Clean Air Optima CA-703 - zánovní (doba použití 1 týden), záruka 2 roky

23 hodnocení
 
Doprava zdarma Efekt lupa
 • 1 z 6
 

Zánovní, doba použití 1 týden, plná záruka - v originálním balení, obal nepoškozený, kompletní příslušenství, český návod, bez oděrek. Kombinace odvlhčovače a čističky vzduchu do bytu. Odvlhčovací výkon 0,65 l/24h, nádrž 2l, místnosti do 18 m2, příkon 60W, hlučnost <35dB, hmotnost 2,2kg, vzduchový výkon 45m3/h, provozní teplota 5-50°C. TiO2 filtr, UV LED diody, ionizátor, aut. vypnutí při plné nádrži. Dezinfikuje vzduch od alergenů, bakterií, virů aj.

Dostupnost Momentálně nedostupné
Běžná cena 3 222 Kč
Ušetříte 289 Kč (–9 %)
Cena 2 423,97 Kč bez DPH
2 933 Kč
Kód produktu 3512000020Z1
Značka Clean Air Optima
Webová stránka značky cleanairoptima.nl
Kategorie Odvlhčovače vzduchu a vysoušeče vlhkosti
Záruka 2 roky
 

POPIS odvlhčovače a čističky VZDUCHU clean air optima ca-703

Odvlhčovač vzduchu CA-703 holandské značky Clean Air Optima je odvlhčovač a čistička vhodná do bytu. Má odvlhčovací výkon 0,25l/24h. Díky pěknému designu zapadne do jakéhokoli interiéru. Odvlhčovač je malý, tichý a úsporný: 1 hodina provozu stojí asi 0,2,- Kč. Jednoduše se ovládá a nepotřebuje údržbu. Funguje také jako čistička vzduchu s ionizátorem a používá 3 technologie čištění vzduchu: filtr s oxidem titaničitým (TiO2 filtr), UV LED diody, ionizátor. Čistí vzduch od organických sloučenin, pachů, mikroorganismů včetně plísňových spór, od prachu, osvěžuje vzduch. Je ideální pro boj proti plísním v malých prostorách do 18m2 (45 m3).

Odvlhčovač a čistička vzduchu CA-703 předchází tvorbě plísní na zdi. Pokud se v minulosti plísně na zdi objevily, odvlhčovač a čistička vzduchu CA-703 zabrání jejich návratu.

CA-703 nemá kompresor, k vysoušení vlhkosti používá technologii založenou na Peltierovu jevu: vlhký vzduch se nasává přes vstupní otvor a vlhkost se ze vzduchu odstraní pomocí kondenzace.  Zkondenzovaná voda stéká do nádrže a suchý vzduch se vrací do místnosti. 

Pdf návod v češtině zdarma - odvlhčovač a čistička vzduchu 2v1 Clean Air Optima CA-703 s ionizátorem a TIO2 filtrem Návod v češtině

Vše o odvlhčovačích vzduchu (články)                 Srovnání čističek vzduchu (tabulka) 

ČIŠTĚNÍ VZDUCHU PROBÍHÁ V 5 FÁZÍCH:

FÁZE 1. Tichý ventilátor nasává vzduch přes vstupní otvor. Vzduchový výkon je 45 m3 za hodinu. Hlučnost odvlhčovače a čističky vzduchu: < 35 dB. 

FÁZE 2. TiO2 filtr zničí viry, bakterie, mikroby, plísně, alergeny, karcinogeny a jiné organické látky. ”Zničí” znamená, že organické látky se rozkládají na minerální látky (vodu a oxid uhličitý). Tento filtr dezinfikuje vzduch, čímž snižuje riziko onemocnění chřipkou a vzniku alergických reakcí

FÁZE 3. UV LED diody ničí mikroorganismy (viry, bakterie, plísně), a tím dokončí sterilizaci vzduchu. 

FÁZE 4. Ionizátor vzduchu generuje záporné ionty. Tímto je dosaženo několika efektů. Dýcháme vzduch, jenž má efekt čerstvého vzduchu po bouřce. Záporné ionty neutralizují ve vzduchu kladné ionty (kationy) mající škodlivý účinek na zdraví. Nabité částice shlukují na sebe i ty nejmenší částice prachu, a tyto shluky spadnou na horizontální plochu, kde se snadně odstraní hadrem nebo vysavačem. 

FÁZE 5. Čistička vzduchu s ionizátorem vyfoukne čistý vzduch přes výstupní otvor. 

Zánovní odvlhčovač vzduchu a čistička vzduchu 2v1 Clean Air Optima CA-703 s ionizátorem a TIO2 filtrem se slevou

Odvlhčovač a čistička VZDUCHU clean air optima ca-703: 

 • Odvlhčovací výkon: 0,25l/24h (30°C, 80% relativní vlhkosti vzduchu). 
 • Vzduchový průtok: 45 m3/h.
 • Ionizátor
 • Maximální hlučnost: < 35 dB. 
 • Objem nádrže na vodu: 2,0l. 
 • Automatické vypnutí odvlhčování po naplnění nádrže 
 • Držadlo pro snadné přenášení
 • Ovládací panel:
  • tlačítko Zapnout/Vypnout
  • světelný ukazatel Zap/Vyp
  • ukazatel plné nádrže
  • ukazatel zapnutí UV a ionizátoru
 • Maximální velikost místnosti dle testu Gavri.cz: 18 m2. (45m3)
 • Maximální velikost místnosti uvedená výrobcem: 20 m2. (50m3)
 • Maximální příkon: 60 W. 
 • Hmotnost: 2,2 kg. 
 • Rozměry (VxŠxH): 30,9 x 19,4 x 13,5 cm. 
 • Povolená provozní teplota: 5°C-50°C. 
 • Technologie odvlhčování: Peltierův jev
 • Rozsah pro použití: relativní vlhkost 40%-100%. 
 • Čistící technologie - TiO2 filtr: ano. 
 • Čistící technologie - UV LED diody: ano. 
 • Ionizace: 3 000 000 iontů/cm3/s. 
 • Produkce ozonu: zanedbatelná <0,04 ppm (dle normy ČSN EN 60335-2-65). 
 • Napětí: 12 V (adaptér 220-240V/50 Hz je v kompletu). 

 

Zánovní odvlhčovač vzduchu a čistička vzduchu 2v1 Clean Air Optima CA-703 s ionizátorem a TIO2 filtrem - sleva

Odvlhčovač vzduchu pomáhá v boji proti plísním

Odvlhčovače vzduchu dlouhodobě snižují vlhkost vzduchu a tím brání růstu plísní. Ideální vlhkost vzduchu se pohybuje mezi 40 – 60 %. Vlhkost nad 60 % zvyšuje šanci, že se na vlhkých zdech uchytí plíseň. Plísňové spóry jsou lehké a snadno se šíří vzduchem, proto je těžké se jich zbavit. Nestačí pouhé použití fungicidních prostředků a nová omítka. Aby se plísně už nevrátily, je nutné trvale snížit relativní vlhkost vzduchu v místnosti a vyčistit vzduch od plísňových spór. K tomu je určený odvlhčovač vzduchu s čističkou 2v1 Clean Air Optima CA-703.

Snížením relativní vlhkosti vzduchu se zvýší schopnost vzduchu pohlcovat vlhkost ze zdí a zabrání se usazování vody v omítce. Tím se zabrání vzniku plísňového ložiska ve zdech, kobercích, čalouněném nábytku, nebo na tapetách apod. 

Odvlhčovač vzduchu proti plísním pomáhá především ve sklepech, starých i nových bytech, suterénech nebo skladech, koupelnách a prádelnách. Plísně mohou způsobit, nebo zesílit zdravotní problémy. Náchylní jsou na ně alergici, protože plísňové spóry patří k silným alergenům.

jak odvlhčovač vzduchu funguje

Většina odvlhčovačů funguje na principu zachytávání vzdušné vlhkosti. Vzduch prochází přes odvlhčovač s chladícím tělesem, které vzduch ochlazuje a voda obsažená ve vzduchu z místnosti se zkapalňuje a je zachytávána v nádobě. Než se vzduch vrátí zpět do místnosti, ohřeje se na pokojovou teplotu. Oběma těmito procesy se vzduch postupně vysouší. Odvlhčovače mají vždy nádrž na vodu. Některé vysoušeče vzduchu automaticky odvádí přebytečnou vodu do odpadu, u jiných je potřeba zachycovací nádobku ručně vyprazdňovat.

Jak správně odvlhčovat

Pro dosažení nejlepšího účinku by měly být odvlhčovače vzduchu v provozu v uzavřené místnosti, aby vzduch cirkulující oknem nebo dveřmi nepřinášel novou vlhkost odjinud. Dále by měl být vysoušeč vlhkosti umístěn na rovném povrchu co nejdále od nábytku, který by mu mohl clonit. Většina odvlhčovačů má také zabudovaný regulátor vlhkosti (humidistat), který po dosažení určité hodnoty vlhkosti indukuje vypnutí přístroje. Domácí odvlhčovače nejsou většinou schopny snížit relativní vlhkost vzduchu pod 40 %, takže nehrozí přílišné vysušení vzduchu v místnosti. 

IONIZÁTOR VZDUCHU. 

Ionizátory vzduchu generují záporné ionty (anionty), a tím je dosaženo hned několika efektů. Dýcháme vzduch mající efekt čerstvého vzduchu po bouřce. Civilizace produkuje mnoho kladných iontů (DVD, TV, auta atd.), jež mají škodlivý účinek na zdraví (bolest hlavy, únava, ospalost). Záporné ionty neutralizují ve vzduchu kladné ionty (kationty). Nabité částice shlukují na sebe i ty nejmenší částice prachu, a tyto shluky spadnou na horizontální plochu, kde se snadně odstraní hadrem nebo vysavačem. Nevýhodou ionizátorů je, že mohou produkovat ozon, který je ve větším množství škodlivý pro zdraví (obzvlášť pro astmatiky). Dle normy ČSN EN 60335-2-65 produkce ozonu nesmí překročit 0,05 ppm. Tuto normu musí splňovat jakákoliv čistička vzduchu s ionizátorem nebo samotný ionizátor na českém trhu. Čističky vzduchu s ionizátorem Clean Air Optima splňují normu 60335-2-65. Ionizátor nevyžaduje žádnou údržbu. Životnost ionizátoru není omezená. 

Čistič vzduchu - fotokatalytický TIO2 FILTR

Fotokatalytický TiO2 filtr je mřížka, povrch které tvoří materiál TiO2 (oxid titaničitý). Princip fungování se zakládá na vlastnostech tohoto materiálu. Když na něj dopadá UV záření (UV LED dioda nebo sluneční světlo) a organické látky (viry, bakterie, mikroby, plísně, alergeny, karcinogeny apod.), spouští se fotokatalytická reakce, při níž se tyto organické látky rozkládají na minerální látky (vodu a oxid uhličitý). TiO2 funguje jen jako katalyzátor, tudíž se neopotřebovává. Samozřejmě, že část látek proletí přes otvory v mřížce. Nicméně, čistička vzduchu propouští přes sebe vzduch neustále, a proto postupně TiO2 filtr dezinfikuje vzduch v místnosti. Filtr TiO2 nevyžaduje žádnou údržbu. Životnost TiO2 filtru není omezená (teoreticky). 

Čistič vzduchu - UV led dioda. 

Je vědecky prokázáno, že UV záření ničí mikroorganismy, avšak vyžaduje to větší intenzitu záření a také nějaký čas působení na viry a bakterie. V čističce vzduchu mikroorganismy proletí kolem UV LED diody vcelku rychle, a proto efektivita čištění není moc vysoká. UV LED dioda spouští fotokatalytickou reakci pro TiO2 filtr a částečně sterilizuje vzduch. UV LED dioda nevyžaduje žádnou údržbu. Životnost UV LED diody není omezená (teoreticky). 

 

Automatická regulace vlhkosti vzduchu ne
Časovač ne
Funkce navíc k čištění vzduchu odvlhčování
Funkce sušení prádla ne
Hlučnost max 35 dB
Ionizátor ano (nelze vypnout)
Objem nádržky 2 l
Odvlhčovací výkon (v l/24h) 0,25
Orientační velikost místnosti 20 m²
Permanentní hlavní filtr (bez dokupování) ano
Technologie čištění vzduchu TiO2 + UV, ionizátor
Technologie odvlhčování Peltierův jev - funguje při 0°C-35°C
Vzduchový průtok 45 m³/hod
Orientační velikost místnosti (strop 2,5 m) (?) 18 m²
Čistička vzduchu, filtr, UV lampa 2v1: čistička a odvlhčovač vzduchu
Čistička, zvlhčovač, 2v1, filtr, UV lampa 2v1: čistička a odvlhčovač vzduchu
Odtok hadicí ne
Odvlhčovač vzduchu 2v1: čistička a odvlhčovač vzduchu
Čističky vzduchu 2v1 čistička a odvlhčovač
Dálkové ovládání ne
Náhradní filtry navíc Pouze 1
Provozní vlhkost 40% - 100% RV
Typ přístroje odvlhčovač vzduchu
Odvlhčovací výkon (30°C, 80% RV) (?) 0,25 l
Maximální velikost místnosti 18 m²
Povolená provozní teplota 5°C-50°C
Rozsah pro použití relativní vlhkost nad 40 %
Hlučnost 35 dB
TiO2 filtr ano
UV LED diody ano
Ionizátor ano
Ionizace 3 000 000 iontů/cm3/s
Produkce ozonu (?) <0,04 ppm
Vzduchový výkon 45 m3/h
Napětí (?) 12 V
Příkon 60 W
Hmotnost 2,2 kg
Rozměry (VxŠxH) 309 x 194 x 135mm
Objem kondenzační nádrže 2,0 l
Držadlo ano
auto. vypnutí při plné nádržce ano
Výrobce Clean Air Optima

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Clean Air Optima je holandská značka, kterou založila v roce 2002 dvojčata Jeroen a Frank Kortenschijlovi. zvlhcovac-vzduchu-a-vonne-esenceTato firma vyrábí vysoce kvalitní čističky vzduchu, zvlhčovače a odvlhčovače a stojanové ventilátory pro domácnost do malých i velkých místností. Cílem společnosti Clean Air Optima je, aby její přístroje zlepšovaly vnitřní prostředí budov tak, aby se v něm nacházel co možná nejčistší, nejzdravější a nejpříjemnější vzduch. Tato společnost razí heslo: „Čím kvalitnější vzduch, tím kvalitnější život.“ Clean Air Optima dbá na kvalitu svých produktů a své výrobky nabízí za přijatelné ceny. V celé Evropě, ale také ve většině zbývajícího světa, se nacházejí tisíce spokojených klientů využívajících její výrobky.

Společnost Gavri.cz je výhradním zástupcem značky Clean Air Optima pro ČR a Slovensko

 

Typy vyráběných produktů:

 1. Čističky vzduchu pro domácnost
 2. Zvlhčovače vzduchu pro domácnost
 3. Odvlhčovače vzduchu pro domácnost
 4. Stojanové ventilátory

 

Společnost Clean Air Optima provádí u čističek vzduchu neustále testy u různých nezávislých organizací. Od těchto společností mají čističky vzduchu, odvlhčovače a zvlhčovače značky Clean Air Optima dobré recenze. Čističky vzduchu Clean Air Optima mají širokou škálu využití jako:

 • čističky vzduchu do bytu,
 • čističky vzduchu do restaurace,
 • pro kanceláře a instituce,
 • pro alergiky a astmatiky, 
 • do ordinací a pracovišť
 • a obecně do míst s vyšší koncentrací lidí.

 

Podle studií, které prováděly nejprestižnější evropské instituce, bylo zjištěno, že lidé tráví až 90% svého času uvnitř budov. A také, že vzduch uvnitř budov je mnohdy znečištěný víc než vzduch venkovní. Kvůli tomu se v přístrojích značky Clean Air Optima nacházejí kvalitní filtry, které velice efektivně ničí prachové částice, spory plísní, bakterie, pachy, alergeny a další škodlivé látky. Společnost Clean Air Optima splňuje evropské i české standardy pro elektronické přístroje.

Clean Air Optima - čističky vzduchu, odvlhčovače vzduchu, zvlhčovače vzduchu

 

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.