Dle nařízení vlády dočasně přerušujeme osobní odběry na pobočce Gavri. Omlouváme se za komplikace.

Lze použít aroma oleje do zvlhčovačů vzduchu?

Aromatické oleje mohou zvlhčovač vzduchu poškodit. Při pořizování zvlhčovače vzduchu s Aromaretapií je dobré vybrat silici, která je bezpečná pro kontakt s materiálem, ze kterého je přístroj vyroben. Běžně dostupné olejíčky mohou naleptat i kvalitní tvrdé plasty, jak jsme si ověřili na jednom z našich přístrojů.

Esenciální oleje pro zvlhčovač vzduchu. Clean Air Optima

Zvlhčovače přímo svádí k tomu, aby si do nich člověk nakapal aroma esenci. Předtím, než to uděláte, zkuste nejdřív na některé části přístroje otestovat, co materiál přístroje udělá při kontaktu s olejem. My jsme to testovali na jednom ze svých vyřazených zvlhčovačů, a podivili jsme se: olejíček začal naleptávat jinak kvalitní, tvrdý plast, a během hodiny ho změnil na konzistenci žvýkačky.

zvlhcovac-aroma-rozpusteny-s

Takto dopadla část našeho testovacího ultrazvukového zvlhčovače, kam jsme cvičně umístili polštářek s esenciální olejem Saloos a nechali přes něj proudit studenou mlhu. Během hodiny plast zežloutl a začal tát jako žvýkačka.

Aromatické oleje mohou zvlhčovač poškodit

Materiály použité na výrobu zvlhčovačů vzduchu jsou nejčastěji plasty, které se s příliš silnou koncentrací silic ne vždy dobře snášejí.

zvlhcovac-vzduchu Esenciální oleje jsou vysoce koncentrované látky produkované rostlinami. Ve 100% koncentraci mohou být i zdraví nebezpečné. Proto doporučujeme s esenciálními oleji a zvlhčovačem příliš neexperimentovat.

Esenciální oleje Clean Air Optima jsou pro použití se zvlhčovači bezpečné a otestované, takže nehrozí poškození výrobku.

Výrobce doporučuje jiné vonné esence raději nepoužívat, nebo pouze na vlastní riziko. 

Výrobci zvlhčovačů nemůžou ručit za kvalitu esencí od jiných společností, a případné poškození silicemi proto není možné reklamovat.

Esenciální olejíčky Clean Air Optima můžete přikoupit ke zvlhčovači přes náš e-shop (nad 1000,- Kč máme dopravu zdarma) v příjemných relaxačních vůních eukalyptu, levndule a citrónu.

Pokud si ale budete chtít osvěžit vzduch příjemnými vůněmi, můžete využít elektrické difuzéry nebo klasické svíčky s příjemnými vůněmi. U těch si ale dejte pozor na kvalitu vosku, aby neobsahoval škodlivé chemické látky, které byste museli vdechovat. Kvalitní svíčku poznáte podle složení, doby hoření i způsobu výroby. Ať už svíčky koupíte on-line nebo v kamenných prodejnách, vždy se na tyto parametry zaměřte. Ne vždy platí, že nejlevnější varianta je ta nejlepší. A u svíček to platí dvojnásob.

Zvlhčovač, který snese olejíčky

Zvlhčovače vzduchu s Aromaterapií využívají esenciální oleje k navození příjemné atmosféry.Funkce Aromaterapie u vybraných zvlhčovačů vzduchu Clean Air Optima (např. ultrazvukový zvlhčovač CA-603) prohání vytvořenou zvlhčovací mlhu přes filtr, na který nakápnete typicky 10 kapek esenciálního oleje. 

Studená mlha vytvořená zvlhčovačem pojme při průchodu filtrem malé množství oleje a uvolní vůni do pokoje. Vytvoří krásný podtón s vůní citrónu, levandule, nebo eukalyptu.

 

Kam dál? Podívejte se třeba na další zvlhčovače vzduchu s Aromaretapií.

cleanairoptima-logo

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.