Trotec AirgoClean 250 E, čistička vzduchu s HEPA filtrem

 
Doprava zdarma Efekt lupa
 • 1 z 13
 

Čistička vzduchu Trotec AirgoClean 250 E pro místnosti do 88 m2 • vzduch. průtok 740 m³/h • Hlučnost max. 56 dBHEPA filtr (H13) • uhlíkový filtrpředfiltr • výkonný ionizátor • senzor kvality vzduchu • 360 x 360 x 710 mm • součástí balení jsou 2 HEPA filtry s aktivním uhlíkem • Hmotnost 12 kg

Návod v češtině

Vše o čističkách vzduchu (články)Srovnání čističek vzduchu (tabulka)

Dostupnost Prodej ukončen
Cena 12 603,31 Kč bez DPH
15 250 Kč
Kód produktu 2302000305
Značka Trotec
Webová stránka značky trotecshop.cz
Kategorie Čističky vzduchu
 

Čistička vzduchu Trotec AirgoClean 250 E

Výkonná čistička vzduchu AirgoClean 250 E od německé značky Trotec je vhodná do prostředí, kde se vyskytují pyly, prachové částečky, roztoče, plísně, bakterie a další alergeny. O to se stará speciální složení filtrů. Tato unikátní filtrační technologii se nazývá triple protection. Spojuje předfiltr se syntetickými vlákny a HEPA filtr s aktivním uhlíkem.

Přístroj využívá 2 filtry, které jsou součástí balení. V případě potřeby je možné filtry dokoupit. O jejich údržbě se více dočtete v článku na téma Jak správně čistit filtry.

Proč využívat čističku v domácnosti?

Pokud zvažujete koupi čističky vzduchu, ale stále váháte, zde je několik problémů, které právě tento přístroj řeší:

 • zaprášené prostředí
 • znečištění pylem
 • znečištění toxickými spórami plísní
 • škodliviny z cigaret a odpadů
 • kontaminace vzduchu zplodinami z ulice (smog)
 • znečištění plynnými látkami
 • ulpívající zvířecí chlupy
 • zvýšené riziko přenosu virových/bakteriálních chorob

Vlastnosti čističky vzduchu AirgoClean 250 E:

Velikost místnosti čistička vzduchu Clean Air Optima CA-509

Orientační velikost místnosti:
do 88 m2

Technologie čištění vzduchu čistička vzduchu Clean Air Optima CA-509

Technologie čištění vzduchu:
HEPA (H13) a uhlíkový filtr, předfiltr

Ionizátor - iontový vítr čistička vzduchu Clean Air Optima CA-509

Ionizátor (iontový vítr):
ano, vypínatelný 

Vzduchový průtok čistička vzduchu Clean Air Optima CA-509

Vzduchový průtok:
max. 740 m3/hod

Počet rychlostí ventilátoru čistička vzduchu Clean Air Optima CA-509

Počet rychlostí ventilátoru:
4 rychlosti

Hlučnost čistička vzduchu Clean Air Optima CA-509

Hlučnost:
42 - 45 - 51 - 56 dB

Ukazatel kvality vzduchu čistička vzduchu Clean Air Optima CA-509

Ukazatel kvality vzduchu:
ano

Automatický režim čištění vzduchu čistička vzduchu Clean Air Optima CA-509

Automatický režim čištění vzduchu :
ano

09-funkce-navic

Funkce navíc:
senzor prachu

10-casovac

Časovač:
ne

11-nocni-rezim

Noční režim:
ano

12-dalkove-ovladani-ne

Dálkové ovládání:
ne

Příkon čistička vzduchu Clean Air Optima CA-509

Příkon:
45 W

Rozměry čistička vzduchu Clean Air Optima CA-509

Rozměry:
360 x 360 x 710 mm

Hmotnost čistička vzduchu Clean Air Optima CA-509

Hmotnost:
12 kg


Porovnání polutantů s lidským vlasem

Porovnání velikosti částic pylu a prachu s lidským vlasem

 

4-fázové čištění vzduchu:

FÁZE 1. Ventilátor nasaje vzduch přes vstupní otvory. Předfiltr vyfiltruje větší prachové částice. Předfiltr prodlužuje životnost hlavního filtru.

FÁZE 2. Vysoce kvalitní HEPA filtr vyfiltruje až 99,97 % všech mikročástic velikost až 0,3 mikrometrů z nasátého vzduchu. Dokáže ze vzduchu odstranit prach, pyl, kousky chlupů, roztoče, pevné částice od cigaretového kouře, alergeny apod.

FÁZE 3. Uhlíkový filtr s granulovaným uhlíkem odstraní zápachy a jiné plynné znečišťující látky.

FÁZE 4. Ionizátor vzduchu generuje takové množství záporných iontů (aniontů), které je nepatrně vyšší než u čerstvého vzduchu. Takto je dosaženo několika efektů. Dýcháme vzduch, jenž má efekt čerstvého vzduchu po bouřce. Záporné ionty neutralizují ve vzduchu kladné ionty (kationy) mající škodlivý účinek na zdraví. Nabité částice shlukují na sebe i ty nejmenší částice prachu, a tyto shluky už umí HEPA filtr zachytit.

Čistička vzduchu vyfoukne čistý vzduch přes výstupní otvor.

Předfiltr

Hrubý filtr (předfiltr) je obvykle síťka s velmi malými otvory. Předfiltr vyfiltruje větší prachové částice, a tímto prodlouží životnost jiných filtrů (obvykle HEPA filtru). Předfiltr je zpravidla vyroben z materiálu, který je snadno omyvatelný. Údržba je jednoduchá – 1x měsíčně omýt vodou. Životnost předfiltrů není omezená (teoreticky).

HEPA filtr

HEPA (High Efficiency Particle Absorption) filtr se vyrábí ze speciálního pórovitého materiálu na základě skleněných vláken. Tento materiál dělá plošnou záclonu pro proud vzduchu, a dokonce i mikroskopické částice nebo bakterie nemohou prolétnout skrz, a zůstávají v pórech filtru. HEPA filtr je schopen zachytit částice větší než 0,3 mikrometru (1 mikrometr = 0,000001 metru). Pro srovnání, lidský nosní filtr vyfiltruje částice větší než 10 mikrometrů z vdechnutého vzduchu. V současné době neexistuje lepší technologie na čištění vzduchu. Proto se HEPA filtry používají nejen v domácích čističkách vzduchu, ale i v laboratořích a zdravotních ústavech po celém světě. Údržba je jednoduchá – 1x měsíčně vyčistit vysavačem. Životnost HEPA filtrů je obvykle 6-12 měsíců.

Ionizátor vzduchu

Ionizátory vzduchu generují záporné ionty (anionty), a tím je dosaženo hned několika efektů. Dýcháme vzduch mající efekt čerstvého vzduchu po bouřce. Civilizace produkuje mnoho kladných iontů (DVD, TV, auta atd.), jež mají škodlivý účinek na zdraví (bolest hlavy, únava, ospalost). Záporné ionty neutralizují ve vzduchu kladné ionty (kationty). Nabité částice shlukují na sebe i ty nejmenší částice prachu, a tyto shluky odfiltruje HEPA filtr nebo spadnou na horizontální plochu, kde se snadně odstraní hadrem nebo vysavačem. DOPORUČENÍ: nezapínejte ionizátor dřív než po 1 hodině čištění vzduchu, jelikož iontové shluky prachu se nalepí (obzvlášť pokud je vlhkost vzduchu v místnosti vysoká) na stěny, nábytek a záclony – moc hezky to potom nevypadá. Nevýhodou ionizátorů je, že mohou produkovat ozon, který je ve větším množství škodlivý pro zdraví (obzvlášť pro astmatiky). Dle normy ČSN EN 60335-2-65 produkce ozonu nesmí překročit 0,05 ppm. Tuto normu musí splňovat jakákoliv čistička vzduchu s ionizátorem nebo samotný ionizátor na českém trhu. Ionizátor nevyžaduje žádnou údržbu. Životnost ionizátoru není omezená.

Podobné produkty

 • Clean Air Optima CA-506, čistička vzduchu Doprava zdarma Kód: 3501000240
  Clean Air Optima CA-506, čistička vzduchu s ionizátorem
  Na dotaz (dostupnost)
  PŘEDFILTR, UHLÍKOVÝ filtr, HEPA filtr (účinnost až 99,97 %), TiO2 filtr, UV lampa, IONIZÁTOR. Místnost: do 60 m2 (220 m3/h). Hlučnost: 38 dB (rychlost 1); 60 dB (rychlost 5). Časovač.

  4 950,41 Kč bez DPH 5 990 Kč
Časovač ne
Funkce navíc Displej
Funkce navíc k čištění vzduchu nemá
Maximální hlučnost 56 dB
Ionizátor ano (lze vypnout)
Orientační velikost místnosti do 88 m²
Technologie čištění vzduchu předfiltr, HEPA filtr, uhlíkový filtr
Vzduchový průtok 740 m³/hod
Dálkové ovládání nemá
Vzduchový výkon (?) 740 m³/h
Počet rychlostí ventilátoru 4
Hlučnost 42 - 45 - 51 - 56 dB
Údržba filtrů 1x týdně vysavačem
Ionizace ano
Produkce ozonu (?) není
Senzor kvality vzduchu ano
Ukazatel kvality vzduchu ano
Napětí 220V - 240V / 50Hz
Příkon 45 W
Rozměry (VxŠxH) 360 x 360 x 710 mm
Hmotnost 12 kg
Dálkové ovládání ne
Výrobce Trotec
Druh čističky vzduchu

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:

Odvlhčovače vzduchu Trotec HomeComfort AirComfort

Nabízí široký výběr kvalitních odvlhčovačů, zvlhčovačů a domácích čističek vzduchu a dalších nástrojů z oblasti klimatu. Skupina Trotec je známá pro svá inovativní řešení s vynikajícím poměrem cena-výkon a pro rostoucí rozmanitost sortimentu.

Společnost začala v 90. letech jako půjčovna klimatizací, topení a ventilátorů. Nyní patří ke světovým lídrům s pobočkami v Německu, Nizozemsku, Rakousku, Francii a Itálii a nabídka jejich služeb se do dnešního dne rozrostla o prodej domácích i profesionálních spotřebičů na úpravu vzduchu.

V současnosti Trotec vyvíjí, vyrábí i prodává technologii a nástroje v oblasti klimatizace na všech úrovních, pro všechny druhy požadavků v komerčním i soukromém sektoru. Trotec zajišťuje vývojové oddělení a velkou část svých produktů vyrábí výhradně v Německu. Výrobky označené logem TROTEC - 100% MADE IN GERMANY označují spotřebiče, které byly vyrobeny 100% v Německu.

Spotřebiče značky Trotec zahrnují:

 • odvlhčovače vzduchu do domova
 • zvlhčovače vzduchu do domova
 • pračky vzduchu do domova
 • mobilní klimatizace
 • ventilátory
 • přenosná topidla
 • profesionální odvlhčovače
 • profesionální zvlhčovače
 • a další

 

Na podzim roku 2016 jsme uvedli na český trh řadu spotřebičů Trotec HomeComfort, která se specializuje na vzduchotechniku do domácnosti. Prodáváme řadu Trotec HomeComfort ComfortAir: odvlhčovače, zvlhčovače a pračky vzduchu. Nejvýraznější skupinou této kategorie jsou kompresorové odvlhčovače vzduchu Trotec TTK a adsorpční odvlhčovače vzduchu Trotec TTR. Charakterizuje je nízká pořizovací cena, nadprůměrný výkon, kvalitní materiály a příjemný design s jednoduchým ovládáním. Většina odvlhčovačů Trotec má užitečné vlastnosti pro sušení prádla v bytě, umožňuje odtok hadicí pro nepřetržitý provoz, nebo nabízí časovač provozu ovládaný hygrostatem. Zvlhčovače vzduchu Trotec jsou výjimečné výrobky s nevšedním spojením vlastností pračky vzduchu, čističky a zvlhčovače. Mají příjemným a originální vzhled a nabízejí velkou škálu funkcí za naprosto bezkonkurenční cenu. Druhou řadou v kategorii HomeComfort je řada ComfortTemp, která se specializuje na úpravu teploty vzduchu, tj. klimatizační zařízení, ventilátory, přenosné ohřívače. Třetí řadou je HomeComfort ComfortCtrl: měřící přístroje pro měření tlaku v pneumatikách, grilovací teploměry a pokojové teploměry.

Kromě řady HomeComfort nabízí Trotec také řadu Trotec HighPerformance - profesionální odvlhčovače, zvlhčovače a čističky vzduchu, elektrické pracovní nástroje, speciální pracovní stany a nejrůznější nástroje pro měření, které můžete buď zakoupit nebo si je pronajmout. Kromě toho nabízí profesionální vysoušení zdiva, měření a optimalizaci vlhkosti, nebo klimatizace pro komerční využití i v náročných řemeslnných podmínkách. Mezi obory, pro která nacházejí řešení na míru, patří archivářství a muzea, automobilový průmysl, železniční průmysl, výrobci energie, odvětví manipulující s chemikáliemi, elektronika a polovodiče, filmová a fotografická studia, řemeslnné dílny, gastronomie, instituce a management, výroba plastů, zemědělství, potravinářský průmysl, farmaceutický průmysl, datová centra a kabelové sítě, policejní útvary, hasiči a záchranné služby, dopravní sektor, veterinární služby aj.

Široký záběr společnosti Trotec svědčí o flexibilitě a kvalitě výrobků, které obstojně zvládnou zátěž v nejrůznějších podmínkách. Mezi jejich obchodní partnery se řadí i známé a zvučné značky jako je Ford, Siemens, Adidas, Viessman, Tchibo, Toyota, Haribo, Vaillant, Ytong, Maoam, Daimler a mnohé další firmy.

Produkty firmy Trotec podléhají profesionálním testům a splňují normy Evropské unie.

 

Trotec - specialista na vzduchotechniku do domovů i komerčních prostor