Výhody stropních ventilátorů

Stropní ventilátory poskytují svým uživatelům nebývalý komfort. Jejich použití je univerzální – ventilátory zajišťují cirkulaci vzduchu a tudíž vždy zajistí příjemné prostředí u vás doma. Stropní ventilátory mohou být vhodnou dekorací a také zdrojem osvětlení. Stropní ventilátory najdou nejčastěji uplatnění v kuchyních, obývacích pokojích, jídelnách a ložnicích. Rozlišujeme:

  • Ventilátor stropní se světlem.
  • Ventilátor stropní bez světla.

Hlavní předností stropních ventilátorů je jejich nižší pořizovací cena oproti klimatizacím. Nároky na údržbu stropního ventilátoru jsou taktéž minimální a díky jejich funkci můžete výrazně snížit vaše výdaje na vytápění. Stropní ventilátory spotřebují dokonce méně energie než 60W žárovka! Ze života jistě znáte úskalí klimatizací, které sice navodí příjemnou teplotu, ale ta se může radikálně lišit mezi vnitřním a vnějším prostředím. Tyto teplotní šoky působí nepříznivě na lidský organismus a díky nim tělo snáze podlehne viróze nebo různým infekcím. Stropní ventilátory narozdíl od toho pracují s pocitovou teplotou. V místnosti může být třeba 27 °C, ale díky proudění vzduchu, které zajišťuje stropní ventilátor, máte pocit, jako by bylo o 5 °C méně. To je docíleno tím, že stropní ventilátor vzduch v místnosti promíchává a způsobuje příjemný vánek. V zimě je tomu naopak. Teplý vzduch se drží při stropu a teplota v místnosti tak není rovnoměrně rozložena. I při minimálních otáčkách dokáže stropní ventilátor vzduch promíchat tak, že je teplota v místnosti konstantní a člověk se v ní cítí hned o poznání lépe. V domě nemusíte tolik topit a to se promítne i na celkové spotřebě energií ve vaší domácnosti.

Stropní ventilátory

Snadná instalace stropních ventilátorů

Stropní ventilátory se prodávají v mnoha barevných provedeních, jsou zhotoveny z různých materiálů a ve velké škále velikostí. Díky jejich snadné instalaci nebudete muset ztrácet nervy a vyhrazovat si pro jejich namontování celý den. Ovládat se dají pomocí dálkového ovládání, vypínače na stěně nebo manuálně.

Díky jejich umístění si jich ani nemusíte všimnout a při nízkých otáčkách nejsou zdrojem téměř žádného hluku. Jejich hlučnost se odvíjí podle použitého materiálu, způsobu zpracování a spuštěného režimu. Práci kvalitního stropního ventilátoru nepostřehnete ani během vysokých otáček. Nemusíte se obávat o zdraví svých potomků nebo domácích mazlíčků, protože stropní ventilátory jsou díky své poloze bezpečné a zabraňují nechtěným úrazům.

Stropní ventilátor

Záleží jen na vás, který ventilátor z naší nepřeberné nabídky bude ten pravý do vašeho domova nebo kanceláře. Cena stropních ventilátorů začíná na 1490 Kč a u každého produktu je uveden podrobný popis. U stropních ventilátorů máme nyní DOPRAVU ZDARMA.