Comedes Lavaero 240 bílá, čistička vzduchu s ionizátorem (zap/vyp)

 
Doprava zdarma Efekt lupa
 • 1 z 8
 

Čistička vzduchu: vzduch. průtok 240 m3/h • senzor kvality vzduchu • HEPA filtr • místnost: do 50 m2 • Hlučnost 35 - 52 dB • uhlíkový filtrTiO2 filtrUV lampaionizátor (lze vypnout) • předfiltr • dálkové ovládání (součástí balení) • automatický režim • režim spánku (max 35 dB) • senzor kvality vzduchu.

Návod v češtině pro čističku vzduchu s ionizátorem Comedes Lavaero 240 Návod v češtině

Vše o čističkách vzduchu (články)Srovnání čističek vzduchu (tabulka) 

Dostupnost Prodej ukončen
Cena 4 590,91 Kč bez DPH
5 555 Kč
Kód produktu 3501000220
Značka Comedes
Webová stránka značky comedes.cz
Kategorie Čističky vzduchu
 

ČističkA vzduchu Comedes Lavaero 240

Čistička vzduchu Comedes Lavaero 240 nabízí nezvykle velkou plochu HEPA filtru. Je vybavená všemi typy čistících filtrů: tj. HEPA filtr (účinnost až 99,97%), uhlíkový filtr, TiO2 filtr, UV lampa a ionizátor, které doplňuje omyvatelný předfiltr. Ionizátor lze zapnout nezávisle. Rozměrný HEPA filtr zaručuje nejúčinnější čištění.  Více o fungování filtrů

Recenze čističky vzduchu Lavaero 240 na Geeklife.cz


 

Vlastnosti čističky vzduchu:

Velikost místnosti čistička vzduchu Comedes Lavaero 240

Orientační velikost místnosti:
do 50 m2

Technologie čištění vzduchu čistička vzduchu Comedes Lavaero 240

Technologie čištění vzduchu:
HEPA filtr, TiO2 + UV, uhlíkový filtr, plazma ionizátor

Ionizátor - iontový vítr čistička vzduchu Comedes Lavaero 240

Ionizátor (iontový vítr):
ano (lze vypnout)

Vzduchový průtok čistička vzduchu Comedes Lavaero 240

Vzduchový průtok:
240 m3/hod (maximální výkon)

Počet rychlostí ventilátoru čistička vzduchu Comedes Lavaero 240

Počet rychlostí ventilátoru:
3

Hlučnost čistička vzduchu Comedes Lavaero 240

Hlučnost:
max. 52 dB

Ukazatel kvality vzduchu čistička vzduchu Comedes Lavaero 240

Ukazatel kvality vzduchu:
ano

Automatický režim čištění vzduchu čistička vzduchu Comedes Lavaero 240

Automatický režim čištění vzduchu :
ano

Funkce navíc čistička vzduchu Comedes Lavaero 240

Funkce navíc:
velká plocha HEPA filtru
(35 x 28 x 4,5 cm)

Časovač čistička vzduchu Comedes Lavaero 240

Časovač:
2, 4, 8 h.
nebo nepřetržitý chod

Noční režim čistička vzduchu Comedes Lavaero 240

Noční režim:
ano

Dálkové ovládání čistička vzduchu Comedes Lavaero 240

Dálkové ovládání:
ano - automatické vypnutí

 

Příkon čistička vzduchu Comedes Lavaero 240

Příkon:
max. 55 W

Rozměry čistička vzduchu Comedes Lavaero 240

Rozměry:
52,3 x 32,8 x 16,8 cm

Hmotnost čistička vzduchu Comedes Lavaero 240

Hmotnost:
4,5 kg

Prohlášení společnosti Comedes: tímto společnost Comedes GmbH, Haupstraβe 9, 94405 Landau a.d. Isar, Německo prohlašuje, že bude vyrábět náhradní filtry pro čističky vzduchu a zvlhčovače po dobu 7 let od ukončení výroby produktu. 

 

Průběh čištění vzduchu schématicky

Schéma průběhu čištění - čistička vzduchu Lavaero 240

Čištění vzduchu probíhá v 8 fázích:

FÁZE 1. Tichý ventilátor nasaje vzduch přes vstupní otvory. Rychlost ventilátoru lze přepínat mezi L – pomalou, M – střední, H – vysokou rychlostí. Maximální vzduchový výkon (rychlost H) je 240 m3 za hodinu. Z čehož plyne, že tato čistička vzduchu může v pokoji o velikosti 30 m2 vyměnit vzduch třikrát za hodinu. Hlučnost čističky vzduchu: < 52,0 dB (rychlost H).

FÁZE 2. Omyvatelný předfiltr vyfiltruje větší prachové částice, a tímto prodlouží životnost HEPA filtru (životnost HEPA filtru je 6-9 měsíců). Předfiltr je vyroben z materiálu, který je snadno omyvatelný.

FÁZE 3. Vysoce kvalitní HEPA filtr vyfiltruje až 99,97 % všech mikročástic (>0,3 μm) z okolního vzduchu (1 mm=1000 μm), a tak dokáže ze vzduchu odstranit prach, pyl, kousky chlupů, roztoče, pevné částice od cigaretového kouře, alergeny apod.

FÁZE 4. Uhlíkový filtr odstraní zápachy a jiné plynné znečišťující látky.

Porovnání polutantů s lidským vlasem

Porovnání velikosti částic pylu a prachu s lidským vlasem

FÁZE 5. TiO2 filtr zničí viry, bakterie, mikroby, plísně, alergeny, karcinogeny a jiné organické látky. ”Zničí” znamená, že organické látky se rozkládají na minerální látky (vodu a oxid uhličitý). Tento filtr dezinfikuje vzduch, čímž snižuje riziko onemocnění chřipkou a vzniku alergických reakcí. POZOR: TiO2 filtr funguje jen při zapnuté UV lampě.

FÁZE 6. Dvě UV lampy (lze vypnout) ničí mikroorganismy (viry, bakterie, plísně), a tím dokončí sterilizaci vzduchu.

FÁZE 7. Ionizátor vzduchu (lze vypnout) generuje takové množství záporných iontů (aniontů), které je nepatrně vyšší než u čerstvého vzduchu. Takto je dosaženo několika efektů. Dýcháme vzduch, jenž má efekt čerstvého vzduchu po bouřce. Záporné ionty neutralizují ve vzduchu kladné ionty (kationy) mající škodlivý účinek na zdraví. Nabité částice shlukují na sebe i ty nejmenší částice prachu, a tyto shluky už umí HEPA filtr zachytit. Ionizátory čističek vzduchu Comedes splňují normu ČSN EN 60335-2-65 (produkce ozonu <0,05 ppm). DOPORUČENÍ: nezapínejte ionizátor vzduchu dřív než po 1 hodině čištění vzduchu, neboť iontové shluky prachu se nalepí na stěny, nábytek a záclony.

FÁZE 8. Čistička vzduchu s ionizátorem vyfoukne čistý vzduch přes výstupní otvor.

 

JAK FUNGUJE PŘEDFILTR. 

Hrubý filtr (předfiltr) je obvykle síťka s velmi malými otvory. Předfiltr vyfiltruje větší prachové částice, a tímto prodlouží životnost jiných filtrů (obvykle HEPA filtru). Předfiltr je zpravidla vyroben z materiálu, který je snadno omyvatelný. Údržba je jednoduchá – 1x měsíčně omýt vodou. Životnost předfiltrů není omezená (teoreticky). 

JAK FUNGUJE HEPA filtr. 

Čistička vzduchu s ionizátorem Comedes Lavaero 240 interiér

HEPA (High Efficiency Particle Absorption) filtr se vyrábí ze speciálního pórovitého materiálu na základě skleněných vláken. Tento materiál dělá plošnou záclonu pro proud vzduchu, a dokonce i mikroskopické částice nebo bakterie nemohou prolétnout skrz, a zůstávají v pórech filtru. HEPA filtr je schopen zachytit částice větší než 0,3 mikrometru (1 mikrometr = 0,000001 metru). Pro srovnání, lidský nosní filtr vyfiltruje částice větší než 10 mikrometrů z vdechnutého vzduchu. V současné době neexistuje lepší technologie na čištění vzduchu. Proto se HEPA filtry používají nejen v domácích čističkách vzduchu, ale i v laboratořích a zdravotních ústavech po celém světě. Údržba je jednoduchá – 1x měsíčně vyčistit vysavačem. Životnost HEPA filtrů je obvykle 6-12 měsíců. 

JAK FUNGUJE UHLÍKOVÝ filtr. 

Uvnitř uhlíkového filtru se nachází granule nebo vlákna aktivního uhlíku. Základem fungování je schopnost aktivního uhlíku absorbovat větší molekuly. Právě takové molekuly tvoří zápachy, toxiny a jiné plynné znečišťující látky. Filtr funguje do momentu, než se uhlík "zaplní" toxickými látkami. Poté je ho samozřejmě nutno vyměnit. Uhlíkový filtr nevyžaduje žádnou údržbu. Životnost uhlíkového filtru je obvykle 6-12 měsíců. 

JAK FUNGUJE TiO2 filtr. 

Fotokatalytický TiO2 filtr je mřížka, povrch které tvoří materiál TiO2 (oxid titaničitý). Princip fungování se zakládá na vlastnostech tohoto materiálu. Když na něj dopadá UV záření (UV lampa nebo sluneční světlo) a organické látky (viry, bakterie, mikroby, plísně, alergeny, karcinogeny apod.), spouští se fotokatalytická reakce, při níž se tyto organické látky rozkládají na minerální látky (vodu a oxid uhličitý). TiO2 funguje jen jako katalyzátor, tudíž se neopotřebovává. Samozřejmě, že část látek proletí přes otvory v mřížce. Nicméně, čistička vzduchu propouští přes sebe vzduch neustále, a proto postupně TiO2 filtr dezinfikuje vzduch v místnosti. Filtr TiO2 nevyžaduje žádnou údržbu. Životnost TiO2 filtru není omezená (teoreticky). 

JAK FUNGUJE UV lampa. 

Je vědecky prokázáno, že UV záření ničí mikroorganismy, avšak vyžaduje to větší intenzitu záření a také nějaký čas působení na viry a bakterie. V čističce vzduchu mikroorganismy proletí kolem UV lampy vcelku rychle, a proto efektivita čištění není moc vysoká. UV lampa spouští fotokatalytickou reakci pro TiO2 filtr a částečně sterilizuje vzduch. UV lampa nevyžaduje žádnou údržbu. 

JAK FUNGUJE IONIZÁTOR vzduchu. 

Ionizátory vzduchu generují záporné ionty (anionty), a tím je dosaženo hned několika efektů. Dýcháme vzduch mající efekt čerstvého vzduchu po bouřce. Civilizace produkuje mnoho kladných iontů (DVD, TV, auta atd.), jež mají škodlivý účinek na zdraví (bolest hlavy, únava, ospalost). Záporné ionty neutralizují ve vzduchu kladné ionty (kationty). Nabité částice shlukují na sebe i ty nejmenší částice prachu, a tyto shluky odfiltruje HEPA filtr nebo spadnou na horizontální plochu, kde se snadně odstraní hadrem nebo vysavačem. DOPORUČENÍ: nezapínejte ionizátor dřív než po 1 hodině čištění vzduchu, jelikož iontové shluky prachu se nalepí (obzvlášť pokud je vlhkost vzduchu v místnosti vysoká) na stěny, nábytek a záclony – moc hezky to potom nevypadá. Nevýhodou ionizátorů je, že mohou produkovat ozon, který je ve větším množství škodlivý pro zdraví (obzvlášť pro astmatiky). Dle normy ČSN EN 60335-2-65 produkce ozonu nesmí překročit 0,05 ppm. Tuto normu musí splňovat jakákoliv čistička vzduchu s ionizátorem nebo samotný ionizátor na českém trhu. Čističky vzduchu s ionizátorem Comedes splňují normu 60335-2-65. Ionizátor nevyžaduje žádnou údržbu. Životnost ionizátoru není omezená. 

Čističky vzduchu a zvlhčovače značky Comedes pomáhají zlepšit ovzduší v místnosti. Čističky vzduchu Comedes mají širokou škálu využití: čističky vzduchu do bytu (LR 50, LR 130, LR 200, LR 700, Lavaero 240); čistička vzduchu do restaurace (LR 700); čistička vzduchu pro alergiky (LR 200, Lavaero 240, LR 700). Společnost Comedes provádí u čističek vzduchu neustále testy u různých nezávislých organizací. Od těchto společností mají čističky vzduchu a zvlhčovače značky Comedes dobré recenze.

Podobné produkty

 • Clean Air Optima CA-502 Pro Mini, čistička vzduchu Doprava zdarma Kód: 3501000320
  Clean Air Optima CA-502 Pro Mini, čistička vzduchu
  Na dotaz (dostupnost)
  Čistička vzduchu pro místnost do 20 m² • vzduch. CADR 100 m³/h • hlučnost 10-50 dB • režimy: Spánek - Střední - Turbo • HEPA filtr s vrstvou z nanostříbra • uhlíkový filtr • DUO ionizátor • předfiltr •...

  1 975,21 Kč bez DPH 2 390 Kč
Barva bílá
Časovač ano
Funkce navíc noční režim, senzor prachu
Funkce navíc k čištění vzduchu nemá
Maximální hlučnost max 52 dB
Ionizátor ano (lze vypnout)
Orientační velikost místnosti do 50 m²
Technologie čištění vzduchu předfiltr, HEPA filtr, uhlíkový filtr, TiO2 + UV, plazma ionizátor
Vzduchový průtok 240 m³/hod
Čističky vzduchu 2v1 pouze čistička
Dálkové ovládání ano
Náhradní filtry navíc Pouze 1
Vzduchový výkon 240 m3/h
Počet rychlostí ventilátoru (?) 3
Hlučnost (?) 52 dB
Typ filtru (?) Předfiltr, HEPA filtr, uhlíkový filtr, TiO2 filtr
Životnost 4v1 filtru (?) 6-9 měsíců
Rozměry 4v1 filtru (DxŠxH) 35 x 28 x 4,5 cm
Údržba HEPA filtru 1x měsíčně vysavačem
Údržba předfiltru 1x měsíčně omýt vodou
Indikátor znečištění 4v1 filtru ano
UV lampa (?) ano
Ionizátor (?) ano
Ionizace 300 000 iontů/cm3/s
Produkce ozonu (?) <0,05 ppm
Senzor kvality vzduchu ano
Ukazatel kvality vzduchu (LED) ano
Časovač (v hodinách) 2, 4, 8 nebo nepřetržitý chod
Ruční režim čištění vzduchu ano
Automatický režim čištění vzduchu ano
Režim spánku čištění vzduchu ano
Napětí 230 V/50 Hz
Příkon (?) 55 W
Rozměry (VxŠxH) 52,3 x 32,8 x 16,8 cm
Hmotnost 4,5 kg
Dálkové ovládání ano
Zavěšení na zeď ne
Barva bílá
Výrobce Comedes
Druh čističky vzduchu
Doporučený prostor 130 m3
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
JM Avatar autora Senzory 4.4.2017 13:40
Dobrý den, jaké senzory má tato čistička? Pachový a prachový senzor? Děkuji
Odpovědět
G Avatar autora Re: Senzory 16.5.2017 15:33
Dobrý den, Lavaero 240 má prachový senzor.
F Avatar autora UV lampa 1.2.2020 17:21
Dobrý den, jaká je životnost UV lampy. Dá se popřípadě koupit u vás nová UV lampa.
Odpovědět

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
5
56x
4
72x
3
2x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Společnost Comedes je náš důvěryhodný partner, jehož výrobky prodáváme už několik let. Byl s námi při zrodu firmy a dodnes se na něj můžeme spolehnout. Jejich produkty si zakládají na nadstandardní kvalitě a výkonnosti - ostatně je to německá firma s dlouholetou tradicí, která ví dobře, co zákazníka uspokojí nejvíc.

Po mnoho let působil Comedes jako expert v oblasti klimatizací. V současné době se specializuje na kvalitní čističky vzduchu, zvlhčovače a odvlhčovače pro běžné lidi a snaží se zvýšit kvalitu ovzduší v domovech.

Jejich výrobky mají velkou škálu využití – do bytu, do restaurací, kanceláří apod. Velkou výhodou je nejen jejich účelnost, ale i příjemný design. Výkonem pokrývají potřeby malých, středních i nadprůměrně velkých místností, a proto si z jejich nabídky vybere opravdu každý.

U čističek vzduchu Comedes počítejte s vysoce efektivními filtry, které jsou schopné eliminovat naprostou většinu nežádoucích látek v ovzduší. I ve zvlhčovačích a odvlhčovačích vzduchu zn. Comedes jsou použity nejmodernější technologie a kvalitní materiály, které jsou základem jejich vysoké životnosti.

Všechny přístroje firmy Comedes jsou především snadno ovladatelné, ale také natolik výkonné, aby dokonale splňovaly nejrůznější nároky a potřeby zákazníka.

Aby vám firma Comedes zaručila kvalitu svých výrobků, provádí u svých produktů neustále testy u nezávislých organizací. Přirozeně také všechny přístroje Comedes splňují evropské i české směrnice pro elektronické přístroje.

Typy vyráběných produktů:

 1. Čističky vzduchu
 2. Odvlhčovače vzduchu
 3. Zvlhčovače vzduchu
 4. Mobilní klimatizace

 

Comedes - čističky vzduchu, odvlhčovače vzduchu, mobilní klimatizace

Výhradním distributorem značky Comedes v ČR a na Slovensku je Gavri s.r.o.