Stropní ventilátor bez světla nebo s osvětlením?

Základová fotografie zdarma na téma dekorace, design, design interiéruZákladním rozhodnutím při koupi stropního ventilátoru je, zdali ho budete chtít používat i jako světelný zdroj nebo ne. Náš e-shop nabízí oba typy produktů, jak stropní ventilátory s osvětlením, tak bez něj, proto je potřeba se rozhodnout, jestli vám stropní ventilátor nahradí lampu či lustr a budete tak mít 2 přístroje v 1, nebo vám bude sloužit jen k ventilování místnosti.

Stropní ventilátor se světlem uprostřed místnosti

Pokud si pořídíte stropní ventilátor se světlem, je vhodné ho umístit do středu místnosti, podobně jako je tomu s lustrem, aby ozařoval rovnoměrně celý prostor. Není to ovšem nutností, záleží na tvaru místnosti a ostatním příslušenství v ní.                                                                       (Zdroj: Pexels.com)

Vždy je dobré poradit se s nějakým interiérovým odborníkem. U montáže stropního ventilátoru se světlem je možnost vést zdroj elektřiny zvlášť k ventilátoru a zvlášť ke světlu, abyste mohli ovládat větrák i světlo nezávisle na sobě. Více se dočtete v našem článku – Jak vybrat stropní ventilátor?

Musí být ventilátor vždy uprostřed stropu?

Při pořízení stropního ventilátoru bez osvětlení zde můžete narazit na malý problém, protože jestli budete chtít umístit stropní ventilátor do místnosti, kde máte uprostřed zdroj osvětlení, budete se potýkat s nedostatkem místa. Záleží tak na velikosti místnosti a typu osvětlení v ní. Pokud si chcete pořídit ventilátor do místnosti, která je menší a se zdrojem světla umístěným uprostřed, bude lépe, když rovnou zakoupíte stropní ventilátor s osvětlením, který dosavadní zdroj světla nahradí. Pokud je místnost dostatečně veliká a na jejím osvětlení se například podílejí lampy přimontované na zdech, můžete si pořídit stropní ventilátor bez osvětlení a umístit ho prakticky kamkoliv.

Základová fotografie zdarma na téma elektřina, jasný, osvětlený

                                                                                                              (Zdroj: Pexels.com)

Jaké mám použít žárovky?

Snad všechna svítidla u stropních ventilátorů se světlem používají žárovky o výkonu 40-60 W. U některých produktů ale nejsou žárovky součástí balení, proto vždy pozorně čtěte popisy jednotlivých stropních ventilátorů. Pokud by vám ovšem intenzita osvětlení nevyhovovala, můžete k některým stropním ventilátorům dokoupit speciální světelný kit, díky kterému budete mít na ventilátoru více světel. Budete se tak moci rozhodnout, jestli mít světla zapnutá všechna nebo jen jedno. Pro lepší představu se na svítidla pro stropní ventilátory rovnou podívejte.