CasaTherm 98244 HOTTOP/D 2400W, černý, tmavý infračervený tepelný panel

Neohodnoceno
 
Doprava zdarma Efekt lupa
 

Tmavý infračervený tepelný panel CasaTherm 98244 HOTTOP 2400W • výhřevnost: 6 m² • maximální výkon / příkon - 2400 W •  stupeň krytí - IP55 •  rozměry - 1550 x 202 x 58 mm •  napětí - 220-240 V, 50/60 Hz •  váha - 9.2 kg •  barevné provedení - černé • dálkové ovládání

Návod k použití

Dostupnost Do týdne (dostupnost)
Cena 16 742,98 Kč bez DPH
20 259 Kč    
Kód produktu 6304001700
Značka CasaFan
Webová stránka značky ventilator.de
Kategorie Topení
Záruka 2 roky
 

ZÁKLADNÍ CHARAKTERISTIKA PRODUKTU

Tento infračervený topný panel má celkové rozměry 1550 x 202 x 58 mm, takže představuje kompaktní řešení, které nezabere mnoho místa. Úzký profil výrobku z něj dělá nenápadné zařízení, které umístíte prakticky kamkoliv, na stěnu i na strop. Snadnou manipulaci a montáž umožňuje také nízká hmotnost, která je pouhých 9,2 kg.

ODOLNÉ ZPRACOVÁNÍ A KVALITNÍ KOMPONENTY

Konstrukce přístroje je vyrobena z kombinace hliníku a nerezové oceli a disponuje stupněm krytí IP55, což zaručuje ochranu proti tryskající vodě. Jedná se o dostatečnou ochranu výrobků, které jsou určeny k provozu i ve zhoršených podmínkách, a tak i toto zařízení je možno provozovat rovněž v prostředí, kde může být vystaveno vnějším vlivům.

Tento infračervený tepelný panel je produktem německé značky CasaFan, která nabízí svou profesionální řadu topidel CasaTherm. Zde patří i tento infračervený panel. Spolehnout se můžete na dlouholeté zkušenosti výrobce v této oblasti, a tudíž také vysokou kvalitu použitých komponent a testování zaručující optimální parametry každého modelu této produktové řady.

NAPÁJENÍ A VÝKON

Napájení topidla je určeno pro typické napětí v síti 220 – 240 V, 50/60 Hz. Samotné zapojení do sítě je velice snadné a nevyžaduje odbornou montáž. Je totiž řešeno klasickou přívodní šňůrou, která disponuje zástrčkou.

Mezi základní výhody infrazářičů nepatří pouze okamžité teplo, ale samozřejmě také energetická úspora. Vzhledem k tomu, že CasaTherm 98244 HOTTOP/D 2400W neohřívá primárně vzduch, ale předměty v okolí, je uzpůsoben k distribuci tepla přesně tam, kde je to potřeba. Maximální výkon i příkon topidla je 2400 W, který stačí k vyhřátí prostoru o velkosti 6 m2.

Sálavé teplo, které od infrazářiče dostanete, je nejpřirozenější formou tepla, a také díky tomuto principu distribuce tepla může být toto topidlo využito v částečně otevřených prostorách.

Exteriér, nebo interiér?

CasaTherm 98244 HOTTOP/D 2400W najde své uplatnění především v interiérech. Přístroj funguje na principu dlouhovlnného záření. Pro přístroje, pracující s podobnou technologií platí, že na rozdíl od krátkých vln (infrazářiče se světlem) je tepelné záření unášeno pohybem vzduchu. Z tohoto důvodu doporučujeme přístroj používat v místech, kde vzduch "stojí" (kde není vítr, ani průvan).

Je to čistý způsob vytápění produkující čisté teplo, topení je bezhlučné a nespotřebovává žádný kyslík. To jej předurčuje k využití v částečně otevřených prostorách, kde se uplatní v soukromých objektech a veřejných prostorách, jako jsou bary a restaurace, kryté venkovní posezení, nebo kryté zimní zahrady. Toto topidlo díky svým odolným vlastnostem, které mu zaručuje výrobcem deklarovaný stupeň krytí, se v hojné míře uplatní také v objektech průmyslových, jako jsou výrobní haly, sklady a dílny či garáže. Využití má také u hospodářských budov, jako jsou seníky, ustájení dobytka, opravny zemědělských strojů a další.

PRAKTICKÝ POMOCNÍK I PRO SPECIFICKÉ ÚČELY

S ohledem na to, že produkt disponuje ochranou proti tryskající vodě, tak si dobře poradí s vlhkým prostředím. Proto si najde své uplatnění také v řadě specifických případů. Těmi může být třeba vysoušení prostorů, protože infračervené panely ohřívají přímo předměty a okolní objekty, a tedy také stěny. Mimo jiné tímto způsobem zamezuje vzniku plísní ve vlhkých místech. K tomuto účelu je ideální využít i odvlhčovač vzduchu. Vznikne tak harmonické duo, které eliminuje plísně a nežádoucí bakterie.

Vhledem ke schopnosti ohřívat přímo konkrétní objekty v dosahu, lze použít tento přístroj také pro rozmrazování materiálů. Díky své konstrukci je schopno toto zařízení při provozu v horších podmínkách samozřejmě poskytnout bezpečnost obsluze, a to i v mokrém prostředí.

VOLITELNÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ PRO MONTÁŽ

Vzhledem k tomu, že zařízení je možno montovat v různých polohách na různé plochy, je k tomu potřeba využít příslušného montážního příslušenství, které umožní instalaci na požadovaná místa. Ke CasaTherm 98244 HOTTOP/D 2400W tak lze dokoupit několik instalačních sad.

Volitelně tak jsou k tomuto modelu k dispozici stropní podložky, které se používají na vysoké stropy a dokáží zvětšit vzdálenost topného panelu od stropní konstrukce. Využít lze také dvojité instalační sady, která umožňuje instalovat dva topné panely vedle sebe s nastavitelným úhlem sklonu ve čtyřech krocích. Druhá varianta dvojité instalační sady pak umožňuje instalaci dvou topných panelů v řadě za sebou, opět s nastavitelným sklonem.

Barva černá
Dálkové ovládání ano
Hmotnost 9.2 kg
Příkon 2400 W
Stupeň krytí IP55
Typ topidla infrazářič
Výhřevnost 6 m²

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Společnost CasaFan působí již více jak 25 let na trhu se vzduchotechnikou. Ať už se jedná o přímotopy, odvlhčovače vzduchu nebo stropní ventilátory, veškeré výrobky CasaFan splňují nejpřísnější požadavky při kontrolách kvality v laboratořích. Nabídka stropních větráků CasaFan obsahuje přes 3000 kombinací všech modelů, kdy k základnímu produktu je možné dokoupit řadu příslušenství jako jsou prodlužovací tyče, ovládání na zeď popřípadě jiné barevné provedení lopatek.

Stropní ventilátory CasaFan můžete používat po celý rok díky funkci léto/zima, kdy v létě ochlazuje a v zimě ušetří energii. Velká část ventilátorů CasaFan je vybavena DC motory nové generace se zárukou 25 let, s nimiž docílíte úsporu elektrické energie, jsou méně hlučné a více šetrné k životnímu prostředí.

Značka CasaFan vlastní modelovou řadu CasaTherm. Ta nabízí širokou škálu topidel a zařízení podobného rázu.

Stropní ventilátory CasaFan

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.