Mobilní klimatizace do bytu by měla být malá, tichá a výkonná

Rozhodli jste se před nástupem horka pořídit do bytu mobilní klimatizaci a teď hledáte to nejlepší, co může trh nabídnout. Kde začít?

Přizpůsobte výběr svému prostoru

princip-mobilni-klimatizace-jedna-hadice-infografika-400vKlimatizace by měla být co nejvýkonnější, ale zároveň malá, aby nezabírala zbytečně moc místa.

Mobilní klimatizace a vše, co jste o nich chtěli vědět

Počítejte také s délkou odvodní hadice, která by během chodu neměla být "zlomená" ani pokroucená, aby vzduch mohl volně odcházet pryč.

Délka hadice se standardně pohybuje okolo 1,5 metru. 

Jak vypočítat potřebný chladící výkon pro svůj byt?

Těsnění do oken upevní hadici a zvýší výkon

Jedním z bodů, který zákazníci často zmiňují, je upevnění hadice pro odvod tepla, bez které se mobilní klimatizace neobejde. 

Čtěte dále: upevnění odvodní hadice + praktické tipy pro utěsnění oken

Často se hadice upevňuje do otevřeného okna, kterým pak dovnitř proudí teplý, byť čerstvý vzduch a snižuje klimatizaci výkon. (Udává se že až o 50%.) 

Proto doporučujeme zakoupit spolu s klimatizací těsnění oken Noaton AL 4010, které se jednoduše umístí na okna a ztrátě energie zabrání.

těsnění oken


Výjimečně malá klimatizace

Skutečně drobnými rozměry 31 cm x 31 cm x 64 cm zaujme mobilní klimatizace Trotec PAC 2010 S.

Přes svůj útlocitný vzhled se může pyšnit výkonem 7000 BTU na hodinu (2 kW), se kterými zvládne ochladit prostory přibližně pět krát šest metrů.

To bohatě stačí pro všechny běžné bytové pokoje.


Spokojenost s detaily

mini-mobilni-klimatizace-do-panelaku-Trotec-PAC-I zdánlivé drobnosti umí zpříjemnit den. Velkou úlevu vám poskytne infračervené dálkové ovládání, se kterým můžete podle potřeby upravovat cílovou teplotu a intenzitu chlazení, nebo přepínat mezi jednotlivými režimy.

Úložný prostor pro napájecí kabel umožní snadno a úhledně smotat kabel tak, aby nepřekážel.

Mnohé klimatizace mají také zabudovanou přihrádku pro uložení dálkového ovládání, takže ovládání můžete schovat přímo do těla klimatizace.

Jak funguje mobilní klimatizace? Rozdíly mezi splitem, mobilní a ochlazovačem vzduchu.

Jemné chlazení pro příjemný spánek

Oblíbený Noční režim po zapnutí postupně utlumuje intenzitu chlazení a zvedá teplotu o pár stupňů (postupně v průběhu cca hodiny po zapnutí).

Během usínání se tak má tělo šanci aklimatizovat a sklouzne do příjemného snění snáze, než s naplno jedoucí klimatizací. 

Tichý chod vs. Chladící výkon

Během spánku potřebujeme co největší ticho. Zde leží největší slabina mobilních klimatizací: jsou výrazně hlučnější než dvoudílné klimatizace. Co s tím?

Ne vždy se vyplatí vybírat klimatizaci tichou jako šepot. Většinou platí příměr, že čím nižší (celková) hlučnost, tím také slabší chladící výkon. Člověk si proto často musí vybrat, jestli dá přednost účinnosti, nebo tichému chodu.

Existují ale mobilní klimy, které se snaží svou Achillovu patu překonat a stlačují svou hlučnost dolů, jak jen to jde. Jednou z takových je Trotec PAC 2010 E.


Tichá mobilní klimatizace?

tichá mobilní klimatizace Trotec PAC 2010 ETrotec PAC 2010 E je unikátní. Má nejen:

  • vysoký vzduchový průtok 320 m3/h
  • a ucházející chladící výkon 7200 BTU/h,
  • ale zároveň i nadprůměrně nízkou hlučnost (max 51 dB).

 

U mobilních klimatizací v poměru výkon/hlučnost výrazně vede nad ostatními.

Pro zájemce o co nejtišší mobilní klimatizaci ji doporučujeme jako jeden z nejlepších modelů. Potěší také, že:

  • má rozměry pouhých 38 cm x 37 cm na šířku a 77 cm na výšku.

Automaticky změří teplotu a zapne se sama

automaticke-udrzovani-teploty-klimatizace-pac-3500-EMobilní klimatizace měří teplotu v místnosti svým zabudovaným teploměrem. Teplotu v místnosti zobrazuje uživateli na displeji a řídí podle ní svůj chod. Po dosažení požadované teploty se vypne a vyčkává, jestli se horko zase nerozhodne vplížit zpět. Poté znovu vytáhne do boje se svým kompresorem v předních liniích.

 

 

Kam dál? Podívejte se na výpis všeho zboží v kategorii klimatizace

Pomohl vám článek? Podpořte nás na Facebooku!