Letní SLEVY na vybrané STROPNÍ VENTILÁTORY. Platí od 25.7. do 31.7. nebo do vyprodání zásob. Více informací zde (klik). 

Suchý vzduch v bytě a jeho řešení

Trápí vás suchý vzduch v bytě? Řešíte, jak se s tímto problémem vypořádat? Nechte se inspirovat naším článkem 24 rad pro každého, jak zvlhčit vzduch.

Vlhkost proměříte hygroměrem

Mnoho moderních teploměrů je v dnešní době vybaveno vlhkoměrem (hygrometrem), kterým lze zjistit relativní vlhkost vzduchu. Ta se v létě pohybuje mezi 40-50%, v zimních měsících mezi 45-60%, ale v extrémních případech může klesnout i pod 20%. Proměnlivost vlhkosti způsobují klimatické podmínky, intenzita topení, kvalita tepelné izolace i vlivy okolí, jako je třeba podzemní voda. Vzduch pak podle intenzity problému označujeme jako příliš suchý, nebo příliš vlhký. Ideálně by se měly hodnoty pohybovat mezi 40% - 50%, někdy se uvádí až k 60% relativní vlhkosti.

Suchý vzduch nám ztěžuje bitvu s nemocemi

V důsledku nízké vlhkosti vzduch  se nám vysušují sliznice dýchacích cest, kterým nejvíc prospívá, když jsou příjemně zvlhčené. Kromě sliznic krku vysychají také oči. Podrážděné sliznice jsou pak méně odolné proti vpádům virů i bacilů. Suchý vzduch se taky může projevit tím, že máme suchou kůži a popraskané rty, a může být příčinou bolestí hlavy.

Chytré zvlhčení nejsou žádné čáry

Suchý vzduch v bytě a jeho řešení

Pro řešení tohoto problému byly vyvinuty přístroje, které jemně udržují hladinu vzdušné vlhkosti na optimální úrovni. Nehrozí tak riziko převlhčení vzduchu. Ovládání je komfortní, provoz je tichý a nenáročný. Všechny naše zvlhčovače fungují na principu uvolňování studené páry, kdy není ovlivněna teplota interiéru a obsahují řadu filtrů a čistících mechanismů proti množení bakterií ve vodní nádržce. Drobná membrána na dně vodní nádržky vydává jemné ultrazvukové pulzy, které rozruší vodu a vytvoří mikroskopické kapky - efekt mlhy. Pára je proto vlažná a jemná na dotek. Nehrozí opaření.

Nastavení intenzity, cílové hladiny vlhkosti i délky provozu je pro většinu zvlhčovačů na Gavri.cz samozřejmostí. U vybraných modelů zvlhčovačů získáte ve standardním balení také dálkové ovládání pro pohodlnou obsluhu ze vzdálenosti.

Kvalitní vzduch v domácnosti

Suchý vzduch v bytě a jeho řešeníKromě zvlhčovače vzduchu se do bytu hodí i čistička vzduchu. Oba dva přístroje slouží k něčemu jinému – zvlhčovač upravuje vlhkost, tak aby v bytě nebyl suchý vzduch, naopak čistička vzduchu ovlivňuje především kvalitu vzduchu. Odstraňuje například prachové částice, mikroorganismy, alergeny nebo může ionizovat vzduch.

Oba dva typy přístrojů se společně podílejí na tom, aby se vám doma lépe dýchalo, ale každý z nich plní zcela jinou funkci. Vybíráte tedy podle toho, co vám na vašem vzduchu vadí.

Podívejte se na naši nabídku zvlhčovačů i čističek vzduchu a vyberte si takový produkt, který se bude nejlépe hodit do vaší domácnosti.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.