Clean Air Optima CA-603, zvlhčovač vzduchu, zánovní (záruka 2 roky)

3 hodnocení
 
Zánovní Doprava zdarma Efekt lupa
 • 1 z 12
 

Zánovní, doba použití 1 týden, originální kompletní balení, obal nepoškozený, český návod, bez oděrek

Dostupnost Momentálně nedostupné
Cena 2 471,07 Kč bez DPH
2 990 Kč
Kód produktu 3515000350Z1
Značka Clean Air Optima
Webová stránka značky cleanairoptima.nl
Kategorie Ultrazvukové zvlhčovače vzduchu
 

POPIS zvlhčovače VZDUCHU clean air optima ca-603

Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu holandské značky Clean Air Optima CA-603 vytváří čistou a osvěžující studenou mlhu. Keramický filtr odstraňuje vodní kamen. Tento filtr obsahuje nanočástice stříbra, které brání šíření bakterií. Zvlhčovač CA-603 je vhodný pro místnosti do 45 m2 (výkon odpařování: 120 ml/h - 300 ml/h). Pomoci hygrostatu lze nastavit požadovanou vlhkost vzduchu v místnosti (45% - 75%), kterou bude přístroj udržovat. Ionizátor vzduchu produkuje záporné ionty, které vytváří v místnosti pocit čerstvého vzduchu po bouřce. Zvlhčovač vzduchu Clean Air Optima CA-603 lze použít pro aromaterapii - přístroj rozpráší esenciální olej a vodu po místnosti v podobě mikroskopických malých kapek. Nízká hlučnost zvlhčovače (<25 dB) umožňuje používat přístroj i v noci. Časovač a dálkové ovládání zvyšují komfort při použití zvlhčovače vzduchu CA-603. 

Zdarma český pdf návod ke stažení - pro zvlhčovač vzduchu s ionizérem Clean Air Optima CA-603 Návod v češtině

Vše o zvlhčovačích vzduchu (články) 

Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu s ionizátorem Clean Air Optima CA-603

HLAVNÍ CHARAKTERISTIKY zvlhčovače VZDUCHU s ionizátorem clean air optima ca-603: 

 • Ultrazvuková metoda vytváření studené mlhy: ano. 
 • Keramický filtr s nanočásticemi stříbra (není nutno měnit): ano - odstraňuje vodní kámen a ničí bakterie. 
 • Ionizátor (lze vypnout): ano. 
 • Ionizace: 3 000 000 iontů/cm3/s. 
 • Produkce ozonu: <0,05 ppm (dle normy ČSN EN 60335-2-65). 
 • Aromaterapie: ano. 
 • Aroma box: ano. 
 • Časovač: ano. 
 • Dálkové ovládání: ano. 
 • LED displey: ano. 
 • Ukazatel teploty: ano. 
 • Ukazatel vlhkosti: ano. 
 • Hygrostat: ano. 
 • Automatický režim udržení vlhkosti (45%-75%): ano. 
 • Automatické vypnutí při prázdné nádrži: ano. 

TECHNICKÉ PARAMETRY ZVLHČOVAČE VZDUCHU CLEAN AIR OPTIMA CA-603:

 • Velikost místnosti: do 45 m2. 
 • Výkon odpařování: 120 ml/h - 300 ml/h. 
 • Počet rychlostí odpařování: 3. 
 • Hlučnost: < 25 dB. 
 • Časovač: 1-12 h. 
 • Příkon: 30 W. 
 • Napětí: 220-240 V, 50/60 Hz. 
 • Hmotnost: 2,6 kg. 
 • Objem nádrže: 5 l. 
 • Rozměry (VxŠxH): 33,5 x 15 x 28,5 cm. 

Na co je zvlhčovač vzduchu dobrý?

Zvlhčovače vzduchu předchází nežádoucímu vysoušení sliznice dýchacích cest, která se díky tomu snadněji podráždí a je náchylnější k nachlazení a alergickým reakcím. Tento problém je způsobený nedostatečnou relativní vlhkostí v místnosti. Ta se běžně pohybuje mezi 40-60 %, ale během topné sezóny často klesá až na hodnotu okolo 20 %. Zvlhčovače vzduchu s automatickou regulací dokáží hladinu relativní vlhkosti měřit a udržovat ji na určité hodnotě vhodné pro lidský organismus. Některé moderní zvlhčovače pomocí filtrů nebo lokálního zahřívání likvidují i bakterie obsažené ve stojaté vodě, kterou přeměňují na páru a plně tak nahrazují staré odpařovače připevňované k topení.

Jaký typ zvlhčovače zvolit?

Nejrozšířenějšími typy zvlhčovačů jsou parní zvlhčovače vzduchu, které postupně zahřívají vodu, která se mění na páru a zvlhčuje místnost. K dalším typům patří ultrazvukové zvlhčovače, které mají sice vyšší pořizovací cenu zato nižší výdaje na spotřebu energie a nejsou tolik hlučné jako ty parní. Pomocí vysokofrekvenčních ultrazvukových vln jsou jednotlivé kapky vody rozrušovány na drobné mikrokapičky, které podobně jako mlha zvlhčují okolní prostředí. U každé technologie ovšem není rozhodující, jakým způsobem je voda přeměňována na páru, ale spíše výkon zvlhčovače, která se projeví na jeho účinnosti a spotřebě elektřiny.

Kam zvlhčovač umístit?

Zvlhčovač je vhodné používat ve všech obytných prostorách, v nejlepším případě by měl být v nepřetržitém provozu v uzavřené místnosti, aby vytvořená vlhkost oknem nebo dveřmi neunikala. Zvlhčovač je nejvhodnější umístit na zem nebo do nepatrné výšky. Pokud si zvlhčovač domů pořídíte, dbejte na jeho čistotu. Vodu ve zvlhčovači je nutné pravidelně měnit (alespoň jednou za tři dny), protože se v ní mohou tvořit bakterie či choroboplodné zárodky, které se v ní přirozeně množí. 

Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu s aromaterapií a ionizérem Clean Air Optima CA-603

JAK FUNGUJE IONIZÁTOR VZDUCHU. 

Ionizátory vzduchu generují záporné ionty (anionty), a tím je dosaženo hned několika efektů. Dýcháme vzduch mající efekt čerstvého vzduchu po bouřce. Civilizace produkuje mnoho kladných iontů (DVD, TV, auta atd.), jež mají škodlivý účinek na zdraví (bolest hlavy, únava, ospalost). Záporné ionty neutralizují ve vzduchu kladné ionty (kationty). Nabité částice shlukují na sebe i ty nejmenší částice prachu, a tyto shluky spadnou na horizontální plochu, kde se snadně odstraní hadrem nebo vysavačem. Nevýhodou ionizátorů je, že mohou produkovat ozon, který je ve větším množství škodlivý pro zdraví (obzvlášť pro astmatiky). Dle normy ČSN EN 60335-2-65 produkce ozonu nesmí překročit 0,05 ppm. Tuto normu musí splňovat jakýkoliv ionizátor na českém trhu. Ionizátor vzduchu zvlhčovače vzduchu Clean Air Optima CA-603 splňuje normu 60335-2-65. Ionizátor nevyžaduje žádnou údržbu. Životnost ionizátoru není omezená. 

Čističky vzduchu a zvlhčovače značky Clean Air Optima pomáhají zlepšit ovzduší v místnosti. Zvlhčovače vzduchu Clean Air Optima jsou vhodné do bytu a pro děti. Společnost Clean Air Optima provádí u zvlhčovačů vzduchu neustále testy u různých nezávislých organizací. Od těchto společností mají čističky vzduchu a zvlhčovače značky Clean Air Optima dobré recenze. 

Ionizátor ano
Čistička, zvlhčovač, 2v1, filtr, UV lampa zvlhčovač vzduchu
Zvlhčovač vzduchu zvlhčovač vzduchu
Typ přístroje zvlhčovač vzduchu
Velikost místnosti do 45 m2
Výkon odpařování 120 ml/h - 300 ml/h
Počet rychlostí odpařování 3
Automatický režim udržení vlhkosti (?) ano
Hlučnost 25 dB
Časovač (pro vypnutí) 1-12 h nebo nepřetržitý chod
Příkon 30 W
Napětí 220-240 V, 50/60 Hz
Hmotnost (?) 2,6 kg
Kapacita vodní nádržky 5,0 l
Rozměry (VxŠxH) 33,5 x 15,0 x 28,5 cm
Ultrazvuková metoda vytváření studené mlhy ano
Keramický filtr s nanočásticemi stříbra (?) ano
Ionizátor (?) ano
Ionizace 3 000 000 iontů/cm3/s
Produkce ozonu (?) <0,05 ppm
Dálkové ovládání ano
LED displey ano
Ukazatel teploty ano
Ukazatel vlhkosti ano
Hygrostat ano
Automatické vypnutí při prázdné nádrži ano
Barva černá
Výrobce Clean Air Optima
Druh zvlhčovače
Doporučený prostor 100 m3
Ultrazvukové ano

Zvlhčovač vzduchu Clean Air Optima CA-603


Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Clean Air Optima je holandská značka, kterou založila v roce 2002 dvojčata Jeroen a Frank Kortenschijlovi. zvlhcovac-vzduchu-a-vonne-esenceTato firma vyrábí vysoce kvalitní čističky vzduchu, zvlhčovače a odvlhčovače a stojanové ventilátory pro domácnost do malých i velkých místností. Cílem společnosti Clean Air Optima je, aby její přístroje zlepšovaly vnitřní prostředí budov tak, aby se v něm nacházel co možná nejčistší, nejzdravější a nejpříjemnější vzduch. Tato společnost razí heslo: „Čím kvalitnější vzduch, tím kvalitnější život.“ Clean Air Optima dbá na kvalitu svých produktů a své výrobky nabízí za přijatelné ceny. V celé Evropě, ale také ve většině zbývajícího světa, se nacházejí tisíce spokojených klientů využívajících její výrobky.

Výhradním distributorem značky Clean Air Optima v ČR a na Slovensku je Gavri s.r.o. V rámci služeb poskytujeme záruční a pozáruční servis.

 

Typy vyráběných produktů:

 1. Čističky vzduchu pro domácnost
 2. Zvlhčovače vzduchu pro domácnost
 3. Odvlhčovače vzduchu pro domácnost
 4. Stojanové ventilátory

 

Společnost Clean Air Optima provádí u čističek vzduchu neustále testy u různých nezávislých organizací. Od těchto společností mají čističky vzduchu, odvlhčovače a zvlhčovače značky Clean Air Optima dobré recenze. Čističky vzduchu Clean Air Optima mají širokou škálu využití jako:

 • čističky vzduchu do bytu,
 • čističky vzduchu do restaurace,
 • pro kanceláře a instituce,
 • pro alergiky a astmatiky, 
 • do ordinací a pracovišť
 • a obecně do míst s vyšší koncentrací lidí.

 

Podle studií, které prováděly nejprestižnější evropské instituce, bylo zjištěno, že lidé tráví až 90% svého času uvnitř budov. A také, že vzduch uvnitř budov je mnohdy znečištěný víc než vzduch venkovní. Kvůli tomu se v přístrojích značky Clean Air Optima nacházejí kvalitní filtry, které velice efektivně ničí prachové částice, spory plísní, bakterie, pachy, alergeny a další škodlivé látky. Společnost Clean Air Optima splňuje evropské i české standardy pro elektronické přístroje.

Clean Air Optima - čističky vzduchu, odvlhčovače vzduchu, zvlhčovače vzduchu