Odvlhčovač vzduchu s ionizátorem

Odvlhčovač vzduchu s ionizátoremVelikým pomocníkem do vlhkých pokojů je odvlhčovač vzduchu s ionizátorem. Ten totiž nejen snižuje vlhkost v místnosti, ale také vzduch pročišťuje a generuje do ní záporné ionty, které zvyšují jeho kvalitu.

K čemu je dobrý ionizátor vzduchu?

Ionizátor vzduchu generuje záporné ionty, které jsou mimo jiné v přírodě tvořeny při bouřce. Vzduch prohnaný odvlhčovačem vzduchu s ionizátorem je tedy čerstvý a usnadňuje dýchání.  Záporné ionty dále ničí účinky škodlivých látek vyskytujících se ve vzduchu a dokážou rovněž shlukovat částice prachu. Kromě částic prachu ale také shlukují spory plísní, které se ve vlhkém prostředí mohou vyskytovat a zamezují tak jejich šíření. Tyto částice se pak snáze usazují a můžete je pak lehce setřít hadříkem při pravidelném úklidu.

Příliš vysoká vlhkost

Příliš vysoká vlhkost v místnosti způsobuje mnoho problémů. Jedním z nich je i to, že při vyšší vlhkosti vzduchu se snadněji množí bakterie a plísně. Ty mohou způsobit některé zdravotní problémy. Zvláště náchylní jsou na ně alergici, protože patří k silným alergenům. Proto je dobré vzduch v místnosti vysoušet, pokud je příliš vlhký a v ideálním případě i čistit.

Odvlhčovač vzduchu s ionizátoremVelice dobrým odvlhčovačem vzduchu s ionizátorem jak pro snížení vlhkosti, tak pro čištění vzduchu je Clean Air Optima CA-703, obsahující ionizátor vzduchu a množství filtrů. Jeho odvlhčovací výkon je 0,25 l za 24 hodin a patří k nejtišším odvlhčovačům na trhu. Díky svému pěknému designu velice dobře zapadne do jakéhokoli interiéru. Podívejte se na tento odvlhčovač vzduchu s ionizátorem a případně si prohlédněte naše další produkty.