Comedes Lavaero 100, čistička vzduchu s ionizátorem

 
Doprava zdarma Efekt lupa
 • 1 z 6
 

Čistička vzduchu pro místnost do 35 m² • vzduch. průtok 120 m³/hHEPA filtruhlíkový filtr • TiO2 • UV lampaionizátor (lze vypnout) • předfiltr • časovač • paměť (obnoví nastavení po výpadku proudu) • 200 x 200 x 310 mm

Návod v češtině pro čističku vzduchu s ionizátorem Comedes Lavaero 100Návod na čističku vzduchu Lavaero 100 v češtině

Vše o čističkách vzduchu (články)Srovnání čističek vzduchu (tabulka)

 

Dostupnost Prodej ukončen
Cena 3 049,59 Kč bez DPH
3 690 Kč
Kód produktu 3411000900
Značka Comedes
Webová stránka značky comedes.cz
Kategorie Čističky vzduchu
 

ČističkA vzduchu Comedes Lavaero 100

Tichá čistička vzduchu do domova pro kompletní pročištění od alergenů, kouře a pachů. Dobře vyrobená čistička z kvalitního ABS plastu je určena pro místnosti až 35 metrů čtverečních. Nadstandardní 5-ti stupňová filtrace vzduchu s kvalitními filtry zajistí vynikající pocit z domova i kanceláře. Paměťová funkce spustí původní nastavení i po výpadku proudu. Součástí balení je 1x filtr 4v1 (HEPA, uhlík, fotokatalytický, předfiltr). Společnost Gavri.cz prodává veškeré příslušenství (náhradní filtry) a zajišťuje záruční i pozáruční servis.


 

Vlastnosti čističky vzduchu Comedes Lavaero 100:

Velikost místnosti čistička vzduchu Comedes Lavaero 150

Orientační velikost místnosti:
do 35 m2

Technologie čištění vzduchu čistička vzduchu Comedes Lavaero 150

Technologie čištění vzduchu:
Filtr 4v1: předfiltr, HEPA filtr, filtr s aktivním uhlíkem, fotokatalytický (TiO2)
UV lampa (lze vypnout), ionizátor (lze vypnout)

Ionizátor - iontový vítr čistička vzduchu Comedes Lavaero 150

Ionizátor (iontový vítr):
ano (lze vypnout)
1*105/cm³/s
bez tvorby ozonu

Vzduchový průtok čistička vzduchu Comedes Lavaero 150

Vzduchový průtok:
120 m3/hod,

Počet rychlostí ventilátoru čistička vzduchu Comedes Lavaero 150

Počet rychlostí ventilátoru:
5

nehlucny-ne

Hlučnost:
výrobce neuvádí

Ukazatel kvality vzduchu čistička vzduchu Comedes Lavaero 150

Ukazatel kvality vzduchu:
ano

08-automaticke-cisteni-cisticka-vzduchu-comedes-lavaero-240

Automatický režim čištění vzduchu :
ano

Funkce navíc čistička vzduchu Comedes Lavaero 150

Funkce navíc:

Indikátor výměny filtru

Časovač čistička vzduchu Comedes Lavaero 150

Časovač:
ano (1-12 hod)

Noční režim čistička vzduchu Comedes Lavaero 150

Noční režim:
ne

Dálkové ovládání čistička vzduchu Comedes Lavaero 150

Dálkové ovládání:
ne

Příkon čistička vzduchu Comedes Lavaero 150

Příkon:
max. 17 W

Rozměry čistička vzduchu Comedes Lavaero 150

Rozměry:
200 x 200 x 310 mm

Hmotnost čistička vzduchu Comedes Lavaero 150

Hmotnost:
2,1 kg

Prohlášení společnosti Comedes: tímto společnost Comedes GmbH, Haupstraβe 9, 94405 Landau a.d. Isar, Německo prohlašuje, že bude vyrábět náhradní filtry pro čističky vzduchu a zvlhčovače po dobu 7 let od ukončení výroby produktu.

Porovnání polutantů s lidským vlasem

Porovnání velikosti částic pylu a prachu s lidským vlasem

 

Čištění vzduchu probíhá v 5 fázích:

FÁZE 1. Tichý ventilátor nasaje vzduch přes vstupní otvory. Předfiltr vyfiltruje větší prachové částice. Předfiltr je zde proto, aby prodloužil životnost hlavního filtru. Dá se vysát vysavačem.

FÁZE 2. Vysoce kvalitní HEPA filtr vyfiltruje až 99,97 % všech mikročástic  (>0,3 μm) z okolního vzduchu, a tak dokáže ze vzduchu odstranit prach, pyl, kousky chlupů, roztoče, pevné částice od cigaretového kouře, alergeny apod.

FÁZE 3. Uhlíkový filtr odstraní zápachy a jiné plynné znečišťující látky.

FÁZE 4. UV lampa (lze vypnout) ničí mikroorganismy (viry, bakterie, plísně), a tím dokončí sterilizaci vzduchu.

FÁZE 5. Ionizátor vzduchu (lze vypnout) generuje takové množství záporných iontů (aniontů), které je nepatrně vyšší než u čerstvého vzduchu. Takto je dosaženo několika efektů. Dýcháme vzduch, jenž má efekt čerstvého vzduchu po bouřce. Záporné ionty neutralizují ve vzduchu kladné ionty (kationy) mající škodlivý účinek na zdraví. Nabité částice shlukují na sebe i ty nejmenší částice prachu, a tyto shluky už umí HEPA filtr zachytit. Ionizátory čističek vzduchu Comedes splňují normu ČSN EN 60335-2-65 (produkce ozonu <0,05 ppm). DOPORUČENÍ: nezapínejte ionizátor vzduchu dřív než po 1 hodině čištění vzduchu, neboť iontové shluky prachu se nalepí na stěny, nábytek a záclony.

Čistička vzduchu s ionizátorem vyfoukne čistý vzduch přes výstupní otvor.

 

JAK FUNGUJE PŘEDFILTR.

Hrubý filtr (předfiltr) je obvykle síťka s velmi malými otvory. Předfiltr vyfiltruje větší prachové částice, a tímto prodlouží životnost jiných filtrů (obvykle HEPA filtru). Předfiltr je zpravidla vyroben z materiálu, který je snadno omyvatelný. Údržba je jednoduchá – 1x měsíčně omýt vodou. Životnost předfiltrů není omezená (teoreticky).

JAK FUNGUJE HEPA filtr.

 

HEPA (High Efficiency Particle Absorption) filtr se vyrábí ze speciálního pórovitého materiálu na základě skleněných vláken. Tento materiál dělá plošnou záclonu pro proud vzduchu, a dokonce i mikroskopické částice nebo bakterie nemohou prolétnout skrz, a zůstávají v pórech filtru. HEPA filtr je schopen zachytit částice větší než 0,3 mikrometru (1 mikrometr = 0,000001 metru). Pro srovnání, lidský nosní filtr vyfiltruje částice větší než 10 mikrometrů z vdechnutého vzduchu. V současné době neexistuje lepší technologie na čištění vzduchu. Proto se HEPA filtry používají nejen v domácích čističkách vzduchu, ale i v laboratořích a zdravotních ústavech po celém světě. Údržba je jednoduchá – 1x měsíčně vyčistit vysavačem. Životnost HEPA filtrů je obvykle 6-12 měsíců.

JAK FUNGUJE UHLÍKOVÝ filtr.

Uvnitř uhlíkového filtru se nachází granule nebo vlákna aktivního uhlíku. Základem fungování je schopnost aktivního uhlíku absorbovat větší molekuly. Právě takové molekuly tvoří zápachy, toxiny a jiné plynné znečišťující látky. Filtr funguje do momentu, než se uhlík "zaplní" toxickými látkami. Poté je ho samozřejmě nutno vyměnit. Uhlíkový filtr nevyžaduje žádnou údržbu. Životnost uhlíkového filtru je obvykle 6-12 měsíců.

JAK FUNGUJE UV lampa.

Je vědecky prokázáno, že UV záření ničí mikroorganismy, avšak vyžaduje to větší intenzitu záření a také nějaký čas působení na viry a bakterie. V čističce vzduchu mikroorganismy proletí kolem UV lampy vcelku rychle, a proto efektivita čištění není moc vysoká. UV lampa spouští fotokatalytickou reakci pro TiO2 filtr a částečně sterilizuje vzduch. UV lampa nevyžaduje žádnou údržbu.

JAK FUNGUJE IONIZÁTOR vzduchu.

Ionizátory vzduchu generují záporné ionty (anionty), a tím je dosaženo hned několika efektů. Dýcháme vzduch mající efekt čerstvého vzduchu po bouřce. Civilizace produkuje mnoho kladných iontů (DVD, TV, auta atd.), jež mají škodlivý účinek na zdraví (bolest hlavy, únava, ospalost). Záporné ionty neutralizují ve vzduchu kladné ionty (kationty). Nabité částice shlukují na sebe i ty nejmenší částice prachu, a tyto shluky odfiltruje HEPA filtr nebo spadnou na horizontální plochu, kde se snadně odstraní hadrem nebo vysavačem. DOPORUČENÍ: nezapínejte ionizátor dřív než po 1 hodině čištění vzduchu, jelikož iontové shluky prachu se nalepí (obzvlášť pokud je vlhkost vzduchu v místnosti vysoká) na stěny, nábytek a záclony – moc hezky to potom nevypadá. Nevýhodou ionizátorů je, že mohou produkovat ozon, který je ve větším množství škodlivý pro zdraví (obzvlášť pro astmatiky). Dle normy ČSN EN 60335-2-65 produkce ozonu nesmí překročit 0,05 ppm. Tuto normu musí splňovat jakákoliv čistička vzduchu s ionizátorem nebo samotný ionizátor na českém trhu. Čističky vzduchu s ionizátorem Comedes splňují normu 60335-2-65. Ionizátor nevyžaduje žádnou údržbu. Životnost ionizátoru není omezená.

 

Podobné produkty

 • Clean Air Optima CA-502 Pro Mini, čistička vzduchu Doprava zdarma Kód: 3501000320
  Clean Air Optima CA-502 Pro Mini, čistička vzduchu
  Na dotaz (dostupnost)
  Čistička vzduchu pro místnost do 20 m² • vzduch. CADR 100 m³/h • hlučnost 10-50 dB • režimy: Spánek - Střední - Turbo • HEPA filtr s vrstvou z nanostříbra • uhlíkový filtr • DUO ionizátor • předfiltr •...

  1 975,21 Kč bez DPH 2 390 Kč
Časovač ano
Funkce navíc nemá
Funkce navíc k čištění vzduchu nemá
Maximální hlučnost výrobce neuvádí
Ionizátor ano (lze vypnout)
Orientační velikost místnosti do 35 m²
Technologie čištění vzduchu předfiltr, HEPA filtr, uhlíkový filtr, TiO2 + UV, ionizátor
Vzduchový průtok 120 m³/hod
Dálkové ovládání ne
Vzduchový výkon (?) 120 m3/h
Počet rychlostí ventilátoru 5
Typ filtru Předfiltr, HEPA filtr, uhlíkový filtr, fotokatalytický
Životnost 4v1 filtru (?) 6-9 měsíců
UV lampa (?) ano
Ionizátor (?) ano
Produkce ozonu (?) není
Časovač (v hodinách) 1-12
Napětí 230 V/50 Hz
Příkon 17W
Rozměry (VxŠxH) 200 x 200 x 310 mm
Hmotnost 2,1 kg
Dálkové ovládání ne

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:

Společnost Comedes je náš důvěryhodný partner, jehož výrobky prodáváme už několik let. Byl s námi při zrodu firmy a dodnes se na něj můžeme spolehnout. Jejich produkty si zakládají na nadstandardní kvalitě a výkonnosti - ostatně je to německá firma s dlouholetou tradicí, která ví dobře, co zákazníka uspokojí nejvíc.

Po mnoho let působil Comedes jako expert v oblasti klimatizací. V současné době se specializuje na kvalitní čističky vzduchu, zvlhčovače a odvlhčovače pro běžné lidi a snaží se zvýšit kvalitu ovzduší v domovech.

Jejich výrobky mají velkou škálu využití – do bytu, do restaurací, kanceláří apod. Velkou výhodou je nejen jejich účelnost, ale i příjemný design. Výkonem pokrývají potřeby malých, středních i nadprůměrně velkých místností, a proto si z jejich nabídky vybere opravdu každý.

U čističek vzduchu Comedes počítejte s vysoce efektivními filtry, které jsou schopné eliminovat naprostou většinu nežádoucích látek v ovzduší. I ve zvlhčovačích a odvlhčovačích vzduchu zn. Comedes jsou použity nejmodernější technologie a kvalitní materiály, které jsou základem jejich vysoké životnosti.

Všechny přístroje firmy Comedes jsou především snadno ovladatelné, ale také natolik výkonné, aby dokonale splňovaly nejrůznější nároky a potřeby zákazníka.

Aby vám firma Comedes zaručila kvalitu svých výrobků, provádí u svých produktů neustále testy u nezávislých organizací. Přirozeně také všechny přístroje Comedes splňují evropské i české směrnice pro elektronické přístroje.

Typy vyráběných produktů:

 1. Čističky vzduchu
 2. Odvlhčovače vzduchu
 3. Zvlhčovače vzduchu
 4. Mobilní klimatizace

 

Comedes - čističky vzduchu, odvlhčovače vzduchu, mobilní klimatizace

Výhradním distributorem značky Comedes v ČR a na Slovensku je Gavri s.r.o.