Příslušenství pro odvlhčovače vzduchu

Udělejte maximum pro své zdraví a pořiďte si odvlhčovač vzduchu. Ten zajišťuje spolehlivé vysoušení vody ze vzduchu, čímž se snižuje jeho relativní vlhkost. Ta se jinak může usazovat na stěnách, podlahách či kobercích a napomáhá tak šíření plísní a roztočů.

Díky vzduchovým filtrům navíc může odvlhčovač pohlcovat škodlivé látky. Udržujte si tak čisté ovzduší bez zbytečné vlhkosti. Pokud chcete zvýšit účinnost vašeho vysoušeče, poohlédněte se po příslušenství pro odvlhčovače vzduchu, které výrazně zvýší komfort vašeho prostředí.

Hlídejte si vlhkost

Vlhkost vzduchu by se měla pohybovat mezi 40 až 60 %. Abyste nemuseli neustále kontrolovat hladinu vlhkosti v místnosti, můžete si pořídit hygrostat, který ji bude automaticky regulovat za vás.

Většina odvlhčovačů funguje na principu kondenzace vlhkosti, kdy vzduch při průchodu výparníkem zkapalní a odteče do nádrže. Abyste zajistili trvalý provoz odvlhčovače, budete potřebovat kondenzační čerpadlo.

Některé elektrické odvlhčovače nabízí i otvor pro připojení hadice, díky kterému lze vodu odvést přímo do odpadu. Liší se však svou velikostí, proto v takovém případě zvažte pořízení adaptéru na hadici pro odvlhčovač. Než však vzduch opustí vysoušeč, musí projít kondenzátorem, kde dojde k jeho ohřátí a vypuštění do místnosti.

Dýchejte panensky čistý vzduch

Chcete si koupit odvlhčovač, ale zároveň přemýšlíte i nad čističkou vzduchu? A co si takhle pořídit odvlhčovač a čističku vzduchu 2 v 1? Některé modely odvlhčovačů lze doplnit speciálními vzduchovými filtry, díky nimž bude přístroj plnit i funkci čističky vzduchu. Taková zařízení budou zachytávat nejen ty nejmenší prachové částice, ale také veškeré chemické sloučeniny, které se uvolňují z laků, nátěrů a lepidel. Tyto látky mohou vážně ohrožovat vaše zdraví, nebo i zhoršovat vaše současná respirační onemocnění.

Vybrat si můžete uhlíkový filtr, který dokáže zachycovat nejen nečistoty, ale i neutralizovat zápachy a odstraňovat různé toxiny. Mnohem účinnější je však HEPA filtr, pracující s účinností až 99,97%. Velkou výhodou je snadná instalace filtru a životnost až12 měsíců. Aby se vám odvlhčovač v prašném prostředí neucpal, můžete rovněž pořídit ochranný kryt.

 
243
169012431690
Značky
Typ

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem