Lze použít aroma oleje do zvlhčovačů vzduchu?

Aromatické oleje mohou zvlhčovač vzduchu poškodit. Při pořizování zvlhčovače vzduchu s Aromaretapií je dobré vybrat silici, která je bezpečná pro kontakt s materiálem, ze kterého je přístroj vyroben. Běžně dostupné olejíčky mohou naleptat i kvalitní tvrdé plasty, jak jsme si ověřili na jednom z našich přístrojů.

Esenciální oleje pro zvlhčovač vzduchu. Clean Air Optima

Zvlhčovače přímo svádí k tomu, aby si do nich člověk nakapal aroma esenci. Předtím, než to uděláte, zkuste nejdřív na některé části přístroje otestovat, co materiál přístroje udělá při kontaktu s olejem. My jsme to testovali na jednom ze svých vyřazených zvlhčovačů, a podivili jsme se: olejíček začal naleptávat jinak kvalitní, tvrdý plast, a během hodiny ho změnil na konzistenci žvýkačky.

zvlhcovac-aroma-rozpusteny-s

Takto dopadla část našeho testovacího ultrazvukového zvlhčovače, kam jsme cvičně umístili polštářek s esenciální olejem Saloos a nechali přes něj proudit studenou mlhu. Během hodiny plast zežloutl a začal tát jako žvýkačka.

Aromatické oleje mohou zvlhčovač poškodit

Materiály použité na výrobu zvlhčovačů vzduchu jsou nejčastěji plasty, které se s příliš silnou koncentrací silic ne vždy dobře snášejí.

zvlhcovac-vzduchu Esenciální oleje jsou vysoce koncentrované látky produkované rostlinami. Ve 100% koncentraci mohou být i zdraví nebezpečné. Proto doporučujeme s esenciálními oleji a zvlhčovačem příliš neexperimentovat.

Esenciální oleje Clean Air Optima jsou pro použití se zvlhčovači bezpečné a otestované, takže nehrozí poškození výrobku.

Výrobce doporučuje jiné vonné esence raději nepoužívat, nebo pouze na vlastní riziko. 

Výrobci zvlhčovačů nemůžou ručit za kvalitu esencí od jiných společností, a případné poškození silicemi proto není možné reklamovat.

Esenciální olejíčky Clean Air Optima můžete přikoupit ke zvlhčovači přes náš e-shop (nad 1000,- Kč máme dopravu zdarma) v příjemných relaxačních vůních eukalyptu, levndule.

Pokud si ale budete chtít osvěžit vzduch příjemnými vůněmi, můžete využít elektrické difuzéry nebo klasické svíčky s příjemnými vůněmi. U těch si ale dejte pozor na kvalitu vosku, aby neobsahoval škodlivé chemické látky, které byste museli vdechovat. Kvalitní svíčku poznáte podle složení, doby hoření i způsobu výroby. Ať už svíčky koupíte on-line nebo v kamenných prodejnách, vždy se na tyto parametry zaměřte. Ne vždy platí, že nejlevnější varianta je ta nejlepší. A u svíček to platí dvojnásob.

Zvlhčovač, který snese olejíčky

Zvlhčovače vzduchu s Aromaterapií využívají esenciální oleje k navození příjemné atmosféry.Funkce Aromaterapie u vybraných zvlhčovačů vzduchu Clean Air Optima (např. ultrazvukový zvlhčovač CA-603) prohání vytvořenou zvlhčovací mlhu přes filtr, na který nakápnete typicky 10 kapek esenciálního oleje. 

Studená mlha vytvořená zvlhčovačem pojme při průchodu filtrem malé množství oleje a uvolní vůni do pokoje. Vytvoří krásný podtón s vůní citrónu, levandule, nebo eukalyptu.

 

Kam dál? Podívejte se třeba na další zvlhčovače vzduchu s Aromaretapií.

cleanairoptima-logo