Comedes LR 700, čistička vzduchu s ionizátorem (zap/vyp)

47 hodnocení
 
Doprava zdarma Efekt lupa
  • 1 z 7
 

Čistička vzduchu: PŘEDFILTR, HEPA filtr (účinnost až 99,97 %), UHLÍKOVÝ filtr, TiO2 filtr, UV lampa, IONIZÁTOR (lze vypnout). Místnost: do 50 m2 (300 m3/h). Hlučnost < 41 dB (rychlost L). Dálkové ovládání je v kompletu. Časování pro start i vypnutí provozu. Automatický režim. Super režim. Režim spánku. Senzor prachu. VOC senzor. Dětská pojistka.

pdf-ikona - čistička vzduchu - návod Návod v češtině

Dostupnost Prodej ukončen
Cena 7 070,25 Kč bez DPH
8 555 Kč
Kód produktu 3501000400
Značka Comedes
Webová stránka značky comedes.cz
Kategorie Čističky vzduchu
Záruka 2 roky
 

POPIS ČISTIČKY VZDUCHU COMEDES LR 700

Tato vysoce efektivní čistička vzduchu je speciální hlavně díky ohromnému HEPA filtru, který žádná jiná čistička nemá, a taky skvělý vzduchový výkon 300 metrů krychlových za hodinu. V místnosti 50 m2 zvládne vyměnit vzduch více než 2x za hodinu. Mnoho pokročilých ovládacích funkcí a příjemný, nadčasový vzhled zaručí, že z Comedes LR 700 budete po všech stránkách nadšeni.


Orientační velikost místnosti čistička vzduchu LR-700 Comedes

Orientační velikost místnosti:
do 50 m2

Technologie čištění vzduchu čistička vzduchu LR-700 Comedes

Technologie čištění vzduchu:
HEPA filtr, TiO2 + UV, uhlíkový filtr, plazma ionizátor

Ionizátor - iontový vítr čistička vzduchu LR-700 Comedes

Ionizátor (iontový vítr):
ano (lze vypnout)

Vzduchový průtok čistička vzduchu LR-700 Comedes

Vzduchový průtok:
300 m3/hod (maximální výkon)

Počet rychlostí ventilátoru čistička vzduchu LR-700 Comedes

Počet rychlostí ventilátoru:
3

Hlučnost čistička vzduchu LR-700 Comedes

Hlučnost:
max. 41 dB

Ukazatel kvality vzduchu čistička vzduchu LR-700 Comedes

Ukazatel kvality vzduchu:
ne

Automatický režim čištění vzduchu čistička vzduchu LR-700 Comedes

Automatický režim čištění vzduchu :
ano

Funkce navíc čistička vzduchu LR-700 Comedes

Funkce navíc:
Senzor prachu
VOC senzor
Dětská pojistka

Časovač čistička vzduchu LR-700 Comedes

Časovač:
odložený start
odložené vypnutí provozu

Noční režim čistička vzduchu LR-700 Comedes

Noční režim:
ne

Dálkové ovládání čistička vzduchu Comedes LR 700

Dálkové ovládání:
ano

Příkon čistička vzduchu LR-700 Comedes

Příkon:
max. 100 W

Rozměry čistička vzduchu LR-700 Comedes

Rozměry:
66,5 x 48,0 x 26,0 cm

Hmotnost čistička vzduchu LR-700 Comedes

Hmotnost:
12,5 kg

 

Průběh čištění vzduchu schématicky

Schéma průběhu čištění - čistička vzduchu LR 200

Čištění vzduchu probíhá v 8 fázích:

FÁZE 1. Tichý ventilátor nasaje vzduch přes vstupní otvory. 

FÁZE 2. Omyvatelný předfiltr vyfiltruje větší prachové částice, a tímto prodlouží životnost HEPA filtru (životnost HEPA filtru je 12 měsíců). Předfiltr je vyroben z nylonu, a proto je snadno omyvatelný.

FÁZE 3. Vysoce kvalitní HEPA filtr vyfiltruje až 99,97 % všech mikročástic (>0,3 μm) z okolního vzduchu (1 mm = 1000 μm), a tak dokáže ze vzduchu odstranit prach, pyl, kousky chlupů, roztoče, pevné částice od cigaretového kouře, alergeny apod.

FÁZE 4. Uhlíkový filtr odstraní zápachy a jiné plynné znečišťující látky.

Porovnání polutantů s lidským vlasem

Porovnání velikosti částic pylu a prachu s lidským vlasem

FÁZE 5. TiO2 filtr zničí viry, bakterie, mikroby, plísně, alergeny, karcinogeny a jiné organické látky. ”Zničí” znamená, že organické látky se rozkládají na minerální látky (vodu a oxid uhličitý). Tento filtr dezinfikuje vzduch, čímž snižuje riziko onemocnění chřipkou a vzniku alergických reakcí. POZOR: TiO2 filtr funguje jen při zapnuté UV lampě.

FÁZE 6. UV lampa ničí mikroorganismy (viry, bakterie, plísně), a tím dokončí sterilizaci vzduchu.

FÁZE 7. Ionizátor vzduchu (lze vypnout) generuje takové množství záporných iontů (aniontů), které je nepatrně vyšší než u čerstvého vzduchu. Takto je dosaženo několika efektů. Dýcháme vzduch, jenž má efekt čerstvého vzduchu po bouřce. Záporné ionty neutralizují ve vzduchu kladné ionty (kationy) mající škodlivý účinek na zdraví. Nabité částice shlukují na sebe i ty nejmenší částice prachu, a tyto shluky už umí HEPA filtr zachytit. Ionizátory čističek vzduchu Comedes splňují normu ČSN EN 60335-2-65 (produkce ozonu <0,05 ppm). DOPORUČENÍ: nezapínejte ionizátor vzduchu dřív než po 1 hodině čištění vzduchu, neboť iontové shluky prachu se nalepí na stěny, nábytek a záclony.

FÁZE 8. Čistička vzduchu s ionizátorem vyfoukne čistý vzduch přes výstupní otvor.

Čistička vzduchu LR 200 interiér

JAK FUNGUJE PŘEDFILTR?

Hrubý filtr (předfiltr) je obvykle síťka s velmi malými otvory. Předfiltr vyfiltruje větší prachové částice, a tímto prodlouží životnost jiných filtrů (obvykle HEPA filtru). Předfiltr je zpravidla vyroben z materiálu, který je snadno omyvatelný. Údržba je jednoduchá – 1x měsíčně omýt vodou. Životnost předfiltrů není omezená (teoreticky).

JAK FUNGUJE HEPA FILTR?

HEPA (High Efficiency Particle Absorption) filtr se vyrábí ze speciálního pórovitého materiálu na základě skleněných vláken. Tento materiál dělá plošnou záclonu pro proud vzduchu, a dokonce i mikroskopické částice nebo bakterie nemohou prolétnout skrz, a zůstávají v pórech filtru. HEPA filtr je schopen zachytit částice větší než 0,3 mikrometru (1 mikrometr=0,000001 metru). Pro srovnání, lidský nosní filtr vyfiltruje částice větší než 10 mikrometrů z vdechnutého vzduchu. V současné době neexistuje lepší technologie na čištění vzduchu. Proto se HEPA filtry používají nejen v domácích čističkách vzduchu, ale i v laboratořích a zdravotních ústavech po celém světě. Údržba je jednoduchá – 1x měsíčně vyčistit vysavačem. Životnost HEPA filtrů je obvykle 6-12 měsíců.

JAK FUNGUJE UHLÍKOVÝ FILTR?

Uvnitř uhlíkového filtru se nachází granule nebo vlákna aktivního uhlíku. Základem fungování je schopnost aktivního uhlíku absorbovat větší molekuly. Právě takové molekuly tvoří zápachy, toxiny a jiné plynné znečišťující látky. Filtr funguje do momentu, než se uhlík "zaplní" toxickými látkami. Poté je ho samozřejmě nutno vyměnit. Uhlíkový filtr nevyžaduje žádnou údržbu. Životnost uhlíkového filtru je obvykle 6-12 měsíců.

JAK FUNGUJE TIO2 FILTR?

Fotokatalytický TiO2 filtr je mřížka, povrch které tvoří materiál TiO2 (oxid titaničitý). Princip fungování se zakládá na vlastnostech tohoto materiálu. Když na něj dopadá UV záření (UV lampa nebo sluneční světlo) a organické látky (viry, bakterie, mikroby, plísně, alergeny, karcinogeny apod.), spouští se fotokatalytická reakce, při níž se tyto organické látky rozkládají na minerální látky (vodu a oxid uhličitý). TiO2 funguje jen jako katalyzátor, tudíž se neopotřebovává. Samozřejmě, že část látek proletí přes otvory v mřížce. Nicméně, čistička vzduchu propouští přes sebe vzduch neustále, a proto postupně TiO2 filtr dezinfikuje vzduch v místnosti. Filtr TiO2 nevyžaduje žádnou údržbu. Životnost TiO2 filtru není omezená (teoreticky).

Čistička vzduchu Comedes LR 700 - ovládací panel

JAK FUNGUJE UV LAMPA?

Je vědecky prokázáno, že UV záření ničí mikroorganismy, avšak vyžaduje to větší intenzitu záření a také nějaký čas působení na viry a bakterie. V čističce vzduchu mikroorganismy proletí kolem UV lampy vcelku rychle, a proto efektivita čištění není moc vysoká. UV lampa spouští fotokatalytickou reakci pro TiO2 filtr a částečně sterilizuje vzduch. UV lampa nevyžaduje žádnou údržbu.

JAK FUNGUJE IONIZÁTOR VZDUCHU?

Ionizátory vzduchu generují záporné ionty (anionty), a tím je dosaženo hned několika efektů. Dýcháme vzduch mající efekt čerstvého vzduchu po bouřce. Civilizace produkuje mnoho kladných iontů (DVD, TV, auta atd.), jež mají škodlivý účinek na zdraví (bolest hlavy, únava, ospalost). Záporné ionty neutralizují ve vzduchu kladné ionty (kationty). Nabité částice shlukují na sebe i ty nejmenší částice prachu, a tyto shluky odfiltruje HEPA filtr nebo spadnou na horizontální plochu, kde se snadně odstraní hadrem nebo vysavačem. DOPORUČENÍ: nezapínejte ionizátor dřív než po 1 hodině čištění vzduchu, jelikož iontové shluky prachu se nalepí (obzvlášť pokud je vlhkost vzduchu v místnosti vysoká) na stěny, nábytek a záclony – moc hezky to potom nevypadá. Nevýhodou ionizátorů je, že mohou produkovat ozon, který je ve větším množství škodlivý pro zdraví (obzvlášť pro astmatiky). Dle normy ČSN EN 60335-2-65 produkce ozonu nesmí překročit 0,05 ppm. Tuto normu musí splňovat jakákoliv čistička vzduchu s ionizátorem nebo samotný ionizátor na českém trhu. Čističky vzduchu s ionizátorem Comedes splňují normu 60335-2-65. Ionizátor nevyžaduje žádnou údržbu. Životnost ionizátoru není omezená.

Produkty Comedes

Čističky vzduchu a zvlhčovače značky Comedes pomáhají zlepšit ovzduší v místnosti. Čističky vzduchu Comedes mají širokou škálu využití: čističky vzduchu do bytu (LR 50, LR 130, LR 200, LR 700, Lavaero 240); čistička vzduchu do restaurace (LR 700); čistička vzduchu pro alergiky (LR 200, LR 700, Lavaero 240). Společnost Comedes provádí u čističek vzduchu neustále testy u různých nezávislých organizací. Od těchto společností mají čističky vzduchu a zvlhčovače značky Comedes dobré recenze.

Barva bílá, černá
Časovač ano
Funkce navíc senzor prachu, VOC senzor, dětská pojistka
Funkce navíc k čištění vzduchu nemá
Maximální hlučnost max 41 dB
Ionizátor ano (lze vypnout)
Orientační velikost místnosti do 50 m²
Technologie čištění vzduchu HEPA filtr, uhlíkový filtr, TiO2 + UV, ionizátor
Vzduchový průtok 300 m³/hod
Čističky vzduchu 2v1 pouze čistička
Dálkové ovládání ano
Náhradní filtry navíc Pouze 1
Velikost místnosti do 50 m2
Vzduchový výkon 300 m3/h
Počet rychlostí ventilátoru (?) 3
Hlučnost (?) 41 dB
Typ filtru Předfiltr, HEPA filtr, uhlíkový, TiO2 filtr
Filtr 3v1 (HEPA, uhlíkový, TiO2) je v kompletu a lze ho dokoupit
Životnost 3v1 filtru (?) 6-9 měsíců
Rozměry 3v1 filtru (DxŠxH) 48,0 x 33,5 x 4,8 cm
Údržba 3v1 filtru 1x měsíčně vysavačem
Údržba předfiltru 1x měsíčně omýt vodou
Indikátor znečištění HEPA filtru ano
UV lampa (?) ano
Ionizátor (?) ano
Ionizace 1 000 000 iontů/cm3/s
Produkce ozonu (?) <0,05 ppm
Časovač (pro zapnutí) 1-9h
Časovač (pro vypnutí) 1-9h nebo nepřetržitý chod
Senzor prachu ano
VOC senzor (?) ano
Ukazatel množství prachu ano
Ukazatel VOC znečištění ano
Ukazatel kvality vzduchu ano
Automatický režim čištění vzduchu ano
Ruční režim čištění vzduchu ano
Super režim čištění vzduchu ano
Režim spánku čištění vzduchu ano
Napětí 230 V/50 Hz
Příkon (?) 100 W
Rozměry (VxŠxH) 66,5 x 48,0 x 26,0 cm
Délka přívodového kabelu 1,85 m
Hmotnost 12,5 kg
Dálkové ovládání ano
Dětská pojistka ano
Zavěšení na zeď ne
Barva černo-bílá
Výrobce Comedes
Druh čističky vzduchu
Doporučený prostor 300 m3

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Společnost Comedes je náš důvěryhodný partner, jehož výrobky prodáváme už několik let. Byl s námi při zrodu firmy a dodnes se na něj můžeme spolehnout. Jejich produkty si zakládají na nadstandardní kvalitě a výkonnosti - ostatně je to německá firma s dlouholetou tradicí, která ví dobře, co zákazníka uspokojí nejvíc.

Po mnoho let působil Comedes jako expert v oblasti klimatizací. V současné době se specializuje na kvalitní čističky vzduchu, zvlhčovače a odvlhčovače pro běžné lidi a snaží se zvýšit kvalitu ovzduší v domovech.

Jejich výrobky mají velkou škálu využití – do bytu, do restaurací, kanceláří apod. Velkou výhodou je nejen jejich účelnost, ale i příjemný design. Výkonem pokrývají potřeby malých, středních i nadprůměrně velkých místností, a proto si z jejich nabídky vybere opravdu každý.

U čističek vzduchu Comedes počítejte s vysoce efektivními filtry, které jsou schopné eliminovat naprostou většinu nežádoucích látek v ovzduší. I ve zvlhčovačích a odvlhčovačích vzduchu zn. Comedes jsou použity nejmodernější technologie a kvalitní materiály, které jsou základem jejich vysoké životnosti.

Všechny přístroje firmy Comedes jsou především snadno ovladatelné, ale také natolik výkonné, aby dokonale splňovaly nejrůznější nároky a potřeby zákazníka.

Aby vám firma Comedes zaručila kvalitu svých výrobků, provádí u svých produktů neustále testy u nezávislých organizací. Přirozeně také všechny přístroje Comedes splňují evropské i české směrnice pro elektronické přístroje.

Typy vyráběných produktů:

  1. Čističky vzduchu Comedes
  2. Odvlhčovače vzduchu Comedes
  3. Zvlhčovače vzduchu Comedes
  4. Mobilní klimatizace Comedes

 

Comedes - čističky vzduchu, odvlhčovače vzduchu, mobilní klimatizace

Výhradním distributorem značky Comedes v ČR a na Slovensku je Gavri s.r.o. V rámci služeb poskytujeme záruční a pozáruční servis.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.