Stropní ventilátor se světlem FARO 33270 BABY různobarevný

 
Doprava zdarma Efekt lupa
  • 1 z 3
 

Ø 76 cm, zpětný chod: ano (úspora nákladů na topení), ovládání: řetízkové (dálkové ovládání lze dokoupit)

Dostupnost Prodej ukončen
Cena 1 561,98 Kč bez DPH
1 890 Kč
Kód produktu 2301120030
Značka Faro
Webová stránka značky gavri.cz/znacka/faro/
Kategorie Stropní ventilátory
 

Popis stropního ventilátoru FARO 33270

Stropní ventilátor s osvětlením FARO 33270 BABY je vhodný pro místnosti do velikosti 13 m2. U tohoto stropního ventilátoru se používá jedna obyčejná žárovka nebo úsporka o max. výkonu 60W se závitem E27, která není součástí balení. Tento domácí ventilátor má 3 rychlosti: 130-190-260 otáček za minutu při výkonech 28W-36W-45.5W. Stropní ventilátor o průměru 760 mm6 reverzních lopatek, které umožňují ochlazování v létě a oteplování místnosti v zimě (zpětný chod stropního ventilátoru tlačí teplý vzduch od stropu dolů). Tento stropní ventilátor může být s dálkovým ovládáním. Spínání u stropního ventilátoru je zajištěno pomocí dvou šňůr nebo je možno dokoupit dálkové ovládání (viz související zboží). Správné umístění stropního ventilátoru je ve výšce stropu 2,4 m - 2,8 m. V případě vyšších stropů je možné dokoupit nástavné tyče (viz související zboží). U nižších stropů lze provést montáž bez tyče. Stropní ventilátor se světlem FARO 33270 je možné namontovat na šikmý strop.

pdf-ikona Návod v češtině remote-icon Dálkové ovládání

FARO 33270 schéma - stropní ventilátorzáruka na motor 15 let - domácí ventilátory

Vlastnosti stropního ventilátoru FARO 33270: 

Průměr lopatek: 76 cm (další rozměry - viz obrázek schématu). 
Zpětný chod: ano (úspora nákladů na topení v zimě až 20%). 
Ovládání: řetízkové. 
Dálkové ovládání: není součástí balení (lze dokoupit - 33929, 33937). 
Ovládání na zeď: ne. 
Rozměry místnosti:
 do 13 m2. 

Výška stropu: 2,4 m - 2,8 m; v případě vyšších stropů je možné dokoupit nástavné tyče (33904, 33944, 33954), u nižších stropů lze provést montáž bez tyče. 
Montáž bez tyče: ano. 
Prodlužovací tyč: lze dokoupit - nahrazuje původní (10cm) tyč (pozor na barvu). 
Montáž na šikmý strop: ano (maximální úhel náklonu je 30°). 
Barva lopatek: různobarevná. 
Barva tělesa: různobarevná. 
Materiál lopatek: MDF dřevo (polotvrdá dřevovláknitá deska). 
Materiál tělesa: ocel. 
Materiál stínítka: opálové sklo. 
Světelný zdroj: 1xE27 max. 60W (není součástí balení). 
Počet rychlostí: 3. 
Otáčky za minutu: 130-190-260. 
Příkon motoru: 28W-36W-45.5W. 
Počet lopatek: 6. 
Záruka na motor: 15 let. 
Typ větráku: stropní. 
Velikost vrtule: 76 cm. 

FARO 33270 - stropní ventilátory

Domácí ventilátory FARO

Značka FARO splňuje přísné požadavky při kontrolách kvality, a tak svými stropními ventilátory určuje evropský standard. Nabízí také ventilátory prestižního amerického výrobce HUNTER. Díky funkci léto/zima, která umožňuje úsporu energie v létě ochlazováním a v zimě ohříváním na základě přerozdělování vzduchu v místnosti, můžete ventilátory využívat v průběhu celého roku. Většina ventilátorů FARO je vybavena DC motory nové generace s delší životností, které umožňují úsporu elektrické energie, jsou méně hlučné a více šetrné k životnímu prostředí. Používá také systém snadné montáže a instalace.

Jakým způsobem stropní ventilátor dům ohřívá?

Ve vytápěné místnosti se bez pohybu vzduchu tvoří teplotní vrstvy. Chladnější vzduch se drží u podlahy, zatímco lehčí teplejší vzduch stoupá vzhůru a ohřívá především strop. Z tohoto důvodu jsou pochopitelně vyšší patra a horní plochy místnosti teplejší než přízemní místnosti a oblasti blízko podlahy. V zimě by se stropní ventilátory měly točit pomalu po směru hodinových ručiček. Tím dochází k nasávání studeného vzduchu zespodu a současně je stoupající teplý vzduch vytlačován podél stěn k zemi. Díky této pozvolné cirkulaci se promíchávají vrstvy vzduchu a vyrovnává se tak teplota v celé místnosti, aniž by při tom vznikal nepříjemný průvan. To umožňuje nastavit topení místo 24 °C na pouhých 18 °C a ušetří se tím až 20 % nákladů na topení.

Jakým způsobem stropní ventilátor dům ochlazuje?

Stropní ventilátory ovlivňují díky tahu vzduchu vnímání tepla a chladu, takže v létě není nutné tolik ochlazovat vzduch a přece při teplotách 25 °C nebo dokonce 27 °C máme stejný pocit jako při 22 °C bez stropního ventilátoru. Takto lze ušetřit mnoho energie a až 40 % z účtu za elektřinu. Samotný stropní ventilátor při plné rychlosti spotřebovává méně energie než 100wattová žárovka. Mnoho lidí proto upřednostňuje díky příjemnému a přirozeně vznikajícímu vánku stropní ventilátor před klimatizací.

Materiál lopatek zpracované dřevo (překližka, MDF...)
Orientační velikost místnosti do 14 m²
Průměr vrtule 0 - 106 cm
Světlo se svítidlem
Zimní (zpětný) chod zpětný chod - ano
Ochrana proti vodě bez ochrany proti vodě
průměr lopatek 76 cm
dálkové ovládání není součástí balení
ovládání na zeď ne
výška stropu 2,4 m - 2,8 m
montáž bez tyče ano
prodlužovací tyč (?) lze dokoupit
montáž na šikmý strop (?) ano
barva tělesa různobarevná
materiál tělesa ocel
materiál stínítka opálové sklo
světelný zdroj 1xE14 max. 60W (není součástí balení)
počet rychlostí 3
otáčky za minutu 130-190-260
příkon motoru 28W-36W-45.5W
počet lopatek 6
záruka na motor 15 let

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
5
1x
4
2x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Značka Faro působí na trhu s osvětlením a ventilátory už více než 60 let. Během této doby a na základě získaných zkušeností v průběhu, se potenciál inovací značky Faro zvýšil díky neustálému zlepšování produktů, absorbování nejnovějších trendů, vytváření svých vlastních designů a využívání nejrůznějších stylů ve světě osvětlení a ventilátorů. Stropní ventilátory Faro dnes určují evropský standard nejen kvůli originálním designům, ale také díky kvalitě používaných materiálů a posledním technologiím, jako je LED osvětlení a tiché mechanismy. Faro nabízí v sortimentu větráků a osvětlení skvělý design, rozmanitost modelů a kvalitu, díky čemuž se její stropní ventilátory stávají nejen funkčním, ale i dekorativním prvkem, který je mimo jiné šetrný k životnímu prostředí. 

Stropní ventilátory Faro můžete používat po celý rok díky funkci léto/zima, kdy v létě ochlazuje a v zimě ušetří energii. Faro taktéž obsahuje revoluční systém na jedno kliknutí, pomocí kterého se montáž stává rychlou, snadnou a bezpečnou. Většina ventilátorů Faro je vybavena DC motory nové generace, s nimiž docílíte úsporu elektrické energie, jsou méně hlučné a více šetrné k životnímu prostředí. Všechny větráky Faro také splňují nejpřísnější požadavky při kontrolách kvality v laboratořích.