Noaton AC 5110, mobilní klimatizace + těsnění oken Noaton AL 4010 (4m)

63 hodnocení
 
Doprava zdarma
AC 5110 set
  • 1 z 19
 

Mobilní klimatizace: Chladící výkon 10 000 Btu/h • Velikost místnosti 40 m2 / 105 m3 • Těsnění oken Noaton AL 4010 • Spotřeba elektřiny max 1085 W • Vzduchový průtok max 330 m3/h • Provozní teplota 15°C - 43°C • Délka odvodní hadice 1,5 - 1,6 m • Rozměry 74 x 32 x 32 cm • Váha 23,7 kg • Kolečka i držadlo pro transport • Dálkové ovládání

pdf-ikonaNávod Noaton AC 5110

pdf-ikonaNávod Noaton AL 4010

Dostupnost Momentálně nedostupné
Cena 8 545,45 Kč bez DPH
10 340 Kč
Kód produktu 5100000051
Značka Noaton
Webová stránka značky noaton.cz
Kategorie Mobilní klimatizace
Záruka 2 roky
 

mobilní klimatizace noaton ac 5110

Kompaktní mobilní klimatizace Noaton AC 5110 s futuristickým designem, kterou jak už název napovídá, není třeba instalovat do zdi. Disponuje odvodní hadicí, pomocí které lze vyvádět teplý vzduch oknem ven. K tomuto úkonu doporučujeme použít těsnění oken AL 4010, které je součástí balení.

3v1: Klimatizace, ventilátor, odvlhčovač

Tato jednohadicová mobilní klimatizace fúzuje technologie klimatizace, odvlhčovače a ventilátoru do jedné antitepelné tvrze, která změní vaši místnost v ledové království.

  • byla zrozena za účelem ochlazovat místnosti, díky čemuž si vysloužila přízvisko KLIMATIZACE
  • v momentě, kdy spustíte tuto klimatizaci, začne v místnosti proudit studený vzduch. Díky cirkulaci se stlačí teplý vzduch dolů a ten se následně nasaje do otvorů klimatizace. Tím pádem se z místnosti dostane teplý vzduch a dojde ke snížení teploty.
  • v případě, že kliknete na tlačítko pro odvlhčování, transformuje se klimatizace ve velké O, které začne nekompromisně požírat nadměrnou vlhkost v místnosti.

 

Instalace těsnění do oken

Samotný postup naleznete v článku Těsnění oken pro mobilní klimatizace je důležitější, než si myslíte (v druhé polovině článku).

Proč používat těsnění oken?

Bez těsnění dovnitř oknem vniká teplý vzduch, čímž se snižuje chladící výkon klimatizace. Z toho vyplývá, že okenní těsnění urychluje chlazení a spoří elektřinu.


chladici-vykon-klimatizace-Noaton-ac-5110

Chladící výkon:
10 000 Btu/hod. (2,9 kW)

mistnost-klimatizace-Noaton-ac-5110

Max velikost místnosti:
40 m2 /105 m3
(výška stropu 2,5m)

dalkove-ovladani-klimatizace-Noaton-ac-5110

Dálkové ovládání:
součástí balení

hlucnost-klimatizace-Noaton-ac-5110

Hlučnost (vzdálenost 1 m od přístroje):
max 55 dB (A)

vzduchovy-vykon-klimatizace-Noaton-ac-5110

Vzduchový výkon:
max 330 m3/h

automaticke-udrzovani-teploty-klimatizace-Noaton-ac-5110

Automatické udržování teploty:
ano

nocni-rezim-klimatizace-Noaton-ac-5110

Noční režim:
ano

rozmery-klimatizace-Noaton-ac-5110

Rozměry:
74 x 32 x 32 cm

vaha-klimatizace-Noaton-ac-5110

Váha:
23,7 kg

nejnizsi-dosazitelna-teplota-klimatizace-Noaton-ac-5110

Nejnižší dosažitelná teplota:
15°C

odvodni-hadice-klimatizace-Noaton-ac-5110

Délka a průměr odvodní hadice:
1,5 - 1,6 m a 15,1 cm

transport-klimatizace-Noaton-ac-5110

Transport:
Kolečka, držadlo

polohovani-lamel-klimatizace-Noaton-ac-5110

Nasměrování vzduchu lamelami:
manuální

bez-topeni-klimatizace-Noaton-ac-5110

Režim/funkce topení:
ne

casovac-odlozeny-start-klimatizace-Noaton-ac-5110

Časovač:
odložený start, automatické vypnutí

rezim-ventilace-bez-chlazeni-klimatizace-Noaton-ac-5110

Funkce ventilace bez zapnutého chlazení:
ano

vzduchovy-filtr-klimatizace-Noaton-ac-5110

Filtry pro čištění vzduchu:
4 předfiltry, jeden uhlíkový

delka-kabelu-klimatizace-Noaton-ac-5110

Délka kabelu:
1,88 m


 

Jak funguje jednohadicová mobilní klimatizace

Díky jednohadicové mobilní klimatizaci je okolní vzduch v místnosti nasáván přes stěny přístroje a následně prochází chladící jednotkou a je rozdělován do dvou částí. Jedna část vzduchu je osvobozena od svého drába a druhá část je odváděna za pomocí hadice z místnosti ven. Hadici jednoduše prostrčíte otevřeným oknem, které se utěsní speciálním těsněním na okna pro mobilní klimatizace. Lze jej nasadit na okna křídlová i střešní, dokonce i na dveře.

Přenosná klimatizace, jediná odpověď na horko!

Koupíte, rozbalíte, chladíte! Jak vidíte, samotný princip fungování je primitivní. Oproti klasické klimatizaci, jejíž instalace vyžaduje chirurgický zákrok v místnosti, což se ve výsledku může přirovnat k Sisyfovské práci, je mobilní klimatizace  oblíbeným řešením pro bystrohlavé bytosti. Jedná se o samoinstalační klimatizaci - jediné, co k jejímu provozu potřebujeme, je zasunout... zástrčku do zásuvky.

Výhody a ještě větší výhody mobilní klimatizace

Oproti svým vrstevníkům se stejným výkonem, jsou jeho rozměry menší. Nevyžaduje zavádějící instalační postup a jeho samotná instalace je srovnatelná se zavazováním tkaniček. Obrovskou výhodou je příznivá pořizovací cena. Oproti nástěnným klimatizacím je přenosná klimatizace mnohem levnější, namísto jedné klimatizace split si můžete pořídit alespoň dvě klimošky. Díky jednoduché manipulaci ji lze používat téměř kdekoliv. Vychladí obývák, ložnici, půdu, kancelář a v neposlední řadě i skladové prostory. 

Co hledat u klimatizace...

Mezi nejdůležitější parametry patří chladící výkon a vzduchový průtok, kde platí pravidlo čím vyšší hodnoty, tím víc chladí. Ideální klimatizace by měla obsahovat i funkci odvlhčování vzduchu a svého neodmyslitelného parťáka těsnění oken.

Pořiďte si těsnění oken pro evropská okna

V recenzích na mobilní klimatizace si uživatelé nejčastěji povzdechnou nad těžko dostupným těsněním pro mobilní klimatizace. Účinnost mobilní klimatizace do bytu je závislá na správném utěsnění otevřeného okna, skrz které prochází hadice. Často se k mobilním klimatizacím dodává těsnění pro posuvná (americká) okna, která do evropských oken nejdou nasadit.

Odvlhčování vzduchu s mobilní klimatizací

Vedlejším efektem ochlazování s pomocí klimatizace je odvlhčování vzduchu. Tento příjemný bonus potěší v letních horkých dnech, během kterých se většina z nás silně potí právě díky vysoké vzdušné vlhkosti. Značka Noaton proto tuto přirozenou vlastnost klimatizačních jednotek zapracovala do svých přístrojů tak, aby ji uživatelé mohli snadno nastavit podle své potřeby.

Moderní klimatizace značky Noaton větší část kondenzátu automaticky odpařují, ale po čase se může nahromadit. V takovém případě je potřeba klimatizaci "pustit žilou" a zbylý kondenzát upustit zabudovanou drenážní hadičkou do odpadu. Mobilní klimatizace má ochranný mechanismus proti přetečení vody. Pokud dojde k naplnění, vydá uživateli signál a vypne se, takže k dalšímu hromadění kondenzátu už nedochází.

Chladící výkon (1 kW ≈ 3500 Btu/h) 10000 Btu/h
Maximální velikost místnosti (výška stropu 2,5 m) 40 m²/105 m³
Maximální průtok vzduchu 330 m³/h
Topení ne
Časovač odložený start, automatické vypnutí
Filtry pro čištění vzduchu předfiltr
Funkce ventilace bez zapnutého chlazení ano
Typ mobilní
Funkce navíc k chlazení odvlhčování, ventilátor
Hlučnost max 55 dB
Nejnižší dosažitelná teplota 15 °C
Příkon 1085 W
Energetická třída A
Délka kabelu (?) 1,5 m
Délka výfukové hadice 1,5 m
Průměr výfukové hadice 151 mm
Hlučnost 55 dB
Počet rychlostí ventilátoru 2
Odvlhčovací výkon klimatizace (L / h) (?) 2,25 l/h
Odvlhčovací výkon klimatizace (L / 24 h) (?) 54 l/24 h
Nádrž na vodu ne
Režim ventilace ano
Noční režim ano
Teploměr ano
Průtok vzduchu (?) 330 m3/h
Typ ventilátoru Radiální
Teplotní rozsah 15 °C - 35°C
Napětí 220 - 240 V / 50 Hz
Jmenovitý proud 5,1 A
Chladivo R-410 A
Množství chladiva 470 g
Automatická diagnóza poruchy ano
Mikroprocesor ano
Elektronický ovládací panel ano
LED displej ano
Dálkové ovládání ano
Transport kolečka, držadlo
Váha (?) 23,7 kg
Rozměry 74 x 32 x 32 cm
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
RF Avatar autora 1.7.2019 19:30
Tak ja nevim, myslel jsem, ze kupuju klimatizaci, ale koupil jsem letadlo. Je pekelne hlucna a jestli si nekdo mysli, ze v rezimu SLEEP se da spat, tak se hooodne plete. Ano, az mi bude 90 a budu totalne hluchy, tak urcite. Jinak to povazuju za hodne spatny vtip vyrobce. Jinak hadice kratka, kabel taktez. Co se tyce vykonu, celkem slusne. Tesneni ok, je potreba venovat velkou pozornost, aby jste ho dobre nasadili a plnilo svuj ucel. Celkove hodnoceni: Za pomerne malo penez maaaalo muziky ...
Odpovědět
R Avatar autora 29.6.2019 16:28
Klima frčí dobře, trochu hlučnější, nějaký proud to taky sežere :) ale s tím se musí počítat za pohodlí se platí. Vak na okno taky dobrý chce to trpělivost, avšak taky přemýšlím nad dírou do zdi.. Místnost cca 30m2 vychladí poměrně rychle.. Ti kdo koupí klimu bez vaku a pak se diví že nemohou utěsnit okno by se měli naučit číst ;) každopádně za rozumné peníze vcelku dobrý stroj, pořád lepší než tu mít 30°C kdo nad tím uvažuje ale nesnese hluk a doplatek za elektřinu, tak ať léto stráví radši ve sklepě :) Doporučuji snadná instalace a obsluha, na hluk se dá zvyknout.
Odpovědět
R Avatar autora 29.6.2019 16:34
PS: doporučuji utěsnit okno na straně kde se nachází panty z 90% většiny oken to fouká teplý vzduch zpět do místnosti. Vak pokryje pouze strany 3 ale na straně 4. se otevřením vytvoří spára cca 5mm to je dost pro průnik teplého vzduchu. ;)
KB Avatar autora 25.6.2019 11:39
Klimatizace super, nemám k ní žádné výhrady ... chladí dobře. Jen těsnění do okna není pro česká okna.To mi zdělil i pán po telefonu když jsem volala na Gavri, že nám tam nejde nasadit hadice (široké špalety) . Takže jsme nakonec vybourali díru do komína (který se nepoužívá) , koupili trubku napojili a funguje to ok.
Odpovědět
HB Avatar autora recenze 25.6.2019 09:55
klimatizační jednotka funguje super - chladí, ale!!!!! - krátký el. kabel, totéž tubus na vzduch zakopáváme přes prodlužovák - klimatizace zjevně vhodná pouze do amerických oken, plastový díl pro uzavření pootevřeného okna dává smysl, zabraňuje pronikání tepla zpět. Nějaký koumák vymyslel pro evropská okna "hadrové cosi", vypadá to hrozně, špatně se to v oknech zavírá, ve videu to vypadá snadně, ale opak je pravdou a teplo se vrací stejně, jen ty komáři nelítají. V návodu je rada, vysklít tabulku a zadělat dřevěnou deskou. Super, to by se mi asi manžel poděkoval, okno za více než 10 tis. Kč. Taky se těším na fakturu za elektřinu. Deklarovaná skup. A tak možná na nočním provozu. Přes den se " hodiny" točí jako blázen. - hlučnost je docela únosná pokud nechcete sledovat TV nebo spát. Abych pouze nekritizovala, opravdu v místnosti se příjemně ochladí během krátké doby a letošní pařáky jsou snesitelnější.
Odpovědět
Avatar autora Noaton AC 5110 20.6.2019 11:13
Vše ok díky
Odpovědět
  • Noaton je česká značka, specializující se na přístroje, které svými účinky zvyšují kvalitu a komfort našich domácností.

    Každá domácnost je jiná a každý z nás má tak jiné podmínky k životu. Pro zdraví a duševní pohodu je ale důležité myslet hned na několik základních faktorů, které ovlivňují toto domácí prostředí. Může to být teplota, případně čistota a kvalita vzduchu. Tyto problémy jdou jednoduše řešit právě pomocí různých přístrojů. Nicméně taková zařízení můžou vyjít na desítky tisíc. Proto primárním cílem značky Noaton je poskytnout zákazníkům kvalitní a cenově dostupné přístroje, které si bude moci dovolit každý. Dbá na ideální poměr cena/výkon.

    Mimo vysoké nároky na vhodný poměr cena/výkon v Noatonu víme, že naše produkty neslouží pouze jako přístroje, které mají plnit pouze účel, ke kterému byly sestrojeny, ale také se jedná o designový prvek, který může mít velký ať už pozitivní, či negativní vliv na vzhled celé místnosti. Tomu tedy musí odpovídat i samotný design našich produktů. Proto při navrhování svých přístrojů dbáme na moderní design, který v sobě skloubí jednoduchost a nadčasovost

Gavri s.r.o. je vlastníkem ochranné známky Noaton

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.