Kam (ne)montovat stropní větrák z plastu, aby se vám nezničil

Plastové materiály jsou Supermani mezi materiály. Rozkládají se desítky let, a tak něco vydrží. Žel, nejsou nezničitelné a mají jednoho úhlavního nepřítele. Antagonistou je v tomto případě slunce.

Nažhavený stropní ventilátor

Slyšeli jsme o případu, kdy si zákazník (říkejme mu pan Novák) zakoupil stropní ventilátor s plastovými lopatkami v nejmenovaném obchodě s kutilskými potřebami. Nato ho umístil pod prosklenou střechu připomínající skleník. Ale co se nestalo…

CasaFan_9313211_Mirage_stropni_ventilator

CasaFan Mirage

Silné letní slunce a vysoké teploty lopatky jednoho dne zahřály natolik, že začaly měknout a prohnuly se svojí vahou dolů. Větrák tak smutně dovětral navždy.

Těžko říct, jak zmíněný obchod vyřešil tuto kuriózní reklamaci. Je adekvátní připsat vinu nekvalitnímu materiálu, nebo chybě pana Nováka? Můžeme se aspoň poučit a doporučit svým zákazníkům dávat na takové drobnosti pozor. Jak se říká, ďábel je v detailech.


Zajímá vás, jak vyřizujeme reklamace? Nemusíte se bát. Máme mnohaleté zkušenosti. Pokud vám ventilátor dorazí poškozený, nebo se s ním něco stane do 14-ti dnů od koupě, upřednostníme vaši reklamaci a zašleme vám nový kus. Podrobněji v našem reklamačním řádu.


Problémy s plasty

Plastové materiály jsou odolné a jen tak něco je nezničí. Jak ale ukázal případ pana Nováka, i tento Superman mezi materiály má svůj kryptonit a tím je přílišné horko. Vyplatí se tak montovat je do takových prostor, kde nebudou neúměrně namáhané.

Stropni_ventilator_AireRyder_FN51134_Loft

AireRyder Loft

Lopatky z plastu nejsou u stropních ventilátorů ničím neobvyklým. Má je například řada Eterfan od značky Faro, řada AireRyder Loft, nebo modely CasaFan Mirage.

Kvalita použitého materiálu hraje velkou roli, protože existuje celá řada plastů s různou tvrdostí a vlastnostmi. Může se jednat o polykarbonát, ABS, pryskyřici. Konkrétní materiál je v případě nutnosti potřeba dohledat v návodu.

Pokud ale neplánujete větrák montovat do zimní zahrady, není potřeba se o plastový větrák tolik obávat.

Pár výhod plastových lopatek

Skvěle odolávají vlhkému vzduchu, ve kterém lopatky z překližky úpí hrůzou. Jsou jednolité, tvořené odlitkem. Nenajdete v nich žádné lepidlo, ani povrchové laky, jakými je potřeba ošetřovat dřevo a překližku.

FARO_32001_stropni_vetrak

Faro Eterfan

Naše ventilátory jsou kvalitní, ale nejsou nerozbitné

Naši dodavatelé ze Španělska a Ameriky vyrábějí prvotřídní stropní větráky už řadu let. Vědí dobře, co dělají, a jejich výrobky se těší excelentní kvalitě. Vydejte se s námi na výpravu kolem světa a vyberte si jen to nejlepší ze světa stropních ventilátorů!

CasaFan

AireRyder

Sulion

Faro