Comedes LR 130, čistička vzduchu s ionizátorem

68 hodnocení
 
Doprava zdarma Efekt lupa
 • 1 z 6
 

Čistička vzduchu: PŘEDFILTR, HEPA filtr (účinnost až 99,97 %), UHLÍKOVÝ filtr, TiO2 filtr, UV lampa a IONIZÁTOR (lze vypnout). Místnost: do 40 m2 (168 m3/h). Hlučnost < 48 dB (rychlost H). Dálkové ovládání je v kompletu.

Dostupnost Prodej ukončen
Běžná cena 4 600 Kč
Ušetříte 245 Kč (–5 %)
Cena 3 599,17 Kč bez DPH
4 355 Kč
Kód produktu 3501000200
Značka Comedes
Webová stránka značky comedes.cz
Kategorie Čističky vzduchu
Záruka 2 roky
 

POPIS ČISTIČKY VZDUCHU COMEDES LR 130

Čistička vzduchu německé značky Comedes LR 130 má předfiltr, HEPA filtr (účinnost až 99,97 %), uhlíkový filtr, TiO2 filtr, UV lampu a ionizátor (lze vypnout). Je vhodná pro místnosti do 40 m2 (vzduchový výkon 168 m3/h). Dálkové ovládání je v kompletu. Tato čistička vzduchu s ionizátorem má v kompletu vyměnitelný filtr 2v1 (HEPA filtr, uhlíkový filtr). Tento filtr odpovídá filtrům, které jsou používány rozsáhle v laboratořích po celém světě, kdekoli je potřeba vytvoření naprosto čistého vzduchu v okolí. 

pdf-ikona návodu v češtině pro čističku vzduchu Comedes LR 130 Návod v češtině

Vše o čističkách vzduchu (články)               Srovnání čističek vzduchu (tabulka) 

Průběh čištění vzduchu schématicky

Schéma průběhu čištění vzduchu - čistička vzduchu LR 130

Čištění vzduchu probíhá v 8 fázích:

FÁZE 1. Tichý ventilátor nasaje vzduch přes vstupní otvory. Rychlost ventilátoru lze přepínat mezi L – pomalou, M – střední, H – vysokou rychlostí. Maximální vzduchový výkon (rychlost H) je 168 m3 za hodinu. Z čehož plyne, že tato čistička vzduchu může v pokoji o velikosti 20 m2 vyměnit vzduch třikrát za hodinu. Hlučnost čističky vzduchu: < 48,0 dB (rychlost H). 

FÁZE 2. Omyvatelný předfiltr vyfiltruje větší prachové částice, a tímto prodlouží životnost HEPA filtru (životnost HEPA filtru je 12 měsíců). Předfiltr je vyroben z nylonu, a proto je snadno omyvatelný

FÁZE 3. Vysoce kvalitní HEPA filtr vyfiltruje až 99,97 % všech mikročástic (>0,3 μm) z okolního vzduchu (1 mm = 1000 μm), a tak dokáže ze vzduchu odstranit prach, pyl, kousky chlupů, roztoče, pevné částice od cigaretového kouře, alergeny apod. 

FÁZE 4. Uhlíkový filtr odstraní zápachy a jiné plynné znečišťující látky

Porovnání polutantů s lidským vlasem

Porovnání velikosti částic pylu a prachu s lidským vlasem

FÁZE 5. TiO2 filtr zničí viry, bakterie, mikroby, plísně, alergeny, karcinogeny a jiné organické látky. ”Zničí” znamená, že organické látky se rozkládají na minerální látky (vodu a oxid uhličitý). Tento filtr dezinfikuje vzduch, čímž snižuje riziko onemocnění chřipkou a vzniku alergických reakcí. POZOR: TiO2 filtr funguje jen při zapnuté UV lampě. 

FÁZE 6. Dvě UV lampy (lze vypnout) ničí mikroorganismy (viry, bakterie, plísně), a tím dokončí sterilizaci vzduchu. 

FÁZE 7. Ionizátor vzduchu (lze vypnout) generuje takové množství záporných iontů (aniontů), které je nepatrně vyšší než u čerstvého vzduchu. Takto je dosaženo několika efektů. Dýcháme vzduch, jenž má efekt čerstvého vzduchu po bouřce. Záporné ionty neutralizují ve vzduchu kladné ionty (kationy) mající škodlivý účinek na zdraví. Nabité částice shlukují na sebe i ty nejmenší částice prachu, a tyto shluky už umí HEPA filtr zachytit. Ionizátory čističek vzduchu Comedes splňují normu ČSN EN 60335-2-65 (produkce ozonu <0,05 ppm). DOPORUČENÍ: nezapínejte ionizátor vzduchu dřív než po 1 hodině čištění vzduchu, neboť iontové shluky prachu se nalepí na stěny, nábytek a záclony. 

FÁZE 8. Čistička vzduchu s ionizátorem vyfoukne čistý vzduch přes výstupní otvor. 

Čistička vzduchu LR 130 interiér

HLAVNÍ CHARAKTERISTIKY ČISTIČKY VZDUCHU COMEDES LR 130: 

 • Předfiltr (omyvatelný): ano. Nevyžaduje výměnu. 
 • HEPA filtr: ano. 
 • Uhlíkový filtr: ano. 
 • Vyměnitelný filtr 2v1 (HEPA, uhlíkový): je v kompletu a lze ho dokoupit (filtr 2v1). Tento filtr by měl být vyměněn každých 12 měsíců (zaleží na provozu a znečištění vzduchu). 
 • TiO2 filtr: ano. Nevyžaduje výměnu. 
 • Rozměry 2v1 filtru (DxŠxH): 367 x 241 x 20 mm. 
 • Indikátor znečištění HEPA filtru: ano. 
 • Údržba HEPA filtru: 1x měsíčně vysavačem. 
 • Údržba předfiltru: 1x měsíčně omýt. 
 • Údržba TiO2 filtru: žádná. 
 • UV lampa (lze vypnout): ano. 
 • Ionizátor (lze vypnout): ano. 
 • Ionizace: 6 000 000 iontů/cm3/s. 
 • Produkce ozonu: <0,05 ppm (dle normy ČSN EN 60335-2-65). 
 • Dálkové ovládání: ano. 
 • Zavěšení na zeď: ano. 

TECHNICKÉ PARAMETRY ČISTIČKY VZDUCHU COMEDES LR 130: 

 • Velikost místnosti: do 40 m2. 
 • Vzduchový výkon: 168 m3/h (rychlost H). 
 • Počet rychlostí ventilátoru: 3 (L – pomalá, M – střední, H – vysoká). 
 • Hlučnost: < 48,0 dB (rychlost H). 
 • Časovač (v hodinách): 1, 2, 4, 8 nebo nepřetržitý chod. 
 • Příkon: 40 W (rychlost H). 
 • Napětí: 230 V/50 Hz. 
 • Hmotnost: 4,8 kg. 
 • Rozměry (VxŠxH): 396 x 466 x 166 mm. 
 • Délka přívodového kabelu: 2 m. 

Prohlášení společnosti Comedes: tímto společnost Comedes GmbH, Haupstraβe 9, 94405 Landau a.d. Isar, Německo prohlašuje, že bude vyrábět náhradní filtry pro čističky vzduchu a zvlhčovače po dobu 7 let od ukončení výroby produktu. 

Čistička vzduchu s ionizátorem Comedes LR 130

JAK FUNGUJE PŘEDFILTR. 

Hrubý filtr (předfiltr) je obvykle síťka s velmi malými otvory. Předfiltr vyfiltruje větší prachové částice, a tímto prodlouží životnost jiných filtrů (obvykle HEPA filtru). Předfiltr je zpravidla vyroben z materiálu, který je snadno omyvatelný. Údržba je jednoduchá – 1x měsíčně omýt vodou. Životnost předfiltrů není omezená (teoreticky). 

JAK FUNGUJE HEPA FILTR. 

HEPA (High Efficiency Particle Absorption) filtr se vyrábí ze speciálního pórovitého materiálu na základě skleněných vláken. Tento materiál dělá plošnou záclonu pro proud vzduchu, a dokonce i mikroskopické částice nebo bakterie nemohou prolétnout skrz, a zůstávají v pórech filtru. HEPA filtr je schopen zachytit částice větší než 0,3 mikrometru (1 mikrometr = 0,000001 metru). Pro srovnání, lidský nosní filtr vyfiltruje částice větší než 10 mikrometrů z vdechnutého vzduchu. V současné době neexistuje lepší technologie na čištění vzduchu. Proto se HEPA filtry používají nejen v domácích čističkách vzduchu, ale i v laboratořích a zdravotních ústavech po celém světě. Údržba je jednoduchá – 1x měsíčně vyčistit vysavačem. Životnost HEPA filtrů je obvykle 6-12 měsíců. 

JAK FUNGUJE UHLÍKOVÝ FILTR. 

Uvnitř uhlíkového filtru se nachází granule nebo vlákna aktivního uhlíku. Základem fungování je schopnost aktivního uhlíku absorbovat větší molekuly. Právě takové molekuly tvoří zápachy, toxiny a jiné plynné znečišťující látky. Filtr funguje do momentu, než se uhlík "zaplní" toxickými látkami. Poté je ho samozřejmě nutno vyměnit. Uhlíkový filtr nevyžaduje žádnou údržbu. Životnost uhlíkového filtru je obvykle 6-12 měsíců. 

JAK FUNGUJE TIO2 FILTR. 

Fotokatalytický TiO2 filtr je mřížka, povrch které tvoří materiál TiO2 (oxid titaničitý). Princip fungování se zakládá na vlastnostech tohoto materiálu. Když na něj dopadá UV záření (UV lampa nebo sluneční světlo) a organické látky (viry, bakterie, mikroby, plísně, alergeny, karcinogeny apod.), spouští se fotokatalytická reakce, při níž se tyto organické látky rozkládají na minerální látky (vodu a oxid uhličitý). TiO2 funguje jen jako katalyzátor, tudíž se neopotřebovává. Samozřejmě, že část látek proletí přes otvory v mřížce. Nicméně, čistička vzduchu propouští přes sebe vzduch neustále, a proto postupně TiO2 filtr dezinfikuje vzduch v místnosti. Filtr TiO2 nevyžaduje žádnou údržbu. Životnost TiO2 filtru není omezená (teoreticky). 

JAK FUNGUJE UV LAMPA. 

Je vědecky prokázáno, že UV záření ničí mikroorganismy, avšak vyžaduje to větší intenzitu záření a také nějaký čas působení na viry a bakterie. V čističce vzduchu mikroorganismy proletí kolem UV lampy vcelku rychle, a proto efektivita čištění není moc vysoká. UV lampa spouští fotokatalytickou reakci pro TiO2 filtr a částečně sterilizuje vzduch. UV lampa nevyžaduje žádnou údržbu. 

JAK FUNGUJE IONIZÁTOR VZDUCHU. 

Ionizátory vzduchu generují záporné ionty (anionty), a tím je dosaženo hned několika efektů. Dýcháme vzduch mající efekt čerstvého vzduchu po bouřce. Civilizace produkuje mnoho kladných iontů (DVD, TV, auta atd.), jež mají škodlivý účinek na zdraví (bolest hlavy, únava, ospalost). Záporné ionty neutralizují ve vzduchu kladné ionty (kationty). Nabité částice shlukují na sebe i ty nejmenší částice prachu, a tyto shluky odfiltruje HEPA filtr nebo spadnou na horizontální plochu, kde se snadně odstraní hadrem nebo vysavačem. DOPORUČENÍ: nezapínejte ionizátor dřív než po 1 hodině čištění vzduchu, jelikož iontové shluky prachu se nalepí (obzvlášť pokud je vlhkost vzduchu v místnosti vysoká) na stěny, nábytek a záclony – moc hezky to potom nevypadá. Nevýhodou ionizátorů je, že mohou produkovat ozon, který je ve větším množství škodlivý pro zdraví (obzvlášť pro astmatiky). Dle normy ČSN EN 60335-2-65 produkce ozonu nesmí překročit 0,05 ppm. Tuto normu musí splňovat jakákoliv čistička vzduchu s ionizátorem nebo samotný ionizátor na českém trhu. Čističky vzduchu s ionizátorem Comedes splňují normu 60335-2-65. Ionizátor nevyžaduje žádnou údržbu. Životnost ionizátoru není omezená. 

Čističky vzduchu a zvlhčovače značky Comedes pomáhají zlepšit ovzduší v místnosti. Čističky vzduchu Comedes mají širokou škálu využití: čističky vzduchu do bytu (LR 50, LR 130, Lavaero 240, LR 200, LR 700); čistička vzduchu do restaurace (LR 700); čistička vzduchu pro alergiky (LR 200, Lavaero 240, LR 700). Společnost Comedes provádí u čističek vzduchu neustále testy u různých nezávislých organizací. Od těchto společností mají čističky vzduchu a zvlhčovače značky Comedes dobré recenze.

Barva černá, stříbrná
Časovač ano
Funkce navíc zavěšení na zeď
Funkce navíc k čištění vzduchu nemá
Hlučnost max 48 dB
Ionizátor ano (lze vypnout)
Orientační velikost místnosti do 40 m²
Permanentní hlavní filtr (bez dokupování) ne
Technologie čištění vzduchu předfiltr, HEPA filtr, TiO2 + UV, ionizátor
Vzduchový průtok 168 m³/hod
Čističky vzduchu 2v1 pouze čistička
Dálkové ovládání ano
Náhradní filtry navíc Pouze 1
Velikost místnosti do 40 m2
Vzduchový výkon 168 m3/h
Počet rychlostí ventilátoru (?) 3
Hlučnost (?) 48 dB
Typ filtru Předfiltr, HEPA filtr, uhlíkový, TiO2 filtr
Filtr 2v1 (HEPA, uhlíkový) je v kompletu a lze ho dokoupit
Životnost 2v1 filtru (?) 12 měsíců
Rozměry 2v1 filtru (DxŠxH) 36,7 x 24,1 x 2,0 cm
Údržba 2v1 filtru 1x měsíčně vysavačem
Údržba předfiltru 1x měsíčně omýt vodou
Údržba TiO2 filtru žádná
Indikátor znečištění HEPA filtru ano
UV lampa (?) ano
Ionizátor (?) ano
Ionizace 6 000 000 iontů/cm3/s
Produkce ozonu (?) <0,05 ppm
Časovač (v hodinách) 1, 2, 4, 8 nebo nepřetržitý chod
Napětí 230 V/50 Hz
Příkon (?) 40 W
Rozměry (VxŠxH) 39,6 x 46,6 x 16,6 cm
Délka přívodového kabelu 2 m
Hmotnost 4,8 kg
Dálkové ovládání ano
Zavěšení na zeď ano
Barva šedo-černá
Výrobce Comedes
Druh čističky vzduchu
Doporučený prostor 168 m3

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Společnost Comedes je náš důvěryhodný partner, jehož výrobky prodáváme už několik let. Byl s námi při zrodu firmy a dodnes se na něj můžeme spolehnout. Jejich produkty si zakládají na nadstandardní kvalitě a výkonnosti - ostatně je to německá firma s dlouholetou tradicí, která ví dobře, co zákazníka uspokojí nejvíc.

Po mnoho let působil Comedes jako expert v oblasti klimatizací. V současné době se specializuje na kvalitní čističky vzduchu, zvlhčovače a odvlhčovače pro běžné lidi a snaží se zvýšit kvalitu ovzduší v domovech.

Jejich výrobky mají velkou škálu využití – do bytu, do restaurací, kanceláří apod. Velkou výhodou je nejen jejich účelnost, ale i příjemný design. Výkonem pokrývají potřeby malých, středních i nadprůměrně velkých místností, a proto si z jejich nabídky vybere opravdu každý.

U čističek vzduchu Comedes počítejte s vysoce efektivními filtry, které jsou schopné eliminovat naprostou většinu nežádoucích látek v ovzduší. I ve zvlhčovačích a odvlhčovačích vzduchu zn. Comedes jsou použity nejmodernější technologie a kvalitní materiály, které jsou základem jejich vysoké životnosti.

Všechny přístroje firmy Comedes jsou především snadno ovladatelné, ale také natolik výkonné, aby dokonale splňovaly nejrůznější nároky a potřeby zákazníka.

Aby vám firma Comedes zaručila kvalitu svých výrobků, provádí u svých produktů neustále testy u nezávislých organizací. Přirozeně také všechny přístroje Comedes splňují evropské i české směrnice pro elektronické přístroje.

Typy vyráběných produktů:

 1. Čističky vzduchu Comedes
 2. Odvlhčovače vzduchu Comedes
 3. Zvlhčovače vzduchu Comedes
 4. Mobilní klimatizace Comedes

 

Comedes - čističky vzduchu, odvlhčovače vzduchu, mobilní klimatizace

Výhradním distributorem značky Comedes v ČR a na Slovensku je Gavri s.r.o. V rámci služeb poskytujeme záruční a pozáruční servis.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.