Zvlhčovač vzduchu s ionizátorem - jak vyzrát na suchý vzduch?

Ať už v zimě, nebo v létě - suchý vzduch je problém. Spolehlivý zvlhčovač se proto může stát užitečným doplňkem do domácnosti. Dokáže odvrátit častá zimní nachlazení, a proto uleví od stresu celé rodině.

Pojistěte se ještě předtím, než onemocníte, a od podzimu do jara zvlhčujte vzduch pravidelně.


Pozitivní změna ovzduší v bytě

Lépe se vám dýchá, lépe se vám usíná a můžete se zhluboka nadechnout čistého vzduchu. Takový efekt má zvlhčovač vzduchu Clean Air Optima s ionizátorem. Prašnou místnost se suchým vzduchem zvládnete hravě se zvlhčovačem vzduchu s ionizací CA-603, který je nejpopulárnějším modelem z naší nabídky.

Chtěli byste vědět, jak jsou jiní se zvlhčovači vzduchu spokojení? Ukážeme vám recenze zvlhčovačů vzduchu Clean Air Optima od ověřených zákazníků z Heuréky.

Taky poodhalíme tajemství suchého vzduchu a jeho vlivu na vaši pohodu a povíme vám, co můžete udělat ještě dnes, abyste si zvedli nízkou hladinu vzdušné vlhkosti.

CO je zvlhčovač vzduchu?


Zvlhčovač vzduchu uměle odpařuje vodu s cílem zvýšit vlhkost v interiéru.
Zvlhčují 3 způsoby: přirozeně pomocí tekoucí vody, zahříváním vody k bodu varu, nebo ultrazvukem, kdy rozbíjí vodu na mikroskopické kapičky. Více o zvlhčovačích tady


Rekonvalescenti, jásejte.

Zvlhčovač vzduchu vytváří ideální podmínky pro léčení dýchacích obtíží, protože 1) hydratuje dýchací ústrojí a 2) odstraňuje prach ze vzduchu. zvlhcujte-vzduch

Vlhký vzduch pro imunitu

Při ideálně vlhkém vzduchu jsou naše sliznice chráněné proti vysychání, které je dráždí a podporuje záněty. Dýchání vlhčího vzduchu pomáhá zmírnit symptomy alergií a rychle ulevuje při zánětech. Proto lékaři doporučují zvlhčovat vzduch jako prevenci i jako podporu léčby.

Nejlepší je mít zvlhčovač vzduchu v ložnici, místnosti, kde trávíme nejvíc času.

Dýchacím cestám prospívá vlhký a čistý vzduch, který zvlhčovač vytváří - hydratované buňky se rychleji regenerují a jsou odolnější proti útoku virů. Najít hladinu vlhkosti, která pro vás a vaše nejbližší bude nejkomfortnější, může chvilku trvat, ale s moderními zvlhčovači Clean Air Optima je to snadné. Automaticky udržují vlhkost podle vašeho nastavení a mají i dálkové ovládání.

Dovede zvlhčovač čistit vzduch?

Zvlhčovač není čistička vzduchu s HEPA filtrem, tedy nedovede zbavovat vzduch alergenů, bakterií, ani toxických plynů. Pomáhá ale zmírňovat kašel a podráždění krku způsobené prachem, takže se nám snadněji dýchá.

Vlhčení vzduchu zabraňuje statické elektřině a polétavému prachu.

Když je vzduch suchý, prach má tendenci se vířit při sebemenším pohybu a dráždí ke kašli. Aby prach přestal vířit, je potřeba doplnit do vzduchu vlhkosti aspoň ke 40% relativní vlhkosti. Voda ve vzduchu obaluje smítka prachu a zatěžuje je, takže padají k zemi. Člověk má tak mnohem větší šanci, že prach nevdechne.

Ideální vlhkost vzduchu:

 • nepodporuje zápachy,
 • tlumí víření prachu
 • snižuje intenzitu pocení
 • nezpůsobuje vysychání kůže
 • nedráždí ke kašli
 • zvláčňuje oční sliznice

 


TIP: Zvlhčete vzduch svépomocí

S trochou péče pomůže zvlhčit vzduch pára z vařící se vody, např. z varné konvice, rozprašovací lahev, nebo přítomnost větších velkolistých květin v místnosti (fikus, dracéna, lopatkovec, apod.). Připravili jsme pro vás 24 tipů, jak podomácku zvlhčit vzduch.

Pomůže vám s tím ultrazvukový zvlhčovač vzduchu ze základní řady Clean Air Optima, CA-601.


 

Recenze zvlhčovačů na Heuréka.cz

Zde jsou zkušenosti se zvlhčovači vzduchu od reálných zákazníků:

recenze-heureka-zvlhcovace

"Výrazná pozitivní změna ovzduší v bytě. Odpadá suchý kašel" - Jiří, recenze zvlhčovače vzduchu Clean Air Optima CA-602    

recenze-heureka-zvlhcovace-2

"Vybrali sme si tento drahsi zvlhcovac pretoze v konecnom dosledku usetrime na filtroch. Po tyzdni sme s nim velmi spokojny, vlhkost v byte sa zdvihla a coho dokazom su nove vyhonky na tropickych kvetoch, ktore pred tym skor trpeli. Palo, recenze zvlhčovače vzduchu CA-603 


 

Kde zvlhčovače vzduchu s ionizátorem koupit?

Nabídku vysoce kvalitních ultrazvukových zvlhčovačů s ionizátorem najdete v našem obchodě zde.

Jedná se o výkonné, designově nadprůměrné zvlhčovače, které potěší každého uživatele domácnosti i kanceláře. Jsou to výrobky holandské značky, vyrobené z kvalitních materiálů, které slibují dlouhou životnost. 

Ultrazvuková metoda zvlhčování vzduchu je šetrná a úsporná

Zvlhčování ultrazvukem je nejefektivnější metodou, jak příjemně doplnit vláhu přesušenému vzduchu a mít naprostou kontrolu nad procentuální vlhkostí v místnosti

Je tichá, elektricky úsporná a nezvyšuje teplotu v místnosti, proto ji lze používat po celý rok. Volitelná funkce ohřevu vodní páry u některých modelů se může hodit pro zimní období, nebo pro pěstování tropických rostlin. 

Zvlhčovač obsahuje drobnou membránu, která vysílá jemné ultrazvukové pulzy do nádržky s vodou a tím "rozbíjí" vodu na mikroskopické kapičky, které se lidskému oku jeví jako jemná mlha. 

Unikátní obnovitelné filtry do nádrže není třeba dokupovat

Každý z našich ultrazvukových odvlhčovačů značky Clean Air Optima obsahuje antibakteriální a demineralizační filtr do nádržky s vodou. Tyto filtry zabraňují množení organismů v nádrži a částečně odbourávají vodní kámen.

Úžasné na těchto filtrech je, že se umí regenerovat. Jednou za čas stačí namočit je do octové lázně a filtr obnoví svůj povrch a je jako nový. Tím výrazně ušetříte peníze za nákup náhradních filtrů.

Ionizátor u zvlhčovače vzduchu na Gavri.cz

Všechny ultrazvukové zvlhčovače vzduchu, které nabízí Gavri.cz, vytváří páru pomocí ultrazvuku a také obsahují výkonný ionizátor. Ionizátor je schopný vyprodukovat až 3 miliony iontů/cm3/s, proto poznáte rozdíl už po několika málo chvílích.

Funkci ionizátoru lze u některých modelů vypnout, což jistě ocení každý, kdo potřebuje intenzivně zvlhčovat. Jeho chod není energeticky náročný a nijak nezvyšuje hlučnost zvlhčovače.

Kupte naše zvlhčovače vzduchu s ionizátorem a budete jistě spokojeni, stejně jako 99% zákazníků na Heuréka.cz.

 

Zvlhčovač vzduchu s ionizátorem - Gavri

 

Jak funguje ionizátor vzduchu?

Záporné ionty jsou produkovány ionizátorem pomocí elektrostatického výboje. Zvlhčovač vzduchu s ionizátorem

Tyto záporné ionty jsou vypouštěny do vzduchu v místnosti, kde je ionizátor umístěný. Záporné ionty ruší účinky kladných iontů.

Ionizátor usnadňuje dýchání

I když ne každý z nás může bydlet na horské chatě, můžeme si alespoň do domácnosti pořídit zvlhčovač vzduchu s ionizátorem, který kladné ionty neutralizuje.

Navíc záporné ionty usnadňují shlukování volných prachových částic, proto jich potom tolik nepoletuje ve vzduchu a nedráždí nás ke kašli. Dostatek záporných iontů tak usnadňuje dýchání, jednak protože zbavuje prachu, druhak protože se lépe okysličuje krev. Ionizátor má také pozitivní dopad na lidskou psychiku, výkonnost a soustředěnost.

Pro správný chod zvlhčovače vzduchu není přítomnost ionizátoru zcela nezbytná. Proč ale tolik čističek vzduchu, zvlhčovačů a odvlhčovačů ionizátor obsahuje? Dítě, děvčátko, bolest hlavy, únava

Ionizátor pomáhá proti bolesti hlavy a únavě u dětí i dospělých

Kvalitní vzduch obsahuje určité množství záporných iontů. Studie dokázaly, že vyšší koncentrace záporných iontů prospěšně ovlivňuje naše zdraví, naopak přebytek kladných iontů zatěžuje organismus a způsobuje únavu, bolesti hlavy a další obtíže.

Proč jsou ionty tak důležité?

Vyskytují se všude kolem nás a mají vliv na naši náladu a pravděpodobně i na zdraví.

Ionty jsou molekuly, které ztratily elektron, nebo mají o jeden navíc. Existují ionty záporné a kladné a každý na člověka působí trochu jinak.

Záporné ionty přináší pohodu

Vysoká koncentrace záporných iontů se přirozeně objevuje po bouřce, v lese, v horských oblastech s divokou přírodou, u vodopádů a u moře. Všechny tyto oblasti se vyznačují vyšší vlhkostí vzduchuvoňavým, čistým vzduchem, který blahodárně působí na naše zdraví.

Je to mimo jiné i díky vyšší koncentraci záporných iontů. Instinktivně tíhneme k takovým lokalitám pro načerpání nové energie, odpočinek, úlevu od stresu a povzbuzení organismu. Jsou to místa, kam jezdíme na dovolenou, dobře se nám zde dýchá a cítíme se skvěle.

Proto je zvlhčovač vzduchu s ionizátorem tak příjemný - přináší dotek divoké přírody do našich domovů a kanceláří.

Kladné ionty podporují civilizační choroby

V každodenním životě moderního světa je situace přesně opačná - elektromagnetické spotřebiče, továrny a auta jsou všude kolem nás a produkují přemíru kladných iontů, které nám ubírají sil, přispívají k rozvoji astmatu a v extrémních případech vedou k rozvoji rakoviny a dalších civilizačních chorob.

Suchý vzduch v betonové džungli dál oslabuje naše dýchací cesty, dráždí ke kašli a vysušuje naše tělo. Tím se nám ještě přitěžuje.

Čerstvý vzduch nic nenahradí... ale ionizátor se zvlhčovačem pomůže.

Přísun čerstvého vzduchu a s ním i záporných iontů je pro zdraví člověka nezbytný a nedá se ničím nahradit. Čerstvý vzduch by měl každý doplňovat co nejčastěji, ideálně denně. To se ale v mnohých městech může zdát jako utopie.

Určitou úlevu znamenají ionizátory u zvlhčovačů a čističek vzduchu v nabídce Gavri.cz. Jejich účelem je zlepšovat vlhkost a kvalitu vzduchu tak, aby co nejlépe připomínala zdravé a harmonické prostředí.

Budeme dýchat balený vzduch?

Kam až znečištění vzduchu může dojít, se podívejte sami. Situace např. v Číně postoupila tak daleko, že jedna novozélandská firma začala nedávno vydělávat na prodeji horského vzduchu. To bohužel není vtip. Lidé se dusí. Čeká to i Českou republiku?

Situace zatím není tak vážná, ale není ani nijak příznivá. Mnoho regionů v ČR trpí na těžké smogové situace, které trvale poškozují zdraví tamních obyvatel.

Mnoho lidí si závažnost situace neuvědomuje...

...protože vliv špatného ovzduší je okem neviditelný a nastupuje plíživě. Může trvat několika let, někdy i desetiletí, než se projeví chronické příznaky, ale to může být už pozdě. 

Dlouhodobě nejhorší ovzduší v Česku panuje na Ostravsku, Ústecku a v Praze a není tomu tak dávno, co se míra znečištění v ČR považovala za jednu z nejhorších v Evropě.

 

Zdrojem znečištění může být váš stůl i koberec

Je to s podivem, ale vybavení interiéru je často "špinavé", i když ho leštíme každý den. Formaldehydy z lepidel v dřevotřísce, barvách a lacích, laciné umělohmotné koberce a k tomu přemíra elektroniky činí z našich kanceláří velmi toxické prostředí, které je umocněné stresem a nezdravým životním stylem. 

Doporučujeme věnovat pozornost svému okolí a v zájmu svého zdraví vyrovnat nepříznivé vlivy něčím pozitivním. Tím může být právě zvlhčovač, čistička vzduchu, květina, ventilátor, solná lampa, esenciální olejíček s difuzérem, kvalitní koberec, ...

Znečištěný vzduch = kladné ionty

A také nedostatek záporných iontů. Jak jsme už řekli, tato nerovnováha zvyšuje zátěž organismu. V prostředí silně nabitém kladným nábojem je snadné pocítit zvýšenou únavu, podráždění a dýchací obtíže.

Vědecké studie naznačují spojitost mezi kladnými ionty a depresivními stavy úzkosti, ale je jasné, že faktorů tu bude víc. I hřebíky do rakve se zatloukají jeden po druhém.

Ale nic není beznadějné, způsobů, jak se chránit, je víc.

Poznejte nepřítele - co vysílá škodlivé kladné ionty?

I v přírodě se kladné ionty tvoří (prachem, silným větrem, apod.) a vysokou koncentraci jich lze najít také před bouří. To by mohlo vysvětlit, proč se tolik lidí před bouří necítí dobře.

Kde jsou kladné ionty obzvlášť silně zastoupené?

 • rušné dopravní tepny
 • elektromagnetické přístroje s displeji (televize, počítač, chytrý telefon a podobná elektronika)
 • tiskárny a kopírky
 • klimatizační jednotky
 • zářivky
 • bubnové sušičky prádla
 • vysoušeče vlasů
 • vlákna v kobercích, závěsech a čalounění 

 

Pravidelné větrání může pomoct i uškodit. 

Ke špatné kvalitě vzduchu paradoxně přispívají i kvalitní těsnící okna, která dovnitř nepřinesou žádný čerstvý vzduch s novou dávkou záporně nabitých iontů. Ve znečištěných městech ale nepomůže ani větrání, protože vzduch venku je často ještě horší, než vzduch uvnitř.

Tak co s tím?

Podívejte se na to takto: kladné ionty jdou ruku v ruce se špinavým vzduchem. Podporují je prašné částice, benzoapyren, oxid uhelnatý a další chemikálie, které najdete ve městech. To je důvod, proč ve větších, rušných městech převládá kladný náboj, zatímco na vesnicích a v přírodních oblastech převládá záporný náboj.

Proto se o přírodě mluví jako o "čisté" (i když alergici by si asi povzdechli.)

Jak se uchránit před kladnými ionty

 Je na každém z nás, aby chránil svoje zdraví, a v moderním světě existují čím dál sofistikovanější přístroje, které nám to usnadňují.

Čím se zkazíme, tím se spravíme - zní oblíbené české přísloví. Je to právě přemírá moderní technologie, která se podílí na znečištění, a proto je jen dobře, že existují také doplňky, které nám pomáhají zvládat tento životní styl.

Ne každý se může přestěhovat do čistého prostředí panenské přírody a nechat civilizaci daleko za sebou.

Proti znečištění, které proniká do bytů a domů, se lze chránit posílením imunity, pravidelným pobytem na čerstvém vzduchučističkami vzduchu, zvlhčovači a ionizátory. 

Nabídka zvlhčovačů a čističek 2v1

Ideální vlhkost vzduchu se pohybuje mezi 40% - 60% relativní vlhkosti

Relativní vlhkost udává množství vodní páry ve vzduchu a změřit si ji může každý vlhkoměrem. Udává se většinou v %. Vlhkost vzduchu by měla být vyrovnaná, tzn. vzduch by neměl být ani suchý, ani příliš vlhký, aby nevznikala plíseň.

Jaká vlhkost je příjemná pro pobyt v místnosti? Je to mezi 40% - 60% r.v. To je zdravá hladina, při které se většina lidí cítí být v pohodě.

Balancovat na této tenké hraně pohodlí zvládne ultrazvukový zvlhčovač CA-603.

Jak ještě poznáte suchý vzduch?

Možná jste z odolného těsta, a tak vás jen tak něco nerozhází. Ale už jste si možná všimli, že vám klika od dveří hned na úvod dá ránu a ve vzduchu poletují smítka prachu. Nic moc. Tohle jsou klasické příznaky suchého vzduchu, se kterými lze žít, ale každodenní pobývání v jejich společnosti není žádná slast.

A co tohle?

 • unavené a suché oči
 • rozpraskané rty, vyschlá kůže
 • dráždění ke kašli
 • praskající dřevěný nábytek a parkety,
 • suchá omítka

  

To všechno jsou projevy suchého vzduchu, podle kterého ho poznáte i bez vlhkoměru. Před koupí zvlhčovače ale doporučujeme výši vlhkosti vzduchu změřit.

To je pro dnešek ze světa zvlhčovačů vše. Můžete si přečíst další články na našem blogu.

Pomohl Vám tento článek? Pošlete ho svým přátelům a podělte se o znalosti.

Kompletní nabídka zvlhčovačů vzduchu

Váš tým Gavri