Sulion 072249 DIAMOND, černý, stropní ventilátor se světlem

Neohodnoceno
 
DC motor Doprava zdarma Efekt lupa
  • 1 z 2
 

Stropní ventilátor Sulion 072249 DIAMOND černý: průměr vrtule Ø 142 cm • LED světlo pro místnosti od 20 m2 • zimní (zpětný) chod: ano (úspora nákladů na topení) • ovládání v kompletu: dálkové ovládání • montáž na šikmý strop: ano (max 25°) • spotřeba 2W-5W-8W-15W-23W-40W • vzdálenost lopatek od stropu 36 cm • prodlužovací tyče nelze • vzdálenost lopatek od stropu - 31 cm

pdf-ikonaNávod v ČJ pro Sulion Diamond

Dostupnost Na dotaz (dostupnost)
Cena 10 454,55 Kč bez DPH
12 650 Kč
Kód produktu 2303120081K5
Značka Sulion
Webová stránka značky sulion.cz/
Kategorie Stropní ventilátory se světlem
Záruka 2 roky
Položka byla vyprodána...
 

Stropní ventilátor se světlem Sulion 072249 DIAMOND černý

Stropní ventilátor Sulion 072249 DIAMOND v černé barvě má ultratichý, stejnosměrný DC motor a LED osvětlení. Světelný zdroj má 1500 lumenů. Je vhodný pro místnosti o velikosti od 20 m2. Reverzní lopatky umožňují oteplování místnosti v zimě - zimní (zpětný) chod stropního ventilátoru tlačí teplý vzduch od stropu dolů. Elegantní a aerodynamické lopatky půjdou dobře k minimalistickým, industriálním a dalším moderním interiérům. Doplňuje je kryt na osvětlení. Dálkové ovládání je součástí balení. Větrák má celkem 6 rychlostí, nejnižší otáčky 60 ot./min. (max 195 ot./min)

 *Vzdálenost lopatek od podlahy se z bezpečnostních důvodů doporučuje minimálně 2m 20cm. Lopatky umístěné cca 3 m nad zemí začínají mít sníženou účinnost. Uvedené prodlužovací tyče nahrazují původní tyč v balení a dají se zkrátit bez ztráty záruky.

 

Proč si pořídit stropní ventilátor?


Jak na výběr ventilátoru se světlem

 

 

 

 

Stropní ventilátor se zpětným chodem využijete i v zimě

Jak? Ve vytápěné místnosti se tvoří teplotní vrstvy: chladnější vzduch se drží u podlahy, zatímco lehčí teplejší vzduch stoupá vzhůru a ohřívá především strop. Tam nám ale není moc platný. Teplo potřebujeme hlavně u podlahy. Tady přichází na řadu stropní ventilátor, který teplotní vrstvy rozruší jemným pohybem vzduchu a prohřeje místnost rovnoměrně. Pro majitele vysokých stropů je to malý zázrak!

V zimě by se stropní ventilátory měly točit pomalu po směru hodinových ručiček. Tím dochází k nasávání studeného vzduchu zespodu a současně je stoupající teplý vzduch vytlačován podél stěn k zemi. Pozvolná cirkulace promíchává vrstvy vzduchu a vyrovnává  teplotu v celé místnosti, ale bez  průvanu. Takže nastavte topení místo 24 °C třeba na 18 °C a ušetřete až 20 % nákladů na topení.

Jakým způsobem stropní ventilátor dům ochlazuje?

Stropní ventilátory teplotu nesnižují, ale vytváří ten pocit. Díky tahu vzduchu chytře ovlivňují vnímání tepla a chladu, takže je nám příjemněji. Při teplotách 25 °C nebo dokonce 27 °C máme stejný pocit jako při 22 °C. Během horkých dnů tak není nutné tolik klimatizovat a vyhneme se nachlazení.

Stropní ventilátory jsou úsporné. Při plné rychlosti spotřebovává 1 ventilátor méně energie než 100wattová žárovka. Mnoho lidí proto upřednostňuje díky příjemnému a přirozeně vznikajícímu vánku stropní ventilátor před klimatizací.

Barva lopatek černá
Barva těla ventilátoru černá
Materiál lopatek plast (polykarbonát, ABS...)
Montáž na šikmý strop ano
Orientační velikost místnosti od 20 m²
Ovládání stropního ventilátoru (součástí balení) (?) dálkové ovládání
Ovládání ventilátoru alternativní (lze dokoupit) (?) nelze
Průměr vrtule od 132 cm
Styl ventilátoru elegantní, moderní, minimalistický
Světlo se svítidlem
Typ motoru DC, stejnosměrný
Vzdálenost lopatek od stropu 30,1 - 40 cm
Zimní (zpětný) chod ano
Odstíny lopatek tmavé
Ochrana proti vodě bez ochrany proti vodě
Typ přístroje stropní ventilátor
výška stropu (?) 2,4 m - 2,8 m
montáž bez tyče ne
prodlužovací tyč nelze
montáž na šikmý strop (?) ano
materiál tělesa ocel
světelný zdroj LED 18W, 1500 lumenů, 3500K
počet rychlostí 6
otáčky za minutu 60-90-115-140-465-195
příkon motoru 2W-5W-8W-15W-23W-40W
počet lopatek 3
provedení stropní
průtok vzduchu 69 - 104 - 133 - 162 - 191 - 225 m3/min

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Španělská společnost Sulion, dříve známá pod jménem Sul, přináší svým zákazníkům řešení v oblasti osvětlení a větrání na základě nejnovějších trendů už více jak 30 let.

Výhradním distributorem značky Sulion v ČR a na Slovensku je Gavri s.r.o. V rámci služeb poskytujeme záruční a pozáruční servis.

Stropní ventilátory Sulion