Trotec PAC-W 2600 SH, nástěnná klimatizace

 
 • 1 z 25
 

Nástěnná klimatizace bez venkovní jednotky: Chladící výkon 9000 Btu/hod (2,6 kW) • Velikost místnosti 34 m2 / 85 m3 • Spotřeba elektřiny max 1000 W / spotřeba topení • Vzduchový průtok max 500 m3/h • Provozní teplota 7°C - 35°C • Váha 38 kg • Hlučnost max 48 dB • Rozměry 100 x 20,5 x 58,5 cm • Odvlhčovací výkon 1,2 l/hod • Časovač • Funkce ventilátoru • Wifi aplikace (nastavení viz návod) • Funkce Auto restart • Swing funkce • Noční režim • Dálkové ovládání v balení

Návod k použití

Dostupnost Prodej ukončen
Cena 23 958,68 Kč bez DPH
28 990 Kč
Kód produktu 2302000640
Značka Trotec
Webová stránka značky trotecshop.cz
Kategorie Nástěnná klimatizace
 

Trotec PAC-W 2600 SH, nástěnná klimatizace bez venkovní jednotky

Funkce klimatizaceChytrá nástěnná klimatizace 4v1 s technologií nevyžadující externí jednotku. Kompresor se spouští jemně a vždy se přizpůsobí aktuálním podmínkám, proto je tišší a obecně hospodárnější. Díky invertorové technologii šetří PAC-W 2600 SH až 30 % energie ve srovnání s výrobkem bez invertoru.

Nabízí čtyři provozní režimy:

 • Chlazení pomocí nejnovější invertorové technologie
 • Vytápění energeticky úspornou technologií tepelného čerpadla
 • Větrání se 3 režimy
 • Odvlhčování s odvlhčovacím výkonem 1,2 l/h

 

Princip tepelného čerpadla

Přístroj funguje na principu tepelného čerpadla. To je zařízení, které čerpá teplo z jednoho místa za pomocí vnější práce.

V praxi to funguje tak, že chladivo (v plynném stavu) je stlačeno kompresorem a následně vpuštěno do kondenzátoru, kde odevzdá své skupenské teplo. Následně projde zkondenzované chladivo expanzní tryskou do výparníku, kde skupenské teplo přijme a odpaří se. Poté opět pokračuje do kompresoru a cyklus se opakuje.

Ukazatelem výkonu tepelného čerpadla je topný faktor, který udává efektivitu práce tepelného čerpadla jako poměr vyrobeného tepla a spotřebované energie.

Typy tepelných čerpadel

Tepelné čerpadlo se označuje dvojslovem, které je oddělené lomítkem (například země/voda). První slovo, v tomto případě země, označuje zdroj čerpání energie. Druhé slovo (voda) informuje o teplosměnném médium daného tepelného čerpadla.

Nejčastěji používanými typy tepelných čerpadel jsou země/voda, vzduchu/voda, voda/voda a vzduch/vzduch. Trotec PAC-W 2600 SH pracuje na posledním zmíněném principu, tedy vzduch/vzduch.

Tepelné čerpadlo vzduch/vzduch

Tento typ tepelného čerpadla se využívá především pro klimatizace. Zajímavostí je, že v chladných obdobích může pracovat obráceně, tedy jako topení. To znamená, že v létě ochladí a v zimě zahřeje. Některé výkonnější jednotky je možné využívat i celoročně. 

Invertorová technologie šetřící energii až 30 % energie

Klimatizace v interiéruJedná se o technologii, která reguluje teplotu v místnosti bez neustálého zapínání a vypínání chladicího kompresoru. Ten je sice stále v provozu a spotřebovává elektřinu, ale nepracuje v plné zátěži. Díky tomu se přístroj chrání a zároveň pracuje efektivně s nízkou spotřebou elektřiny. Oproti konvenčním výrobkům šetří až 30 % energie.

Proč zvolit klimatizaci bez venkovní jednotky?

Tady je hned několik důvodů, proč zvolit Trotec PAC-W 2600 SH:

 • Klimatizaci je možné bez problémů umístit i do patra, protože instalace se provádí zevnitř (není nutná instalace venkovní jednotky),
 • je levnější než vzdálená venkovní jednotka,
 • napájení ze zásuvky,
 • ke svému chodu nevyžaduje nevzhlednou a hlučnou venkovní jednotku na fasádě,
 • žádné pootevřené okno (pro hadici), jako v případě mobilní klimatizace,
 • je tišší než klasická mobilní klimatizace s odvodní hadicí,
 • jednoduchá instalace a zanedbatelné náklady na údržbu.

 

Instalace

Díky tomu, že tato nástěnná klimatizace nevyžaduje venkovní jednotku, je instalace oproti klasické split klimatizaci poměrně jednoduchá. Jsou k tomu zapotřebí pouze dva otvory (každá o průměru 18 cm) na stěně vedoucí ven. Jelikož nástěnná klimatizace PAC‑W 2600 SH funguje bez externí jednotky tepelného výměníku, není třeba nastavovat chladicí okruh mezi klimatizačním systémem a externí jednotkou. K instalaci tedy nejsou potřeba žádní vyškolení montéři klimatizací.

Mobilní ovládání a aplikace pro pohodlné ovládání

Mobilní aplikace

PAC‑W 2600 SH lze ovládat pomocí IR dálkového ovládání nebo aplikace Trotec Mobile. Klimatizační jednotku tak můžete aktivovat i mimo svůj domov pomocí smartphonu a vracet se do vychlazeného domova. Je možné nastavit požadovanou teplotu, aktivovat chlazení či topení a mnoho dalšího.

Časovač ano (odložený start)
Filtry pro čištění vzduchu předfiltr
Funkce navíc k chlazení odvlhčování, topení, ventilátor
Funkce ventilace bez zapnutého chlazení ano
Maximální hlučnost 48 dB
Chladící výkon (1 kW ≈ 3500 Btu/h) 9000 Btu/h
Maximální průtok vzduchu 500 m³/h
Maximální velikost místnosti (výška stropu 2,5 m) 34 m2 / 85 m3
Typ nástěnná
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Avatar autora Trotec PAC - W 2600 SH 28.12.2022 13:19
Dobrý den, včera jsem si náhodou všiml negativní recenze na tuto klimatizaci na Heuréce ze dne 18.12.2022. Tu samou klimatizaci jsem na začátku října 2022 zakoupil také na Gavri.cz. Komunikace s obchodem perfektní, zboží dorazilo v pořádku, velmi solidně zabalené. Kupoval jsem ji hlavně kvůli přitápění v přechodném období. Montáž jsem provedl svépomocí do sendvičové dřevostavby, jen jsem místo pr. 180mm vyřezal dva otvory pr. 200mm a otvory vyvložkoval oranžovým odpadním potrubím KG. Krycí mřížky v pohodě překryjí i tento rozměr. Zhruba od půlky října klimatizaci používám a musím říct, že je perfektní. Chlazení jsem sice zatím nepoužil, režim odvlchčování také ne, ale přitápím každý den. Do smartphonu jsem si stáhl volně dostupnou aplikaci, kterou používám téměř výhradně k ovládání, funguje na 100%. Klimu zapínám na dálku před příjezdem z práce, což byl jeden z hlavních důvodů koupě. Každý kdo topí v čemkoliv na tuhá paliva jistě pochopí. V návodu je uvedena provozní teplota +7st.(venkovní), klima v pohodě topí do 0 st., při minus teplotách mně začal zamrzat odtok kondenzátu. Do cca +3st. jede plynule, při nižší teplotě cca jedenkrát za hodinu na pár minut odmrazuje výparník. Čas je závislý jak na venkovní teplotě, tak i na vlhkosti, ale při -3st. to bylo nejdéle asi 10 minut. Samozřejmě toto není nic moc hodnota, ale pak zase normálně hřeje. Při provozu tak do -5st. by to chtělo vyhřívání vnitřní vany kondenzátu a odtoku a i vyhřívání kompresoru. Vše lze vyřešit samoregulačními topnými kabely s malou spotřebou el. energie. Na tzb info (děkuju přispěvatelům) je vše vysvětleno. Co se týká hlučnosti, toto bude naprosto individuální. Ano , klimatizace je slyšet, kompresor je uvnitř místnosti, ale dle mě žádná tragédie a v režimu Sleep úplně v pohodě. Mám ji v obýváku a při otevřených dveřích do ložnice při ní normálně spíme. Cena bych řekl je přiměřená, pokud srovnám s jinými výrobci monoblokových agregátů, tak dobrá. Pán co napsal negativní recenzi měl buď smůlu na vadný kus nebo nevím, ale s tvrzením jeho montéra asistenta " o předraženém šmejdu " nesouhlasím. Spotřebu elektřiny měřím jen celkovou elektroměrem ČEZu, ale dle motohodin provozu bych věřil údajům výrobce. Pokud by někdo potřeboval více info, můj email : simcik.obzor@centrum.cz
Odpovědět

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
5
6x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Odvlhčovače vzduchu Trotec HomeComfort AirComfort

Nabízí široký výběr kvalitních odvlhčovačů, zvlhčovačů a domácích čističek vzduchu a dalších nástrojů z oblasti klimatu. Skupina Trotec je známá pro svá inovativní řešení s vynikajícím poměrem cena-výkon a pro rostoucí rozmanitost sortimentu.

Společnost začala v 90. letech jako půjčovna klimatizací, topení a ventilátorů. Nyní patří ke světovým lídrům s pobočkami v Německu, Nizozemsku, Rakousku, Francii a Itálii a nabídka jejich služeb se do dnešního dne rozrostla o prodej domácích i profesionálních spotřebičů na úpravu vzduchu.

V současnosti Trotec vyvíjí, vyrábí i prodává technologii a nástroje v oblasti klimatizace na všech úrovních, pro všechny druhy požadavků v komerčním i soukromém sektoru. Trotec zajišťuje vývojové oddělení a velkou část svých produktů vyrábí výhradně v Německu. Výrobky označené logem TROTEC - 100% MADE IN GERMANY označují spotřebiče, které byly vyrobeny 100% v Německu.

Spotřebiče značky Trotec zahrnují:

 • odvlhčovače vzduchu do domova
 • zvlhčovače vzduchu do domova
 • pračky vzduchu do domova
 • mobilní klimatizace
 • ventilátory
 • přenosná topidla
 • profesionální odvlhčovače
 • profesionální zvlhčovače
 • a další

 

Na podzim roku 2016 jsme uvedli na český trh řadu spotřebičů Trotec HomeComfort, která se specializuje na vzduchotechniku do domácnosti. Prodáváme řadu Trotec HomeComfort ComfortAir: odvlhčovače, zvlhčovače a pračky vzduchu. Nejvýraznější skupinou této kategorie jsou kompresorové odvlhčovače vzduchu Trotec TTK a adsorpční odvlhčovače vzduchu Trotec TTR. Charakterizuje je nízká pořizovací cena, nadprůměrný výkon, kvalitní materiály a příjemný design s jednoduchým ovládáním. Většina odvlhčovačů Trotec má užitečné vlastnosti pro sušení prádla v bytě, umožňuje odtok hadicí pro nepřetržitý provoz, nebo nabízí časovač provozu ovládaný hygrostatem. Zvlhčovače vzduchu Trotec jsou výjimečné výrobky s nevšedním spojením vlastností pračky vzduchu, čističky a zvlhčovače. Mají příjemným a originální vzhled a nabízejí velkou škálu funkcí za naprosto bezkonkurenční cenu. Druhou řadou v kategorii HomeComfort je řada ComfortTemp, která se specializuje na úpravu teploty vzduchu, tj. klimatizační zařízení, ventilátory, přenosné ohřívače. Třetí řadou je HomeComfort ComfortCtrl: měřící přístroje pro měření tlaku v pneumatikách, grilovací teploměry a pokojové teploměry.

Kromě řady HomeComfort nabízí Trotec také řadu Trotec HighPerformance - profesionální odvlhčovače, zvlhčovače a čističky vzduchu, elektrické pracovní nástroje, speciální pracovní stany a nejrůznější nástroje pro měření, které můžete buď zakoupit nebo si je pronajmout. Kromě toho nabízí profesionální vysoušení zdiva, měření a optimalizaci vlhkosti, nebo klimatizace pro komerční využití i v náročných řemeslnných podmínkách. Mezi obory, pro která nacházejí řešení na míru, patří archivářství a muzea, automobilový průmysl, železniční průmysl, výrobci energie, odvětví manipulující s chemikáliemi, elektronika a polovodiče, filmová a fotografická studia, řemeslnné dílny, gastronomie, instituce a management, výroba plastů, zemědělství, potravinářský průmysl, farmaceutický průmysl, datová centra a kabelové sítě, policejní útvary, hasiči a záchranné služby, dopravní sektor, veterinární služby aj.

Široký záběr společnosti Trotec svědčí o flexibilitě a kvalitě výrobků, které obstojně zvládnou zátěž v nejrůznějších podmínkách. Mezi jejich obchodní partnery se řadí i známé a zvučné značky jako je Ford, Siemens, Adidas, Viessman, Tchibo, Toyota, Haribo, Vaillant, Ytong, Maoam, Daimler a mnohé další firmy.

Produkty firmy Trotec podléhají profesionálním testům a splňují normy Evropské unie.

 

Trotec - specialista na vzduchotechniku do domovů i komerčních prostor