Noaton AC 5112, mobilní klimatizace

 
Akce Doprava zdarma
03 fulledit on 1
  • 1 z 16
 

Mobilní klimatizace: Chladící výkon 12 000 Btu/h • Velikost místnosti 46 m2 / 115 m3 • Těsnění oken Noaton AL 4010 - lze dokoupit • Spotřeba elektřiny max 1345 W • Vzduchový průtok max 400 m3/h • Provozní teplota 7°C - 38°C • Délka odvodní hadice 1,5 - 1,6 m • Rozměry 752 x 470 x 382 mm • Váha 31,3 kg • Kolečka i držadlo pro transport • Dálkové ovládání

pdf-ikonaNávod Noaton AC 5112

Dostupnost Prodej ukončen
Cena 6 601,65 Kč bez DPH
7 988 Kč
Kód produktu 5100000060
Značka Noaton
Webová stránka značky noaton.cz
Kategorie Klimatizace
 

Kompaktní mobilní klimatizace Noaton AC 5112

Objevte naši mobilní klimatizaci Noaton AC 5112 s moderním designem a bohatou nabídkou funkcí, díky kterým získáte skvělého pomocníka v letním období. Jedná se o elegantní řešení v oboru klimatizací, protože tento přístroj není nutné instalovat do zdi. Zamezíte tak zbytečným stavebním úpravám. Disponuje odvodní hadicí, pomocí které lze vyvádět teplý vzduch oknem ven. Okno jednoduše utěsníte těsněním oken AL 4010 od značky Noaton.

Multifunkční přístroj 3v1

Tento přístroj, disponující chladícím výkonem až 12 000 Btu/hod v sobě skrývá hned 3 přístroje - klimatizaci, odvlhčovač vzduchu a ventilátor.

Tato jednohadicová mobilní klimatizace fúzuje technologie klimatizace, odvlhčovače a ventilátoru do jedné antitepelné tvrze, která změní vaši místnost v ledové království.

  • jejím primárním účelem se ochladit a osvěžit vše, co jí padne do cesty
  • v momentě, kdy spustíte tuto klimatizaci, začne v místnosti proudit studený vzduch. Díky cirkulaci se stlačí teplý vzduch dolů a ten se následně nasaje do otvorů klimatizace. Tím pádem se z místnosti dostane teplý vzduch a dojde ke snížení teploty.
  • v případě, že kliknete na tlačítko pro odvlhčování, transformuje se klimatizace v odvlhčovač vzduchu, který začne nekompromisně požírat nadměrnou vlhkost v místnosti.

Utěsněte okno a zvyšte výkon mobilní klimatizace

Pořiďte si zvýhodněnou sadu mobilní klimatizace Noaton AC 5112 spolu s těsnění oken a získáte okenní těsnění Noaton AL 4010 za zvýhodněnou cenu.

Proč používat těsnění oken?

Těsnění oken pro mobilní klimatizace je nezbytnou součástí každého takového přístroje. Správná mobilní klimatizace má totiž alespoň jednu odvodní hadici, která odvádí teplý vzduch pryč. Vývod této odvodní hadice je nejlepší umístit někam ven. A právě díky těsnění oken zabráníme tomu, aby se tento teplý vzduch vracel zpět do místnosti. To znamená dvě věci - místnost bude rychleji ochlazena a ušetříme tak za energii.

Těsnění oken tak šetří čas a náklady, prodlužuje životnost přístroje a v neposlední řadě funguje jako síť proti hmyzu.Těsnění lze koupit také samostatně zde.


01-chladici-vykon

Chladící výkon:
12 000 Btu/hod. (3,5 kW)

02-velikost-mistnosti

Max velikost místnosti:
46 m2 /115 m3
(výška stropu 2,5m)

03-dalkove-ovladani

Dálkové ovládání:
součástí balení

04-hlucnost

Hlučnost
(vzdálenost 1 m od přístroje):

max. 65 dB

05-vzduchovy-vykon

Vzduchový výkon:
max 400 m3/h

10-nejnizsi-teplota

Automatické udržování teploty:
ano

07-nocni-rezim

Noční režim:
ano

08-rozmery

Rozměry:
75 x 47 x 38 cm

09-hmotnost

Váha:
31,3 kg

10-nejnizsi-teplota

Nejnižší dosažitelná teplota:
16°C

11-rozmery-hadice

Délka a průměr odvodní hadice:
1,5 - 1,6 m a 15 cm

12-transport

Transport:
Kolečka, držadlo

13-lamely-ne

Nasměrování vzduchu lamelami:
ano, funkce Swing

14-topeni-ne

Režim/funkce topení:
ne

15-casovac

Časovač:
odložený start, automatické vypnutí

16-ventilace

Funkce ventilace bez zapnutého chlazení:
ano

17-cisteni-vzduchu

Filtry pro čištění vzduchu:
předfiltr

18-delka-kabelu

Délka kabelu:
1,80 m


Princip fungování jednohadicové mobilní klimatizace

Tento typ mobilní klimatizace funguje tak, že okolní vzduch je nasáván do přístroje přes jeho stěny, kde následně projde chladící jednotkou. To má za následek vytvoření teplého vzduchu, který je odváděn odvodní hadicí pryč a vzduchu studeného, který je vpouštěn zpět do místnosti.

Přenosná klimatizace, jediná odpověď na horko!

Koupíte, rozbalíte, chladíte! Jak vidíte, samotný princip fungování je primitivní. Oproti klasické klimatizaci, jejíž instalace vyžaduje chirurgický zákrok v místnosti, což se ve výsledku může přirovnat k Sisyfovské práci, je mobilní klimatizace oblíbeným řešením pro bystrohlavé bytosti. Jedná se o samoinstalační klimatizaci - jediné, co k jejímu provozu potřebujeme, je zasunout... zástrčku do zásuvky.

Výhody a ještě větší výhody moBilní klimatizace

Oproti svým vrstevníkům se stejným výkonem, jsou jeho rozměry menší. Nevyžaduje zavádějící instalační postup a jeho samotná instalace je srovnatelná se zavazováním tkaniček. Obrovskou výhodou je příznivá pořizovací cena. Oproti nástěnným klimatizacím je přenosná klimatizace mnohem levnější, namísto jedné klimatizace split si můžete pořídit alespoň dvě klimošky. Díky jednoduché manipulaci ji lze používat téměř kdekoliv. Vychladí obývák, ložnici, půdu, kancelář a v neposlední řadě i skladové prostory.

5112-bedroom

Co hledat u kliMAtizace...

Mezi nejdůležitější parametry patří chladící výkon a vzduchový průtok, kde platí pravidlo čím vyšší hodnoty, tím víc chladí. Ideální klimatizace by měla obsahovat i funkci odvlhčování vzduchu a svého neodmyslitelného parťáka těsnění oken.

Pořiďte si těsnění oken pro evropská okna

V recenzích na mobilní klimatizace si uživatelé nejčastěji povzdechnou nad těžko dostupným těsněním pro mobilní klimatizace. Účinnost mobilní klimatizace do bytu je závislá na správném utěsnění otevřeného okna, skrz které prochází hadice. Často se k mobilním klimatizacím dodává těsnění pro posuvná (americká) okna, která do evropských oken nejdou nasadit.

Odvlhčování vzduchu s mobilní klimatizací

Vedlejším efektem ochlazování s pomocí klimatizace je odvlhčování vzduchu. Tento příjemný bonus potěší v letních horkých dnech, během kterých se většina z nás silně potí právě díky vysoké vzdušné vlhkosti. Značka Noaton proto tuto přirozenou vlastnost klimatizačních jednotek zapracovala do svých přístrojů tak, aby ji uživatelé mohli snadno nastavit podle své potřeby.

Moderní klimatizace značky Noaton větší část kondenzátu automaticky odpařují, ale po čase se může nahromadit. V takovém případě je potřeba klimatizaci "pustit žilou" a zbylý kondenzát upustit zabudovanou drenážní hadičkou do odpadu. Mobilní klimatizace má ochranný mechanismus proti přetečení vody. Pokud dojde k naplnění, vydá uživateli signál a vypne se, takže k dalšímu hromadění kondenzátu už nedochází.

Časovač ano (automatické vypnutí), ano (odložený start)
Filtry pro čištění vzduchu předfiltr
Funkce navíc k chlazení odvlhčování, ventilátor
Funkce ventilace bez zapnutého chlazení ano
Maximální hlučnost 65 dB
Chladící výkon (1 kW ≈ 3500 Btu/h) 12000 Btu/h
Maximální průtok vzduchu 400 m³/h
Maximální velikost místnosti (výška stropu 2,5 m) 46 m² / 115 m³
Typ mobilní
Topení ne
Typ přístroje mobilní klimatizace
Nejnižší dosažitelná teplota 16 °C
Příkon 1345 W
Energetická třída A
Délka kabelu 180 cm
Délka výfukové hadice 160 cm
Průměr výfukové hadice 150 mm
Hlučnost 65 dB
Počet rychlostí ventilátoru 3
Odvlhčovací výkon klimatizace (L / h) 2,3 l
Odvlhčovací výkon klimatizace (L / 24 h) 55 l
Nádrž na vodu ne
Režim ventilace ano
Noční režim ano
Teploměr ano
Typ ventilátoru Radiální
Teplotní rozsah 16 °C - 31°C
Napětí 220 - 240 V / 50 Hz
Jmenovitý proud 6 A
Doporučená pojistka 10 A
Konektor CEE 7/7
Chladivo R290
Množství chladiva 290 g
Automatická diagnóza poruchy ano
Mikroprocesor ano
Elektronický ovládací panel ano
LED displej ano
Dálkové ovládání ano
Transport kolečka, držadlo
Váha 31,3 kg
Rozměry 752 x 470 x 382 mm
Vzduchový průtok 400 m3/h

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Přidat hodnocení
5
12x
4
16x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
4
Avatar autora | 25.6.2024
+ kondenzovaná voda se odpařuje
- chybí regulace výkonu - reguluje se pouze ventilátor, ale kompresor jede stále naplno
- hlučné jako sušička prádla

Kompresor se vypíná až po dosažení požadované teploty, jinak jede naplno. U ledničky je běžné, že kompresor nejede na plný výkon (a plný hluk), pokud není potřeba chladit opravdu rychle. Zde lze regulovat pouze foukání ventilátoru (bohužel jsem nenašel přenosnou klimatizaci, která by to umožňovala). Jinak plní, co jsem očekával, přes nějakou hlučnost zajistí chlad.
  • Noaton je česká značka, specializující se na přístroje, které svými účinky zvyšují kvalitu a komfort našich domácností.

    Každá domácnost je jiná a každý z nás má tak jiné podmínky k životu. Pro zdraví a duševní pohodu je ale důležité myslet hned na několik základních faktorů, které ovlivňují toto domácí prostředí. Může to být teplota, případně čistota a kvalita vzduchu. Tyto problémy jdou jednoduše řešit právě pomocí různých přístrojů. Nicméně taková zařízení můžou vyjít na desítky tisíc. Proto primárním cílem značky Noaton je poskytnout zákazníkům kvalitní a cenově dostupné přístroje, které si bude moci dovolit každý. Dbá na ideální poměr cena/výkon.

    Mimo vysoké nároky na vhodný poměr cena/výkon v Noatonu víme, že naše produkty neslouží pouze jako přístroje, které mají plnit pouze účel, ke kterému byly sestrojeny, ale také se jedná o designový prvek, který může mít velký ať už pozitivní, či negativní vliv na vzhled celé místnosti. Tomu tedy musí odpovídat i samotný design našich produktů. Proto při navrhování svých přístrojů dbáme na moderní design, který v sobě skloubí jednoduchost a nadčasovost

Gavri s.r.o. je vlastníkem ochranné známky Noaton