde ji poté odvádí do nádrže.

Elektrický vysoušeč ochrání povrchy před plísní, během malování urychluje schnutí omítek a může také zmírnit projevy vzlínání vody, tzv. solné květy na stěnách. Odvlhčovače se dobře doplňují i s mechanickými metodami sanace a podporují a zesilují jejich účinek.

Kam mohu odvlhčovač umístit

Ideální jsou do bytových jednotek a pronajatých prostor, kde často představují jediné dlouhodobě účinné řešení, jak s vlhkostí bojovat. Jinak je lze umístit téměř kamkoli, kde je přívod elektřiny. Domácí odvlhčovače nejsou koncipované na provoz venku, ani na stavbách, přestože je tak mnozí používají. Pro silnější zátěž je lepší zvolit profesionální odvlhčovač.

Přečtěte si názory uživatelů, kteří si pořídili odvlhčovač:

"Používáme ho v obýváku s kuchyňským koutem a zvládá udržovat nastavenou vlhkost 60%. Po vyčištění stěn se nové plísně neobjevují. Obyčejné vyvětrání je sice mnohem účinnější, ale takhle člověk aspoň netratí cenné teplo." Recenze odvlhčovače Trotec TTK 30 E

"Žasnu, co tento přístroj dokáže, nevěřil jsem, ale od té doby, co ho máme, jenom koukám, kde se to množství vody bere." Recenze vysoušeče vlhkosti Trotec TTK 72 E

"Při prvním použití mne samotného překvapilo obrovské množství vody v krátkém čase. Mám panelákový byt (pravidelně větrám), ale rosila se mi okna. Po pár dnech není po rosení ani známka." Recenze odvlhčovače vzduchu Trotec TTK 40 E

Co je to optimální vlhkost vzduchu a proč je třeba ji udržovat?

Pojem "vlhkost vzduchu" udává, jaké množství vodní páry obsahuje dané množství vzduchu. Vlhkost je přirozená vlastnost vzduchu. Ovlivňuje ji celá řada faktorů jako je třeba teplota vzduchu, tlak vzduchu a vzdušné proudění. Během dne se hodnoty vlhkosti můžou lišit. Co o vlhkosti vzduchu říká Wikipedie?

Běžně se setkáte s charakteristikou "relativní vlhkosti vzduchu", jinak též "poměrové vlhkosti vzduchu".

 


Relativní vlhkostí vzduchu se myslí aktuální poměrové zastoupení vodní páry ve vzduchu oproti 100% nasycenému vzduchu stejné teploty, objemu a tlaku.


 

Obvykle se jako optimální udává 40-60%, eventuálně 50% relativní vlhkosti jako ideální pro zdraví člověka.

Extrémně suchý, ani extrémně vlhký vzduch z lidského hlediska není žádoucí. Pojďme se podívat, co to znamená "zvýšená vlhkost vzduchu".

Zvýšená vlhkost vzduchu

Zvýšenou vlhkostí vzduchu se obvykle myslí množství vodní páry obsažené ve vzduchu v koncentraci vyšší než 60% relativní vlhkosti.

 

Hrozí přesušení vzduchu?

Odvlhčovače jsou koncipované tak, aby vzduch nevysušily příliš - maximálně sníží vlhkost na 40% - 30% r.v. Víc nedokáží. Doporučujeme tyto mezní hodnoty nastavit jako cílovou hodnotu vlhkosti pouze v extrémních případech. Jako ochrana proti přesušení slouží automatická regulace vlhkosti, kterou najdete u většiny modelů střední a vyšší třídy, která hygrostatem vypíná a spíná přístroj při dosažení hraniční hodnoty vlhkosti.

Vlhkost nižší než 40% označujeme jako příliš suchý vzduch. Jak se projeví suchý vzduch a jak ho zvlhčit jsme popsali v tomto článku.

Potřebujete odvlhčovač?

"Je odvlhčovač nezbytný?" Odpověď na tuto otázku je individuální.

Pokud potřebujete odvlhčit jednorázově (např. po havárii vody nebo po vymalování pokoje), bude pro vás pravděpodobně výhodnější si odvlhčovač vypůjčit.

Při dlouhotrvající vlhkosti v řádu pár týdnů se vám koupě elektrického odvlhčovače už může vyplatit, záleží však na dalších faktorech jako je koncentrace vlhkosti a stáří a stav budovy, zejména kvalita zateplení.Hlavním rozhodovacím faktorem se může stát výskyt plísní.

Pokud máte s vlhkostí potíže v řádu měsíců a déle, nebo se potíže pravidelně vracejí, pak se vám vyplatí do odvlhčovače zainvestovat.

Při rozhodování, jestli je vysoušeč vhodné řešení pro vás, se vyplatí zvážit nejen možné poškození budovy a vybavení bytu, ale také snížený životní komfort a možné zdravotní následky pro obyvatele domu, které doprovázejí zvýšenou vlhkost.

Snížení vzdušné vlhkosti odvlhčovačem je prospěšné zejména pro citlivé osoby, jako jsou děti a senioři, pro alergiky, astmatiky, lidi s dýchacími obtíže všeho druhu a pro ty, kteří trpí na častá nachlazení a chronickou únavu.

 

Problémy způsobené vlhkostí:

 1. Vlhkost způsobuje množení plísní, které se zachytávají na zdech a nábytku a ničí tak vnitřní vybavení domu.
 2. Vlhkost má za následek orosená a namrzající okna a snížený lidský komfort - umocňuje pocení a zintenzivňuje zápachy.
 3. Ve vlhku se daří organismům, které zatěžují lidské zdraví. K těm patří plísně a roztoči, silné alergeny, které jsou nepříjemné, jak pro alergiky, i pro nealergiky.
 4. Příliš vlhké prostředí je ideální také pro množení nejrůznějších bakterií.

 

Sanace zdiva s pomocí odvlhčovače

Výkonné odvlhčovače se běžně používají pro vysoušení zdiva a dalších materiálů v nejrůznějších podmínkách (domácích i pracovních). Použití elektrického odvlhčovače je třeba zvážit podle příčiny zadržování vlhkosti a rozsahu způsobených problémů.

 

Odvlhčovač jako prevence i jako náplast.

Zvýšená vlhkost v interiéru mívá různé původce - může se jednat o blízkost vodního zdroje, stavební závadu, nebo lidskou činnost.

V ideálním případě je nejlepší identifikovat příčinu a napravit ji. Ne vždy je to ale možné.

Ať už bydlíte v podnájmu a majitel domu odmítá spravit střechu, kterou zatéká, nebo řešíte, co dělat během dvou let, než proschne novostavba, situaci je nejlepší řešit dříve, než se na stěně objeví první plísňové ložisko.

Odvlhčovač představuje mobilní spotřebič, který má širokou škálu využití a ve většině případů vlhkosti dlouhodobě pomůže zmírnit, nebo zcela odstranit projevy vlhkosti.

Odvlhčovací přístroj je efektivní jak samostatně, tak i v kombinaci s invazivními mechanickými způsoby hydroizolace a sanace budov, a je nejefektivnější pro odstranění následků vzlínající vody, porušené izolace, havárie trubek, narušené střešní krytiny a dalších případů, kdy voda pronikla do stěn budovy a způsobila obyvatelům obtíže. Vodu ze stěn vysuší a zamezí tvorbě plísní lépe než sanační omítky.

Pro odstranění vlhkosti nakumulované lidskou činností (praním, sušením, vařením apod.) je odvlhčovač z dlouhodobého hlediska nejvhodnější a nejlevnější metodou, jak vzdušné prostředí udržet v rovnováze.

 


 Elektrické kondenzační odvlhčovače poskytují přenosné, pohodlné a hlavně dlouhodobé řešení problémů s vlhkostí v interiéru, které můžete využívat znovu a znovu bez nutnosti dokupovat příslušenství.


 

Pokud už s plísní na zdi máte své zkušenosti, radíme, abyste nesázeli pouze na chemická řešení - jednorázově vás plísně sice zbaví, ale dlouhodobě problém nevyřeší.

Skutečným řešením je jedině úprava prostředí tak, aby v něm plíseň neprosperovala.

Toho dosáhnete s elektrickým odvlhčovačem, který za vás bude hlídat vlhkost vzduchu a automaticky se sepne, pokud překročí nebezpečnou hodnotu.

Můžete se zbavit zapáchající chemie a opakovaných výdajů, stačí vám zásuvka a prostor na malý spotřebič.

 


 A funguje to?

Od svých zákazníků máme zpětnou vazbu, že díky odvlhčování s našimi odvlhčovači se plíseň do jejich bytu už nevrátila. Přečtěte si recenze na Heuréce.


 

Elektrické odvlhčovače jsou jednoduché a pohodlné

Odvlhčovač Trotec TTK 29 EOdvlhčování s odvlhčovačem je natolik jednoduché, že nastavit ho zvládne i dítě.

Odvlhčovače v naší nabídce se ovládají dotykovými tlačítky nebo posuvnými kolečky podobně jako mobilní přímotopy, varné konvice, kopírky a další spotřebiče moderního světa, se kterými se každodenně setkáváte.

Jejich ovládání je podstatně jednodušší, než například ovládání chytrých mobilních telefonů a počítačů.

Na výběr máte z mnoha různých modelů s odlišnou obtížností ovládání.

Některé odvlhčovače mají pokročilé ovládací panely s digitálními displeji a dotykovými tlačítky a moderním vybavením.

Odvlhčovač Trotec TTK 30 EJiné modely odvlhčovačů se soustředí na jednoduchost a přímočaře se ovládají jediným tlačítkem Zapnout/Vypnout.

Další odvlhčovače mají posuvná kolečka, kterými lze regulovat intenzitu odvlhčování.

Mnohé modely kombinují výše zmíněné možnosti. Vybrat si můžete to, co vám nejvíce vyhovuje.

Ke každému odvlhčovači poskytujeme automaticky návod v češtině zdarma - buď v tištěné podobě, nebo v digitální podobě v PDF, kterou můžete stáhnout na našich stránkách. Návod hledejte v produktovém popisku u každého výrobku.

 

Princip odvlhčovačů vzduchu

Odvlhčovače v naší nabídce jsou převážně kompresorové odvlhčovače, které odvlhčují na principu kondenzace vodní páry.

Kompresorový odvlhčovač je běžně vybavený ventilátorem, který nasává vzduch do útrob odvlhčovače, a chladným kompresorem, na kterém se vodní pára vysráží do podoby kapiček a následně steče do nádržky, odkud ji můžete jednoduše vylít.

Kompresor obsahuje chladící médium, které umožňuje snížit teplotu vodní páry až pod rosný bod, takže změní skupenství z plynného na tekuté.

Takto se vodní pára oddělí od vzduchu. Odvlhčený vzduch se poté ohřeje na pokojovou teplotu a ventilátor ho vyžene zpět do místnosti.

Postupnou cirkulací takto odvlhčovač přečerpá a odvlhčí všechen vzduch v místnosti.

 

Jak dlouho musím nechat odvlhčovač zapnutý?

Délka odvlhčování se liší místnost od místnosti. Někdy stačí odvlhčovat krátce, jindy je třeba nechat odvlhčovač běžet několik hodin, nebo několik dní.

Závisí to na individuální vlhkosti prostředí, ve kterém je odvlhčovač umístěn.

Výkon odvlhčovače může snižovat teplota v místnosti - čím nižší teplota, tím nižší výkon.

Kompresorové odvlhčovače jsou nejvýkonnější při teplotách mezi 30°C - 35°C.

Pro maximální urychlení odvlhčování doporučujeme omezit zdroje vzdušné páry na minimum alespoň po dobu, co je odvlhčovač v chodu. Není to však nezbytné.

 


Tip: Pokud v místnosti během odvlhčování necháte zavřená okna, aby z ulice neproudila nová vzdušná vlhkost, bude odvlhčování rychlejší.


 

 

Vzdušnou vlhkost zvyšuje také některá lidská činnost, ke kterým patří:

odvlhcovac-ttk95-v-interieru

 • úklid na mokro (vytírání podlah, mytí oken)
 • vaření pokrmů a čajů (varná konvice, hrnce s vodou)
 • květiny v místnosti (čím více květin, tím více vlhkosti)
 • sušení prádla a textilií (včetně bot, koberců, pláštěnek a podobných)
 • vysoká koncentrace osob v místnosti a fyzická aktivita (lidský dech, pocení)
 • sprchování horkou vodou
 • čerstvé nátěry a malby apod.

 

Kde odvlhčovač využiju?

Elektrické vysoušeče vzduchu potřebují ke svému chodu přívod elektřiny, využijete je tedy téměř v jakémkoli interiéru a místnosti:

 • v ložnicích, obytných místnostech
 • v kancelářích
 • v restauracích
 • v dílnách a pracovnách
 • ve sklepech
 • ve starých domech a bytech
 • v novostavbách
 • v suterénech
 • ve skladech a archivech
 • ve wellness zařízeních
 • v ordinacích, laboratořích i čekárnách
 • v koupelnách se špatným odvětráváním
 • v kuchyních a jídelnách
 • apod.

 

Neodmyslitelným pomocníkem jsou vysoušeče vzduchu také při haváriích vody, nebo po záplavách, kdy je potřeba místnost rychle vrátit do původního stavu.

 


Výhody elektrických domácích odvlhčovačů

Vyplatí se vám pořídit si odvlhčovač? Myslíme si, že ano. Odvlhčovač vám totiž ušetří čas a trápení, stejně jako zbytečné výdaje.


 

 

1) Hlavním důvodem, proč je koupě odvlhčovačů výhodná z dlouhodobého hlediska, je, že vysoušeč vzduchu řeší příčinu vašich potíží, ne jejich následek.

Spočítejte si, kolik můžou ročně stát osvěžovače vzduchu, chemické postřiky proti plísním, stěhování, nové nátěry na stěny zničené plísní a hnilobou, léky na potlačení nachlazení, které se neustále vracejí, nehledě na čas, který tím strávíte ...

Elektrický odvlhčovač starostem předejde a vy si uchováte domácí pohodu.

 

2) Elektrické domácí odvlhčovače jsou moblní a lehce přenositelné - váží 5-20kg.

Většinou mají držadla, a/nebo kolečka pro usnadnění manipulace.

 

3) Jeden přístroj můžete využívat ve více místnostech. Po odvlhčení kuchyně ho můžete přenést do prádelny a postupně takto s jedním vysoušečem odvlhčit celý dům či byt.

 

4) V naší nabídce najdete kvalitní výrobky, které vydrží mnoho let a lze je ihned zapojit - ke svému chodu nepotřebují nic jiného, než co dostanete ve standardní výbavě.

 

5) Není třeba odborná instalace ani speciální vybavení. Domácí odvlhčovač lze snadno zapojit kdekoliv, kde je přívod elektřiny.

Zasunete zástrčku do ho zásuvky a zapnete - hotovo. 

 

6) Díky tomu, že odvlhčovač není třeba nikam montovat, je snadné ho provozovat i v pronajatých prostorách a rekreačních zařízeních.

Pokud se přestěhujete, o vysoušeč nepřijdete, snadno si ho zabalíte s sebou.

Také ho můžete kdykoliv odvézt na chatu, nebo lze zapůjčit přátelům, kolegům a členům rodiny.

 

7) Domácí odvlhčovače mají příjemný design, který ozvláštní váš interiér.

Designéři našich značek se snaží, aby vzhled přístrojů splňoval i náročné požadavky klientů, kteří potřebují, aby je jejich interiér reprezentoval.

 

8) Ovládání domácích vysoušečů je snazší než ovládání mobilního telefonu.

Po zapnutí se o přístroj téměř nemusíte starat, stačí jen počkat, až vlhkost klesne do optimálních mezí.

 

9) Údržba je jednoduchá, stačí vylévat vodu z nádržky a pravidelně vymývat nádržku, aby nedocházelo k množení bakterií a řas.

 

10) Není třeba dokupovat filtry, náhradní náplně ani žádné další vybavení.

 

 

 


Jak vybrat odvlhčovač?

Které funkce u odvlhčovačů jsou dobré právě pro vás:

Zde vám představíme výčet několika zajímavých funkcí, které se vyplatí mít, a vysvětlíme vám proč.


 

1) Hygrostat

Hygrostat je zabudovaný senzor vlhkosti, který automaticky spíná odvlhčování, pokud je to potřeba.

Hygrostaty mají v naší nabídce téměř všechny odvlhčovače vzduchu, u některých levnějších modelů ho ale nenajdete.

Hygrostaty mají hned několik výhod - především vám usnadňují práci se zapínáním a vypínáním odvlhčovače.

Jak to funguje?

Na ovládacím panelu si navolíte poměr vlhkosti, který si chcete v místnosti udržet (udává se nejčastěji v procentech).

Zapnete odvlhčovač na automatický režim.

Vlhkoměr hygrostatu pak pravidelně proměřuje vlhkost vzduchu, a když překročí vámi vybranou ideální hladinu, automaticky zapne ventilátor a kompresor.

Poté, co odvlhčovač sníží vlhkost vzduchu na přijatelnou úroveň, hygrostat odvlhčování vypne, a takto to pokračuje, dokud spotřebič nevypne uživatel, nebo nedojde k naplnění nádrže.

Odvlhčovače s hygrostatem proto není třeba hlídat a bát se, že vysuší vzduch příliš - stačí navolit režim automatického odvlhčování a můžete odejít do práce.

 

2) Displej

Displej je užitečný a naštěstí není jen výsadou odvlhčovačů s vysokou pořizovací cenou.

I cenově dostupné odvlhčovače mají jednoduchou verzi displeje, viz například Trotec TTK 30 E.

Na displeji snadno uvidíte procentuální poměr vlhkosti ve vzduchu a nemusíte si tak pro proměření vlhkosti pořizovat vlhkoměr.

Optimální vlhkost v interiéru by se měla pohybovat mezi 40% - 60% relativní vlhkosti.

Pokud zrovna odvlhčujete, vidíte přesně, na kolika procentech se zrovna nacházíte a můžete odhadnout, jak dlouho ještě přístroj poběží.

U pokročilejších modelů se na displeji zobrazují i snadno pochopitelné piktogramy, které mohou signalizovat například zapnutý ionizátor, sílu větráku, intenzitu odvlhčování, spánkový režim a další. Nejsou nezbytné, ale usnadňují orientaci.

 

3) Nastavitelná lamela, podpora sušení prádla

Většina odvlhčovačů vyfukuje odvlhčený vzduchu směrem vzhůru.

Některé modely ale mají vývod vzduchu horizontálně, nebo je doplněný o polohovatelné klapky, se kterými můžete upravit úhel, pod kterým odvlhčovač vypouští vzduch do místnosti.

Díky tomu můžete dělat psí kusy - sušit rychleji prádlo v bytě, sušit promoklé boty a deštníky, zkoncentrovat sílu suchého vzduchu do jednoho plesnivého fleku na zdi, a tak podobně.

 

4) Vzduchový předfiltr

Většina odvlhčovačů v naší nabídce má vzduchový předfiltr, který zachytává vlákna a nečistoty, které by jinak skončily uvnitř přístroje.

Předfiltr nenahradí uhlíkový filtr, ani HEPA filtr, který mají čističky vzduchu, ale dokáže prodloužit životnost odvlhčovače.

Existují i odvlhčovače v kombinaci s čističkou, které mají kromě předfiltru také uhlíkový filtr, HEPA filtr, UV lampu, ionizátor a TiO2 filtr a zvládnou vyčistit vzduch od prachu, pylu, bakterií a alergenů.

 

5) Časovač

Chcete odvlhčovat jen hodinu, ale musíte do práce - problém. Nastavte si časovačem, za jak dlouho se má odvlhčovač vypnout a on to udělá, i když u toho nejste.

Některé modely mají kromě časovače pro vypnutí také časovač pro zapnutí - tzv. odložený start.

 

6) Drenážní otvor v nádrži pro nepřetržitý odtok odsáté vody

Odvlhčování se automaticky vypne, pokud dojde k naplnění nádrže na kondenzát, aby se zabránilo přetečení nádrže.

Když je ale třeba odvlhčovat nepřetržitě po delší čas, vyplatí se mít možnost k nádrži připojit hadici, kterou může kondenzovaná vodní pára odtékat z nádrže.

Nádrž se tak nenaplní, přístroj se nevypne a odvlhčuje dál.

Hledejte také "odtok hadicí", "kontinuální odtok" apod.

 

7) Režim ventilace

Režim ventilace nechá zapnutý větrák, ale nezapne kompresor.

Podpoří tak cirkulaci, nebo rychle prosuší prádlo, ale nespotřebovává energii na odvlhčení.

Odvlhčovač s režimem ventilátoru můžete takto využít i v létě, pokud nemáte stropní nebo stolní ventilátor.

 

8) Ionizátor

Ionizátor prokazatelně osvěžuje a pročišťuje vzduch, protože záporné ionty, které vypouští do pokoje, neutralizují zápachy, vážou na sebe prach a další nečistoty.

Vlhké místnosti zapáchající zatuchlinou se tak mohou pročistit a učinit znovu obyvatelnými pro lidi.

Mnozí si o ionizátoru dokonce myslí, že zabraňuje množení plísní.

Je pravda, že záporné ionty na sebe vážou nejrůznější částice, které poletují vzduchem - prach, pyl, plynné látky a tak podobně.

Plísňové spory do této kategorie také spadají, zda-li se však díky ionizátoru neutralizují, to prozatím nemůžeme uspokojivě potvrdit.

 

 

Jak vybrat spravný odvlhčovačOdvlhčovač vzduchu – Gavri

Při výběru odvlhčovače je potřebné zvážit velikost místnosti, ve které se bude přístroj nacházet, a také odvlhčovací výkon, podle kterého se rychlost odvlhčování bude odvíjet.

Pro potřeby běžné domácnosti stačí odvlhčovací výkon 10 l / 24 h.

Námi nabízený odvlhčovač vzduchu Comedes Demecto 70 zvládne vysušit až 75 litrů za 24 hodin.

 

Odvlhčovače a čističky vzduchu 2v1 šetří místo i náklady

Speciální formou odvlhčovače je odvlhčovač kombinovaný s čističkou vzduchu.

Jedná se zpravidla o plnohodnotné odvlhčovače, které jsou obohacené o technologie z čističek vzduchu.

Odvlhčovače totiž stejně jako čističky vzduchu používají svůj interní ventilátor k tomu, aby nasály vzduch v místnosti přes čistící nebo odvlhčovací jednotku.

Někteří výrobci, jako německá firma Trotec, proto přizpůsobili vstupní sací otvor svých odvlhčovačů tak, aby se do nich dal vložit čistící filtr (například protialergenní HEPA filtr, nebo uhlíkový filtr). Odvlhčovač díky tomu vzduch čistí a odvlhčuje zároveň za použití stejného množství energie, které by spotřeboval bez vzduchového filtru. 

Toto inovativní řešení ochrání odvlhčovač od poškození prachovými částicemi, a zároveň ušetří za elektřinu

Model Trotec TTK 110 HEPA s ionizátorem je prvním modelem značky Trotec, který spojuje výkonný odvlhčovač s nejkvalitnějšími vzduchovými filtry své doby.

Značka Clean Air Optima zašla ještě dál a stvořila elegantní odvlhčovač CA-707, který má kromě uhlíkového filtru a ionizátoru také UV lampu.

Díky těmto přídavným čistícím technologiím je CA-707 vysoce účinný nejen při filtraci prachu a nečistot, ale také alergenů, virů a bakterií. Schéma čištění viz níže:

 

Odvlhčovač a čistička vzduchu CA-707

 

Jak dosáhnout nejlepšího účinku?

Aby elektrický odvlhčovač vzduchu správně fungoval a plnil svoji roli, musí být otočen k ložisku plísně nebo být umístěn uprostřed místnosti tak, aby mu neclonil okolní nábytek.

O nejlepším způsobu, jak působit odvlhčovačem vzduchu proti plísním jsme napsali článek.

 

Byl pro vás tento článek užitečný? V případě dalších otázek nás kontaktujte na naši Zákaznickou linku a poradíme vám.

 
 
 
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.