Elektrický odvlhčovač urychlí malování zdí

Malování pokoje je pro jednoho radost, pro druhého starost. V dnešním článku vám ukážeme, jak s elektrickým odvlhčovačem vzduchu docílit toho, že vymalované stěny uschnou rychle a bez rizika plísní.

TIP: Pro vlhkost vzduchu nad 80% vyberte odvlhčovač vzduchu pro zvýšenou vlhkost. Které to jsou?Základová fotografie zdarma na téma akrylová malba, barva, kartáček

Suchý vzduch pomůže

Čerstvě natřená omítka vydává do vzduchu velké množství vlhkosti. Dočasně tak zvýší celkovou vlhkost v pokoji. Pokud je pokoj špatně odvětrávaný a vlhkost se v něm zadržuje, nejenže stěny uschnou pomaleji, ale navíc mohou přitáhnout plísňové zárodky a jiné bakterie, které vlhké stěny milují. Proto rozhodně po vymalováni pokoj odvlhčujte - buď přirozeně, nebo uměle s pomocí elektrického odvlhčovače s nepřetržitým odvlhčováním. U bezobslužného odvlhčování je důležité mít na přístroji odvod kondenzátu hadicí, abyste nemuseli neustále vylévat nádrž. Odtok hadicí tak zajistí, že odvlhčovač se nevypne po naplnění nádrže a může vesele běžet dál. Doporučujeme odvlhčovače Trotec, Clean Air Optima a Comedes, pro které je drenáž nádrže standardem.

Vlhkost vzduchu je závislá na počasí

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Zdroj: Pexels.com

Dobrá ventilace je pro sušení čerstvě namalovaných zdí klíčová. vlhkost-v-prirodeVzduch dokáže pojmout velké množství vody a tím stěny zbavuje vlhkosti. Musí to však být suchý vzduch. Pokud je venku vlhko, větrání nepomůže. Naopak. Když během deštivého dne otevřete okna, přivedete si do bytu další dávku nechtěného vlhka.

Venkovní vlhkost vzduchu byste měli být schopní jednoduše zjistit s pomocí digitálních teploměrů, které dnes už běžně vlhkoměry obsahují. Pokud ne, kupte si jednoduchý ručičkový vlhkoměr za pár korun. V zimních měsících můžete vlhkost vzduchu uměle srazit topením, nebo klimatizací. Oboje vysušuje vzduch, i když z hlediska úspory energií by se vám více mohl vyplatit víc úsporný odvlhčovač vzduchu Trotec TTK 53 E, který s maximální spotřebou 300 W odvlhčí 16 l za den.

Automatická regulace vlhkosti vzduchu

Automatické udržování vlhkosti vzduchuPro vymalované zdi je důležité nejen aby uschnuly rychle, ale také aby nepopraskaly a nevysušily se příliš. U typického vysoušeče vzduchu lze nastavit výslednou vlhkost vzduchu, kterou si uživatel přeje udržovat. Odvlhčovač s Automatickou regulací vlhkosti se pak spouští jen tehdy, kdy je to nezbytně nutné, a ve zbylém čase běží jenom na ventilátor. Tím šetří své prostředí i energii. Kontrola nad atmosférou v pokoji je tedy absolutní.
Automatické udržování vlhkosti umožňují všechny odvlhčovače, které mají hygrostat, například vynikající Trotec TTK 54 E.

Vlhký vzduch se přirozeně objeví všude, kde je poblíž plynoucí řeka, nebo když prší. Také sníh do určité míry zvlhčuje vzduch. Vlhkost vzduchu se neustále mění podle intenzity slunečního záření a dalších faktorů a je velmi nepředvídatelná. Budete na spoléhat na vrtošivost přírody, nebo zvolíte raději 100% spolehlivou kontrolu s pomocí odvlhčovače?

Vysuší, ventiluje, osvěží...

2-vzduchovy-prutok-odvlhcovac-a-cisticka-vzduchu-CA-704Snížit vlhkost vzduchu jde pomocí přenosného odvlhčovače vzduchu jedna dvě.

Mnohé z odvlhčovačů můžete navíc nechat běžet jen na funkci Ventilátor, kdy neběží kompresor. Slouží k rychlému vyvětrání, lepší distribuci vlhkosti po pokoji a delšímu udržení vytvořených podmínek.

Co se týká hlasitosti ventilátoru, i zde si můžete vybrat. Odvlhčovače bez kompresoru (adsorpční odvlhčovače) bývají zpravidla mnohem tišší než kompresorové odvlhčovače. Z kompresorových jsou ultra tiché odvlhčovače značky Clean Air Optima (na obrázku). Jsou uzpůsobené i pro noční provoz.

Polohovatelné lamely

A pokud sáhnete po modelu, který má polohovatelné lamely u výstupu vzduchu, budete moci taky nasměrovat vysušený proud vzduchu na nejproblémovější místečko na stěně. Tím zkoncentrujete sílu odvlhčovače do jediného místa a docílíte maximálního účinku.

Malovat můžete i přes zimu!

Traduje se, že vymalovat v zimě byt není rozumné, protože zdi špatně schnou. Nemusí to tak být. Mnozí profesionální malíři poskytují přes zimu snížené sazby za svoje služby, aby lidi přesvědčili, že v malovaném pokoji stačí odvlhčit vzduch. To jde udělat buď silným vytápěním, nebo vysoušením. Na energetické kalkulačce si můžete spočítat, co vás energeticky vyjde méně draho a sáhnout po řešení. Například odvlhčovač vzduchu Clean Air Optima CA-707 Smart  je perfektní odvlhčovač a čistička 2v1, se kterým můžete počítat po celý rok. Během odvlhčování je maximálně tichý a účinně zbaví pokoj až 20 l / den. Urychlí schnutí zdí i prádla, v létě slouží jako ventilátor a celoročně dezinfikuje vzduch od zápachů, prachu a dalších nepříjemností.

Další využití odvlhčovačů

Odvlhčovače vzduchu plní svůj účel všude tam, kde je problém s větráním pokojů, kde se drží vlhko a vznikají škody na majetku. Zbaví vás plísní jednou provždy. Úžasného efektu dosáhne i v pokojích, kde se přes zimu suší prádlo, v koupelnách, kde si obyvatelé libují v dlouhých koupelích, silnější modely pomáhají na stavbách a tak podobně.

      zdroj:Cleanairoptima.nl

Odvlhčovače ochraňují vybavení domu. Problémy vznikají právě tehdy, když je vzduch v místnosti tak nasáklý vodou, že se vlhkost začíná vsakovat i do pevných materiálů: typicky dřevěného nábytku a podlah, do omítky, koberců a čalounění, nebo se sráží na hladkém povrchu kachliček či oken.

Zbavit se takových problémů jde velmi jednoduše tím, že vysušíte vzduch. Vysušený vzduch bude odejímat vlhkost z předmětů v místnosti, které by jinak pohlcovaly vlhkost a ničily se. K tomu se hodí odvlhčovače vzduchu z obchodu Gavri.cz, které můžete uzpůsobit pro potřeby malé domácnosti, rodinného domu, kanceláří nebo podniků a také na stavby. U nás najdete odvlhčovač vzduchu pro každého.

Najděte si ten svůj: přehled odvlhčovačů

Pomohl vám článek? Doporučte ho svým přátelům: