Comedes LR 200, čistička vzduchu s ionizátorem

36 hodnocení
 
Doprava zdarma Efekt lupa
  • 1 z 7
 

Čistička vzduchu: PŘEDFILTR, HEPA filtr (účinnost až 99,97 %), UHLÍKOVÝ filtr, TiO2 filtr, UV lampa, IONIZÁTOR (lze vypnout). Místnost: do 40 m2 (198 m3/h). Hlučnost < 45 dB (rychlost H). Dálkové ovládání je v kompletu. Automatický režim. LED indikátor kontroly HEPA filtru.

Dostupnost Prodej ukončen
Cena 4 921,49 Kč bez DPH
5 955 Kč
Kód produktu 3501000302
Značka Comedes
Webová stránka značky comedes.cz
Kategorie Čističky vzduchu
Záruka 2 roky
 

POPIS ČISTIČKY VZDUCHU COMEDES LR 200

Výjimečně kvalitní čistička vzduchu pro domácnost i kancelář. Její předností je pěkný design, skvělý výkon a pokročilé funkce. Lze k ní dokoupit speciální filtry proti cigaretovému kouři, nebo filtr pro alergiky.

Orientační velikost místnosti čistička vzduchu LR-200 Comedes

Orientační velikost místnosti:
do 40 m2

Technologie čištění vzduchu čistička vzduchu LR-200 Comedes

Technologie čištění vzduchu:
HEPA filtr, TiO2 + UV, uhlíkový filtr, plazma ionizátor

Ionizátor - iontový vítr čistička vzduchu LR-200 Comedes

Ionizátor (iontový vítr):
ano (lze vypnout)

Vzduchový průtok čistička vzduchu LR-200 Comedes

Vzduchový průtok:
198 m3/hod (maximální výkon)

Počet rychlostí ventilátoru čistička vzduchu LR-200 Comedes

Počet rychlostí ventilátoru:
3

Hlučnost čistička vzduchu LR-200 Comedes

Hlučnost:
max. 45 dB

Ukazatel kvality vzduchu čistička vzduchu LR-200 Comedes

Ukazatel kvality vzduchu:
ne

Automatický režim čištění vzduchu čistička vzduchu LR-200 Comedes

Automatický režim čištění vzduchu :
ano

Funkce navíc čistička vzduchu LR-200 Comedes

Funkce navíc:
LED indikátor kontroly HEPA filtru

Časovač čistička vzduchu LR-200 Comedes

Časovač:
1, 2, 4, 8 nebo nepřetržitý chod

Noční režim čistička vzduchu LR-200 Comedes

Noční režim:
ne

Dálkové ovládání čistička vzduchu Comedes LR 200

Dálkové ovládání:
ano

Příkon čistička vzduchu LR-200 Comedes

Příkon:
max. 40 W

Rozměry čistička vzduchu LR-200 Comedes

Rozměry:
60,2 x 34,8 x 23,0 cm

Hmotnost čistička vzduchu LR-200 Comedes

Hmotnost:
6,9 kg

JAK FUNGUJE PŘEDFILTR

Hrubý filtr (předfiltr) je obvykle síťka s velmi malými otvory. Předfiltr vyfiltruje větší prachové částice, a tímto prodlouží životnost jiných filtrů (obvykle HEPA filtru). Předfiltr je zpravidla vyroben z materiálu, který je snadno omyvatelný. Údržba je jednoduchá – 1x měsíčně omýt vodou. Životnost předfiltrů není omezená (teoreticky). 

JAK FUNGUJE HEPA FILTR. 

HEPA (High Efficiency Particle Absorption) filtr se vyrábí ze speciálního pórovitého materiálu na základě skleněných vláken. Tento materiál dělá plošnou záclonu pro proud vzduchu, a dokonce i mikroskopické částice nebo bakterie nemohou prolétnout skrz, a zůstávají v pórech filtru. HEPA filtr je schopen zachytit částice větší než 0,3 mikrometru (1 mikrometr = 0,000001 metru). Pro srovnání, lidský nosní filtr vyfiltruje částice větší než 10 mikrometrů z vdechnutého vzduchu. V současné době neexistuje lepší technologie na čištění vzduchu. Proto se HEPA filtry používají nejen v domácích čističkách vzduchu, ale i v laboratořích a zdravotních ústavech po celém světě. Údržba je jednoduchá – 1x měsíčně vyčistit vysavačem. Životnost HEPA filtrů je obvykle 6-12 měsíců. 

JAK FUNGUJE UHLÍKOVÝ FILTR. 

Uvnitř uhlíkového filtru se nachází granule nebo vlákna aktivního uhlíku. Základem fungování je schopnost aktivního uhlíku absorbovat větší molekuly. Právě takové molekuly tvoří zápachy, toxiny a jiné plynné znečišťující látky. Filtr funguje do momentu, než se uhlík "zaplní" toxickými látkami. Poté je ho samozřejmě nutno vyměnit. Uhlíkový filtr nevyžaduje žádnou údržbu. Životnost uhlíkového filtru je obvykle 6-12 měsíců. 

JAK FUNGUJE TIO2 FILTR

Fotokatalytický TiO2 filtr je mřížka, povrch které tvoří materiál TiO2 (oxid titaničitý). Princip fungování se zakládá na vlastnostech tohoto materiálu. Když na něj dopadá UV záření (UV lampa nebo sluneční světlo) a organické látky (viry, bakterie, mikroby, plísně, alergeny, karcinogeny apod.), spouští se fotokatalytická reakce, při níž se tyto organické látky rozkládají na minerální látky (vodu a oxid uhličitý). TiO2 funguje jen jako katalyzátor, tudíž se neopotřebovává. Samozřejmě, že část látek proletí přes otvory v mřížce. Nicméně, čistička vzduchu propouští přes sebe vzduch neustále, a proto postupně TiO2 filtr dezinfikuje vzduch v místnosti. Filtr TiO2 nevyžaduje žádnou údržbu. Životnost TiO2 filtru není omezená (teoreticky). 

Čistička vzduchu Comedes LR 200 - ovládací panel

JAK FUNGUJE UV LAMPA. 

Je vědecky prokázáno, že UV záření ničí mikroorganismy, avšak vyžaduje to větší intenzitu záření a také nějaký čas působení na viry a bakterie. V čističce vzduchu mikroorganismy proletí kolem UV lampy vcelku rychle, a proto efektivita čištění není moc vysoká. UV lampa spouští fotokatalytickou reakci pro TiO2 filtr a částečně sterilizuje vzduch. UV lampa nevyžaduje žádnou údržbu. 

JAK FUNGUJE IONIZÁTOR VZDUCHU. 

Ionizátory vzduchu generují záporné ionty (anionty), a tím je dosaženo hned několika efektů. Dýcháme vzduch mající efekt čerstvého vzduchu po bouřce. Civilizace produkuje mnoho kladných iontů (DVD, TV, auta atd.), jež mají škodlivý účinek na zdraví (bolest hlavy, únava, ospalost). Záporné ionty neutralizují ve vzduchu kladné ionty (kationty). Nabité částice shlukují na sebe i ty nejmenší částice prachu, a tyto shluky odfiltruje HEPA filtr nebo spadnou na horizontální plochu, kde se snadně odstraní hadrem nebo vysavačem. DOPORUČENÍ: nezapínejte ionizátor dřív než po 1 hodině čištění vzduchu, jelikož iontové shluky prachu se nalepí (obzvlášť pokud je vlhkost vzduchu v místnosti vysoká) na stěny, nábytek a záclony – moc hezky to potom nevypadá. Nevýhodou ionizátorů je, že mohou produkovat ozon, který je ve větším množství škodlivý pro zdraví (obzvlášť pro astmatiky). Dle normy ČSN EN 60335-2-65 produkce ozonu nesmí překročit 0,05 ppm. Tuto normu musí splňovat jakákoliv čistička vzduchu s ionizátorem nebo samotný ionizátor na českém trhu. Čističky vzduchu s ionizátorem Comedes splňují normu 60335-2-65. Ionizátor nevyžaduje žádnou údržbu. Životnost ionizátoru není omezená. 

Čističky vzduchu a zvlhčovače značky Comedes pomáhají zlepšit ovzduší v místnosti. Čističky vzduchu Comedes mají širokou škálu využití: čističky vzduchu do bytu (LR 50, LR 130, Lavaero 240, LR 200, LR 700); čistička vzduchu do restaurace (LR 700); čistička vzduchu pro alergiky (Lavaero 240, LR 200, LR 700). Společnost Comedes provádí u čističek vzduchu neustále testy u různých nezávislých organizací. Od těchto společností mají čističky vzduchu a zvlhčovače značky Comedes dobré recenze.

Barva bílá
Časovač ano
Funkce navíc indikátor znečištění HEPA filtru
Maximální hlučnost max 45 dB
Ionizátor ano (lze vypnout)
Orientační velikost místnosti do 40 m²
Technologie čištění vzduchu předfiltr, HEPA filtr, TiO2 + UV, ionizátor
Vzduchový průtok 198 m³/hod
Čističky vzduchu 2v1 pouze čistička
Dálkové ovládání ano
Náhradní filtry navíc Pouze 1
Velikost místnosti do 40 m2
Vzduchový výkon 198 m3/h
Počet rychlostí ventilátoru (?) 3
Hlučnost (?) 45 dB
Typ filtru Předfiltr, HEPA filtr, uhlíkový, TiO2 filtr
Filtr standardní 2v1 (HEPA, uhlíkový) je v kompletu a lze ho dokoupit
Filtr pro alergiky 2v1 (HEPA, uhlíkový) lze dokoupit a nahradit standardní 2v1 filtr
Filtr pro kuřáky 2v1 (HEPA, uhlíkový) lze dokoupit a nahradit standardní 2v1 filtr
Životnost 2v1 filtru (?) 12 měsíců
Rozměry 2v1 filtru (DxŠxH) 36,7 x 24,1 x 3,0 cm
Údržba 2v1 filtru 1x měsíčně vysavačem
Údržba předfiltru 1x měsíčně omyt vodou
Údržba TiO2 filtru žádná
Indikátor znečištění HEPA filtru ano
LED indikátor kontroly HEPA filtru ano
UV lampa (?) ano
Ionizátor (?) ano
Ionizace 6 000 000 iontů/cm3/s
Produkce ozonu (?) <0,05 ppm
Časovač (v hodinách) 1, 2, 4, 8 nebo nepřetržitý chod
Senzor kvality vzduchu ano
Ukazatel kvality vzduchu (LED) ano
Automatický režim čištění vzduchu (Fuzzy) ano
Napětí 230 V/50 Hz
Příkon (?) 40 W
Rozměry (VxŠxH) 60,2 x 34,8 x 23,0 cm
Délka přívodového kabelu 2,15 m
Hmotnost 6,9 kg
Dálkové ovládání ano
Zavěšení na zeď ne
Barva šedo-bílá
Výrobce Comedes
Druh čističky vzduchu
Doporučený prostor 198 m3

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Společnost Comedes je náš důvěryhodný partner, jehož výrobky prodáváme už několik let. Byl s námi při zrodu firmy a dodnes se na něj můžeme spolehnout. Jejich produkty si zakládají na nadstandardní kvalitě a výkonnosti - ostatně je to německá firma s dlouholetou tradicí, která ví dobře, co zákazníka uspokojí nejvíc.

Po mnoho let působil Comedes jako expert v oblasti klimatizací. V současné době se specializuje na kvalitní čističky vzduchu, zvlhčovače a odvlhčovače pro běžné lidi a snaží se zvýšit kvalitu ovzduší v domovech.

Jejich výrobky mají velkou škálu využití – do bytu, do restaurací, kanceláří apod. Velkou výhodou je nejen jejich účelnost, ale i příjemný design. Výkonem pokrývají potřeby malých, středních i nadprůměrně velkých místností, a proto si z jejich nabídky vybere opravdu každý.

U čističek vzduchu Comedes počítejte s vysoce efektivními filtry, které jsou schopné eliminovat naprostou většinu nežádoucích látek v ovzduší. I ve zvlhčovačích a odvlhčovačích vzduchu zn. Comedes jsou použity nejmodernější technologie a kvalitní materiály, které jsou základem jejich vysoké životnosti.

Všechny přístroje firmy Comedes jsou především snadno ovladatelné, ale také natolik výkonné, aby dokonale splňovaly nejrůznější nároky a potřeby zákazníka.

Aby vám firma Comedes zaručila kvalitu svých výrobků, provádí u svých produktů neustále testy u nezávislých organizací. Přirozeně také všechny přístroje Comedes splňují evropské i české směrnice pro elektronické přístroje.

Typy vyráběných produktů:

  1. Čističky vzduchu
  2. Odvlhčovače vzduchu
  3. Zvlhčovače vzduchu
  4. Mobilní klimatizace

 

Comedes - čističky vzduchu, odvlhčovače vzduchu, mobilní klimatizace

Výhradním distributorem značky Comedes v ČR a na Slovensku je Gavri s.r.o. V rámci služeb poskytujeme záruční a pozáruční servis.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.