Sulion 075106 Assen, bílá, stropní ventilátor se světlem dálkové ovládání

Neohodnoceno
 
DC motor Doprava zdarma Efekt lupa
  • 1 z 2
 

Stropní ventilátor Sulion 075106 Assen • Průměr vrtule Ø 55 cm • Pro místnosti do 14 m2 • Počet rychlostí: 6Zimní (zpětný) chod: ano • Ovládání v kompletu dálkové (součástí balení) • Světlo: ano, LED 24W 2000lm , technologie CCT• Montáž na šikmý strop: ano • Montáž bez tyče: ano • Prodlužovací tyč: ano • Spotřeba: 7-9-10,5-12-17-24,5 W

pdf-ikonaNávod k použití

 

 
Dostupnost Prodej ukončen
Cena 7 809,92 Kč bez DPH
9 450 Kč
Kód produktu 2301125083
Značka Sulion
Webová stránka značky sulion.cz/
Kategorie Stropní ventilátor
 

Stropní ventilátor se světlem Assen

Stropní ventilátor s osvětlením Assen s bílým tělem a bílými lopatkami o průměru vrtule 55cm je vhodný pro místnosti o velikosti do 14 m2. Přístroj disponuje dálkovým ovládáním, které je součástí balení. Jeho nadčasový design zapadne lehce jak už do vašeho obytného, kuchyňského či pracovního interiéru.

Vzdálenost lopatek od podlahy se z bezpečnostních důvodů doporučuje minimálně 2 m 20 cm. Lopatky umístěné cca 3 m nad zemí začínají mít sníženou účinnost. V případě použití prodlužovací tyče je nahrazena původní tyč v balení. 

 

U tohoto modelu stropního ventilátoru lze použít prodlužovací tyč. Neváhejte nás kontaktovat, pokud si nebudete jisti výběrem nebo možnostmi tyčí, poradíme vám.

Přečtěte si naše články, rady a další informace o stropních ventilátorech


Parametry stropního ventilátoru:

Průměr vrtule IDENTALT

Průměr vrtule:
55 cm

Rozměry místnosti IDENTALT

Orientační velikost místnosti:
do 14 m2
(při výšce stropu 2,5m)

Barva lopatek IDENTALT

Barva lopatek:
bílá

pocet-lopatek-ne

Počet lopatek:
nemá

Svítidlo IDENTALT

Svítidlo:
LED 24W 2000lm, technologie CCT

ovladani-dalkove

Ovládání součástí balení:
dálkové ovládání (součástí balení)

ovladani-retizkove-i-na-zed-ne

Alternativní ovládání (lze dokoupit):
nemá

Montáž bez tyče IDENTALT

Montáž bez tyče:
ano

Prodlužovací tyč IDENTALT

Prodlužovací tyč:
lze dokoupit tyče
(pokud si nejste jisti, kontaktujte nás)

Montáž na šikmý strop IDENTALT

Montáž na šikmý strop:
ano,
maximální úhel náklonu 15°

Otáčky motoru IDENTALT

Otáčky za minutu:
150-186-218-253-285-313,
počet rychlostí: 6

Příkon spotřeba IDENTALT

Příkon motoru:
7-9-10,5-12-17-24,5 W

Vzduchový průtok IDENTALT

Průtok vzduchu:
20 - 70 m3/min.

Hmotnost IDENTALT

Hmotnost stropního ventilátoru:
6,5 kg

motor-DC

Typ motoru:
DC (stejnosměrný)

Hlučnost nehlučný IDENTALT

Hlučnost:
tichý


Domácí ventilátory AireRyder

Značka AireRyder splňuje přísné požadavky při kontrolách kvality, a tak svými stropními ventilátory určuje evropský standard. Díky funkci léto/zima, která umožňuje úsporu energie v létě ochlazováním a v zimě ohříváním na základě přerozdělování vzduchu v místnosti, můžete ventilátory využívat v průběhu celého roku. Některé z ventilátorů AireRyder jsou vybaveny DC motory nové generace s delší životností, které umožňují úsporu elektrické energie, jsou méně hlučné a více šetrné k životnímu prostředí. Používá také systém snadné montáže a instalace.

Domácí ventilátory Faro

Značka FARO splňuje přísné požadavky při kontrolách kvality, a tak svými stropními ventilátory určuje evropský standard. Díky funkci léto/zima, která umožňuje úsporu energie v létě ochlazováním a v zimě ohříváním na základě přerozdělování vzduchu v místnosti, můžete ventilátory využívat v průběhu celého roku. Většina ventilátorů FARO je vybavena DC motory nové generace s delší životností, které umožňují úsporu elektrické energie, jsou méně hlučné a více šetrné k životnímu prostředí. Používá také systém snadné montáže a instalace.

Jakým způsobem stropní ventilátor dům ohřívá?

Ve vytápěné místnosti se bez pohybu vzduchu tvoří teplotní vrstvy. Chladnější vzduch se drží u podlahy, zatímco lehčí teplejší vzduch stoupá vzhůru a ohřívá především strop. Z tohoto důvodu jsou pochopitelně vyšší patra a horní plochy místnosti teplejší než přízemní místnosti a oblasti blízko podlahy. V zimě by se stropní ventilátory měly točit pomalu po směru hodinových ručiček. Tím dochází k nasávání studeného vzduchu zespodu a současně je stoupající teplý vzduch vytlačován podél stěn k zemi. Díky této pozvolné cirkulaci se promíchávají vrstvy vzduchu a vyrovnává se tak teplota v celé místnosti, aniž by při tom vznikal nepříjemný průvan. To umožňuje nastavit topení místo 24 °C na pouhých 18 °C a ušetří se tím až 20 % nákladů na topení.

Stropní ventilátor se zpětným chodem využijete i v zimě

Jak? Ve vytápěné místnosti se tvoří teplotní vrstvy: chladnější vzduch se drží u podlahy, zatímco lehčí teplejší vzduch stoupá vzhůru a ohřívá především strop. Tam nám ale není moc platný. Teplo potřebujeme hlavně u podlahy. Tady přichází na řadu stropní ventilátor, který teplotní vrstvy rozruší jemným pohybem vzduchu a prohřeje místnost rovnoměrně.

V zimě by se stropní ventilátory měly točit pomalu po směru hodinových ručiček. Tím dochází k nasávání studeného vzduchu zespodu a současně je stoupající teplý vzduch vytlačován podél stěn k zemi. Pozvolná cirkulace promíchává vrstvy vzduchu a vyrovnává teplotu v celé místnosti, ale bez průvanu. Takže nastavte topení místo 24 °C třeba na 18 °C a ušetřete až 20 % nákladů na topení.

Jakým způsobem stropní ventilátor dům ochlazuje?

Stropní ventilátory ovlivňují díky tahu vzduchu vnímání tepla a chladu, takže v létě není nutné tolik ochlazovat vzduch a přece při teplotách 25 °C nebo dokonce 27 °C máme stejný pocit jako při 22 °C bez stropního ventilátoru. Takto lze ušetřit mnoho energie a až 40 % z účtu za elektřinu. Samotný stropní ventilátor při plné rychlosti spotřebovává méně energie než 100wattová žárovka. Mnoho lidí proto upřednostňuje díky příjemnému a přirozeně vznikajícímu vánku stropní ventilátor před klimatizací.

V létě: Jakým způsobem stropní ventilátor dům ochlazuje?

Stropní ventilátory ovlivňují díky tahu vzduchu vnímání tepla a chladu, takže v létě není nutné tolik ochlazovat vzduch a přece při teplotách 25 °C nebo dokonce 27 °C máme stejný pocit jako při 22 °C. Takto lze ušetřit mnoho energie a až 40 % z účtu za elektřinu, které bychom jinak utratili za klimatizaci. Samotný stropní ventilátor při plné rychlosti spotřebovává méně energie než 100wattová žárovka. Mnoho lidí proto upřednostňuje díky příjemnému a přirozeně vznikajícímu vánku stropní ventilátor před klimatizací.

Barva lopatek bílá
Barva lopatek - odstíny světlé
Barva těla ventilátoru bílá
Materiál lopatek plast (polykarbonát, ABS...)
Montáž na šikmý strop ano
Orientační velikost místnosti do 14 m²
Ovládání stropního ventilátoru (součástí balení) (?) dálkové ovládání
Ovládání ventilátoru alternativní (lze dokoupit) (?) nelze
Průměr vrtule 0 - 106 cm
Styl ventilátoru elegantní, moderní
Světlo se svítidlem
Typ motoru DC, stejnosměrný
Vzdálenost lopatek od stropu 10,1 - 20 cm
Zimní (zpětný) chod ne
Typ přístroje stropní ventilátor
Dálkové ovládání ano
Hlučnost 10 - 33,6 dB
Počet rychlostí 6
Provedení stropní
Průměr vrtule 55 cm
Průtok vzduchu 20 - 70 m3/min
Příkon 7 - 24 W
Světlo ano, 24W 2000lm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Španělská společnost Sulion, dříve známá pod jménem Sul, přináší svým zákazníkům řešení v oblasti osvětlení a větrání na základě nejnovějších trendů už více jak 30 let.

Výhradním distributorem značky Sulion v ČR a na Slovensku je Gavri s.r.o.

Stropní ventilátory Sulion